2011/2012

TL 21/22 Finały ...
TL 01.05 GA Chemik Police - Developres BD Rzeszów 3:2 (25:19, 25:22, 22:25, 22:25, 15:12) MVP: Brakocevic-Canzian - Staty - o m. 1
Chemiczki po meczu: wideo
ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:17, 27:25) MVP: Alagierska - Staty - o m. 3
05.05 Developres BD Rzeszów - GA Chemik Police 1:3 (25:15, 21:25, 12:25, 22:25) MVP: Czyrniańska - Staty Zaproszenie od Rysic - Link - 0-2
Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 17:25) MVP: Diouf - Staty - 0-2
08.05 ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:18) MVP: Diouf - Staty - 3-0
GA Chemik Police - Developres BD Rzeszów 3:2 (19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7) MVP: Brakocevic-Canzian - Staty 3-0

1 GA Chemik Police
2 Developres BD Rzeszów
3 ŁKS Commercecon Łódź
4 Grot Budowlani Łódź
ksdani dnia 30/04/2022 · 211365 Komentarzy · 206 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 01/05/2022
Jutro, czyli w niedzielę 1 maja zaczynamy finały ... Dev z Chemiczkami i łodzianki tzn. Wiewióry z Budkami ...
Oby wszystkie dziewuszki mogła zagrać .. ciekawe jak będą ustawione .. itd. .. smiley
ŁKS Commercecon Łódź- Biuro Prasowe

W rywalizacji o brązowy medal 1-0 dla ŁKS-u Commercecon

Derby Łodzi zadecydują o tym, kto zdobędzie brązowy medal mistrzostw Polski - ŁKS Commercecon czy Grot Budowlani. W pierwszym meczu triumfowały Łódzkie Wiewióry, które pokonały Budowlanych bez straty seta.

Spotkanie rozpoczęło się od ataku Valentiny Diouf, ale dość długo oglądaliśmy wyrównaną walkę. Po ataku Veroniki Jones-Perry zrobiło się 8:5 dla gospodyń, ale zbicie Pauliny Damaske doprowadził do wyrównania (13:13). Przy 16:16 o czas poprosił trener Michał Cichy. Po błędzie Moniki Fedusio ŁKS Commercecon znów prowadził trzema punktami i w końcówce nie oddał już przewagi, ostatecznie wygrywając 25:21.

W drugim secie początek zwiastował wyrównane starcie, jednak po bloku na Fedusio gospodynie prowadziły 7:4. Gdy błąd w ataku popełniła Julita Piasecka zrobiło się 8:8. Łódzkie Wiewióry grały jednak spokojnie i ponownie zaczęły budować przewagę. Po bloku Diouf na Cleger zrobiło się 16:11, a błąd Zuzanny Góreckiej dał Ełkaesiankom prowadzenie 18:12. Siatkarki Budowlanych nie były w stanie odrobić już strat, a set zakończył się wygraną ŁKS-u 25:17.

Początek trzeciej partii znów był wyrównany i ponownie szybciej na trzypunktowe prowadzenie wyszły Ełkaesianki (8:5). Przewaga ŁKS-u Commercecon utrzymywała się przez kilka minut, jednak po ataku Góreckiej było 11:11. Kontratak w wykonaniu Fedusio dał remis 22:22. W walce na przewagi lepsze okazały się Łódzkie Wiewióry 27:25, a warto podkreślić, że w trudnym momencie trener Cichy wprowadził na boisko Angelikę Gajer i Weronikę Sobiczewską, a młode zawodniczki ŁKS-u Commercecon zachowały zimną krew.

MVP: Klaudia Alagierska

ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:17, 27:25)

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (2), Witkowska (11), Diouf (19), Ratzke (3), Alagierska (9), Jones-Perry (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska (1), Gajer i Piasecka (3)
Budowlani: Lisiak (4), Łazowska (2), Centka (11), Cleger (3), Damaske (7), Fedusio (12), Łysiak (libero) oraz Górecka (7), Pelczarska i Lewandowska
ksdani dnia 03/05/2022
Grupa Azoty Chemik Police

Marlena Kowalewska źle wylądowała po jednej z akcji pierwszego meczu finałowego. Rozgrywająca Chemika musiała opuścić boisko.

