Gości Online: 1

Zarejestrowanch Uzytkowników: 417
Najnowszy Użytkownik: Barry
26 kolejka OL 16/17
Orlen Liga 25.03 BKS PROFI CREDIT B-B - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:16, 25:15, 25:18)- Po meczu.. w kom.. ;)
26.03 PC Muszynianka Enea - PTPS Piła 3:1 (25:12, 25:17, 21:25, 25:16)
26.03 PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 3:2 (25:23, 25:22, 21:25, 17:25, 15:13)
26.03 Giacomini Budowlani Totuń - LSZO Ostrowiec 3:2 (20:25, 21:25, 25:19, 25:16, 15:8)
27.03 Budowlani Łódź - KS PAŁAC Bydgoszcz 3:0 (25:12, 25:20, 25:17)- Link
27.03 Tauron MKS Dąbrowa G. - Legionovia Legionowo 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:17)- Link
28.03 Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)- Link
ksdani dnia 24/03/2017 · 211365 Komentarzy · 2119 Czytań · Drukuj

jerzyk_ dnia 24/03/2017
Nowa umowa Lorenzo Micelliego z Developresem SkyRes Rzeszów obowiązywać będzie przez dwa kolejne sezony.

"Stawiam dolary przeciwko orzechom" że rośnie w OL nowy hegemon, a przynajmniej kandydat do złota w przyszłym sezonie. smiley

Waldi dnia 24/03/2017
A Polsat zaszalał i pokazuje mecze o nic. Na pewno ciekawsze byłyby mecze Torunia z Ostrowcem, Wrocławia z Rzeszowem czy Bielska z ŁKS-em.
ksdani dnia 25/03/2017
Panow z polsatu ol nie bardzo obchodzi podobnie jak tych z pzps czy plps
BKS - ŁKS
1 set: 4:4... 13:12... 25:16
2 set: 5:4...10:10... 17:11.. 25:15
3 set zaczynamy... 5:0... 7:1... 10:3...
Siódme zwycięstwo z rzędu BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała!

W trzech krótkich setach bielszczanki lepsze od ŁKS Commercecon Łódź.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:16, 25:15, 25:18)

MVP: Natalia Skrzypkowska (BKS PROFI CREDIT)

BKS PROFI CREDIT: Perlińska, Wańczyk, Pencova, Skrzypkowska, Gryka, Mucha, Wojtowicz (libero) oraz Mikyskova, Staniucha-Szczurek, Moskwa, Wilczek (libero).

ŁKS Commercecon: Kwiatkowska, Osadchuk, Rafałko, Sielicka, Tomczyk, Wołoszyn, Szyjka (libero) oraz Bryda.

Ostatni mecz sezonu zasadniczego mógł zadecydować o tym, czy bielszczanki będą walczyć w play-off o siódme miejsce, czy może będą musiały zadowolić się grą o pozycję dziewiątą. Warunkiem pewnej gry o siódme miejsce, a więc powtórzenie wyniku sprzed roku było zwycięstwo nad ŁKS Commercecon za trzy punkty.

Do Bielska-Białej łodzianki przyjechały bez trzech podstawowych siatkarek: Izabeli Kowalińskiej, Lucie Muhlsteinovej i Krystyny Strasz. Mecz z BKS PROFI CREDIT pokazał ile tak naprawdę dla swojej drużyny znaczą te zawodniczki. Zupełnie nie umniejsza to jednak bielszczankom, które wygrały trzy sety dzięki dobre grze, walce o każdy punkt i wielkiej determinacji!

Pierwszy set zupełnie nie zapowiadał pogromu. W połowie seta BKS PROFI CREDIT prowadził zaledwie 16:15, ale wówczas na zagrywkę powędrowała Aleksandra Wańczyk, która tę strefę boiska opuściła dopiero przy stanie 23:15. Chwilę później seta asem serwisowym zakończyła Natalia Skrzypkowska.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń 8:4. Niestety po błędach bielskiej drużyny zrobiło się 10:10. Bielszczanki szybko opanowały emocje i wyszły na prowadzenie 14:10. Od tego czasu gra podopiecznych trenera Tore Aleksandersena była już bardzo dobra, o czym świadczyć może szybkie budowanie przewagi. Set zakończył się wynikiem 25:15.

Trzecia partia była ostatnią. Bielszczanki rozpoczęły od prowadzenia 5:0 i systematycznie uciekały rywalkom. Od stanu 13:7 przy zagrywce Sonii Mikyskovej bielszczanki zdobyły sześć punktów z rzędu i jasne się stało, że tego meczu już nie wypuszczą z rąk. Czeska atakująca, która pojawiła się na boisku w drugim secie zdobyła również ostatni 25 punkt w tym meczu, a bielski zespół wygrywając 25:18, zwyciężył w meczu 3:0 i dopisał do tabeli 3 punkty, które dają BKS PROFI CREDIT możliwość gry o miejsce 7. w fazie play-off.

