7 kolejka +L
Plus Liga 10.11 Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)
Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (16:25, 17:25, 22:25)
Indykpol AZS Olsztyn - Chemik Bydgoszcz 3:0 (30:28, 25:17, 26:24)
11.11 Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (13:25, 26:28, 25:20, 25:23, 18:20)
Aluron Virtu Warta Zawiercie - Stocznia Szczecin 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)
12.11 MKS Będzin - ONICO Warszawa 1:3 (25:22, 17:25, 17:25, 20:25)
Cerrad Czarni Radom - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)

Statystyki: Link
ksdani dnia 10/11/2018 · 211365 Komentarzy · 1162 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 10/11/2018
w 3 secie przy 13:9 dla Ptrokow, Trefl zaczal grac... chyba.. no moze...
a zaraz zobaczymy smiley
"sie odezwalem" i guzik.. mecz wrocil do normy.. czyli Ptoki lataly wyzej i lepiej...
i 3 dziesiejszy mecz konczy sie wynikiem 3-0... pierzaste dzisiaj a silne... ale emocji za wiele nie bylo a szkoda..
llllll dnia 11/11/2018
bardzo dobre widowisko w Rzeszowie oczywiście z wyjątkiem 1 seta, czas na piąty, wczoraj całkiem przyjemnie oglądało się mecz w Olsztynie , z wyj smiley 3 seta
nie wszedł mój poprzedni post, szkoda
zawiercie 2:0 ze stocznia
Waliński as w trzecim prawe jak depestelesmiley
po bardzo dobrym meczu 3:0 dla gospodarzy ,mvp musi byc Bociek
jeeeesttt , wspaniale go widziec w takiej formie. prawie lezki mus ie pojawiły w oczach
ksdani dnia 11/11/2018
smiley serio nic nie mam przeciwki Stoczni ale trzmam lapy za Zawiercie... prawde mowiac samo mi sie usmiecha po meczowej i nie moge przestac.. specjalnie nic nie pisalem (wiadomo, ze jestem przesadny) zeby nie wykrakac ale.. BRAWO ...... ....... smiley
klub z malego miasta pokazuje, ze w sporcie nie tylko KASA SIE LICZY
Sovi juz sie oberwalo ale za dzisiejszy mecz... hmm ... po koszmarnym wejsciu (przegrana do 13( pozbierali sie i o maly wlos nie wygrali z Zaksa.. w kazdym razie dzisiaj zagrali lepiej niz w poprzednich spotkaniach... i "ambitniej" .. dla mnie to sie liczy ...
Czas na przełamanie! W poniedziałek ONICO zagra w Sosnowcu

W poniedziałek 12 listopada siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Będzin. Spotkanie rozgrywane w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sosnowcu rozpocznie się o godzinie 18:00.

Ze Szczecina bez punktów

Po dwóch nieudanych wyjazdach czas na przełamanie. Zaledwie cztery dni po meczu ze szczecinianami warszawianie zmierzą się z MKS-em Będzin. W szóstej kolejce PlusLigi ONICO Warszawa uległo na wyjeździe Stoczni Szczecin 1:3, a MVP spotkania wybrany został środkowy gospodarzy - Simon Van De Voorde. - Mimo naszej słabej gry, początki setów były bardzo wyrównane, walczyliśmy punkt za punkt, a nawet wychodziliśmy na prowadzenie. W połowach partii wszystko się jednak zmieniało - uciekały nam całe serie punktów, w mgnieniu oka traciliśmy kontakt ze Stoczniowcami. Przed meczem spodziewaliśmy się trudnych, mocnych zagrywek z wyskoku, jednak w trakcie meczu nie poradziliśmy sobie z nimi. Uważam, że właśnie ten element gry był kluczem do sukcesu Stoczni - powiedział po meczu przyjmujący Łukasz Wiese. - Już niedługo zagramy kolejny mecz, tym razem z MKS-em Będzin. Mamy nadzieję, że w tym starciu uda nam się przełamać słabszą dyspozycję i powrócić na właściwe tory - dodał.

