2011/2012

Włosi wygrywają Mecz Gwiazd
Włochy Rep. Włochy - All Star Volley 2011 3:2 (25:22, 19:25, 26:24, 19:25, 19:17)

Włochy: Travica 5, Zajcew 14, Mastrangelo 11, Łasko 6, Savani 17, Birarelli 5, Bari (libero) oraz Parodi 7, Buti 3, Giovi (libero), Fei 9, Sabbi 3, Boninfante, Rosso 1

All Star: Raphael, Juantorena 13, Lebl 12, Sokołow 23, Kazijski 10, Bjelica 16, Henno (libero) oraz Roca 7, Grbić 9, Rossini (libero), Popp 8, Zingel 9

Alessandro Fei pojawił się na boisku jako środkowy. Zastąpił Birarelliego, ale od połowy czwartego seta, którego Włosi wyraźnie przegrywali, grał też na ataku. W tie-breaku wrócił na środek i sprzedał kilka gwoździ. Jego zagrywka "żabka" zakończyła cały mecz.
Na uwagę zasługuje fantastyczna postawa Sokołowa, który po raz kolejny pokazuje, jak bardzo marnuje się w kwadracie Trento. Bułgar zdobył 23 punkty, a jego zagrywka siała popłoch wśród włoskich przyjmujących. W pamięć zapadła mi akcja, kiedy po obronie czy tam asekuracji piłka przeleciała na aucie za słupek sędziowski, a Sokołow dolnym sposobem przebił ją na stronę Włochów... Powtarzam, że ta piłka była za słupkiem sędziowskim, pewnie jakoś na równi z taśma. Cóż, sam nie wiedział, jakim cudem to przeszło :)
Trzeciego seta Włochom wygrał sędzia, który dwukrotnie pomylił się na ich korzyść w samej końcówce. Mauro Berruto dał pograć wszystkim swoim zawodnikom, ale widać już, że będzie miał spory kłopot z obsadą przyjęcia. Miejsca są 2, a trzech równorzędnych kandydatów.

Zapomniałam o jeszcze jednej fajniej akcji Soko- sprzedał Savaniemu taką czapę, że piłka odbiła się w pierwszym metrze.
Żeby sprawiedliwości stało się zadość, Kazijski dostał podobną czapę od Travicy i to akcję później

I jeszcze jedno na koniec - statystyka zagrywki.
All Star zdobyli zagrywką 13 punktów przy 13 popsutych zagrywkach

Włosi zdobyli 11 punktów, ale pomylili się aż 26 razy.

