2011/2012

TL 11 kolejka + ...
TL 25.11 #VolleyWrocław - Enea PTPS Piła 3:1 (25:22, 25:18, 18:25, 25:17) MVP: Witkowska - Staty

11 kolejka
27.11 Energa MKS Kalisz - E.LECLERC MOYA Radomka R. 1:3 (21:25, 26:24, 22:25, 16:25) MVP: Twardowska - Staty
29.11 PP Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo 1:3 (12:25, 15:25, 25:21, 20:25) MVP: Różański - Staty
30.11 #VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź 2:3 (21:25, 25:22, 25:23, 22:25, 12:15) MVP: Jones-Perry - Staty
ŁKS Commercecon Łódź - Enea PTPS Piła 3:0 (25:14, 25:14, 25:16) MVP: Kalandadze - Staty

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Joker Świecie 3:0 (25:19, 28:26, 25:22) MVP: Kazała - Staty

09.12 GA Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów
ksdani dnia 25/11/2020 · 211365 Komentarzy · 480 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 30/11/2020
Pałac vs Legio .. wygrało rozegranie ... ilosc swiec wystawianych nie w tempo i miejsce... cos nie byl to dzien - przeciez utalentowanej Michalewicz - ...a wejscie Mazurek .. a dam spokoj ..
ksdani dnia 01/12/2020
Podtrzymać zwycięską passę

Udanie zakończył się zeszłotygodniowy minimaraton. W trzy dni #VolleyWrocław odniósł dwa zwycięstwa. Tym razem na wrocławianki czeka rywal z górnej części tabeli, czyli Grot Budowalni Łódź.

Na trzecim miejscu plasuje się najbliższy przeciwnik. Do tej pory łodzianki wygrały siedem spotkań, a trzy razy odniosły porażkę. To dało im dorobek 20 punktów. Grot prezentuje piękną serię zwycięstw. W 10. kolejce siatkarki pokonały we własnej hali 3:1 Grupę Azoty Chemik Police wygrywając siódmy mecz z rzędu! Początkowy set nie zapowiadał takiego wyniku. Pierwsze punkty w spotkaniu trafiły na konto policzanek 3:0. Gospodynie szybko doprowadziły do remisu, a po chwili prowadziły. Jednak w końcówce popełniły zbyt wiele błędów. W drugiej odsłonie Budowlane kontrolowały sytuację na pakiecie i zwyciężyły 25:21. W trzeciej partii łodzianki poszły za ciosem, a Chemik zdołał ugrać zaledwie trzynaście punktów. Ostatni set był najbardziej wyrównany, ale to łodzianki triumfowały.

Oba zespoły są na fali zwycięstw. #VolleyWrocław pokonał rywalki sąsiadujące obok w tabeli. W poniedziałek pokonał na wyjeździe 3:2 Joker Świecie, aby zaledwie dwa dni później zwyciężyć z Eneą PTPS Piłą 3:1. Po spotkaniach wrocławianki otrzymały dwa dni wolnego, aby w pełni zregenerować siły. Podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego od piątku powróciły do treningów i dogłębnie analizują grę Budowlanych Łódź. Teraz ich celem będzie przerwanie niesamowitej passy łodzianek, a zarazem podtrzymanie swojej. Ta sztuka nie będzie łatwa, ale w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. W ostatnich dwóch pojedynkach siatkarki #VolleyWrocław zaprezentowały dobry poziom, co dało wysokie miejsca w statystykach indywidualnych.

Faktycznie te dni były dla nas intensywne, jeśli chodzi o treningi i mecze, dlatego nagroda w postaci 2 wygranych spotkań cieszy ogromnie. Jutro gramy z Grotem Budowlani Łódź, nie będzie to łatwe spotkanie dobrze o tym wiemy, ale taka prawda, że nie ma łatwych meczów. Na pewno wyjdziemy na boisko zdeterminowane, nastawione na ciężka walkę i zwycięstwo. - powiedziała przed meczem Anna Bączyńska, przyjmująca #VolleyWrocław

#VolleyWrocław będzie gospodarzem 11.kolejki TAURON Ligi. Mecz już w poniedziałek, 30 listopada o godzinie 17:30. Spotkanie odbędzie się w Hali Orbita. Ze względu na panujące obostrzenia kibice nie będą mogli pojawić się na trybunach. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

#VolleyWrocław- Biuro Prasowe
BKS BOSTIK Bielsko-Biała wygrywa z Jokerem Świecie bez straty seta

BKS BOSTIK Bielsk--Biała - Joker Świecie 3:0 (25:19, 28:26, 25:22)

MVP: Aleksandra Kazała (BKS BOSTIK Bielsko-Biała)

BKS BOSTIK: Kazała, Kossanyiova, Świrad, Orvosova, Witowska, Gajewska, Szczygłowska (libero) oraz Wawrzyniak, Drużkowska, Dąbrowska, Drabek (libero).

