2011/2012

Inauguracja za nami! Znakomita Bydgoszcz i słaba Warszawa
Plus Liga I set

Pierwszy punkt w nowym sezonie zdobyli zawodnicy z Warszawy, konkretnie Grzegorz Szymański. Początek pierwszej partii to walka punkt za punkt. Przy stanie 6:5 dla Politechniki zablokowany zostaje atakujący Bydgoszczy, Dawid Konarski. Na pierwszą przerwę techniczną, z prowadzeniem 8:7, schodzi zespół z Warszawy. Po przerwie zablokowany zostaje Wojtek Żaliński przez Andrzeja Wronę i mamy remis po 8. Skutecznie atakuje Konarski i prowadzenie obejmuje Delecta 9:10. Na siatce szaleje Wrona, który skutecznie powstrzymuje ataki siatkarzy Radka Panasa. Razem z nim doskonale spisuje się Konarski, młody atakujący zdobywa 15. punkt, a Wrona blokuje Kreeka, dając Bydgoszczy 16. punkt. Druga przerwa techniczna i mamy 12:16. Po przerwie nic się nie zmienia, nadal Delecta jest nie do przejścia. Kłopoty ze skończeniem ataku ma Żaliński który albo nadziewa się na blok Delecty, albo jest doskonale wybroniony przez siatkarzy Piotra Makowskiego. Niemoc 'strzelecka' była bardzo widoczna u zawodników trenera Panasa, a popis umiejętności pokazał nowy nabytek 'Galaretek' Stephane Antiga, który najpierw skutecznie atakuje, a później jego dwie zagrywki sprawiają ogromne trudności Warszawiakom, najpierw blokowany Żaliński, a później z przechodzącej punkt zdobywa Wrona, 13:22. Pierwszą piłkę setową wybronił Grzegorz Szymański, drugą natomiast pewnie skończył Dawid Konarski i Delecta objęła prowadzenie 0:1 w całym spotkaniu.

II set

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenie AZS-u Warszawy 3:1, punkt i as serwisowy Vida Jakopina. Niestety Wojciech Żaliński gra bardzo słabo, jego dwa kolejne ataki są blokowane i mamy remis po 4. Następuje jednak przebłysk w grze Inżynierów, kończą Szymański i Nowak i mamy 8:4 dla AZS-u. Po przerwie wszystko wraca do normy, blokowany Szymański, a fatalne błędy popełnia Steuerwald i mamy 9:8. Do remisu po 10 doprowadza Antiga, a po chwili razem z Andrzejem Wroną blokuje Ardo Kreeka, 10:11. Do stanu po 13 trwa walka punkt za punkt, w pierwszym uderzeniu kończą Szymański i Konarski. Znowu jednak Politechnika nie kończy, a 16. punkt zdobywa, posyłając asa serwisowego, Andrzej Wrona, 13:16. Bydgoszczanie grają jak natchnieni, znowu nie kończy Żaliński i mamy 13:18. 15. punkt dla Warszawy zdobywa Michał Krzywiecki który zmienił Wojtka Żalińskiego. Obie strony popełniają także błędy przy zagrywce, 16:21. Mimo to Politechnika się nie poddaje i próbuje walczyć. 19:22, ze środka punkt zdobywa Kreek. O czas prosi trener Makowski po tym, jak Szymański zdobywa 20. punkt. Końcówka drugiego seta to najpierw skuteczny atak Wrony ze środka, później skuteczna kontra w wykonaniu środkowego Delecty, Andrzeja Wrony, atak w antenkę w wykonaniu Grzesia Szymańskiego i drugi set kończy się wynikiem 20:25 dla przyjezdnych. AZS Warszawa - Delecta Bydgoszcz 0:2.