Biuro prasowe BKS
ksdani dnia 26/03/2017
ktos pytal o Ele Skowrońską:

w dziewięciu rozegranych spotkaniach zdobyła 88 punktów (33 proc. skuteczności w ataku), w tym 7 zagrywką i 6 blokiem. Była siatkarka dąbrowskiego MKS-u nie bryluje w przyjęciu, gdzie osiąga średnio 25 procent dokładności.

SF
krzysiu dnia 26/03/2017
Widzę,że Chemik w formie jak dostaje 2:0 z Atomem hehe
Smarzek podano 16 atakow i 1 skonczy w dwoch setach..

dlaczego Kucharskiej zaliczono tylko 1 blok.. ( mecz Mineralnych vs PTPS) ..?
Budowlane z KSZO... 7:7.. 8:14
Atomowki wygrywaja z Chemiczkami...ale jaja

mecz KSZO juz bez znaczenia...
Chemik 45 bledow.. Atom "tylko" 41
Montagno 7 bledow w ataku.... przy stanie 13:14 zaatakowala w aut i tyle...
Zen dnia 26/03/2017
Chemik rzutem na taśmę uratował 1 miejsce w fazie zasadniczej. Forma słaba a Malwina zagubiona.
ksdani dnia 27/03/2017
taaa.. czyli spadnie Legio lub Kszo... przy "normalnej" grze Wislaczek bedzie bardzo trudno komus z tej dwoj wygrac baraz z Warszawiankami.. bardzo...
... ale to siatkowka.. czyli

==
dzisiaj ucieszylo mnie wpuszczenie na boisko i zatrzymanie niemal do onca meczu Sylwii Kucharskiej - pomyslcie.. po ciaglym grzaniu lawy, dosc slabym zgraniu meczowym... hmmm... widzieliscie jak grala.. mnie sie podobalo... smiley

1 set: 4:3 ... 12:4...
hmm.. i jeszcze raz mozn zapytac JN dlaczego w kadrze ( duzej) nie ma Ciesiulewicz (mvp tego meczu)... Drabek a moze i Baczynskiej.. a trenerow klubowych..tez dlaczego.. te dziewczyny tak malo graly w OL?
ksdani dnia 28/03/2017
Joanna Wołosz: Radość, ale pozostał niesmak

Joanna Wołosz, rozgrywająca Chemika Police, komentuje mecz z Atomem Trefl Sopot.

Policzanki przegrały w Sopocie 2:3. To trzecia porażka Chemika w bieżącym sezonie.

- Atom zagrał z młodzieńczą fantazją. Wychodziło im prawie wszystko i wydaje mi się, że trochę nas to zaskoczyło. Swoją grą podałyśmy im dłoń, a one to wykorzystały i przejęły inicjatywę. W przerwie w szatni powiedziałyśmy sobie kilka zdecydowanych słów. Pomogło, ponieważ kolejne dwie partie udało nam się wygrać. W tie breaku popełniłyśmy kilka głupich błędów, które przesądziły o zwycięstwie Sopotu - uważa Wołosz.

W mediach i wśród kibiców coraz częściej słyszy się o kryzysie, który dopadł policzanki w ostatnich tygodniach.

- Każdy zespół w ORLEN Lidze miał jakiś większy lub mniejszy kryzys. My na spadek formy zwyczajnie nie miałyśmy czasu, bo walczyłyśmy w Lidze Mistrzyń i tam musiałyśmy grać na maksa. Budowlani mieli słabszy okres w styczniu, my w tym czasie graliśmy mecz za meczem i o dołku nie było mowy. Dla niektórych 1 punkt Chemika w 3 meczach jest sensacją. Rozumiem takie podejście, bo przez cały sezon kroczyłyśmy od wygranej do wygranej. Moim zdaniem jednak przechodzimy mały dołek i mamy do tego prawo. Oczywiście, wchodzimy w najważniejszą część sezonu, gdzie walczy się o medale, dlatego teraz forma powinna zwyżkować. Spokojnie. Mamy tydzień treningów przygotowawczych do play offów. Jestem przekonana, że zdążymy i w półfinale pokażemy się z lepszej strony - dodaje.

Chemik wygrał 23 z 26 spotkań ligowych, dzięki czemu zwyciężył rundę zasadniczą i do play offów przystąpi z pierwszego miejsca.

- Z jednej strony cieszymy się, bo wygrałyśmy większość spotkań w lidze, zrealizowałyśmy cel, zajęłyśmy pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Z drugiej jednak czujemy mały niesmak, że nie przypieczętowałyśmy rundy zasadniczej zwycięstwem. Cóż, punkt dał nam wygraną, teraz skupiamy się na play offach - kończy.