2011/2012

Michal Winiarski po meczu z Iranem
PŚ mężczyzn O niespodziewanie przegranym meczu w Pucharze Świata z reprezentacją Iranu mówi Michał Winiarski.

Jeżeli ktoś po meczu z Serbią wciąż lekceważył drużynę z Iranu, to oto czas na tzw. zimny prysznic. Iran może i nie gra w Lidze Światowej, ale jest Mistrzem Azji. Drużyna zasilająca w większości kadrę Iranu - Paykan Teheran już dawno pokazała, że w siatkówkę grać potrafi, a dziś Irańczycy potwierdzili, że mogą pourywać punkty jeszcze niejednej ekipie na tym turnieju.

Po trzecim secie, wygranym przez Polaków 25:8, nic nie zwiastowało porażki, zwłaszcza, że w 4. partii prowadzili już 20:16. Ale Iran nie zamierzał się poddać. Co stało się z Polakami?

- Iran powrócił do gry w 4. secie, my straciliśmy koncentrację i przegraliśmy w końcówce. W 5. secie nie graliśmy już tego, co potrafimy - wyjaśnia Michał Winiarski.

Więcej: Link
dx dnia 24/11/2011 · 211365 Komentarzy · 2202 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 24/11/2011
W 5. secie nie graliśmy już tego, co potrafimy - wyjaśnia Michał Winiarski

kurcze, drugi raz odkryto ameryke.
Vargas dnia 24/11/2011
Cały czas nie można jechać na farcie. Kiedyś nadchodzi czas, że aby wygrać, trzeba pokazać umiejętności...
aqa dnia 24/11/2011
Allah stał dziś po tamtej stronie.

nawet katarski sędzia sędziował z Allahem na ustach
realista_pzps dnia 24/11/2011
Czy jak ktoś przegra niespodziewanie to znaczy, że zlekceważył rywala ? Przecież to niemożliwe aby Polacy lekceważyli Iran czy jakiegokolwiek rywala na Pucharze Świata. Tym bardziej, że z nim przegrali w sparingu. Może być wiele innych przyczyn ale nie lekceważenie. To jest siatkówka i mogą paść różne wyniki. A Iran wygrał też z Serbią i Japonią. Oni też ich zlekceważyli ? Ktoś musi przegrać aby wygrać mógł inny. Faworyci nie zawsze wygrywają. Dziś padło na nas. Nie ma już drużyny z kompletem zwycięstw. Każdy ma jakieś problemy.
Anastasi przeżywa na jawie klątwę tie-breaków z Iranem.
Sparring tuż przed PŚ też przegral w tiebreaku
Rok temu , na ostatnich MŚ jako trener Włochów z trudem się z nimi uporał (w 4.secie 26:28, w 5.secie 15:13).

Wtedy też Irańczycy wygrali z Japonią 3:1 (ale przegrali z Egiptem do 0). Prowadził ich jeszcze wtedy Irańczyk Maadani .Dziś boleśnie się przekonaliśmy, jaką nowy trener robi RÓŻNICĘ .
I na razie maią tyle samo wygranych meczów co my - wczorajsi pretendenci do medalu, bodaj nawet złotego.
Irańczycy wygrali 3 mecze ale mają też 3 punkty mniej od nas...a właśnie o duże punkty chodzi w tej zabawie. Tie break w takim turnieju to nie to samo co w meczu pucharowym albo playoff. Tam walczysz o całą pulę a tu tylko o większą część zysku niż rywal. Gdybyśmy wygrali 4 mecze (w tym 2 razy 3:2) to nasz wynik punktowy byłby identyczny jak teraz.
Każdy by tak chciał ale nie zawsze się udaje. Mało kto już dziś pamięta, że broniliśmy setbole z Serbią na 2:2. Wtedy się udało nie stracić punktów a teraz nie. Gdybanie nie ma sensu. Szczęście siedzi okrakiem na siatce i nie wiadomo gdzie spadnie.
Eder dnia 24/11/2011
wczorajsi pretendenci do medalu, bodaj nawet złotego.

A dzisiaj to kto stał sie pretendentem? Moze Iran?
Ot, "kibice"...
Dokładnie. To jest turniej w którym każdy ma jakieś problemy. A to co grała dziś Rosja (wiem bo widziałem) to jest porażka. Brazylia też się potknęła. To jest taki turniej. Wygra ten, kto będzie miał najmniej wpadek. Będzie to się jeszcze mieszać strasznie gdyż drużyny przyjechały nieprzygotowane. Trudno jest przygotować zawodników wyrwanych z ligi i zbudować zespół w trakcie trwania ligowego sezonu. Poziom jest słaby a będzie jeszcze słabszy bo sił ubywa.
iskierka dnia 24/11/2011
Jeden mecz chyba od razu nie przekreśla naszych marzeń o kwalifikacji? Wiadomo, że lekko nie będzie, ale "przecież nikt nie obiecywał nam, że będzie łatwo."smiley Przynajmniej ja w to wierzę, że będzie dobrzesmiley
gregolo dnia 24/11/2011
my - wczorajsi pretendenci do medalu, bodaj nawet złotego.

Eder, a co ci się nie zgadza ? Przecież to fakt, że w euforii wygrywania zaczęliśmy (i wcale nie po cichu) mierzyc już nie tylko w podium ale i złoto !
Kto dziś się stał pretendentem ? - pytasz.
Nikt . Są ci sami: Brazylia, Rosja , Włochy. Tylko, że oni juz sobie nie zaszkodzą a mogą nam.
Więc jednego ubyło. Teraz możemy tylko liczyć na niespodziewane zwroty akcji. Takie, ze wygramy wreszcie z USA, Włochami, wyżej na razie się wstrzymam...
A inni pretendenci niespodziewanie przegrają z teoretycznie słabszym zespołem - tak jak my dzisiaj.
Usciślę, na wypadek, gdyby Eder znów miał kłopoty ze zrozumieniem mojego prostego toku myśli
Brazylia, Rosja , Włochy, USA
- oni juz sobie nawzajem nie zaszkodzą a mogą nam.
Czy Winiar przy okazji może wytłumaczyć, co to się dzieje,
że się tyle razy psuje setowe zagrywki ??!!!!