III set

Trzecia odsłona spotkania to doskonała gra Dawida Konarskiego, który wyprowadza swój zespół na prowadzenie 1:4. Błędy w polu serwisowym powodują jednak, że akademicy ze stolicy doprowadzają do remisu po 7. W siatkę zagrywa Krzywiecki i mamy 7:8 na pierwszej przerwie technicznej w tym secie dla Delecty. Krzywiecki rekompensuje błąd w polu serwisowym dwoma skutecznymi atakami ze skrzydła i mamy prowadzenie Warszawian 10:9, za Wikę wchodzi Antti Siltala. Następuje festiwal błędów, w ataku blokowany Krzywiecki, który później razem z Wroną psuje zagrywkę. Skutecznie na kontrze Vid Jakopin i mamy prowadzenie 13:12, czas dla Delecty. Blokowany Konarski i mamy 16:14, druga przerwa techniczna dla Inżynierów. Siltala blokowany, 19:16 i drugi czas dla Delecty. Dobrze gra teraz Politechnika, Wrona blokowany, a na kontrze skuteczny Szymański, 21:17. Błąd Piotra Lipińskiego i mamy 23:17, na parkiecie młody Owczarz którzy zagrywa asa serwisowego, 23:19. Niestety ten sam zawodnik psuje zagrywkę, a setbola kończy Nowak. Politechnika wygrywa trzecią partię 25:19, ale i tak to Delecta prowadzi w meczu 1:2.

IV set

Pierwszy punkt w tej partii zdobywa Krzywiecki, Szymański psuje zagrywkę i mamy 1:1. Znowu daje o sobie znać Andrzej Wrona, który razem z Dawidem Konarskim blokuje Szymańskiego, 1:3. Znakomity mecz tego środkowego, po chwili posyła asa i jest 2:5, czas dla gospodarzy. Psuje serwis Steuerwald, a Antiga skutecznie w kontrze, 4:8. Marcin Wika i as serwisowy, Delecta prowadzi 4:9 i raczej nie da sobie odebrać wygranej za 3 punkty. Warszawa nie odpuszcza, Kreek ze środka i przewaga maleje do trzech oczek, 7:10. Bydgoszczanie jednak w znakomitej dyspozycji, w ataku Konarski, a Piotr Lipiński na zagrywce, 7 do 12. Warszawianie podłamani, Nowak atakuje w aut, a Szymański blokowany i mamy 8 do 16. Delecta robi, co chce, Krzywiecki i Szymański nie kończą, słabo Jakopin, natomiast po drugiej stronie siatki prawdziwy show, Wika, Antiga i Konarski w pierwszym uderzeniu zdobywają punkt, 10:20 dla przyjezdnych. Prawdziwy pokaz umiejętności Antigi, mimo wieku Stephan pokazuje, że jeszcze wiele potrafi, czyżby Skra popełniła błąd, pozbywając się tego gracza? Bo właśnie to Francuz kończy mecz, najpierw skutecznie w ataku i w kontrze, na koniec to jemu przypadł zaszczyt zakończenia spotkania, pewnie atakując, mając drugi meczbol w górze. Delecta wygrywa czwartą partię 13:25 oraz całe spotkanie 1:3.
Pierwsza wygrana w inauguracyjnym spotkaniu przypadła zawodnikom trenera Makowskiego, który okazale debiutuje w męskiej siatkówce. Gratulacje!

Podsumowanie:

Co tu dużo mówić, całe spotkanie przebiegało pod dyktando gości, którzy spisywali się znakomicie w bloku i nie mieli problemów ze skończeniem swoich ataków. Po stronie gospodarzy bardzo słaby mecz Wojtka Żalińskiego i Grzegorza Szymańskiego oraz rozgrywającego Steuerwalda. Przyjezdni natomiast zagrali doskonale, na słowa pochwały zasługują Konarski, Antiga, który otrzymał statuetkę MVP, a także Andrzej Wrona, który był rewelacyjny w bloku. Podopieczni trenera Panasa mają co poprawić przed następnym spotkaniem z Jastrzębskim Węglem, bo z taką grą szybko mogą się okazać "czerwoną latarnią" rozgrywek. A Delecta? Zagrała doskonale i jeżeli zagrają podobnie w drugiej kolejce, to ich rywal, Lotos Trefl Gdańsk, może mieć z nimi poważne problemy.