2011/2012

+L 22/23 - 4 kolejka
Plus Liga Transmisje na kanałach Polsat Sport/ Extra ...

Wyniki, staty: Link

13.10 GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:23, 25:20) MVP: Smith - Staty
14.10 Indykpol AZS Olsztyn - LUK Lublin 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:15) - Staty
Cerrad Enea Czarni Radom - PSG Stal Nysa 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 25:27) MVP: Zhukouski - Staty

15.10 PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:18) MVP: Bieniek - Staty
Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa 3:1 (25:22, 27:29, 25:20, 31:29) MVP: Sanchez - Staty
Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (27:29, 21:25, 18:25) - Staty
16.10 Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawierc 3:0 (25:20, 25:18, 25:22) MVP: Boyer - Staty

GKS Katowice - Barkom Każany Lwów 3:2 (25:23, 25:20, 22:25, 21:25, 15:12) MVP: Jarosz - Staty
ksdani dnia 12/10/2022 · 211365 Komentarzy · 150 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 14/10/2022
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w meczu 4. kolejki pokonała BBTS Bielsko-Biała 3:0. MVP spotkania wybrany został David Smith.

Nasz zespół mecz rozpoczął w składzie: Łukasz Kaczmarek w ataku, Marcin Janusz na rozegraniu, Denis Karyagin oraz Aleksander Śliwka na przyjęciu, David Smith i Dmytro Pashytskyy na środku siatki i Erik Shoji (libero).

Po dość nierównym początku spotkania, gdzie pewnie swoje szanse na siatce wykorzystywali goście (1:3) nasz zespół przystąpił do ataku, pewne zagrania Aleksandra Śliwki i Łukasza Kaczmarka były najlepszą odpowiedzią na celne zagrania rywali. Po etapie gry punkt za punkt czujna gra na siatce i skuteczne bloki Denisa Karyagina odwróciły sytuację i kędzierzynianie prowadzili 12:11. To była dopiero próba możliwości siatkarzy mistrza Polski, nasz rozgrywający bezbłędnie rozrzucał blok rywali. Przyjezdni nie ustrzegli się błędów własnych i tak po zerwanym ataku BBTS-u czy dotknięciu siatki ZAKSA prowadziła 17:12. Przerwy na żądanie trenera Brokkinga niewiele mogły zmienić (18:12). W ataku nie do zatrzymania był Łukasz Kaczmarek i w końcówce seta prowadziliśmy 21:15. Swoje noty w ataku poprawił jeszcze Denis Karyagin, seta zakończył autowy serwis bielszczan (25:18).

Kolejny fragment meczu to zdecydowanie lepszy początek w wykonaniu kędzierzynian niż miało to miejsce w partii premierowej. Czujna gra w bloku i punktowe zagrywki Aleksandra Śliwki dały nam zaliczkę punktową (2:0). Podobnie jak w pierwszym secie również tym razem BBTS nie ustrzegł się błędów i prowadziliśmy już 6:2. Kolejne ataki Łukasza Kaczmarka i Denisa Karyagina sprzyjały kontrolowaniu sytuacji (12:9). Nasz atakujący typowo siłowe ataki przeplatał technicznymi zagraniami i dość długo utrzymywaliśmy kilkupunktowy dystans. Sygnał do ataku gościom dał Dawid Woch, seria zagrywek nominalnego środkowego BBTS-u dość niepodziewanie doprowadziła do wyrównania (16:16). Tym razem to Tuomas Sammelvuo postanowił interweniować. Pauza nie wybiła z rytmu przeciwnika, tym razem w końcówce seta utrzymywała się więc gra na styku (20:20). W decydujących akcjach doświadczenie kędzierzynian okazało się kluczowe, seta zakończył pewny atak Olka Śliwki (25:23).

Trzeci set, to ponownie gra punkt za punkt (3:4). Walcząc o przedłużenie losów rywalizacji bielszczanie podejmowali ryzyko w polu serwisowym. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, kędzierzynianie kolejno odzyskiwali i tracili kilkupunktową zaliczkę (11:9, 11:13). Nawet przy minimalnej zaliczce rywali w grę naszego zespołu nie wkradała się nerwowość, kolejne ataki Łukasza Kaczmarka i serwis naszego atakującego wyprowadziły nas na prowadzenie (14:13). Odpowiedź podopiecznych trenera Brokkinga była niemal natychmiastowa, szeregi naszego przyjęcia poruszył Adrian Hunek i ponownie musieliśmy gonić wynik (14:16). Skuteczna gra na środku Davida Smitha i kontrataki wykorzystywane przez Łukasza Kaczmarka doprowadziły do wyrównania (17:17). Dystans zwiększyły kolejne zagrania Aleksandra Śliwki oraz as serwisowy Marcina Janusza (20:18). Tej przewagi nie pozwoliliśmy sobie odebrać, do punktów zdobywanych w ataku nasz kapitan dodał jeszcze skuteczny blok, przyjezdni popełniali kolejne błędy własne i przy stanie 24:20 mieliśmy pierwszą piłkę meczową. Kropkę nad "i" postawił David Smith (25:20).

MVP meczu: David Smith

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:23, 25:20)
ksdani dnia 15/10/2022
Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali w Iławie ekipę LUK Lublin 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Taylor Averill.

