2011/2012

6 kolejka +L
Plus Liga 20.10 PGE Skra Bełchatów-Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:22, 26:24)
21.10 Jastrzębski Węgiel-Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (23:25, 18:25, 25:21, 25:19, 8:15)
21.10 Dafi Społem Kielce-ONICO Warszawa 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)
21.10 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:20, 30:28)
21.10 Aluron Virtu Warta Zawiercie-Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 23:25, 25:18, 26:24, 16:14)
22.10 Espadon Szczecin-GKS Katowice 2:3 (20:25, 21:25, 25:23, 25:17, 12:15)
23.10 Trefl Gdańsk-MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:18, 25:21)
21.11 BBTS Bielsko-Biała-Łuczniczka Bydgoszcz przeniesiony

1 kolejka Jastrzębski Węgiel-BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

16 Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0 1:9
Siatkarski hit w Jastrzębiu-Zdroju. Starcie z Asseco Resovią obejrzy komplet widzów

Po środowych emocjach związanych z meczem przeciwko Treflowi Gdańsk przed zespołem trenera Marka Lebedewa kolejne wyzwanie. W najbliższą sobotę Pomarańczowi podejmą przed własną publicznością Asseco Resovię Rzeszów.

Nasza ekipa chce za wszelką cenę zatrzeć niekorzystne wrażenie, jakie zostało po pojedynku z gdańszczanami. I choć Jastrzębski Węgiel uratował w tym meczu punkt, to sami zawodnicy są niezadowoleni z poziomu gry, jaki zaprezentowali w tym starciu.

- Ten ostatni mecz z Gdańskiem był chyba jednym z gorszych, jakie przeżyłem tutaj w Jastrzębiu-Zdroju w swojej przygodzie z Jastrzębskim Węglem - mówi Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla. - Na szczęście mamy tę szansę gry co trzy-cztery dni i możemy się bardzo szybko zrehabilitować. Mam nadzieję, że w sobotnim spotkaniu pokażemy całkiem inną twarz - dodaje libero Pomarańczowych.

Atutem naszej drużyny będzie jastrzębska hala. Wszystko wskazuje na to, że w sobotę trybuny wypełnią się do ostatniego miejsca. - Bardzo się z tego cieszę. Jestem pewien, że uda nam się zaprezentować w lepszym świetle, niż to miało miejsce w środę - uważa Popiwczak.

Ostatnimi czasy Pomarańczowym gra się bardzo dobrze przeciwko rzeszowskiej drużynie. W minionym sezonie wygraliśmy z Asseco Resovią czterokrotnie, w tym dwa razy w batalii o brązowy medal.

Po minionych rozgrywkach w rzeszowskim zespole nastąpiły spore zmiany. Ostatni mecz zeszłego sezonu był jednocześnie pożegnaniem Andrzeja Kowala z ławką trenerską. Rzeszów opuścili tacy zawodnicy, jak: Gavin Schmitt, Thomas Jaeschke, Damian Wojtaszek, Piotr Nowakowski, Marko Ivović, Fabian Drzyzga czy John Gordon Perrin. Przyszli natomiast: trener Roberto Serniotti i tacy gracze, jak: Jakub Jarosz, Paweł Rusek, Łukasz Perłowski, Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Aleksander Śliwka oraz Elviss Krastins.

- To jest już inny zespół. My jak widać mamy swoje problemy, ale jako że gramy dużo meczów w tym okresie, to szybko możemy o nich zapomnieć. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio podejdziemy do tego spotkania = mówi libero JW.

Początek sobotniego spotkania o godz. 14:45. Emocje gwarantowane!

Jastrzębski Węgiel
Biuro Prasowe
hmm... 2 set Skra-Cuprum.. 6:11... 17:17... najgorzej sypacz gosci.. bez mozgu
llllll dnia 20/10/2017
fajny emocjonujący drugi set, szkoda że cuprum tak skrewiło na końcu, pierwszego nie widziałem.
wczoraj obejrzałem powtórkę z Olsztyna ( bez drugiego i trzeciego seta - nie dali) oj działo się oj działo, niby powtórka wynik znany a wciągnął. Kawał meczyska
pełna zgoda z komantejro odnośnie Bednorza
Łomacz albo tragedia albo rece same do oklasków
własnie pokazli Wanio I Drzyzge , szron u nich na łepetynkach jakby w zimie z uranii komentowali smiley
heh wlasnie ale utrzmanie jakosci gry jest glownym problem Skry.. i podobnie Cuprm ale musi ktos pomoc atakujacym obu zespolow .. smiley
srednio w secie gospodarze robili 10 bledow.. kicha co?

staty:
ksdani dnia 21/10/2017
W drodze po czwarte zwycięstwo

W poniedziałkowe popołudnie, 23 października, o godz. 18:30 "Gdańskie lwy" podejmą w ERGO ARENIE ekipę MKS-u Będzin. W drugiej połowie sezonu 2016/2017 w tym zespole występował kanadyjski rozgrywający gdańszczan, TJ Sanders. - Cieszę się na spotkanie z trenerem DeRocco i chłopakami z Będzina, ale mam nadzieję, że trzy punkty pozostaną w Gdańsku - mówi rozgrywający.

