2011/2012

Muszy-Organ/Bialy-Rumia/Alup-Centro/Atom-Stal/Pamp-Fart0:3
Orlen Liga Muszyn- Budow. 3:0(25:18, 25:16, 25:14) Stan rywalizacji do 3 zwycięstw 1-0
Muszyn- Budow. 3:0(25:15,25:15,28:26) stan 2-0
=======================================================
BKS- Centrostal 3:0(25:14, 25:18, 25:18) Stan rywalizacji do 3 zw. 1-0
BKS- Centrostal 1:3(22:25, 21:25, 25:23, 20:25) stan 1-1
Bialystok- Rumia 3:0(25:21, 25:13, 25:17) Stan rywalizacji do 4 zw. 1-0
Atom- Stal 3:1 ( 25:19, 25:13, 24:26, 25:17)
Atom- Stal 3:2 (18:25, 25:27, 25:22, 25:23, 18:16) do 3 zw. stan 2-0
Pamapol- Fart 0:3 (21:25, 20:25, 20:25) Stan rywalizacji do 4 zw. 1-1

O awnas do PLK do 3 wygranych - stan 2-0 dla Pily
PTPS Piła - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:2 (18:25, 25:20, 25:20, 21:25, 15:11)

PTPS Piła - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:0
(25:18, 25:20, 25:19)
ksdani dnia 17/04/2011 · 211365 Komentarzy · 3277 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 17/04/2011
ksdani dnia kwiecień 15 2011 22:30:06
Czy rozpedzona muszynianka rozjedzie organki?
Niby wszystko na to wskazuje ale...
Runia wygrala 1 mecz w PP z azs - jakie ma szanse zeby to powtorzyc? Pierwszy raz moga poedejsc do meczu bez strachu, skoro raz wygraly to moga i drugi...wlasnie psychika to najwiekszy problem beniaminka. Dziwne, ze tak doswiadczony trener nie potrafil sobie z tym poradzic. W ubieglym roku mial w 1 lidze slabszy sklad a lepszy zespol a teraz przyszly wzmocnienia a druzyny nie widac. AZS powinien wygrac ta rywaliacje dosc latwo chciaz szkoda mi dziewczyn z rumii bo sa w PLK a jakby ich nie bylo i nikt sie z nimi nie liczy.
Aluprosf z Centrostalem - swietny PP bielszczanek ale Leys i Polak na przyjeciu - jak mecz im "wyjdzie" moga sprawic duzo klopotow.. i na to czekam.

Zycze Wam i sobie zacietych meczy i dobrej gry - niech zwycieza lepsze.
estranged dnia kwiecień 15 2011 23:11:56
Po tym, co widziałam na PP, to Rumia nie ma praktycznie żadnych szans. Ich spotkanie z Centro było tragiczne po prostu.

A Bydzia będzie osłabiona. Sawoczkina ma kontuzje kolana i nie będzie jej do końca sezonu. Nie pojechała już do Ino, teraz wiadomo, co dokładnie jej dolega. Spicer - masa niedokładności, z Janą ta gra jednak o wiele lepiej wyglądała.
Zen dnia kwiecień 15 2011 23:15:43
Niespodzianek nie będzie.Szkoda,że w półfinale spotkają sie Bielsko z Muszyną.Taki jest niestety układ.Może Dąbrowa powalczy z Treflem.
karotka dnia kwiecień 16 2011 09:00:36
moim zdaniem problem rumi to jest za późno zbudowany skład. jeżeli rozgrywająca dołącza do zespołu miesiac przed ligą, a potem wychodzi w pierwszej 6? czego się innego spodziewac jak nie pogromu.

Co do muszyny to jeśli wyjdą na budowlane z pełną koncentracją to powinno byc łatwo, szybko i przyjemnie. Jeśli zabraknie skupienia - to może byc różnie, ale ostatecznie i tak wygrają mineralne.
dx dnia kwiecień 16 2011 11:09:27
Taki jest niestety układ
- układ, który powstał po fazie zasadniczej. Ale nic straconego, wystarczy żeby Bielsko pokonało Muszynę, następnie w finale Sopot lub inny zepół, który dojdzie do finału i znowu będą mieć złoto.

