Gości Online: 3

+L 23/24 Play-offy
Plus Liga +L - Link
Transmisje na PolsatSport

1/2 - 17.04 Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (32:30, 21:25, 28:30, 25:22, 10:15) MVP: Patry - Staty
Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (24:26, 16:25, 25:27) MVP: Kwolek - Staty
20.04 Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:20, 20:25, 25:27, 29:27, 15:13) MVP: Patry - Staty - awans Ptoki
Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa 3:1 (22:25, 25:18, 25:22, 25:17) MVP: Kwolek - Staty - awans Aluron

1/4 -10.04 Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 19:25) MVP: Fornal - Staty
13.04 Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (21:25, 25:14, 25:13, 25:23) MVP: Fornal - Staty 2-0 awans Ptoki
10.04 PSG Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (26:28, 19:25, 19:25) MVP: Tavares - Staty
13.04 Aluron CMC Warta Zawiercie - PSG Stal Nysa 3:2 (23:25, 20:25, 25:15, 25:21, 15:9) MVP:Kwolek - Staty - awans Aluron
11.04 BOGDANKA LUK Lublin - Projekt Warszawa 1:3 (25:16, 13:25, 19:25, 19:25) MVP: Bołądź - Staty
14.04 Projekt Warszawa - BOGDANKA LUK Lublin 0:3 (20:25, 22:25, 19:25) MVP: Schulz - Staty - złoty set: 15:12. MVPWrona.. awans Wawa
11.04 Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (19:25, 27:25, 25:23, 16:25, 11:15) - Staty
14.04 Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 3:1 (26:28, 25:23, 25:14, 25:16) MVP: Bucki - Staty - awans Sovia

o m. 9 - 14.04 GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 25:18, 22:25, 19:25) MVP: Poręba - Staty - 20:30
17.04 PGE GiEK Skra Bełchatów - GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (18:25, 25:22, 25:22, 16:25, 9:15) MVP: Shoji - Staty
m.9 PGE GiEK Skra Bełchatów - m.10 GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

o m. 11 - 15.04 Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:0 (25:19, 25:15, 25:13) MVP: Rudzewicz - Staty
21.04 Barkom Każany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki 20:30

o m. 13 - 15.04 GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) MVP:Waliński - Staty
22.04 KGHM Cuprum Lubin - GKS Katowice 17:30
ksdani dnia 10/04/2024 · 211364 Komentarzy · 35 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 10/04/2024
Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszym meczu fazy play-off, musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Tomasz Fornal. Rewanżowe starcie już w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju.

W środowe popołudnie, przy wypełnionej po brzegi Hali Urania, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli drugą część sezonu PlusLigi. Rywalem akademików z Kortowa w pierwszej rundzie fazy play-off, jest zwycięzca fazy zasadniczej i aktualny Mistrz Polski - Jastrzębski Węgiel. Oba zespoły w tym sezonie spotkały się już dwukrotnie i za każdym razem zwyciężał zespół z Górnego Śląska. - Naszym mocnym elementem jest zagrywka i jeśli będziemy dobrze serwować, a także przyjmować, to będziemy mogli rozprowadzić fajniejsze akcje, a także mniej męczyć się na tzw. high ball. Jeśli to "wypali", to będziemy mogli powalczyć z rywalem na równym poziomie - mówił przed meczem Szymon Jakubiszak, środkowy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Trener Javier Weber nie dokonał żadnych zmian w wyjściowym składzie. Spotkanie rozpoczęli więc: Tuaniga na rozegraniu, Jakubiszak z Sapińskim na środku, Karlitzek z Janikowskim na przyjęciu, Souza na ataku i Hawryluk jako libero.

Choć olsztynianie na początku utrzymywali grę punkt za punkt, to z każdą kolejną akcją na boisku przeważali goście. Jastrzębianie grali lepiej w systemie blok-obrona, kończąc także więcej kontrataków. Efektem tego była ich wygrana 25:18. Przyjezdni kontynuowali swoją dobrą grę w drugiej partii, gdzie dość szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie (8:2). Choć trener Weber próbował reagować (wprowadzenie Armoy, Jankiewicza i Sienkiewicza), to rozpędzona ekipa z Górnego Śląska wygrała 25:16. Taki sam przebieg miała trzecia odsłona środowego meczu w Uranii. Jastrzębski Węgiel w pełni zasłużenie zwyciężył 25:19, a całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Tomasz Fornal.

- Ciężko było nam zagrać swoją siatkówkę, mając tak uznaną ekipę po drugiej stronie siatki. Dziś potwierdzili, dlaczego zasłużenie wygrali fazę zasadniczą. Próbowaliśmy walczyć, lecz musielibyśmy zagrać perfekcyjnie w każdym elemencie, a tego nam dziś zabrakło. Mieliśmy kilka fajnych momentów, lecz to było zdecydowanie za mało - powiedział po meczu Joshua Tuaniga.