ONICO na półmetku tournée

Spotkanie z będzinianami będzie trzecim z pięciu wyjazdowych meczów z rzędu r11; od 28 października aż do 27 listopada siatkarze ONICO Warszawa wszystkie plusligowe starcia rozgrywają w halach przeciwników. Swoje tournée warszawianie rozpoczęli od meczów z Cerradem Czarnymi Radom i Stocznią Szczecin, a już niedługo zawalczą jeszcze z PGE Skrą Bełchatów (17 listopada) oraz Cuprum Lubin (21 listopada). Do hali Torwar stołeczna drużyna powróci 27 listopada w meczu z wicemistrzami Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Sytuacja w tabeli

Po sześciu kolejkach PlusLigi ONICO Warszawa z dziewięcioma punktami na koncie plasuje się na piątej pozycji rozgrywek. Aktualnie na podium znajdują się ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Cerrad Czarni Radom oraz Stocznia Szczecin, a czwarte miejsce zajmuje Jastrzębski Węgiel. Siatkarze z Warszawy mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz piątej kolejki z GKS-em Katowice. Spotkanie odbędzie się w hali Torwar na początku grudnia.

Najbliższy rywal ONICO, MKS Będzin, zajmuje trzynastą pozycję w tabeli PlusLigi. Do tej pory będzinianie pokonali w trzech setach Asseco Resovię Rzeszów i ulegli pięciu rywalom: ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrze Bełchatów, Jastrzębskiemu Węglowi, Indykpolowi AZS Olsztyn i Cuprum Lubin.

Nowy skład będzinian

W tym sezonie do składu MKS-u Będzin dołączyło sześciu nowych zawodników: Tomasz Kowalski, Michał Kocyłowski, Jan Fornal, Jake Langlois, Lincoln Williams i Adrian Buchowski. Podobnie jak w poprzednim sezonie, drużynę z Zagłębia Dąbrowskiego prowadzi Gido Vermeulen, szkoleniowiec męskiej reprezentacji Holandii.

W poniedziałek dawny klub odwiedzi Rafael Araujo. To właśnie w Będzinie nasz brazylijski atakujący rozpoczął przygodę z PlusLigą. Rafael bronił barw będzińskiego klubu przez poprzednie dwa sezony.
Spotkanie MKS Będzin - ONICO Warszawa odbędzie się w poniedziałek 12 listopada o godzinie 18:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Sosnowcu. Na relację ze spotkania zapraszamy na nasze profile społecznościowe oraz na stronę internetową.
Transmisja meczu dostępna będzie na kanale Polsat Sport oraz w Ipla.tv.

Biuro prasowe ONICO Warszawa
ksdani dnia 12/11/2018
i pierwszy set dla Bedzina... d do 22 ... w drugim "sie zaczelo"..
i reszta dla Polibudy... za duza przewaga zeby byly emocje..
Radom -Katowice.. 2 sety bez historii.. zaczal sie 3.. tfu tfu
Wracamy z kompletem punktów! MKS Będzin 1:3 ONICO

W meczu 7. kolejki PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa pokonali na wyjeździe MKS Będzin 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Rafael Araujo.

Spotkanie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sosnowcu rozpoczęło się od uroczystości upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości. Siatkarze obu drużyn pojawili się na rozgrzewce w wyjątkowych, biało-czerwonych koszulkach. Tuż przed pierwszym gwizdkiem wszyscy zebrani odśpiewali również uroczyście Mazurek Dąbrowskiego. ONICO Warszawa rozpoczęło starcie w składzie: Kwolek, Brizard, Łukasik, Wrona, Vigrass, Araujo i Wojtaszek, natomiast po stronie gości na boisku pojawili się: Kozub, Ratajczak, Kowalski M., Peszko, Williams, Buchowski i Potera.

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznego ataku Rafaela Araujo, który w poprzednich dwóch sezonach grał w MKS-ie Będzin. ONICO znakomicie rozpoczęło set i po kolejnym ataku Rafaela Araujo i punktowym bloku Bartosza Kwolka prowadziło 6:2. Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni r11; w trzech kolejnych akcjach blokiem punktowali Ratajczak i Buchowski, a na tablicy pojawił się wynik 6:8. Warszawianie skutecznie odpowiedzieli na atak gospodarzy r11; punktowali m.in. Vigrass, Łukasik i Araujo. Przy stanie 11:6 dla drużyny Stephaner17;a Antigi trener Vermeulen poprosił o pierwszą przerwę na żądanie. Po powrocie na parkiet siatkarze ONICO nie pozwolili rywalom na odrobienie strat. Kolejna przerwa dla będzinian została wykorzystana przy stanie 16:11 dla drużyny z Warszawy. W drugiej połowie partii siatkarze MKS-u przeszli do ataku. Gospodarze zbliżyli się do warszawian na zaledwie jeden punkt (16:17), na co trener Antiga zareagował pierwszym czasem. W kolejnej akcji górą ponownie był MKS. Skuteczny blok na Rafaelu Araujo zaliczył Łukasz Kozub, a chwilę później punktował Buchowski. Będzinianie wyszli na prowadzenie 18:17 i Stephane Antiga poprosił o druga przerwę na żądanie. Złą passę przełamał ze środka Graham Vigrass. Niestety w samej końcówce w ataku dwukrotnie mylił się Rafael Araujo, blokowany był również Bartosz Kwolek. Pierwszą partię wygrali będzinianie 25:22.