chimer89 dnia 12/11/2011 · 211365 Komentarzy · 1912 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 12/11/2011
tzreba jutro sprawdzic czy ine bedzie w odtwrzaczu fromsport
Italiano dnia 12/11/2011
Jak tam Fox na środku w pierwszych setach? Bo oglądałem końcówkę czwartej i piątej partii jedynie. Ciekawy "myk" robił Berruto w tie-breaku, Fei grał w pierwszej linii jako nominalny środkowy i był normalnie po zagrywce zmieniany przez libero, jednak gdy przy następnym obejściu na zagrywkę szedł Sabbi, Fei wracał na parkiet za libero, a po zdobyciu punktu przez rywali libero wracał na parkiet zmieniając ... Sabbiego, a Fei grał jako atakujący. Potem znowu w pierwszej linii Ale jako środkowy - i sytuacja z Foxem w drugiej linii się powtarzała. Ciekawe smiley
Fei w piątym secie 3/3 w ataku, as przy meczowej i chyba jeden blok. Mi tam w pamięci zapadła potężna zagrywka Zajcewa i fartowny odbiór Roci przy meczowej smiley
chimer89 dnia 12/11/2011
Ostrzegałam, że będzie subiektywne smiley Zresztą Ceco zdobył 23 punkty dziś! Najwięcej na boisku, więc należy mu się więcej miejsca smiley
Bjelica zaczął grać świetnie w ataku przy Grbiciu. Jak grał Rafa to właściwie nie istniał, no bo wiadomo jaki jest Rafa smiley On nawet w tym meczu grał tylko do lewego. Pamiętam blok Novicy na Zajcewie, ale czy coś tam jeszcze było to nie wiem, bo oglądałam dwa mecze na raz smiley
Italiano, podobny manewr w poprzednim sezonie stosował Lokomotiv Biełgorod, kiedy na atak przechodził MuserskI smiley W dwóch pierwszych setach Fox nie grał w ogóle, później zameldował się fajnymi atakami, Zingel był na przeciw niego trochę zagubiony. Właściwie to nie pamiętam ani jednego jego błędu w ataku, ale tak jak pisałam - skakałam po kanałach i mogę nie być wiarygodnym źródłem smiley
Eder dnia 12/11/2011
Sokolov to przyzwoity atakujący, który jednak musi się jeszcze wiele uczyć od najlepszych. Siła robi wrażenie, ale to jeszcze nie to, a być może nigdy nie to, co chociazby Miljkovic, bo tacy siatkarze trafiaja sie rzadko.
Ja sporo miejsca poswieciłbym Henno- fantastyczny libero, najlepszy na swiecie. To jego ustawianie- klasa sama w sobie. Nikt inny tak nie potrafi. Zdecydowany lider zespołu all stars.
samsonka dnia 12/11/2011
A duet Kazintorena nie kozaczył w przyjęciu, wystarczył mocny serwis i pozamiatane. Czyli do przewidzenia.
Eder to że przed Sokołovem, jeszcze lata grania żeby stał się atakującym number 1, to wiadomo ale chłopak ma takie pie...lnięcie że aż miło. A do Ivana to nie ma co porównywac żadnego atakującego, bo Miljkovic jest 1 i tyle smiley

No to było piękne.smiley
Wow jakie staty Bjelicy, ale bez bloku.Oj. Chimer to nie Bjelica bloknął, bo nie ma żadnego bloku...
Staty Kaza w ataku miażdząsmileysmiley 33%.... Łasko też słabo.
Maynard dnia 12/11/2011
Staty Kaza w ataku miażdzą

Bo po raz kolejny sprawdza się stara prawda, znana z większości sportów zespołowych, że jak ktoś uchodzi za geniusza, ale się go naprawdę porządnie przyciśnie, to już o gwiazdorzenie jest mu dużo trudniej.

A ja cały czas się zastanawiam, kiedy w końcu Rafał przestanie być pierwszą wystawką w Trento.

mogłam nie pytać, ech duet Grbić i Novica, jakby tak jeszcze Nikoli sie zachciało jechać do Londynu, a kołczowi odwidziało i zachciało Zabrać Novicę... smiley

musisz przypominac? smutno mi się robi. Nikola.... skuś się... a Kolakovic mógłby zmądrzec...
eh....
Maugrim dnia 12/11/2011
Bjelica i Grbić w kadrze Serbii smiley. Dobre czasy to były aż mi za nimi tęsknosmiley no może po za F4 w Belgradziesmiley
no może po za F4 w Belgradziesmiley

F4 w belgradzie. z checia bym obejrzala ten final jeszczxe raz i Ivan ktory o malo sam nie wygral zlota Serbom. eh. smiley
Do nowhere: chodziło mi tylko o mecz półfinałowysmiley którego nie chcę pamiętaćsmileysmiley
Ale mi chodzi o F4 w 2005 roku oczywiściesmiley
a ja myslam o innym finale... ups moj blad.
heh Zyciu racja.
ale za sam poziom meczu bym se jeszcze raz obejrzała...
chimer89 dnia 13/11/2011
No i proszę, Soko został MVP. Także niech to będzie uzasadnienie tego, że tyle miejsca mu poświęciłam smiley