2011/2012

Pod znakiem kontuzji...
Orlen Liga Muszynianka- Bielsko 1-3(25:15, 23:25,21:25, 19:25) stan d0 3 zw. 1-1

Budowlani- Centrostal 3:2 ( 24:26, 27:25, 25:10, 10:25, 15:10) stan 1-0

Bialystok-Rumia 3:0 (25:15, 26:24, 25:23) stan do 4zw. 3-0

Fart-Jadar 3:1( 25:15, 23:25, 25:14, 26:24) stan 1-0

Polska- Grecja 3:1 (11:25, 25:19, 25:19, 25:7!)
ksdani dnia 07/05/2011 · 211367 Komentarzy · 3278 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 07/05/2011
Powtorka z rozrywki. BKS bez przyjecia. Od stanu 16:14 do 25:15 dzieki zagrywce i blokowi. Bera przy pozniejszym bloku juz sobie nie radzila. Skajak za niskie piski do srodkowych, Bamber chyba 3 pilki w secie.. .
Zorro dnia 07/05/2011
Powtórka? Okazało się jednak, że "nic dwa razy się nie zdarza". Aluprof do zespół z charakterem - pokazał to już nie raz. Ale że okuniewska z Frąckowiak będą miały lepsze przyjęcie od pary Jagieło/Stam to po prostu w głowie się nie mieści.
No i przy okazji parę ciepłych słów trzeba powiedzieć o Panu Strażaku Mariuszu W. Człowiek jest na miejscu, gdy trzeba, spokojny, rzeczowy, motywuje, nie zniechęci nikogo i robi dobre zmiany. Jak sobie przypomnę, co "wielki trener" Wagner robił z psychiką Aśki Frąckowiak - teraz dziewczyna pokazuje pazur w każdym meczu!
karotka dnia 07/05/2011
muszyniankom odcięło prąd po prostu.
gwiazdeczka dnia 07/05/2011
W 1 secie Muszyna zagrała dobrze, zwłaszcza po 2 przerwie technicznej. Drugiego nie pamiętam, bo przysnęłamsmiley Potem w 3 i 4 secie Bielsko się rozegrała, a Muszyna popełniała błędy. Pod koniec ich gra już była dosyć czytelna dla przeciwnika.
*rozegrało
Moze "powiem" cos dziwnego, ale odnioslem wrazenie, ze kontuzje zdemobilizowaly mineralne a BKS zacisnely zeby i graly co mogly w tej sytuacji.
Remis po meczach w Muszynie

Siatkarkom Banku BPS Muszynianki Fakro nie udało się powtórzyć piątkowego zwycięstwa nad Aluprofem Bielsko-Biała. Podopieczne Bogdana Serwińskiego uległy bielszczankom 1:3. Porażka oznacza, że przed meczami w Bielsku stan rywalizacji wynosi 1:1.

Piątkowe zwycięstwo muszynianek nad wciąż jeszcze aktualnymi mistrzyniami Polski tylko rozbudziło apetyty miejscowej publiczności. Dosyć gładka wygrana spowodowała, że większość obserwatorów zwiastowała kolejne łatwe zwycięstwo i dwa mecze zaliczki przed wyjazdem do Bielska-Białej. Przewagę muszynianek dodatkowo potęgował fakt, że w ekipie Aluprofu nie mogła wystąpić jej liderka, Anna Werblińska. Po drugiej stronie siatki w wyjściowym składzie zabrakło z kolei Agnieszki Bednarek-Kaszy.

Pierwszy set zdawał się potwierdzać przedmeczowe przewidywania. Muszynianki niemiłosiernie bombardowały zagrywkami Berenikę Okuniewską, która zupełnie pogubiła się w końcowych fragmentach tej partii. Po błyskawicznej wygranej do piętnastu wydawało się, że sobotni mecz będzie jeszcze krótszy od poprzedniego. Nic z tych rzeczy.