Z uporem maniaka w siatę, zamiast dać sobie SZANSĘ !
Nie udawaj madrego- nie wychodzi ci. A pretendentow to niestety nie ty ustalasz. A jesli stawiasz USA ponad Polske przy obecnej formie obu druzyn, to nie mamy o czym rozmawiac- delektuj sie sam swoim genialnym w swej prostocie tokiem myslenia
samsonka dnia 24/11/2011
USA od początku było faworytem, a to że są na turnieju wyraźnie pod formą. No zobaczymy, oby jutro Jankesi rąbnęli najlepiej za 3 Italię.
Eder, zanim swoje błyskotliwe myśli przelejesz na klawiaturę , pomyśl , o co się rzucasz.
Myslenie nie boli, choć nieprzyzwyczajonym szkodzir30;r30;
Rzucam sie o post nr 2. Byłoby zwyczajnie miło, gdybys swojej nieumiejetnosci dokładnego wysłowienia sie nie usprawiedliwial zalosnymi tekstami. Ale oczywiscie nie moge ci przez internet niczego narzucic- zrobisz jak ci twoje wychowanie podpowie.
Cors dnia 24/11/2011
Panowie,panowie...
pannacotta dnia 24/11/2011
Nasza dzisiejsza porażka nie była wpadką tylko wpadką wybitnie frajerską. Jeśli się chłopcy zdążą otrząsnąć do jutra jeszcze będzie pięknie, jeśli nie to będzie normalnie smiley
Dlaczego mają się nie otrząsnąć ? Przypominam, że na ME po klęsce 0:3 z Włochami następnego dnia pyknęli Rosjan
llllll dnia 24/11/2011
Stało sie i tyle. Nie ma co płakać co nad rozlanym mlekiem tylko du.. e w troki i zasuwać w następnym meczu.
Takiej fury szczęscia jaką miał zespół z Azji w dzisiejszym meczu dawno nie było.
Turnirj długi więc nie ma co się dziwić AA ze dał pograć zmiennikom.
gwiazdeczka dnia 24/11/2011
realisto otrząsną się, jestem tego pewnasmiley
Tak ---- a jeden bokser kiedyś dawno temu po trzykrotnym liczeniu wygrał walkę.
giselle dnia 24/11/2011
Mam nadzieję, że z Katarem nie będę zmagać się do maja.
Wierzę, że się otrząsną, ale nie potrafię całkowicie zapomnieć o argumentach, które wskazują, że ogarnięcie się po dzisiejszym meczu może być trudniejsze. Trudniejsze z oczywistych powodów...Bo było tak blisko, bo to Iran, bo w 9 meczach na 10 pewnie byśmy z nimi wygrali, itd. Szczerze przyznaje jednak, że na moją ocenę mogą również wpływać efekty frajerskich przegranych w poprzednich kilku latach, wiem, że to była całkowicie inna reprezentacja i trener, ale wciąż skutkują one moim ograniczonym zaufaniem do siatkarzy w takich sytuacjachsmiley
Jakby jutro przegrali z Japończykami którzy dotąd nie wygrali meczu to byłaby już klęska. A na razie to była po prostu wpadka....i to z dobrym rywalem który to potwierdził w poprzednich meczach. Obejrzałem na spokojnie powtórkę i zgadzam się z IIII, że Iran miał furę szczęścia. Najpierw Kurek nie skończył piłki na 2:0 w setach a w 4 secie nie dobiliśmy rywala prowadząc 16-11 i 20-16. Tak się nie gra. Kilka akcji szczęśliwie podbitych po naszych atakach ale mimo wszystko powinniśmy to dowieść. Ja nie wiem jak to można było przegrać z takiego stanu w 4 secie.
Dlatego realisto to była frajerska porażka. Irańczycy w pewnym momencie pewnie zaczęli grać lepiej niż potrafią, i dlatego obawiam się nieco, że naszym może zabraknąć kefiru na takiego kaca, jakiego pewnie mają po tym meczu.
Nie widziałem takiego meczu aby zdobyć aż 11 więcej małych punktów i przegrać mecz
Katar nieleczony trwa 7 dni, a leczony - tylko tydzień.
A ten katarski sędzia - pisałam- sędziował, by wspomóc Allaha w jego niezmierzonej łaskawości.

Irańczycy walczyli z takim ogniem bo - jak mówili na konferencji prasowej- zawsze grają dla Allaha.
I to było dziś widać. Wyławiali najgorsze piłki i bili się do końca. Nasi niestety nie mieli połowy tej determinacji.

Dzięki trepie za ciekawe info. O Iranie wiedziałam, że to Parsowie (jest też taka wysoka kasta w Indiach, która wywodzi się od króla Dariusza, jak mówią) .
Jednak ci Irańczycy wyraźnie powołują się na Allaha
nie wiem, trepie
Nie wiem trepie, czy masz zdolność jasnowidzenia ale chcę ci zaufać . Chcę a nawet muszę ! Dziś byłam taka wściekła na tę bezradność naszego najlepszego (!!!) składu, że słowa twoje to jak złota oliwa na wzburzone morze...może.

no cóz, jeśli się wygrywa seta do 8 (ośmiu, zaznaczam, to nie pomyłka) a potem z tym samym kimź=ś przegrywa na przewagi to tak jest.