2011/2012

+L 22/23 .. o medale
Plus Liga Terminarz, wyniki, staty: Link

o 1 m.
03.05 Jastrzębski Węgiel - GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) MVP: Boyer - Staty
06.05 GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 22:25, 15:25, 19:25) MVP: Fornal - Staty - 0-2
10.05 Jastrzębski Węgiel - GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:15, 25:16, 25:13) MVP: Gladyr - Staty - 3-0 Ptoki Mistrzami

o 3 m.
02.05 Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (22:25, 27:25, 18:25, 25:21, 9:15) MVP: Konarski - Staty
06.05 Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:13, 22:25, 23:25, 17:25) MVP: Bucki - Staty - 1-1
09.05 Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:19, 25:22, 25:23) MVP: Defalco - Staty - 2-1
13.05 Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (19:25, 19:25, 25:17, 25:23, 15:9) MVP: Konarski - Staty - 2-2

16.05 Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:13, 25:21) MVP: Delalco - Staty - Sovia z brązem

o 5 m.
28.04 Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk 2:3 (23:25, 20:25, 25:19, 25:19, 13:15) MVP: Wlazły - Staty - złoty set 15:10.. m. 5 Projekt

Wszystkie mecze transmitowane
ksdani dnia 27/04/2023 · 211365 Komentarzy · 128 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 04/05/2023
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Nie po myśli naszego zespołu rozpoczęła się walka o mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu zmagań finałowych Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3. Kolejny mecz tej fazy rozegramy w sobotę, 6 maja w Kędzierzynie-Koźlu.

Pierwszy mecz finałowy rozpoczęliśmy w składzie: Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, David Smith, Dmytro Pashytskyy, Erik Shoji (libero).

Już początek rywalizacji to wymiana sił na siatce (2:2), nieco szybciej szanse w kontrach wykorzystali miejscowi odskakując nam na dwa oczka (5:3). Radość jastrzębian nie trwała długo, znakomity serwis Bartosza Bednorza i błędy gospodarzy doprowadziły do wyrównania (5:5).Przy grze punkt za punkt na kolejne ataki Aleksandra Śliwki odpowiadał Tomasz Fornal (9:7). Niestety tym razem nasz zespół nie ustrzegł się błędów własnych, które w połączeniu z dłuższymi wymianami wykorzystywanym przez siatkarzy ze Śląska dały rywalom pięciopunktowe prowadzenie (14:9). Reagując na sytuację Tuomas Sammelvuo przywołał swoich podopiecznych do siebie, po wznowieniu rywalizacji kędzierzynianie wyszli z niewygodnego ustawienia. Seria zagrywek Davida Smitha dodatkowo pomogła zniwelować dystans, w dłuższych wymianach mogliśmy liczyć a skuteczność w ataku Bartosza Bednorza, chwilę później po ataku Boyer w siatkę to trener Mendez zdecydował się przerwać grę (14:12). Na znakomite zagrywki Davida Smitha tym samym odpowiedział Boyer i wróciliśmy do pięciopunktowego dystansu (17:12). Kolejna przerwa, o którą poprosił trener naszego zespołu wybiła z rytmu atakującego Jastrzębskiego Węgla, a znakomite obrony Łukasza Kaczmarka i celne ataki Bartosza Bednorza po raz kolejny poprawiły sytuację naszej drużyny (17:14). Nasz zespół grał cierpliwie i tak w końcówce seta, po punktowej zagrywce Marcina Janusza było już 20:18. W decydującej fazie seta nie brakowało długich zaciętych wymian, w tych niestety skuteczność sprzyjała miejscowym, seta zakończył atak Clevenot (25:20).

Zdecydowanie lepiej dla naszego zespołu rozpoczął się kolejny fragment meczu, po punktowym bloku Dmytro Pashytskiego prowadziliśmy 3:1. Po raz kolejny w spotkaniu, przy skuteczności miejscowych w kontrach, gra się wyrównała (3:3). W tej odsłonie nieco dłużej utrzymywała się wymiana sił w ataku, przy czym o krok dalej byli kędzierzynianie (7:8). Niestety wzorem odsłony premierowej również tym razem szybciej kilkupunktowa zaliczkę zbudowali podopieczni trenera Mendeza, przy serii celnych zagrywek Clevenot jastrzębianie prowadzili 15:10. Nasz zespół z niewygodnego ustawienia, atakiem z prawego skrzydła, wyprowadził Łukasz Kaczmarek (15:11), wciąż jednak kilkupunktowa zaliczka sprzyjała ekipie z Jastrzębia-Zdroju. Kolejne skuteczne zagrania Aleksandra Śliwki dały naszej drużynie sygnał do ataku, a serwisy kapitana Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i skuteczność Bartosza Bednorza w ataku zniwelowały dystans (17:15). Czujną grą w bloku wykazali się jeszcze Marcin Janusz i Dima Pashytskyy i walka rozpoczęła się na nowo (19:18). W decydującej fazie seta gospodarze zdołali odzyskać kilkupunktowe prowadzenie, celne ataki Bartosza Bednorza czy Łukasza Kaczmarka nie odwróciły losów seta (23:20), partię punktując zagrywką zakończył Jurij Gladyr (25:20).