Po serii badań okazało się, że uraz kolana jest poważny, a Marlena będzie musiała przejść operację.

- Niestety, Marlena zerwała więzadła i czeka ją zabieg. Potem kilka miesięcy rehabilitacji, żeby mogła wrócić do profesjonalnego uprawiania sportu. Zabieg odbędzie się jeszcze w tym tygodniu - mówi Maciej Karaczun, lekarz Grupa Azoty Chemika Police.

Marlena od lat broni barw naszego klubu. Na jej koncie są 2 mistrzostwa i 3 Puchary Polski.

- To bardzo smutna informacja. Oczywiście, brak Marleny jest osłabieniem drużyny, ale pamiętajmy, że to jest przede wszystkim człowiek, do tego świetny człowiek, który przechodzi teraz trudne chwile. Marlena, jesteśmy z tobą, trzymamy kciuki za powrót do zdrowia - mówi Marek Mierzwiński, trener.

Chemik wygrał pierwszy mecz rywalizacji finałowej z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Kolejne spotkania zaplanowane są na czwartek (wyjazd) i niedzielę (dom).
ksdani dnia 08/05/2022
Brązowy medal MP dla ŁKS-u Commercecon Łódź

Łódzkie Wiewióry postawiły kropkę nad i. Wygrywając z Grot Budowlanymi Łódź 3:1 w trzecim meczu o brązowy medal, zwyciężyły w całej rywalizacji 3-0 i wywalczyły piąty krążek mistrzostw Polski z rzędu.

Dzisiejszy mecz od prowadzenia 3:0 rozpoczęły siatkarki Budowlanych, jednak gospodynie szybko wyrównały po ataku Valentiny Diouf. Blok Góreckiej na Diouf ponownie dał cztery punkty przewagi Budowlanym (10:6). Kontratak Veroniki Jones-Perry doprowadził do kolejnego remisu (po 12). Amerykanka świetnie spisywała się również na zagrywce. Przy jej uderzeniach ŁKS Commercecon wyszedł na prowadzenie 17:!2. W końcówce jeszcze Budowlane usiłowały dogonić wynik, ale ostatecznie Wiewióry wygrały 25:18.

Drugi set również miał wyrównany początek, ale tym razem pierwsze przewagę zbudowały Ełkaesianki. (10:6). As Klaudii Alagierskiej dał prowadzenie 15:11. Środkowa była również autorką asowej zagrywki kończącej tę partię (25:18). Trener Maciej Biernat dokonywał zmian i w trzeciej odsłonie przyniosły one efekt. Po ataku Moniki Fedusio mieliśmy remis w końcówce. Piłkę setową dał kontratak Pauliny Damaske (24:21), a ostatecznie Budowlani wygrali 25:23.

W czwartym secie podrażnione Ełkaesianki ruszyły do walki. Świetnie zagrywała Roberta Ratzke. Rozgrywająca miała również wsparcie w pozostałych zawodniczkach i w efekcie dwa bloki na Fedusio zakończyły seta wygraną ŁKS-u Commercecon 25:18 i w całym meczu 3:1.

MVP: Valentina Diouf

ŁKS Commercecon Łódź ? Grot Budowlani Łódź 3:1
(25:18, 25:18, 23:25, 25:18)

ŁKS: Grajber (3), Witkowska (7), Diouf (13), Ratzke (2), Alagierska (14), Jones-Perry (12), Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski i Pacak
Budowlani: Lisiak, Łazowska (3), Górecka (2), Centka (2), Cleger (12), Fedusio (11), Łysiak (libero) raz Lewandowska (1), Damaske (4) i Kędziora