Trefl Gdańsk w poniedziałek o godz. 18:30 stoczy walkę o czwarte zwycięstwo w sezonie 2017/2018. "Gdańskie lwy" do spotkania z MKS-em Będzin przystąpią po wygranej z brązowym medalistą ubiegłego sezonu - Jastrzębskim Węglem. - W Jastrzębiu-Zdroju od pierwszej minuty na parkiecie było widać wśród nas ogromną determinację i pozytywną energię. Nasza gra wyglądała o wiele lepiej niż w poprzednim starciu, poprawiliśmy się w przyjęciu i obronie, zaowocowały też kolejne godziny spędzone razem na treningach, podczas których pracujemy nad odpowiednim zgraniem - mówi TJ Sanders, nowy rozgrywający Trefla Gdańsk.

Kanadyjczyk dobrze zna najbliższego rywala gdańszczan, MKS Będzin. W lutym 2016 roku TJ dołączył bowiem do MKS-u. Wystąpił on w 11 spotkaniach PlusLigi, zdobywając w nich 42 punkty. Choć jego zespół nie grał wówczas o najwyższe cele, zawodnik zostawił po sobie znakomite wrażenie. Jego umowa została przedłużona na dwa kolejne sezony, jednak zainteresowanie nim wyraził turecki Arkas Izmir, prowadzony przez Glenna Hoaga, z którym Sanders pracował wcześniej w reprezentacji swojego kraju. Potentat znad Bosforu wykupił kontrakt Kanadyjczyka, a ten poprowadził swoją drużynę do wicemistrzostwa Turcji i czołowej ósemki Ligi Mistrzów. - Bardzo się cieszę na spotkanie z trenerem Stelio DeRocco oraz resztą chłopaków, z którymi miałem przyjemność grać, ale mam nadzieję r11; i zrobimy wszystko, by tak się stało - że trzy punkty pozostaną w Gdańsku - mówi rozgrywający.

Historia ligowych pojedynków pokazuje, że w poniedziałek gdańszczanie powinni sięgnąć po siódme zwycięstwo z tym rywalem z rzędu. Będzinianom bowiem nigdy nie udało się ugrać w pojedynkach z gdańszczanami pełnej puli, a tylko raz wywieźli z ERGO ARENY jeden punkt, przegrywając po tie-breaku. W szeregach gości zobaczymy dobrze znaną w Gdańsku twarz. Po raz drugi funkcję kapitana MKS-u pełni bowiem środkowy Artur Ratajczak. "Arczi" nad Bałtykiem spędził osiem sezonów - w żółto-czarnych barwach występował w kategoriach młodzieżowych, a także debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. W obecnym sezonie poprowadził on już swoją drużynę do dwóch zwycięstw - z Łuczniczką Bydgoszcz oraz ONICO Warszawa. rGdańskie lwyr1; zrobią na pewno wszystko, by w poniedziałek trzy punkty pozostały u gospodarzy. Zdecydowanie pomocny w tym będzie doping fanów, którzy swe miejsca na trybunach mogą rezerwować już od 10 zł na https://trefl.ticketsoft.pl/ oraz w kasach klubowych i punktach partnerskich.

"5 sekund" rozrywki

W poniedziałek atrakcje w ERGO ARENIE będą się kręcić wokół popularnej gry Trefla r5 sekundr1;. W przerwie odbędzie się konkurs, w którym będzie należało w czasie pięciu sekund odpowiedzieć na pytania zadane z ekranów nad boiskiem przez zawodników. Oczywiście poznamy odpowiedzi też samych siatkarzy. Przed meczem kibice dowiedzą się natomiast więcej o TJ-u Sandersie, oglądając kwestionariusz osobowy rW ogniu pytańr1;, a między setami będziemy podziwiać występy Cheerleaders FLEX Sopot. W jednej z przerw odbędzie się już też tradycyjny konkurs, w którym fani zagrywają w punkt po wyjazd w Alpy od sopockiego biura podróży LOCO Travel.

Biuro Prasowe Trefla Gdańsk
ojjj Ptoki.. w ataku 11% gorsza skutecznosc, w bloku 1:5... 1 set przegrany... poziom meczu slabizna.. moze sie rozkreca..?
2 set jeszcze gorsza gra gospodarzy.. zmiany nie pomogly... 18:25...
przerwa po 2 pomogla Jastrzebianom a wybila z rytmu Sovie ( byc moze doszedl czynnik -za latwy set).. no i cxzekam na tb...
w tb Sovia wrocila a Ptok odlecialy.. gdzies..

staty:
KIELCE ZDOBYTE! ONICO 3:0 DAFI SPOŁEM

W meczu VI kolejki PlusLigi ONICO Warszawa pokonało w Kielcach miejscowy Dafi Społem 3:0 (25:21, 25:21, 25:23). MVP spotkania wybrany został Sebastian Warda, który popisał się stuprocentową skutecznością ataku.