Karotka - czas poświęcony na oglądanie meczu Muszunianek bez ich muszynienia, to czas stracony.
chimer89 dnia kwiecień 16 2011 13:20:21
Rumia ma zbyt słabe rozgrywające, żeby z kimkolwiek w tej lidze powalczyć. Bielsko wrzuciło piąty bieg i jak dla mnie jest faworytem do złota. Będę im mocno kibicować, bo uwielbiam zespoły, w których jest chemia.
ksdani dnia kwiecień 16 2011 15:00:26
16:9 - wyglada na to, ze organika nic ine robila odczas przerwy. Zero zgrania- bral skrzydel i przyjecia - dziala tylko srodek.
Zorro dnia kwiecień 16 2011 15:09:56
Niestety: to, że Teixeira gra na jakiejkolwiek innej pozycji oprócz libero nie świadczy dobrze o naszej lidze.
ksdani dnia kwiecień 16 2011 15:10:57
Muszynianka-Organika 25:18
slaby poziom, slaba gra obu zespolow. Poczatek seta "zalatwil" sprawe. W tym secie w oragnika wybronila kilka trudnych pilek w polu i sktecznie srodkiem o reszcie lepiej nie mowic.
Mineralne od 8:0 wyrazine sie rozluznily co dalo szanse przeciwniczkom na kilka malych serii.
squadra dnia kwiecień 16 2011 15:37:20
Chyba raczej mecz bez historii. Nuda. Wątpię żeby teraz coś zaczęło się dziać tak we wczorajszym meczu Skry i Zaksy.
Zorro dnia kwiecień 16 2011 16:02:26
Cóż za żenujące widowisko. Wydaje się, że tata jednak wykrakał córce nie sprawdzenie się na stanowisku szkoleniowca. Pani Niemczyk usiłuje dziewczynom matkować i usypia je, zamiast motywować do walki.
ksdani dnia kwiecień 16 2011 16:03:10
3 set
...................25:14
jesli po dzisiejszym meczu ktos wspomni o Kosek w reprze to ma przechlapane.
Bryda - tragedia...
daruje sobie
Muszynianka rozegrala sparing z amatorska druzyna z Kurzych Lapek.
karotka dnia kwiecień 16 2011 16:08:43
ksdani - wiesz, kosek w formie jest super zawodniczką. w formie. to słowo, o którym ona nie pamięta.
dx dnia kwiecień 16 2011 16:16:15
K. Kosek w Polsacie: "Już mamy taką tendencję do samozagłady..."
ksdani dnia kwiecień 16 2011 16:32:12
karotka - kosa w formie jest fajna skrzydlowa z takim sobie przyjeciem, dobrym atakiem i z beznadziejna obrona. Jej dobry trener potrzebny.
Dziewczyny graly bez zalozen taktycznych, brak reakcij trenrki na ewidentne bledy w ustawieniach - a ta ogromna dziura na srodku boiska az wolala o pokrycie. Obrona ustawiana za blokiem a boki puste, zawodniczki wpadajace na siebie bo nie wiedzialy ktora co ma brac..kurcze mozna tak wyliczac i wyliczac.
Co robila organika przez ostatnie tygodnie?

gwiazdeczka dnia kwiecień 16 2011 16:39:27
Pierwsze 2 sety oglądałam tak jednym okiem, bo mnie do roboty zagonili ale 3 już na spokojnie. Brawa dla Muszynianek. Nie namęczyły się dzisiaj... Bardzo słaba gra Łodzianek. Myślałam że pokażą coś więcej. W drużynie Muszyny nie wiedziałabym kogo wybrać MVP. Ale gratulacje dla Mileny.
Nie wiem czemu, ale dziś kompletnie nie mogłam poznać po głosie kto komentuje mecz. Tzn. Irka Mazura rozpoznałam od razu, ale Magiery nie mogłam. Dopiero na koniec jak się żegnali to się dowiedziałam że to on

gwiazdeczka dnia kwiecień 16 2011 16:44:09
Mariola Zenik miała dziś bardzo ładne przyjęcie

