2011/2012

TL 22/23 kolejka 18
TL Transmisje: PolSport/PolSpExtra/Box

Wyniki, staty: Link

03.03 UNI Opole - #VolleyWrocław 1:3 (25:22, 16:25, 13:25, 23:25) MVP: Witowska - Staty
04.03 GA Chemik Police - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) MVP: Brakocevic-Canzian - -Staty
05.03 Grot Budowlani Łódź - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 0:3 (22:25, 22:25, 19:25) MVP: Nowakowska - Staty
06.03 MOYA Radomka Lotnisko R. - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (24:26, 22:25, 23:25) MVP: Borowczak - Staty
ŁKS Commercecon Łódź - ROLESKI GA Tarnów 3:2 (24:26, 25:18, 25:14, 22:25, 15:11) MVP: Drabek - Staty

#VolleyWrocław

W piątkowy wieczór #VolleyWrocław pokonał UNI Opole, umacniając się tym samym na 7. pozycji w tabeli TAURON Ligi. Do końca rundy zasadniczej pozostały nam więc tylko cztery mecze, a cel na sezon 2022/2023 pozostaje niezmienny - gra w fazie play-off. Komentarza na temat zwycięstwa w 18. kolejce rozgrywek oraz aktualnej sytuacji drużyny udzieliła środkowa #VolleyWrocław, Dominika Witowska.

Jak krótko opisałabyś wczorajszy mecz? Jak to się stało, że w drugim i trzecim secie osiągamy tak dużą przewagę nad rywalkami, a w czwartym znów powtórzył się znany nam scenariusz, w którym doprowadzamy do nerwowej końcówki?

W drugim i trzecim secie wczorajszego meczu weszłyśmy na naprawdę wysoki poziom koncentracji. Popełniałyśmy wtedy mało błędów i myślę, że to wystarczyło, żeby utrzymać przewagę do końca tych partii. W czwartej dziewczyny z Opola wróciły do gry i zaprezentowały znacznie lepszą siatkówkę, niż przez ostatnie dwa sety.

Więc ostatecznie jaką ocenę postawiłabyś #VolleyWrocław za mecz w Opolu?

Myślę, że czwórkę. Pomimo, że nasza gra falowała i mecz nie był w naszym wykonaniu idealny, to jednak wyszłyśmy z niego zwycięsko i na plus.

Czy uważasz, że wczorajszy mecz był dużym i ważnym krokiem w kierunku play-offów, czy to jedno kluczowe spotkanie dopiero przed naszym zespołem?

Sytuacja w tabeli w przypadku naszego zespołu nie jest pewna. Mecz z Opolem był szalenie ważny, nie mogłyśmy sobie pozwolić, żeby stracić w nim nawet punktu i to się nam udało. Nie jestem w stanie wskazać tylko jednego ważnego meczu. Każdy będzie bardzo ważny, choć oczywiście spotkanie z Budowlanymi, czyli nasz kolejny domowy mecz, będzie istotne z tego powodu, że sąsiadujemy z łodziakami w tabeli. Jest jeszcze szansa, żeby wskoczyć na ich miejsce, chciałybyśmy powalczyć o trzy punkty, a Grot liczy na rewanż za przegraną z nami w tie-breaku. Jest więc bardzo prawdopodobne, że mecz będzie szalenie interesujący i będzie stał na wysokim poziomie.

Czy w drużynie mimowolnie nie zerkacie w tabelę i nie oglądacie się na wyniki rywalek?

Jakichś wielkich kalkulacji w naszym zespole jeszcze nie ma, ale uważam, że play-offy są na pewno w naszym zasięgu. Teraz zależy nam na tym, żeby w miarę możliwości dogonić szóste miejsce, które postawiłoby nas w zdecydowanie wygodniejszej pozycji na play-offy. Nie wszystko zależy jednak wyłącznie od nas, bo pozostałe mecze na pewno nie pozostaną bez wpływu również na nasz ostateczny rezultat.

Piątkowy wieczór w opolskiej Stegu Arenie należał do siatkarek #VolleyWrocław! Zespół Michala Maska po raz drugi w tym sezonie pokonał ekipę UNI Opole w czterech setach (25:22, 16:25, 13:25, 25:23) i umocnił się na siódmej pozycji w tabeli TAURON Ligi. Najlepszą zawodniczką meczu 18. kolejki została wybrana środkowa naszego zespołu, Dominika Witowska.

?Piątkowy mecz wrocławianek dość nierównomiernie rozkładał się pod względem emocji. Tylko pierwsza i ostatnia partia dostarczyły kibicom wrażeń, bo były w nich to, co kibice kobiecej siatkówki lubią najbardziej: długie akcje, odrabianie strat i zacięte końcówki. Dwa środkowe sety były pokazem siły i dominacji #VolleyWrocław.

Najpierw jednak wrocławianki straciły pierwszą partię, nie mogąc zatrzymać szalejącej w ataku i na zagrywce Anastasiyi Kraiduby. Gdy już wydawało się, że UNI Opole ma tę odsłonę spotkania od kontrolą, nasz zespół zaczął wykorzystywać kontry. Powoli rozkręcała się Julia Szczurowska i dzięki niej na tablicy wyników pojawił się remis. Przyjezdne były na fali, ale w odpowiednim momencie moc pokazała również Marta Orzyłowska, która to ostatecznie zakończyła pierwszego seta (25:22).

Dwie kolejne partie zakończyły się bez większej historii. Nasz zespół wzmocnił serwis, pozbył się niepotrzebnych błędów i grał konsekwentnie. W ofensywie dobrze spisywały się nasze skrzydłowe, choć Lucie Muhlsteinova nie rezygnowała także ze swoich środkowych, rozgrywając tego dnia naprawdę udany mecz i na rozegraniu, i w bloku. Wrocławskie siatkarki pozwoliły przeciwniczkom na ugranie zaledwie 16 i 13 punktów.

Wydawało się, że nasza ekipa pójdzie za ciosem i już do końca czwartej partii będzie przyciskać przeciwnika i nie da sobie wydrzeć siedmiopunktowej przewagi. Niestety powtórzył się scenariusz, który widzieliśmy w tym sezonie już parokrotnie: chwila dekoncentracji w szeregach #VolleyWrocław wystarczyła, żeby UNI Opole poczuło się nieco pewniej, a w końcu odważnie wróciło do gry. Opolanki doprowadziły do remisu, ale zimną krew zachowała Anna Bączyńska. Przyjmująca wzięła na swoje barki ciężar gry i nie zawahała się w trudnym momencie, kończąc najważniejsze tego dnia piłki.

MVP spotkania wybrano naszą środkową Dominikę Witowską, która zdobyła w tym meczu 14 punktów - 11 atakiem (61% skuteczności) i 3 blokiem. Dla Witowskiej statuetka po #OPOWRO była jej pierwszym takim wyróżnieniem w barwach #VolleyWrocław.

UNI Opole - #VolleyWrocław 1:3 (25:22, 16:25, 13:25, 23:25) MVP: Dominika Witowska

UNI: Orzyłowska (8), Conceicao (10), Pellegrino (10), Janicka, Sieradzka (3), Kraiduba (16), Adamek (L) oraz Stronias (8), Bałucka (1), Kecher, Senica i Makarowska-Kulej (2)

#VolleyWrocław: Szczurowska (19), Bidias (16), Pacak (3), Muhlsteinova (3), Witowska (14), Bączyńska (15), Saad (L) oraz Szady i Cembrzyńska (1)