Joker: Urbanowicz, Marcyniuk, Kukulska, Sikorska, Wenerska, Jurczyk, Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz, Brzoska, Ad. Muszyńska, Kowalska, Urban.

W ramach 11. kolejki zmagań w siatkarskiej TAURON Lidze, na siatkarki BKS-u BOSTIK czekało historyczne starcie. Zespół z Bielska-Białej, po raz pierwszy w swojej historii, miał bowiem okazję zmierzyć się z aktualnym beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej, Jokerem Świecie. Przyjezdne do tej pory wygrały tylko dwa ligowe spotkania, ale warto wspomnieć, że zwycięstwa te odniosły na bardzo trudnych terenach - na inaugurację w Łodzi z Budowlanymi oraz w 5. kolejce w Legionowie.

Mimo to podopieczne Bartłomieja Piekarczyka były uznawane za faworytki Andrzejkowej rywalizacji, po której nasz zespół zamierzał umocnić się na piątym miejscu w tabeli i przy okazji zbliżyć się do ścisłej ligowej czołówki. Czy zawodniczkom BKS-u BOSTIK udało się zrealizować postawione przed sobą zadanie?

Pierwsza partia poniedziałkowego spotkania stała pod znakiem naprawdę wyrównanej rywalizacji, w której żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy na dłużej. Dopiero od stanu 10:10, gdy jedna z zawodniczek Jokera zepsuła swoją zagrywkę, gospodynie osiągnęły trzypunktową przewagę, której nie tylko nie wypuściły z rąk, ale konsekwentnie ją powiększały. Świetną skutecznością w premierowym secie popisywała się szczególnie Andrea Kossanyiova, która łącznie zdobyła w tej części spotkania sześć punktów, a jeden z nich przypieczętował wygraną BKS-u BOSTIK w tym secie. Mimo szeregu zmian, dokonywanych w końcówce partii przez trenera beniaminka, gospodynie zasłużenie wygrały 25:19.

Po zmianie stron obraz gry wrócił do stanu, jaki mogliśmy obserwować na początku pierwszej partii. Od zaciętej walki punkt za punkt i wyniku 6:6, tym razem pewną dominację nad boiskowymi wydarzeniami przejęły podopieczne trenera Wojtowicza, które zdobyły cztery oczka z rzędu. W kolejnych minutach świecianki osiągnęły nawet nad BKS-em sześciopunktową przewagę (10:16), ale bardzo dobra dyspozycja w ataku Aleksandry Kazały spowodowała, że duża część powstałych strat została dość szybko zredukowana.

Nie będzie jednak przesadą stwierdzenie, że druga partia stała pod znakiem wielu zwrotów akcji i emocji, którymi można by było obdzielić kilka innych setów. Gdy w pewnym momencie wydawało, że Joker dopnie swego i wyrówna stan spotkania, przy stanie 20:23 w polu zagrywki pojawiła się rezerwowa Dagmara Dąbrowska. Od tego momentu bielszczanki złapały wiatr w żagle i po fantastycznym pojedynczym bloku Martyny Świrad, mocnym ataku Gabrieli Orvosovej oraz dwóch błędach rywalek, BKS doprowadził do walki na przewagi. Więcej zimnej krwi w tej wojnie nerwów ostatecznie zachowały gospodynie, które skrzętnie wykorzystały pewne pomyłki po stronie rywalek i po zbiciu piłki przez Świrad ostatecznie wygrały 28:26.

Podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych partii, tak i w decydującym secie początkowo żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większej przewagi. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Gdy Gabriela Orvosova skutecznie zaatakowała po bloku (3:1), chwilę później to Joker miał już na swoim koncie jednopunktowe prowadzenie 5:4. Widać jednak było, że to BKS BOSTIK ma w swoich rękach więcej boiskowych argumentów, co potwierdziła druga część seta. W niej swoją świetną formę utrzymała Aleksandra Kazała, a dokładając do tego kilka nieudanych ataków Wiktorii Kowalskiej oraz asa serwisowego w wykonaniu Martyny Świrad, bielszczanki w pewnym momencie prowadziły już 21:14.

W poczynania podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka wkradła się jednak nerwowość i nonszalancja, co Joker chciał skrzętnie wykorzystać. Mimo błędów BKS-u w przyjęciu oraz kilku nieskutecznych ataków, przyjezdne nie zdołały już doprowadzić do wyrównania i przedłużyć tej rywalizacji. Gospodynie wygrały trzeciego seta 25:22, a decydujący punkt w tej poniedziałkowej rywalizacji padł dzięki Gabrieli Orvosovej, która umiejętnie nabiła blok swoim atakiem z prawego skrzydła.