W pierwszych akcjach trzeciego seta skutecznie szeregi przyjęcia rywali poruszył Marcin Janusz, kolejne akcje w ataku na korzyść naszego zespołu rozstrzygał Łukasz Kaczmarek. Atakującemu ZAKSY równie skutecznymi zagraniami odpowiadał Clevenot. Czujni w bloku kędzierzynianie znaleźli sposób na francuskiego przyjmującego (6:7). Sytuację, dając jednopunktową zaliczkę naszym rywalom, odwróciły zagrywki Boyer. Czujność Tuomasa Sammelvuo w wykorzystywaniu wideoweryfikacji zatrzymała serię przeciwnika i utrzymywała się gra na styku (10:10). Niestety nie ustrzegliśmy się potknięć i błąd w ataku naszej drużyny dał rywalom dwupunktowa zaliczkę (13:11). Również w tej części spotkania nie brakowało dłuższych wymian, także tym razem to podopieczni trenera Mendeza odskoczyli nieco szybciej, przy zagrywkach Boyer (17:14). Kędzierzynianie mimo trudności walczyli do końca, w sytuacyjnych piłkach nie zawodził Łukasz Kaczmarek, potrójny blok naszego zespołu zatrzymał Fornala i wróciliśmy do gry (18:17). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, tym razem czujną grą w bloku wykazał się Tomasz Fornal i ponownie musieliśmy odrabiać straty (21:18). Znakomity serwis Bartosza Bednorza i ważna akcja zakończona atakiem Dimy Pashytskiego mogły być jeszcze zapowiedzią zaciętej końcówki (22:21). Na kolejne ataki Łukasza Kaczmarka gospodarze odpowiadali zagraniami Fornala i niestety przy tanie 24:22 to Jastrzębski Węgiel miał pierwsza piłkę meczową. Losy rywalizacji przedłużył jeszcze Łukasz Kaczmarek, błąd naszego zespołu w polu serwisowym zakończył jednak seta i całe spotkanie (25:23).

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)
ksdani dnia 07/05/2023

Drugi mecz finałowy PlusLigi nie ułożył się po myśli naszego zespołu. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła dobrze, niestety kolejne sety ułożyły się po myśli gości, którzy wygrali 3:1.

?Mecz rozpoczęliśmy w składzie: Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, David Smith, Dmytro Pasymskie i Erik Shoji (libero).

Początki rywalizacji to gra na styku, przy czym siatkarze obu ekip nie ustrzegli się błędów popełnianych w elemencie zagrywki (3:3). Dopiero as serwisowy w wykonaniu Aleksandra Śliwki dał naszej drużynie sygnał do ataku (7:6). Problemy rywali w przyjęciu sprzyjały naszej drużynie i to kędzierzynianie utrzymywali prowadzenie. W zagraniach z przechodzącej piłki nie zawodził Dmytro Pashytskyy, nasz środkowy pewnie omijał blok przeciwnika i to ZAKSA prowadziła 11:8. Nie był to koniec emocji, zagrania Clevenot dość szybko zniwelowały dystans (11:10). Podopieczni Tuomasa Sammelvuo nie pozwolili sobie odebrać prowadzenia. W dłuższych wymianach kolejne akcje kończył Aleksander Śliwka, tak skuteczny na siatce nie był atakujący gości i po zerwanym ataku Boyer prowadziliśmy 18:15. Jeszcze przed wkroczeniem w kluczowa fazę seta gra ponownie się wyrównała i z trzypunktowej zaliczki zostało nam jedno oczko (18:17). Czujna gra w bloku jastrzębian chwilę później doprowadziła do wyrównania (20:20), zmuszając do reakcji trenera Sammelvuo. W końcówce seta nie brakowało emocji i zwrotów akcji, po ataku Łukasza Kaczmarka prowadziliśmy 22:21, czujna gra gości w obronie i kontratak wykorzystana przez Tomasza Fornala szybko jednak odwróciły sytuację (22:23). Cierpliwość kędzierzynian po raz kolejny się opłaciły, celne zagrywki Marcina Janusza i skuteczny blok naszego zespołu miały odzwierciedlenie na tablicy wyników (24:23). W grze na przewagi o sile bloku naszego zespołu przekonał się Tomasz Fornal i wygrywając 26:24 objęliśmy prowadzenie w meczu.

