2011/2012

Gości Online: 4

Europejskie puchary 2024 - cz2
Europejskie Puchary LM CEV LMM 23/24: Link
22.11 GA KĘDZIERZYN-KOŹLE - Olympiacos PIRAEUS 3:1 (23:25, 25:20, 28:26, 31:20) - Staty
JASTRZEBSKI Węgiel - Guaguas LAS PALMAS 3:0 (30:28, 25:16, 26:24) MVP: Huber - Staty
23.11 Asseco Resovia RZESZÓW - TOURS VB 1:3 (22:25, 23:25, 25:21, 21:25) MVP: Corić - Staty

28.11 Jihostroj ČESKÉ BUDĚJOVICE - JASTRZEBSKI Węgiel 0:3 (19:25, 27:29, 26:28)
29.11 Ziraat Bank ANKARA - GA KĘDZIERZYN-KOŹLE 3:2 (26:24, 25:22, 18:25, 19:25, 15:12)
ACH Volley LJUBLJANA - Asseco Resovia RZESZÓW 0:3 (21:25, 23:25, 21:25)

Hebar Pazardżik - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (13:25, 25:27, 26:24, 25:17, 15:13) awans Aluron
Projekt Warszawa - Calcit Volley Kamnik 3:0 (25:17, 25:19, 25:19) aw. Projekt

LMK
28.11 Grot Budowlani Łódź - Fenerbahce Opet Stambuł 0:3 (24:26, 18:25, 19:25)
29.12 PGE Rysice Rzeszów - A. Carraro Imoco Conegliano 1:3 (15:25, 15:25, 25:17, 26:28)

CEV Cup Women: Link
29.11 GA Chemik POLICE - BKS Bostik ZGO BIELSKO-BIAŁA 3:0 (25:23, 25:13, 25:19)
07.12 BKS Bostik ZGO BIELSKO-BIAŁA - GA Chemik POLICE 18:00
ksdani dnia 21/11/2023 · 211365 Komentarzy · 78 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 28/11/2023
Jastrzębski Węgiel

W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał wicemistrza Czech Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:0.

Spotkanie w Czechach rozpoczęło się po myśli naszej drużyny, która od razu wywarła presję na rywalach. As serwisowy Norberta Hubera oznaczał wynik 5:2 dla naszej drużyny. Dwie skuteczne akcje w wykonaniu Tomasza Fornala przełożyły się na rezultat 10:5. Na dystansie seta nasi rywale nieco zmniejszyli straty, ale i tak nasz zespół miał bezpieczną przewagę (15:10). Wysoką skuteczność na prawym skrzydle prezentował Ryan Sclater. Co warte podkreślenia, mecz ten na żywo w budziejowickiej hali obserwowała kilkudziesięcioosobowa grupa fanów Jastrzębskiego Węgla. Niesieni fantastycznym dopingiem swoich kibiców nasi siatkarze pewnie rozstrzygnęli premierową partię, zwyciężając 25:19.

W drugą partię nasz zespół wszedł obiecująco. Po dwóch udanych blokach punktowych Fornala i Hubera prowadziliśmy 2:0. Później inicjatywę przejęli gospodarze. Po asie serwisowym Samuela Taylora-Parksa czeska drużyna po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie (5:4). W późniejszej fazie seta wicemistrzowie Czech utrzymywali dwupunktowe prowadzenie, które po błędzie w przyjęciu Marko Sedlacka wzrosło do trzech punktów. Wówczas po raz pierwszy przerwą na żądanie zareagował trener Marcelo Mendez. Potem było już nawet 14:11 dla Jihostroju, ale dwie skuteczne akcje Moustaphy M`Baye (blok i atak) zmniejszyły nasze straty do jednego punktu (15:16). Przy serwisie naszego środkowego zyskaliśmy kontrę, w której Huber nie dał szans rywalom i mieliśmy remis (16:16). Następnie w naszym zespole doszło do podwójnej zmiany - na placu gry pojawili się Edvins Skruders oraz Jean Patry. Blok na Francuzie dał gospodarzom prowadzenie 23:21. Na szczęście zdołaliśmy ich powstrzymać (23:23). Czas wzięty przez trenera Andrzeja Kowala przyniósł zamierzony skutek. Jihostroj zyskał setbola (24:23). Chociaż Czesi mieli potem jeszcze dwie szanse na wygrane seta, to w sporej mierze dzięki Huberowi (as serwisowy w ważnym momencie) wyszliśmy cało z opresji (29:27).