karotka dnia kwiecień 16 2011 16:46:44
ksdani - cóż, w zeszłym sezonie grała świetnie, w reprze była czołową zawodniczką w grand prix. I w zagrywce i w ataku i w przyjęciu. Co się z nią w tym roku dzieje, nie wiem, ale mam nadzieje, że wróci.
ksdani dnia kwiecień 16 2011 16:50:11
mariola dzisiaj jeden babol a pozinej juz bdb
organika - 3 przyjmujace skutecznosc w ataku: 9%, 10%, 27%
- i tak ostania wartosc jest zawyzona o jakies 10%.
Bez komentarza.
gwiazdeczka dnia kwiecień 16 2011 16:52:56
Organika dziś kompletnie zawiodła...
setgem dnia kwiecień 16 2011 18:07:24
Powtorze, organice dobry trener jest potrzebny. Przeciez one robia podstawowe bledy- jesli taki lejek ja ja widzi, ze np. kosa ( i nie tylko) zle staje do przyjecia a pozniej proboje odbic na "sztyewno" to jaka moze miec komtrole nad pilke, libero- dobrze w przyjeciu ale do obrony to sie tak okopuje, ze czas na zmiane pozycji i reakcjie jest o wiele za duzy. W wielu akcjach zawodniczki zostawaly za blisko siatki przez co przy wystawach sytuacyjnych mialy pilke za glowa i skakaly prawie bez nabiegu... . W akacjach obronnych bylo widac, ze chcialy, co z tego jak organizacja gra a w zasadzie jej brak rozwalal wszystko.
Moze jeszcze cos pokaza ale do tej pory to zmiane trenera mozna okresli ( tu sie powtorze): zamienil stryjek siekierke na kijek.

jureczek dnia kwiecień 16 2011 18:44:44
Jakoś wielkiej zaciętości w pozostałych parach też nie widać. Czyli wybór meczu Muszynianki i Łodzi do pokazania w TV oceniam jako dobry. Bo tak zazwyczaj się zaczyna transmisje od pokazania meczu lidera tabeli lub ubiegłorocznego Mistrza.
sotto dnia kwiecień 16 2011 19:40:48
BKS zmiótł Centrostal, szkoda, że akurat Bydgoszczy musiał się trafić taki pech, w postaci braku zmiany dla Spicer. Ona odwala masę błędów, niedokładności, ponawia wystawy na podwójny blok, po czym atakująca dostaje taką czapę, że piłka wraca na boisko szybciej, niż siatkarka.

sotto dnia kwiecień 16 2011 19:41:36
Anka zaś sobie coś zrobiła, tym razem chyba kostka lub śródstopie. Zeszła z boiska o własnych siłach, zgłosiła ból trenerowi. Dobrze, że to nie było kolano. Chyba...
karotka dnia kwiecień 16 2011 19:48:49
szczerze mówiąc liczyłam na większy opór centrostalu... aż wstyd, ale bks i muszyna będą rzucą na siebie wszystkie siły. Mam nadzieję, że dąbrowa powalczy z atomem, jeśli oczywiście przejdzie wrocław

karotka dnia kwiecień 16 2011 19:51:53
*bez będą (mam jakieś rozkojarzenie jezykowe ostatnio)

setgem dnia kwiecień 16 2011 20:26:31
No wszystko cacy ale popatrzcie na przyjecie bks 33%/20% - normalnie kaszana - z czyms takim to kariery nie zrobia.
Dzisiaj aluprof to taki drugi atom sie zrobil - zle przyjecie a dobrze w ataku.
Centro dzisiaj to skok w dol Polak - 14%/14%... i olbrzymie problemy ze skonczeniem atakow . Nie zdobywasz=przegrywasz. szumne zapowiedzi trenera przed meczem i kiszka podczas meczu.
AZS- Sandeco - MVP - kuczynska swietne bloki - 9 i 4 pkt z ataku z 50% skutecznoscia.
Kruk - 38 przyjec ( na 48 calego zespolu) z 55%/37% - 9pkt z ataku 39% skt-- kurde to slepi sa czy jak. Dziewczyna puka do kadry ale innego trenera.
Zaczne swoje wlasne MVP przyznac.
Rumia - jak graly tak graja - nie widac szans na utrzymanie.
sotto dnia kwiecień 16 2011 20:33:00
Niby przyjęcie było kiepskie, ale jeśli skrzydła tak funkcjonują, to całe nieprawidłowości w przyjęciu są przez ten atak "korygowane"; tak grającej Ciaszkiewicz nie widziałam dawno, I i II set to były jej sety, kończyła wszystko, obijała bloki, a te dwa pajpy przez dziurę w bloku... Miodzio. Natalia na swoim pozioimie, lepiej, niż np. w finale PP.