W kolejnych partiach bielszczanki zagrały tak, jak jeszcze w tym sezonie przeciw zespołowi z Muszyny nie grały. Skuteczność w ataku, podparta niesamowitą walecznością pozwoliła przyjezdnym wygrać drugiego seta, wyrównując tym samym stan meczu. W tej partii mnóstwo zastrzeżeń adresowanych było w stronę dwójki sędziowskiej, która kilkakrotnie podejmowała mocno kontrowersyjne decyzje. Nie zmienia to jednak faktu, że wygrana Aluprofu była jak najbardziej zasłużona. Podobnie było zresztą w kolejnej partii. Tym razem drużyna Mariusza Wiktorowicza prowadziła jednak od początku do końca, pewnie pokonując wicemistrzynie Polski.

Zespół Bogdana Serwińskiego zupełnie stracił pomysł na grę. W czwartej partii wciąż lepsze były bielszczanki, które kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Nie pomogły zmiany w obozie "mineralnych". Na boisko weszła między innymi Agnieszka Bednarek-Kasza, jednak również ona nie potrafiła odmienić losów meczu. Meczu, w którym Aluprof pokonał Bank BPS Muszyniankę Fakro 3:1.

Tym samym bielszczanki wrównały stan rywalizacji w półfinale na 1:1. Kolejne mecze już w najbliższy weekend

Bank BPS Muszynianka Fakro - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (25:15, 25:25, 21:25, 19:25)

Bank BPS Muszynianka Fakro: Caroline Wensink, Joanna Kaczor, Milena Sadurek, Katarzyna Gajgał, Aleksandra Jagieło, Debby Stam-Pilon, Mariola Zenik (libero) oraz Kinga Kasprzak, Agnieszka Śrutowska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Klaudia Kaczorowska.

BKS Aluprof: Gabriela Wojtowicz, Joanna Frąckowiak, Berenika Okuniewska, Katarzyna Skorupa, Jolanta Studzienna, Natalia Bamber, Agata Sawicka (libero) oraz Iwona Waligóra, Anna Podolec.

Sędziowali: Anna Szymańska (Dębica) i Janusz Soból (Radom).

Widzów: 1100.

MVP: Natalia Bamber.

Stan rywalizacji: 1:1.

Bogdan Serwiński: Pozostaje tylko pogratulować

Po piątkowym meczu półfinałowym to Mariusz Wiktorowicz gratulował Bogdanowi Serwińskiemu. Tym razem było odwrotnie. Szkoleniowiec z Muszyny komplementował zespół Aluprofu, tłumacząc jednocześnie przyczyny słabszej gry swojego zespołu od drugiego seta.

- Pozostaje mi tylko pogratulować zespołowi z Bielska, bo zagrał dzisiaj naprawdę bardzo dobry mecz. Grały z olbrzymią ambicją, wolą walki ale też sporym szczęściem. Na to szczęście jednak też trzeba sobie zapracować - mówił po przegranym meczu z Aluprofem Bielsko-Biała Bogdan Serwiński. Pomimo porażki szkoleniowiec Banku BPS Muszynianki Fakro nie załamuje się. - Play offy jeszcze się nie skończyły. O tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć i grać dalej - mówił trener muszynianek.

Po gładko wygranym pierwszym secie wydawało się, że muszynianki są na najlepszej drodze do odniesienia kolejnego półfinałowego zwycięstwa. Tymczasem trzy następne partie padły łupem rywalek. - O podstawowym błędzie, podobnym zresztą do wczorajszego nie można jednak zapominać. Wygraliśmy pierwszego seta bardzo łatwo i myślę, że wydawało nam się, że przy kłopotach kadrowych przeciwnika mecz się zakończył. Tymczasem on się nie zakończył, bo zakończył się dopiero po czterech setach ale wygraną Bielska - podsumował Bogdan Serwiński.