Trzecia część spotkania zaczęła się lepiej dla naszej drużyny. Po asie serwisowym Ryana Sclatera wynik brzmiał 6:3, ale nasi rywale szybko zniwelowali stratę (6:6). Udany atak ze środka Taylora-Parksa wyprowadził czeski zespół na prowadzenie, a chwilę potem było już 12:10. Podobnie jak w poprzedniej partii nie pozwoliliśmy się rozpędzić przeciwnikom, a spora w tym zasługa świetnie serwującego Hubera (12:12). Kiedy Ignacio Luengas zdołał zaskoczyć zagrywką Fornala, przewagą gospodarzy znowu wzrosła do dwóch "oczek" (15:13). Po czasie wziętym przez Marcelo Mendeza, Sedlacek oszukał budziejowcki blok. Później jednak Chorwat nie przyjął zagrywki Olivera Sedlacka i Czesi mieli już trzy punkty w zapasie. Z przewagą tą dotarli do końcowych fragmentów partii, ale znów nie daliśmy się złamać (24:24). Nasi rywale mieli cztery piłki setowe, ale to nasza drużyna wyszła zwycięsko z meczu (28:26), notując drugie zwycięstwo za trzy punkty w grupie.

Jihostroj Czeskie Budziejowice - Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 27:29, 26:28) MVP: Tomasz Fornal.

Jihostroj Czeskie Budziejowice: Van Schie, Carisio, Balabanov, Taylor-Parks, Sedlacek, Luengas, Kovarik (libero) oraz Michalek (libero), Ondrovic, Emmer, Gonzalez

Jastrzębski Węgiel: Sclater, Toniutti, M?Baye, Huber, Sedlacek, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Patry, Skruders
ksdani dnia 01/12/2023
ŁKS Commercecon Łódź

W 3. kolejce CEV Ligi Mistrzyń ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się na wyjeździe z Volero Le Cannet. Po pięciosetowym meczu dwa punkty powędrowały na konto gospodyń, zaś Łódzkie Wiewióry dopisały do swojego dorobku jedno "oczko".

W pierwszym secie obie drużyny zaprezentowały falującą dyspozycję. Początek był udany dla Łódzkich Wiewiór, które wyszły na prowadzenie 5:1, ale równie szybko straciły całą przewagę. Skuteczne zagranie Kotikovej dało prowadzenie gospodyniom 10:6, jednak gdy Russu zaatakowała w aut przyjezdne traciły już tylko dwa punkty i o czas poprosił trener Volero Le Cannet. Świetnie na zagrywce zaprezentowała się Kamila Witkowska, do tego ŁKS Commercecon dołożył blok i zrobiło się po 18. W wyrównanej końcówce więcej zimnej krwi zachowały łodzianki i to one cieszyły się z wygranej 25:23.

W drugiej partii gospodynie szybko uzyskały kilkupunktowe prowadzenie (6:2, 10:7). Gdy Kochurina zaatakowała z obiegnięcia, było już 13:8 dla francuskiej drużyny. Łódzkie Wiewióry nie mogły w tym secie znaleźć recepty na grę rywalek. Po ataku Russu było już 23:16 dla Volero. Finalnie gospodynie triumfowały 25:18 i doprowadziły do remisu w meczu.

Trzecią odsłonę francuski team rozpoczął od prowadzenia 4:0 i szybko o czas poprosił trener Chiappini. Gdy Kotikova skończyła atak, gospodynie ponownie uzyskały trzy punkty przewagi (12:9). Przy stanie 14:12 sędzia odgwizdał łodziankom piłkę rzuconą, co spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem polskiego zespołu. Po ataku Lyashko było już 22:15 dla gospodyń, a po chwili asa dołożyła Lee. Francuski zespół wygrał tego seta 25:15.

W czwartym secie po akcji Kotikovej dał Volero przewagę 5:2, ale udany atak Julity Piaseckiej wyprowadził na prowadzenie 8:7 siatkarki z Łodzi. Gdy akcję skończyła Amanda, było 11:10 dla przyjezdnych. W drugiej części seta nie zabrakło kontrowersji, czujny był sztab ŁKS Commercecon, prosząc o wideoweryfikację. Po ataku Diouf Łódzkie Wiewióry zyskały przewagę 20:17, a autowa zagrywka Popovej dała im zwycięstwo 25:20.

Tie-break rozpoczął się po myśli gospodyń. Szybko wyszły na prowadzenie 7:2, Łódzkie Wiewióry próbowały jeszcze ratować sytuację. Po ataku Amandy było 10:6 dla Volero. Piłkę meczową dał francuskiej drużynie blok na Diouf, a finalnie ekipa z Le Cannet wygrała 15:7 i cały mecz 3:2. Tym sposobem drużyny podzieliły się punktami, dwa powędrowały na konto Volero, a jeden zainkasowały Łódzkie Wiewióry.

Volero Le Cannet - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (23:25, 25:18, 25:15, 20:25, 15:7) MVP: Dayeong Lee