dx dnia kwiecień 16 2011 21:10:55
Kruk - 38 przyjec 55%/37%

Niech tyle % ma po zagrywkach dziewczyn z zespołów pierwszej piątki, to będzie można powiedzieć, że jest dobra.
Zorro dnia kwiecień 16 2011 21:16:02
Nie oceniałbym przyjęcia na podstawie samych statystyk - na boisku jakoś często widać co innego.
Ciacho faktycznie ostatnio zaczęła grać. Werblińska prawie tam niepotrzebna

ksdani dnia kwiecień 16 2011 21:52:25
z Atomem -59% /47%
z muszynianka 51przyjec -51% /29% i43przyjecia-44% /28% -w nastepnym meczu tych druzyn
z tauronem z 02.04 - 60przyjec (saad 17 reszta zespolu 7)-55%/ 27%
no wlasnie statystyki nie mowia, ze przyjmuja wlasciwie we 2 z saad.
Co innego 3 przyjmujacych a co innego 2 a jeszcze co innego 1 z pewna pomoca...
cos jeszcze dx?
bedzie okazja to popatrz jak sie kryje 2/3 boiska przez wiekszosc meczu i jeszcze sie atakuje i broni.

Jesli wezmiesz pod uwage ile boiska jakie zawodniczki kryja, to rozmawiamy o skrzydlowej z najlepszym przyjeciem w PLK. No Leys ale ona tyle placu kryc nie musi.

Za przyjecie i czarna robote MVP sie nie dostaje, na wywiady tez sie nie lata, moze chociaz kibice powinni widziec......

ksdani dnia kwiecień 17 2011 15:09:11
1 set
BKS- Centrostal 22:25
Wczoraj latwe zwyciestwo, poczatek tez dla bks i nagle po 5/6 bledach w zagrywce centrostalu cos zaskoczylo u bydgoszczanek a aluprof dalej gral jakby nic sie nie dzialo. Heh, wlasnie uslyszalem od komentatorow ze w staystykach jest 8 bledow BKS a 3 Centrostalu - rozlozylo mnie to - 6 bledow serwisowych bydgoszczy zupelnie zniknelo.
no set 2 sie zaczyna..

ksdani dnia kwiecień 17 2011 15:44:05
2 set
BKS- Centrostal 21:25
seta "zalatwila" Agata Skiba - weszla na zgrywke i serwowala 6 razy dzieki jej sewisom jej druzyna uzyskala kilkupunktowe prowadzenie, ktorego nie oddala do konca seta.

ksdani dnia kwiecień 17 2011 16:13:34
3 set
BKS- Centrostal 25:23
24:19 - wchodzi Leys na zgrywke- brak skorupy na placu - pkt dla centro - 23:24 kolejny dobry serwis pilka po stronie bydgoszczy spicer ma pike przy siatce - rozgrywa krotka za nisko co powoduje lekki atak i skuteczna kontre BKS - a byla szansa na wygranie seta i meczu przez bydgfoszczanki.

ksdani dnia kwiecień 17 2011 16:18:50
Trefl - Stal 25:19
ksdani dnia kwiecień 17 2011 16:40:29
BKS- Centrostal 1:3(22:25, 21:25, 25:23, 20:25) mvp Kowalkowska
stan rywalizacji do 3 zw. 1-1

Dobra zagrywka i slabe przyjecie to dzisaij zdecydowalo.
Specjalne gratulacje dla Agaty Skiby - zeby nasz doswiadczone siatkarki serwowaly jak ta nastolatka co wchodzila na zagrywke to lecialy punkty dla jej druzyny - brawo.
Swietny meczy Ewy Kowalkowskiej - mozna powiedziec " grala jak za najlepszych lat..a moze te lata jeszcze przed nia?

