2011/2012

Gości Online: 3

Przedświąteczna brazylijska Superliga
BRA Sup.
W naszej Lidze przedświąteczna przerwa na rozgrywki Ligi Mistrzów, a Brazylia po zakończeniu czwartej kolejki spotkań, zaledwie po jednym dniu przerwy rozpoczęła kolejkę piątą. Tempo, jak widać, zawrotne. W zasadzie większość spotkań wygrali faworyci. Coraz lepiej prezentuje się RJX Rio de Janeiro, które wygrało kolejny mecz, pokonując UFJF w trzech setach. Kolejkę zakończył mecz Cimedu z Vivo/Minas. Dzięki czwartemu zwycięstwu Cimed awansował na 3. miejsce w tabeli.
Leczący kontuzję Giba, który oglądał mecz z trybun, powiedział po zakończonym spotkaniu:
"Ważne jest, aby zakończyć rok zwycięstwem. Musieliśmy się szybko zrehabilitować po przegranej u siebie z RJX. Dzięki wygranej Boże Narodzenie i Nowy Rok będziemy świętować w dobrych nastrojach."
Nie wiadomo jednak, kiedy Giba będzie mógł powrócić do gry, w związku z tym klub poszukuje przyjmującego i rozgląda się między innymi... po włoskich parkietach.

Wyniki piątej kolejki Superligi
__________
UFJF - RJX 0:3 (18:25, 26:28, 21:25)

Najlepiej punktujący: Theo (RJX) - 15 punktów
Viva Volei: Theo (RJX)
__________
BMG/Sao Bernardo - Volta Redonda 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

Najlepiej punktujący: Renan (BMG/Sao Bernardo) - 20 punktów
Viva Volei: Paulo Renan (BMG/Sao Bernardo)
__________
Londrina/Sercomtel - Sesi-SP 1:3 (16:25, 22:25, 27:25, 24:26)

Najlepiej punktujący: Caio (Londrina/Sercomtel) - 18 punktów
Viva Volei: Sergio (Sesi-SP)
__________
Medley/Campinas - Sada Cruzeiro 3:1 (29:27, 23:25, 25:18, 25:23)

Najlepiej punktujący: Wallace (Sada Cruzeiro) - 20 punktów
Viva Volei: Rodriguinho (Medley/Campinas)
__________
BMG/Montes Claros - Volei Futuro 0:3 (22:25, 19:25, 23:25)

Najlepiej punktujący: Camejo (Volei Futuro) - 18 punktów
Viva Volei: Lorena (Vôlei Futuro)
__________
Cimed/SKY - Vivo/Minas 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)

Najlepiej punktujący: Rivaldo (Cimed/SKY) - 16 punktów
Viva Volei: Thales (Cimed/SKY)

Źródło: inf. własna/cbv.com.br
Hanna dnia 24/12/2011 · 211365 Komentarzy · 2855 Czytań · Drukuj

Hanna dnia 24/12/2011
A to jedna z moich ulubionych - próbka możliwości pary Ricardinho- Camejo (jeszcze z ubiegłego sezonu, ale warto popatrzeć) - ze szczególną dedykacją dla Mickey smiley

Raz jeszcze życzę Wszystkim wymarzonych i spokojnych Świąt smiley
Mickey dnia 24/12/2011
haha... Haniu- Słonkosmiley... "próbkę" dobrze znam .. sami ją tworzyliśmy) zresztą z meczu własnie z Montes Claros...z Bruno Zanuto jeszcze ...a Voleie z Lucasem i Leo... fajna ekipa była smiley
a wracając do tego co na bieżąco... to nie wiem czy zauwazyłaś na trybunach we Florianopolis Ricardinho z rodzinąsmiley ...się kopsnęli na mecz smiley
Poza tym mecz był nawet przyjemny do oglądania ( w odróżnieniu od meczu Voleiów , gdzie tylko wynik mi się podoba ) i Marcelinho w formie może chwilami zachwycać... a Pacheco mówiący do chłopaków na czasie " uwaga na Marcelinho bo on podobnie do Ricardo rozgrywa"... Myśle że Marcelinho poczułby się doceniony gdyby słyszałsmiley
karotka dnia 24/12/2011
w ogóle w tym miejscu (tak myślę, że świąteczne podziękowania rzucę, a co). Dziękuje za informowanie nas o lidze brazylijskiej: to że nie komentuje, nie znaczy, że nie czytam z zaciekawieniem smiley
Eder dnia 26/12/2011
OOO, Rodriguinho mvp... Szkoda, ze nie ma go w jw
Mickey dnia 26/12/2011
Eder ... zwróciłeś uwagę na ciekawą rzecz,...Rodriguinho dostaje Viva Volei w meczu z Sada gdzie rozgrywa William- William Arjona przez niektórych uznawany za jednego z najlepszych.... co więcej William zagrał nie gorzej niż Rodriguinho ( a nawet według statystyk lepiej) jednak różnica między nimi była znaczna . Podobno na kontrach Rodriguinho był niesamowity ( opieram się jedynie na słowach ludzi którzy widzieli mecz , sama meczu nie widziałam a statystykom nie wierzę). Zawsze uważałam że ganie przeciwko teoretycznie lepszemu od siebie ... mobilizuje smiley i dobrze ... dzięki temu średniacy wybijają się ponad przeciętność... smiley
... a i Rodriguinho i William i Vinhedo według "eskpertów" brazylijskich są na tym samym poziomie ... czyli średniacy z czwóreczką w rankingu... tyle że Vinhedo młodszy jednak jest więc bardziej perspektywiczny chyba smiley

...a no i najważniejsze po tej kolejce jest to że VOLEI FUTURO przewodzi stawce smiley
1 Volei Futuro ( jeden zaległy mecz z Medley)
2 Sesi
3 Cimed
4 Sada
5 Vivo
6 Sao Bernardo
7 RJX Rio de Janeiro
Mickey- a wiesz moze, kim Sada zastapiła Leo?

Hm, mowisz, ze Vinhedo to ten sam poziom? Wstyd sie przyznac, ale dawno nie widziałem zadnego meczu JWsmiley Na poczatku sezonu to raczej był poziom Neroja, a nie czołowego sypacza ligi brazylijskiej, no ale przyczyna mogl byc brak zgrania... Oby Vinhedo nie zawodził i faktycznie prezentował nam wyszukane zagrania, czego sobie i wszystkim kibicom JW serdecznie zyczesmiley