Na początku drugiego seta kibice zebrani w hali w Sosnowcu byli świadkami kilku wyrównanych wymian. Przy stanie 3:3 ONICO przeszło jednak do ataku r11; po stronie warszawian punktował Łukasik, a u gospodarzy mylili się Williams i Peszko, dzięki czemu goście wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Kolejne oczka dla ONICO dołożyli Wrona i Araujo i przy stanie 5:9 trener Vermeulen poprosił o chwilę przerwy dla swoich zawodników. Po wznowieniu gry goście utrzymywali bezpieczną przewagę r11; skuteczne ataki zaliczali Kwolek, Araujo i Vigrass. Po stronie gospodarzy na boisku w miejsce Jakuba Peszki pojawił się Jake Langlois. Szesnasty punkt dla ONICO zdobył blokiem Andrzej Wrona. Na siedmiopunktową różnicę (9:16) trener Vermeulen zareagował drugą przerwą na żądanie. W drugiej połowie partii obyło się bez większych zwrotów akcji. Warszawianie utrzymywali sześcio-, siedmiopunktową przewagę i ostatecznie zakończyli set wynikiem 25:17.

W pierwszej akcji kolejnego seta w polu serwisowym pomylił się Łukasz Kozub. Po stronie ONICO znakomicie radził sobie były będzinianin, Rafael Araujo, który punktował w ataku i bloku. Początek seta to właśnie znakomita gra warszawian w tym elemencie. Cenne punkty blokiem zdobywali również Łukasik, Brizard i Wrona, dzięki czemu goście szybko objęli prowadzenie 8:5. Pierwsza przerwa na żądanie trenera będzinian odbyła się przy stanie 11:6 dla ONICO. Po wznowieniu gry warszawianie nie zamierzali zwalniać tempa i podczas kolejnego czasu prowadzili już 15:9. W ataku szalał Rafael Araujo, as serwisowy dołożył Graham Vigrass, dzięki czemu na tablicy pojawił się wynik 9:17. W kolejnych trzech akcjach punktowali jednak będzinianie, dlatego Stephane Antiga wykorzystał pierwszy czas. Przerwa wybiła z rytmu gospodarzy r11; po powrocie na parkiet w polu serwisowym błąd popełnił Williams. W końcówce seta warszawianie powiększyli jeszcze różnicę punktów. Partię zakończył atakiem ze środka Graham Vigrass (25:17).

ONICO rozpoczęło czwarty set od dwupunktowego prowadzenia. Po stronie gości punktowali środkowi Vigrass i Wrona, natomiast u gospodarzy znakomicie spisywał się atakujący Williams, który wyprowadził swoją ekipę na trzypunktowe prowadzenie 8:5. Na powiększającą się stratę od razu zareagował trener Antiga, wykorzystując pierwszą przerwę. Goście powrócili na parkiet z nowymi siłami i szybko odrobili różnicę punktów i wyszli na prowadzenie 11:10. W kolejnych akcjach punkty zdobywali Kwolek i Vigrass, a na tablicy pojawił się wynik 14:10, co poskutkowało przerwą dla będzinian. Po wznowieniu gry gospodarze zniwelowali różnicę do zaledwie dwóch oczek (14:16) na co szkoleniowiec ONICO zareagował kolejną przerwą na żądanie. Końcówka seta należała już do zawodników ONICO Warszawa. Stołeczna ekipa kontrolowała przebieg seta, którego zakończył Rafael Araujo. Warszawianie wygrali czwartą partię 25:20, a cały mecz 3:1. MVP meczu został Rafael Araujo.

MKS Będzin - ONICO Warszawa 1:3 (25:22, 17:25, 17:25, 20:25)

MVP: Rafael Araujo

MKS Będzin: Kozub (2), Ratajczak (7), Kowalski M. (7), Peszko (7), Williams (21), Buchowski (9) i Potera (L) oraz Langlois (3), Faryna (2), Kowalski T.

Trener: Gido Vermeulen

ONICO Warszawa: Kwolek (16), Brizard (4), Łukasik (10), Wrona (8), Vigrass (11), Araujo (21) i Wojtaszek (L) oraz Wiese, Nowakowski, Vernon-Evans

Trener: Stephane Antiga