Trefl- Stal 25:13
od 8:7 trefl 17pkt a stlowki tylko 5 - koszmar z ulicy wuazow..albo sezamkowej - to i to okropne.

ksdani dnia kwiecień 17 2011 17:17:01
Trefl - Stal 24:26 ale nr - caly czas pzrewaga atomu w koncowce daly sie dojsc mimo pilek meczowych walczace stalowki wygral tego seta brawa

1 set
Muszynianka- Organika 25:15
ksdani dnia kwiecień 17 2011 18:08:18
3 set
Trefl -Stal 3:1 (25:19, 25:13, 24:26 i 25:17) stan 1-0

zdecydowanie przegrane 2pierwsze sety i przewaga rywalek w secie 3 nie spowodowal rezygnacji stalowek z walki. Niby tylko jeden wygrany set - dla mnie az - brawa za ambicje

ksdani dnia kwiecień 17 2011 18:15:14
Muszynianka- Budowowlani 3:0 (25:15,25:15,28:26)
stan 2-0

Zorro dnia kwiecień 17 2011 18:33:15
Muszynianka: spacerem wśród Budowlanych.
Organika nie prezentuje poziomu ŻADNEGO. Wniosek: "misja" pani Niemczyk okazała się niewypałem.

ksdani dnia kwiecień 17 2011 18:44:31
na 2 mecze jeden wyrownany set - chyba powinienem powtorzyc to co napisalem po pierwszym spokaniu ale po co.. .

karotka dnia kwiecień 17 2011 18:47:09
zorro- ale co ona ma zrobic - jak ma 2 libero w zespole, 2 przyjmujące obie bez formy (bryda jest po kontuzji, kosek wiemy), mirek która raz na atak raz na przyjęcie, jedną atakującą aktualnie kontuzjowaną, jedną rozgrywająca która trenuje od 2 miesięcy z zespołem? non stop są rotacje, przestawianie z pozycji na pozycje, bo przecież jakoś te 6 trzeba poskładac.

ksdani dnia kwiecień 17 2011 19:05:10
karrotka: dziesiaj organki mialy lepsze przyjecie i to ine zostalo wykorzystane. Dopiero w 3 secie weszly Szymanska i Bryda i ten set byl wyrownany z szansami na wygrana budowlanych. DePalula grala zle ale byla trzymana na boisku - po co?
Kasprzak inestety znowu w przyjeciu 17% / 17%..niech sie ktos zajmie po sezonie dziewczyna, bo znowu minie klika lat i bedzie sie mowic o zmarnowanym talencie.
Nie wszystko to wina trenrki ale no nie widac zeby wogle cos zrobila z tym zespolem dobrego.

ksdani dnia kwiecień 17 2011 19:11:10
Muszynianka: Bednarek-Kasza (7), Kaczor (9), Sadurek (1), Gajgał (8), Jagieło (14), Stam-Pilon (7), Zenik (libero) oraz Wensink (5) i Kasprzak (6)
Budowlani: Kosek (7), Szeluchina (10), Wojcieska (8), Mirek (8), Echenique, De Paula (2), Ciesielska (libero) oraz Bryda (9), Teixeira i Szymańska
===========================================

Aluprof: Ciaszkiewicz (9), Frąckowiak (14), Okuniewska (9), Skorupa (4), Studzienna (14), Bamber (13), Sawicka (libero) oraz Podolec, Wojtowicz (2), Kaczmar i Matusiak (1)
Centrostal: Kowalkowska (24), Mróz (11), Polak (11), Spicer (5), Leys (7), Pelc (16), Kuehn-Jarek (libero) oraz Naczk, Zielińska (2), Skiba (1) i Kuligowska (4)
==========================================

