2011/2012

+L 21/22 11 kolejka
Plus Liga 10.12 GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:20, 25:16) MVP: Janusz - Staty
11.12 Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30, 18:25, 17:25) MVP: Popiwczak - Staty
Cerrad Enea Czarni Radom - Stal Nysa 3:1 (25:18, 21:25, 25:23, 25:21) MVP: Masłowski - Staty
12.12 GKS Katowice - Projekt Warszawa 2:3 (25:21, 22:25, 25:20, 18:25, 9:15) MVP: Superlak - Staty
Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:24, 18:25, 22:25) MVP: Čebulj - Staty
Trefl Gdańsk - LUK Lublin 3:0 (25:20, 25:22, 25:16) Wlazły - Staty
13.12 Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 10:25, 25:18, 23:25, 26:24) MVP: Konarski - Staty

Komunikat Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie

Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie oraz Marco Bonitta, z powodów osobistych postanowili w drodze porozumienia zakończyć współpracę z dniem 10 grudnia 2021 roku.

Jastrzębski Węgiel on tour. Najpierw Lubin, potem Belgia

Przed naszym zespołem intensywny okres. W sobotę o 14:45 podopieczni trenera Andrei Gardiniego zmierzą się na wyjeździe z Cuprum Lubin, a z Dolnego Śląska ? via Kraków ? wyjadą do Belgii na mecz Ligi Mistrzów.

Nasz drużyna wyjechała do Lubina już dziś. Jutro o godzinie o 14:45 (transmisja w Polsacie Sport) czeka ją pojedynek z ekipą dowodzoną przez byłego zawodnika Jastrzębskiego Węgla, Pawła Ruska. Lubinianie zgromadzili jak dotąd 12 punktów w 10 meczach (trzy zwycięstwa), a w ich szeregach występują gracze z jastrzębską przeszłością, jak: Dawid Gunia, Wojciech Ferens czy Michał Gierżot, który jednak przez dłuższy czas był wyłączony z powodu urazu. Jastrzębski Węgiel z 26 punktami jest wiceliderem tabeli PlusLigi.

Bezpośrednio po meczu w Lubinie nasz zespół uda się na nocleg do Krakowa, a w niedzielę rano drużyna i sztab szkoleniowy mają zaplanowany lot do Belgii. Po wylądowaniu w Charleroi mistrzowie Polski przemieszczą się autokarem (około dwóch godzin jazdy) do Roeselare.

Na miejscu nasi siatkarze będą trenować jeszcze w niedzielę i w poniedziałek (zgodnie z procedurą CEV), a we wtorek o godzinie 19:00 dojdzie do pojedynku w ramach 2. kolejki Ligi Mistrzów z Knack Roeselare.

Po zwycięstwie na inaugurację z mistrzem Bułgarii Hebarem Pazardżik nasz zespół jest liderem grupy ?A?. Tuż za Jastrzębskim Węglem plasują się Belgowie, którzy w pierwszej serii gier pokonali na wyjeździe niemiecki VfB Frierdichshafen 3:2. Z powodu covidowych restrykcji spotkanie w Belgii odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

Do Polski drużyna ma wrócić w środę, a na sobotę 18 grudnia (godz. 20:30) w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej zaplanowany jest już kolejny pojedynek ligowy, z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

Jastrzębski Węgiel- Biuro Prasowe
ksdani dnia 12/12/2021
Mistrz Polski za silny dla Miedziowych

Dziś Cuprum Lubin podejmowało zespół Jastrzębskiego Węgla w ramach 11. kolejki rozgrywek PlusLigi. Mistrz Polski okazał się jednak zbyt silny dla Miedziowych i zabrał trzy punkty do swojego miasta.

W pierwszej partii emocji nie zabrakło. Początek pokazał, że obie drużyny będą walczyły zacięcie. Poziom był wyrównany, choć wciąż na niewielkim prowadzeniu utrzymywał się Jastrzębski Węgiel (11:9). W połowie seta przyjezdni zaczęli się oddalać za sprawą dobrej zagrywki i bloku, budując pięciopunktową przewagę. Ta jednak szybko stopniała, bo do gry wrócił przyjmujący lubinian Wojciech Ferens. Jego potężne i skuteczne ciosy pozwoliły gospodarzom zbliżyć się do Jastrzębian, pozostawiając tylko oczko przewagi gości (14:15). Wtedy ponownie inicjatywę przejęli zawodnicy Andrei Gardiniego (18:22), ale drużyna Pawła Ruska zamierzała odpuszczać.