W I rundzie fazy play-off, pod uwagę brane są punkty meczowe (3:0 i 3:1 - 3 pkt, 3:2 - 2 pkt, 2:1 - 1 pkt, 1:3 i 0:3 - 0 pkt.). Jastrzębski Węgiel zdobył w Olsztynie 3 punkty, natomiast dorobek Indykpolu AZS to 0 "oczek". Rewanż już w sobotę, w Jastrzębiu-Zdroju o godz. 14:45. W przypadku takiej samej liczby punktów, będziemy świadkami tzw. złotego seta do 15 punktów. Wygrany zagra w półfinale, a przegrany o miejsca 5-8.
ksdani dnia 12/04/2024
Trefl Gdańsk

Asseco Resovią Rzeszów wygrała z Treflem Gdańsk 3:2 z w pierwszym meczu ćwierćfinałów PlusLigi. "Gdańskie lwy" walczyły bardzo dzielnie i były bliskie odniesienia wygranej z faworyzowanym rywalem. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w niedzielę w Rzeszowie, a dzisiejszy mecz pokazał, że Trefl nie powiedział jeszcze w tej rywalizacji ostatniego słowa.

Lepiej to spotkanie zaczęli faworyzowanie goście z Rzeszowa, po atomowym ataku mistrza olimpijskiego Stephena Boyer objęli prowadzenie 9:6. Francuz bardzo rzadko się mylił w pierwszym secie, zarówno w ataku jak i w grze blokiem. Po asie serwisowym Toreya DeFalco Resovia prowadziła 13:19 i trener Trefla, Igor Juricić był zmuszony poprosić o czas, aby ratować pierwszego seta. Niewiele to dało, goście wygrali pierwszą partię 25:19.

Drugi set również z wysokiego C zaczęła wyżej notowana Resovia, DeFalco zdobył punkt asem serwisowym. To rozjuszyło "gdańskie lwy" - dwukrotnie z rzędu obronę gości zdemolował asami Kewin Sasak i było 5:3 dla Trefla - to było pierwsze prowadzenie gospodarzy w tym spotkaniu. Gdańszczanie chwycili wiatr w żagle czego wyrazem był efektowny blok Karola Urbanowicza na DeFalco. Dwoma asami do remisu, po 12 doprowadził Stephane Boyer. Potem trwała walka punkt za punkt, aż do akcji gdy zablokowany został Boyer i "lwy" wyszły na dwupunktowe prowadzenie - 21:19. W końcówce seta fatalnie wyglądającej kontuzji doznał Stephane Boyer i musiał opuścić plac gry. Straszny pech gwiazdy Resovii. Piłkę setową miał Trefl, ale Jakub Kochanowski zaserwował asa i był remis. Partię na korzyść "gdańskich lwów" rozstrzygnął jednak Sasak i było 1:1 w setach.

Trzeci set rozpoczął się korzystnie dla Trefla, zablokowany został Jakub Bucki. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a wynik oscylował wokół remisu, chociaż stopniowo to goście zaczęli przeważać. Po asie DeFalco było 14:17, ale wówczas aż cztery kolejne punkty zdobyły "lwy" - efektowne bloki na lewo i prawo rozdawał Kewin Sasak. As Sasaka dał prowadzenie "lwom", a podobne zagranie Mikołaja Sawickiego zakończyło trzeciego seta i dało prowadzenie Treflowi 2:1.

Czwarta partia należała zdecydowanie do gości. Gdy zablokowany został Jan Martinez Franchi, Resovia prowadziła 8:4. Trefl miał w górze piłkę, aby zmniejszyć deficyt do jednego punktu, ale DeFalco pojedynczym blokiem zatrzymał Sasaka. Pod nieobecność Boyer, Amerykanin prawie w pojedynkę trzymał drużynę Resovii na swoich barkach w tym meczu. Po mocnym serwisie DeFalco goście wyszli na prowadzenie 12:17. Nie oddali go do końca i był remis 2:2 w setach.

O wyniku tego meczu miał zadecydować tie-break, który lepiej zaczęli goście, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Po ataku Karola Kłosa było już 7:4 dla Resovii. Goście dowieźli wygraną w piątym secie 15:11, po efektownym smeczu MVP Toreya DeFalco i wygrali cały mecz 3:2.

Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (19:25, 27:25, 25:23, 16:25, 11:15) MVP Torey DeFalco

Trefl Gdańsk: Sasak 30, Sawicki 23, Martinez Franchi 8, Urbanowicz 8, Niemiec 8, Kampa 1 - Koykka (l.), Czerwiński 0, Więcławski 0, Pawlun 0.
Asseco Resovia: DeFalco 24, Boyer 14, Louati 12, Kłos 10, Kochanowski 8, Drzyzga 0 - Zatorski (l.), Bucki 11, Kozub 0, Staszewski 0, Cebulj 0.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w niedzielę w Rzeszowie o 17:00.