Spotkanie w kieleckiej Hali Legionów, mimo porażek w dwóch ostatnich spotkaniach PlusLigi, siatkarze ONICO rozpoczęli bez zmian w składzie. Na boisku pojawili się Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Sebastian Warda, Nikola Gjorgiew, Wojciech Włodarczyk i Damian Wojtaszek. Początek rywalizacji należał do bardzo wyrównanych r11; jedyna dwupunktowa przewaga gospodarzy miała miejsce przy stanie 7:5 i została natychmiastowo zniwelowana. Obie ekipy były skuteczne w przyjęciu, u stołecznych nieźle funkcjonował też blok, a Antoine Brizard często wykorzystywał aktywnego Andrzeja Wronę. U siatkarzy z Warszawy widać było dużą mobilizację i chęć rehabilitacji za niepowodzenia w starciach z MKS-em Będzin i Espadonem Szczecin.

Pierwszą przewagę ONICO osiągnęło prowadząc 14:12, ale kielczanie nie pozwolili długo się nią nacieszyć. Później sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Nikola Gjorgiew, z którego atakami zupełnie nie radzili sobie rywale. Macedończyk był skuteczny nawet w piłkach sytuacyjnych, dzięki czemu ponownie udało się odskoczyć na dwa oczka (19:17). Pochwalić trzeba też Wojtka Włodarczyka i Damiana Wojtaszka, którzy dokładnym przyjęciem ułatwiali pracę całemu zespołowi. W końcówce partii gra dalej toczyła się r0;punkt za punktr1;, a seta pojedynczym blokiem zakończył jego bohater r11; Nikola Gjorgiew.

Drugiego seta od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze - blok, as serwisowy i przy własnej zagrywce Dafi Społem prowadziło 2:0. Dla równowagi i na nasze szczęście gospodarze popełnili też kilka własnych błędów i ONICO prowadziło już przy stanie 4:3. Później w Hali Legionów oglądaliśmy popis gry Antka Brizarda, który kiwał, blokował i niemal samodzielnie wypracował pierwszą solidną przewagę (7:4). Gdy wydawało się, że stołeczni przejmą kontrolę, podpieczni Wojciecha Serafina doprowadzili do remisu 7:7, przez co na brak emocji nikt z przybyłych do hali nie mógł narzekać.

Gdyby tego było mało, po chwili na kolejne trzypunktowe prowadzenie wyszli warszawianie, ale nim zdążyli się obejrzeć, na tablicy wyników było już 12:12. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, na co pierwszy zareagował trener Antiga, dając szansę gry r0;Samikowir1;. Kolejną zaliczkę - znów dzięki Niko Gjorgiewowi - udało się osiągnąć dopiero przy stanie 20:18 i podobnie jak w pierwszej partii, tak i tym razem stołeczni nie oddali jej do samego końca, wygrywając seta 25:21 i znacznie przybliżając się do zwycięstwa.

Trzecia partia rozpoczęła się według wymarzonego scenariusza r11; dwa asy serwisowe Brizarda, blok Wardy i prowadziliśmy 4:1. Siatkarze Dafi Społem, niesieni dopingiem swoich kibiców, nie zamierzali jednak odpuszczać i stopniowo zbliżali się do ONICO, doprowadzając do remisu 11:11. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, a losy meczu rozstrzygnęły się dzięki warszawskiemu blokowi i skutecznemu r0;Nikor1;. Stołeczni wygrali trzeciego seta 25:23 i cały mecz 3:0, a MVP spotkania wybrany został Sebastian Warda (100 procent skuteczności w ataku!).

Mamy nadzieję, że siatkarze ONICO na dobre wrócili na właściwie tory i podtrzymają formę podczas kolejnego spotkania, na które serdecznie Was zapraszamy. Już w sobotę 28 września zmierzymy się na Torwarze z BBTS-em Bielsko-Biała.

Dafi Społem Kielce - ONICO Warszawa 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)
MVP: Sebastian Warda

Dafi Społem: Biniek(l), Stępień, Schamlewski(2), Wachnik(14), Nalobin(1), Pawliński(9), Superlak, Czunkiewicz(l), Łapszyński(18), Morozau(6).
Trener: Wojciech Serafin

ONICO: Kwolek(9), Brizard(5), Wrona(8), Warda(9), Gjorgiew(14), Wojtaszek(l), Włodarczyk(7), Samica, Vernon-Evans.
Trener: Stephane Antiga

ONICO Warszawa
sie dzieje... Indyki przegrywaja z Aluronem... jaja jakies.. w dodatku prowadzili 2-0 w setach.. przerwa i 3 sety dla gospodarzy.. heh