Kolejna odsłona rywalizacji to mocny start siatkarzy z Kędzierzyna-koźla, seria zagrywek Aleksandra Śliwki i skuteczność naszego zespołu w kontratakach dały nam pierwsze prowadzenie (3:1). Goście odpowiedzieli tym samym, dla jastrzębian szczęśliwe okazało się ustawienie z Fornalem w polu serwisowym i tym razem to zespół trenera Mendeza mógł się pochwalić serią punktową (3:5). Dobrą passę przeciwnika, atakiem z prawego skrzydła, przerwał Łukasz Kaczmarek. Kolejne błędy w ataku Boyer w ekspresowym tempie wyrównały stan (7:7). Pry wymianie ciosów w ataku rozgrywający obu drużyn uaktywnili grę przez środek, gdzie na ataki Davida Smitha odpowiadał Jurij Gladyr . W dłuższych wymianach mogliśmy liczy na skutecznych w ataku Bartosza Bednorza czy Aleksandra Śliwka i ZAKSA nieco odskoczyła rywalom (14:12). Kolejny zwrot akcji dały silne serwisy Boyer (14:14), na tym etapie rywalizacji żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wyższej zaliczki niż jednopunktowa. Sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie, celny serwis Łukasza Kaczmarka dał naszej drużynie prowadzenie 19:18, tym samym odpowiedzieli rywale, odwracając sytuację (19:20). Niestety tym razem decydująca faza seta nie ułożyła się po myśli naszego zespołu, seria gości przy zagrywkach Boyer dała im wyrównanie w meczu (22:25).

Trzeci set otworzyliśmy udanym blokiem Dimy Pashytskiego, kolejne akcje należały jednak do przyjezdnych, którzy wykorzystując szanse w kontrach odskoczyli nam na kilka oczek (2:5). Reakcja kędzierzynian była niemal natychmiastowa, celne bloki naszego zespołu pozwoliły odzyskać kontakt punktowy (4:5). Kolejna seria jastrzębian (tym razem przy zagrywkach Clevenot) zmusiła Tuomasa Sammelvuo do reakcji i przy stanie 4:8 trener ZAKSY przywołał swoich podopiecznych do siebie. Na boisku na poprawę przyjęcia pojawił się jeszcze Adrian Staszewski. Niestety kolejne akcje nie układały się po myśli naszego zespołu, kolejne potknięcia kędzierzynian i skuteczność gości w kontrach dały im sporą zaliczkę (6:13). Nasz zespół z niewygodnego ustawienia wyprowadził Aleksander Śliwka, chwilę później na boisko wrócił Bartosz Bednorz, to właśnie celne zagrywki przyjmującego ZAKSY poprawiły nieco sytuację (11:16). Szybko się okazało, że nie był to początek odrabiania strat, goście wykorzystywali potknięcia naszej drużyny i to Jastrzebski Węgiel prowadził w końcówce seta 20:12. Trener Sammelvuo decydował się na kolejne zmiany, w tej partii na boisku pojawili się jeszcze Wojciech Żaliński, Przemysław Stępień i Bartłomiej Kluth. Mimo walki losów tego seta nie zdołaliśmy odwrócić (15:25).

Czujna gra w bloku pozwoliła naszej drużynie rozpocząć czwartą partie od prowadzenia 2:0. Już w kolejnym ustawieniu goście doprowadzili do wyrównania, także tym razem jastrzębianie szybciej zanotowali serię punktową, przy zagrywkach Clevenot prowadząc 7:4. Brak kończącego ataku po naszej stronie siatki i skuteczność Boyer pogłębiały problemy kędzierzynian (4:10). Sygnał do ataku dał swoim kolegom Dima Pashytskyy, celny atak naszego środkowego i seria zagrywek pozwoliły nieco zniwelować dystans, po kontrataku wykorzystanym przez Aleksandra Śliwkę było (7:10). Kolejne dłuższe wymiany wykorzystywali goście, ponownie nam odskakując na pięć punktów (9:14). Podopieczni Tuomasa Sammelvuo walczyli do końca, w sytuacyjnych piłkach nie zawodził Łukasz Kaczmarek, istotne okazało się ustawienie z Davidem Smithem w polu serwisowym i odrobiliśmy nieco straty (12:15). Niestety problemy wróciły przy zagrywkach Boyer (13:18). Przerwa na zadanie naszego trenera wybiła z rytmu atakującego rywali, wciąż jednak utrzymywała się gra punkt za punkt i w końcówce w lepszej sytuacji byli przyjezdni, prowadząc 22:17. Ataki Łukasza Kaczmarka i Wojciecha Żalińskiego z końcówki seta dawały jeszcze nadzieję (19:23), jastrzębianie nie wypuścili jednak zaliczki, wygrywając 25:19 i w całym meczu 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 1:3 (26:24, 22:25, 15:25, 19:25)