Florian Krage sprytnie zaatakował na środku, Remek Kapica dołożył dwa asy serwisowe i pod siatką zrobiło się gorąco (21:22). Pojedynczy blok niemieckiego środkowego Cuprum Lubin dał remis i zaczęła się emocjonująca walka na przewagi. Punkt za punkt, cios za cios. Set trwał aż 35 minut i zakończył się stanem 30:28 dla jastrzębian.

Przegrany set negatywnie wpłynął na drużynę gospodarzy i choć drugą partię rozpoczęli od prowadzenia 4:3, Jastrzębski szybko przejął pałeczkę. Zaczął budować przewagę, którą utrzymał do samego końca. Mistrzowie Polski dobrze grali przede wszystkim zagrywką i blokiem. Trener gospodarzy - Paweł Rusek postanowił zrobić zmiany i na boisko weszli Przemysław Stępień i Grzegorz Bociek. Choć Miedziowi walczyli bardzo ofiarnie, nie udało im się dogonić rywala. Sytuacja wyglądała podobnie także w trzecim secie. Zawodnicy z drużyny mistrza Polski wypracowali przewagę, którą konsekwentnie utrzymywali i dowieźli do końca.

MVP: Jakub Popiwczak

Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30, 18:25, 17:25)

Cuprum: Waliński (11), Ferens (10), Sekita (1), Pietraszko (6), Kapica (6), Krage (6), Sas (L), K. Szymura (L) oraz Stępień, Bociek (2), Gunia (3).

Jastrzębski: Hadrava (15), Toniutti, Wiśniewski (15), Gladyr (7), Fornal (10), R. Szymura (4), Popiwczak (L) oraz Dryja, Tervaportti (2).

Cuprum Lubin- Biuro Prasowe
ksdani dnia 13/12/2021
Przerwana seria biało-niebieskich

Niemoc biało-niebieskich trwa. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali, po raz pierwszy w historii bezpośrednich spotkań w PlusLidze, z Asseco Resovią Rzeszów 0:3 (21:25, 19:25, 22:25). MVP, czyli najlepszym zawodnikiem meczu, został Klemen Čebulj, przyjmujący gości. Suwalczanie pozostali na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Obie ekipy rozpoczęły niedzielny (12.12) mecz z animuszem. Nie brakowało ciekawych wymian i twardej, męskiej walki. W szeregach gospodarzy dobrze prezentował się Paweł Halaba, który rozpoczął mecz z Asseco Resovią w wyjściowym składzie. Po drugiej stronie siatki świetnie spisywał się Maciej Muzaj, choć nie wystrzegał się prostych błędów. Z każdą minutą rosła przewaga drużyny z Rzeszowa. Jakub Kochanowski, środkowy gości, stwarzał zagrożenie w polu serwisowym, co przełożyło się na dobrą końcówkę w wykonaniu podopiecznych Alberto Giulianiego i zwycięstwo w pierwszym secie.

Druga odsłona to wyraźne prowadzenie Asseco Resovii Rzeszów już od pierwszych piłek. Przyjezdni naciskali w polu serwisowym, co przykładało się na sporo niedokładności i błędów po stronie Ślepska Malow Suwałki. Na boisku pojawił się Kevin Klinkenberg, ale rzeszowianie nie zwalniali tempa. Andreas Takvam, środkowy biało-niebieskich, rozgrywał kolejne, kapitalne zawody, ale tego dnia było to zbyt mało na zespół złożony z gwiazd europejskiej siatkówki. Resovia zwyciężyła w drugim secie po sprytnym zagraniu Klemena Čebulja.

Początek trzeciej, jak się później okazało ostatniej odsłony, to dobry moment Ślepska Malow Suwałki. Biało-niebiescy mocniej popracowali w ataku, co przekładało się na niewielkie prowadzenie. Punktowa zagrywka Sama Deroo, belgijskiego przyjmującego gości, poderwała jednak zespół z Rzeszowa do walki. Gospodarze coraz częściej mylili się w ofensywie, co skutkowało powiększaniem przewagi przed dobrze dysponowanych siatkarzy Asseco Resovii. W ostatnich minutach spotkania dwoił się i troił Paweł Halaba, ale ostatecznie nic nie zagroziło już rzeszowianom w odniesieniu kolejnego, ligowego zwycięstwa.