Trener Javier Weber nie zaskoczył ani Kibiców, ani swoich rywali, wyjściowym składem na piątkowy mecz przeciwko LUK Lublin. Argetyński szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn w myśl zasady "zwycięskiego składu się nie zmienia", nie dokonał żadnych zmian. Mecz rozpoczęli zatem: Tuaniga na rozegraniu, Poręba z Averillem na środku, Lipiński i Karlitzek na przyjęciu, Butryn na ataku i Ciunajtis jako libero.

Oba zespoły pierwszą partię rozpoczęły od rywalizacji punkt za punkt, lecz w końcówce seta LUK prowadził już 20:18. Wtedy to jednak w polu serwisowym pojawił się Karol Butryn, który odwrócił losy seta swoją zagrywką - akademicy zwyciężyli 25:22. Druga partia to kopia pierwszej odsłony - gdy Javier Weber poprosił o przerwę dla swojego zespołu, na tablicy wyników wyświetliło nam się dwupunktowe prowadzenie gości (14:12). Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Daszkiewicza jednak tanio skóry nie sprzedali i zwyciężyli 25:20, doprowadzając do wyrównania.

Kolejne dwie partie to popis w grze siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Dobrze w bloku spisywał się Taylor Averill (6 pkt. w tym elemencie gry), a swoje w ataku dołożył Karol Butryn (20 pkt. w całym meczu). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była lepsza w każdym elemencie gry, co przełożyło się na ostateczny wynik. Trzecią partię akademicy z Kortowa pewnie wygrali 25:17, a czwartą 25:15, a całe spotkanie 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Taylor Averill.

Olsztynianie byli skuteczniejsi w ataku (54 pkt co daje 56% skuteczności - LUK zdobył w ataku 40 pkt, co daje 43% skuteczności) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (9:6). Lublinianie natomiast dokładniej przyjmowali (41% dokładnego przyjęcia przy 36% dokładnego przyjęcia rywali). Obie drużyny zdobyły po 6 asów serwisowych.

Najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy był Karol Butryn (20 pkt.), a u gości Nicolas Szerszeń (14 pkt.).

- Czuje się świetnie! Przed meczem zjadłem sporo naleśników z bananami, przez co miałem sporo energii. Co do samego spotkania - z każdym tygodniem rozwijamy się jako zespół. Nasza zagrywka jest naszą najmocniejszą stroną. Dobrze zagraliśmy także na wysokiej piłce, a moja relacja z Joshuą na boisku jest coraz lepsza. Z każdym dniem będziemy coraz groźniejszym zespołem - powiedział po meczu Taylor Averill, MVP meczu, dla którego było to pierwsze wyróżnienie w PlusLidze.

Kolejne spotkanie siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę, 22 października o godzinie 17:30 - akademicy z Kortowa na wyjeździe zmierzą się z Aluron CMC Wartą Zawiercie.
ksdani dnia 16/10/2022
Cuprum Lubin S.A.

Waleczność na parkiecie, serce i mocne zagrywki - to niestety nie wystarczyło siatkarzom Cuprum Lubin do zdobycia punktów z mocną Asseco Resovią Rzeszów, która aktualnie jest liderem plusligowej tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli rzeszowianie od stanu 4:1. Chwilę później na tablicy widniał już remis 6:6, gdy sprawy wziął w swoje ręce Remigiusz Kapica. Grzegorz Pająk natomiast pokazał świetną dyspozycję w polu serwisowym i już w pierwszej połowie seta zanotował dwa asy. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 13:14, a potem na kilka punktów przewagi wyszli goście (18:13). Okazało się jednak, że po wideo-weryfikacji punkt wpadnie na konto gospodarzy (14:17). Wtedy do gry ponownie wkroczył Kapica. Skutecznie zaatakował, a za chwilę popisał się pojedynczym blokiem. Przewaga rywali szybko stopniała (17:17). Końcówka była kolejnym popisem młodego atakującego Miedziowych, który zaserwował aż 3 asy z rzędu! Zrobiło się gorąco... 23:23, 24:24, 26:26? Challenge w końcówce niestety wytrącił z równowagi zespół Pawła Ruska i pierwsza partia padła łupem gości 29:27.

Także po przerwie przyjezdni zbudowali kilkupunktowe prowadzenie, które nie trwało długo, bo lubinianie szybko włączyli się do gry. Ponownie w polu serwisowym świetnie wyglądał Kapica, a w ataku Alex Berger i Paweł Pietraszko. Na parkiecie toczyła się zażarta walka o punkty (18:19), ale w końcówce dominować zaczęli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów. Gospodarze próbowali się im przeciwstawić, ale tamci dociągnęli przewagę do końca.

Trzecia partia pokazała, że zawodnicy z Podkarpacia będą chcieli jak najszybciej zakończyć to spotkanie. Zaczęli dominować na parkiecie i przez chwilę trudno im było dorównać. Kapica (najlepiej punktujący zawodnik meczu ? 18 oczek) i Alexander Berger (drugi najlepiej punktujący Miedziowy - 13 oczek) próbowali podnieść swój zespół do walki, co przez pewien czas się udawało. Nie wystarczyło jednak na mocno rozpędzoną Asseco Resovię.

Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (27:29, 21:25, 18:25) MVP: Klemen Cebulj

Cuprum: Ferens (5), M?Baye (4), Pietraszko (8), Kapica (18), Pająk (2), Berger (13), Szymura (L), Sas (L) oraz Kubicki, Kovalov.
Asseco: Kozamernik (4), Bucki (12), Kochanowski (4), Rossard (10), Drzyzga (1), Cebulj (16), Potera (L) oraz DeFalco (1), Kędzierski, Piotrowski (1), Zatorski (L).