Trefl: Świeniewicz (17), Bełcik (5), Maculewicz (14), Fernandez (11), Fatiejewa (12), Ozsoy (23), Maj (libero) oraz Sieczka i Nuszel
Stal: Pycia (5), Kwiatkowska (10), Koczorowska (14), Wilk D. (3), Ściurka (12), Wilk A. (1), Durajczyk (libero) oraz Bejga, Sadowska (13), Gierak i Szpak

karotka dnia kwiecień 17 2011 19:25:02
wydaje mi się, że najgorszym problemem jest to, że środek przestał funkcjonowac tak jak potrafi - najsilniejsza broń łodzi, a one robią wiatraki z rozgrywającą.

btw szkoda gierak, bo ona się dobrze zapowiadała i siedzi na ławie teraz. nie jest to potencjał na nie wiadomo jaką zawodniczkę, ale jednak fajna ligowa skrzydłowa by była.

karotka dnia kwiecień 17 2011 19:25:45
o i Pelc wyrasta na fajną środkową

jureczek dnia kwiecień 17 2011 21:44:01
Nie przesadzajcie w tych krytycznych ocenach Gosi Niemczyk. Ostatecznie to nie ona kompletowała tę drużynę i przygotowywała ją do sezonu. Natomiast jako strażak, ja uważam że spełniła swoje zadanie Łódź załapała się do ósemki, i o to chodziło.
Problemy jakie w czasie sezonu mają Budowlane, sprawia że to ósme miejsce ich zadowala i na ten sezon mają już dość. Mozna to było zaobserwować już na PP, gdzie praktycznie oddali mecz Atomowi bez walki, jasne się wówczas stało że mentalnie ten zespół już o nic więcej w tym sezonie nie powalczy. Potwierdzeniem tego są mecze w Muszynie. Jedynie ciekawszy mecz to może być ten po przerwie w Łodzi przed własną publiką. Może taka chwila i chęć jeszcze pokazania się w tym sezonie sprawi że będzie to ciekawy mecz. Potem Budowlani zgasną aż do następnego sezonu.

Zorro dnia kwiecień 17 2011 22:09:52
@jureczek - nie można przesadzić w krytycznej ocenie dokonań trenera zespołu, który nie walczy, bo "ósme miejsce ich zadowala i na ten sezon mają już dość". Popik nie miał problemów kadrowych? Napisałem już, że p. Niemczyk matkuje im zamiast trenować i prowadzić do walki.
ksdani dnia 18/04/2011
Trefl- Stal 18:25, 25:27,
w drugim secie stalowki przegrywaly 19:17, 22:23 a wygraly.
Trwa 3 set stal znowu przegrywa 4:0, 6:1, 9:6, 12:10, 14:11, 16:12 hmm zanosi sie na wygrana atomu?
o masz 17:13, 17:16, 18:17, 20:19, 23:21, 25:22
i mamy 1:2 w setach
4 set
Trefl- Stal 3:7, 12:14, 14:16, 15:17, 16:21 fiu ladnie stalowki
i 25:23 koncowka 9:2 dla atomu..cos sie stalo z stalowkami.
To teraz TB

TB
6:8, 16:18

Tref- Stal 3:2 (18:25, 25:27, 25:22, 25:23, 18:16)
MVP Maulewicz

Stan rywalizacji 2-0
jerzyk_ dnia 18/04/2011
Naprawdę Stalówki mnie zaskakują, i to jak najbardziej pozytywnie. Ciekawe, co to się będzie dziać w Mielcu. Życzę powodzenia przynajmniej w jednym meczu.
teraz graly w hali ktorej "nie lubia" - co bedzie w mielcu..
dx dnia 19/04/2011
Ładna relacja z meczu Sopotu z Mielcem, w tym punkt po punkcie 5. set.
Inna relacja z pierwszej ręki jest tutaj:
A poniżej łącze do dziwnej relacji ze Sprtowychfaktów. Autorka wymienia z imienia i nazwiska zawodniczki zespołu z Sopotu, natomiast w zespole z Mielca tylko M. Sadowska dostąpiła zaszczytu wymienienia przez autorkę relacji. Poza nią w zespole Mielca grała "szara masa".