a z innej beczki: centrostal : Kowalkowska 8pkt-Polak 8 pkt- Spicer 8 pkt a skutecznosc zespolu 31% jakim cudem wygraly 2 sety przy skutecznosci organiki 48% - znowu ktos % pomieszal? .
Pani trener Nimczyk: po co kolejny raz zaczyna w 6 Echenique ?
dziewczyna nie moze sie tu odnalezc i wyraznie jest slabsza od Szymanskiej - ocb pse Pani?
Dobry mecz Kosy szcegolnie w przyjeciu ale i w ataku dobrze sobie radzila ( z momentami smiley ), De paula dobry mecz, Joaska Mirek gra tylko z koniecznosci.
O Centro nie pisze wiecej bo w cuda nie wierze - Kowalkowaska zajechana i co?
Waligóra zagrała parę spotkań w bielsku i koniec - nawet Matusiak wchodziła parę razy na zagrywkę i przyjęcie i dawno jej szansę. Lepiej by było gdyby to Waligóra siedziała na trybunach a w 12 była magda.
best: wiesz, to za bradzo nie ma nawet co myslec, srodkowa na winga a przyjmujaca w kwadracie - jasno to okresla co trener mysli o Waligorze..

Dwa slowa o AZS B. -Rumia: Saad z Kruk zalatwily zespolowi przyjecie 61% /52% i juz sie nie dalo nie wygrac...
max2007 dnia 07/05/2011
MVP zasłużone dla Natalii wielkie gratulacje.Mariola znowu trzy błędy w przyjęciu, co według mnie libero nie powinno się zdarzać. Świetne mecze w PP i znowu wróciła na "zły tor".. Trudno mi ocenić zabrakło siły ognia Bamber dostała piłkę sytuacyjną i skończyła, Aśka Kaczor niestety nie.. 29% w ataku nie dziwię się, że Muszyna w pierwszej kolejności poluje na atakującą. Dobry mecz Wojtowicz, ma dziewczyna potencjał, szkoda tylko, że najpierw zmarnowała sezon u Bogdana, a później u Matlaka. Skuteczność ataku mogła być wyższa, gdyby dostawała piłki na odpowiednim pułapie, nie musiała atakować z ugiętego łokcia.
Przyjęcie tragiczne w obu zespołach, o ile można to wybaczyć Okuniewska o tyle reszta zawodniczek powinna w tym elemencie mieć lepsze statystyki. Jedynie co coś pokazała, to Jagieło i Sawicka. Choć i to nie jest, nie wiadomo jakie super przyjęcie.
Magdalenka dnia 07/05/2011
W Łodzi kolejna kontuzja - tym razem kręgosłup Kasi Brydy.
to teraz maja ile dziewczyn do gry.. a nie chyba 8 a moze i 9 w tym 2 rozgrywajace i libero czyli...
Jak wygraja rywalizacje z Centrostalem to bedzie cos wielkiego..
Maciek dnia 08/05/2011
Ja niestety meczu nie Widzialem ale nie zgadzam się w tobą dani że karla jest gorsza od szymańskiej chyba masz jakieś uprzedzenia człowieku. jak szymańska wystawiając świece może być lepsza od zawodniczki rozgrywającej chyb najszybsze piłki w lidze.
Co by nie było gratulacje dla łodzianek bo chyb nikt się nie spodziewał że przetrzebione kontuzjami pokażą pazur. aha gratulacje dla bielska, dziewczyny oby tak dalej ja tam trzymam kciuki za was i macie zdobyć mistrzostwo!
ksdani dnia 08/05/2011
maciek: siatkow to gra zespolowa- jesli wiadomo ze zwodniczka ma wieksza skutecznosc z wolniejszej i wyzszej to sie tak jej daje..kazda zawodniczka jest inna i chociaz ocw tzreba pracowac na roznorodnoscia rozegrania a szybkosc tez jest wazna to...co mi z szybkosci Ecze jak zawodniczki ine nadazaja.
Dobra rozgrywajaca potrafi dostosowac pilki do kazdej zawodniczki i sytuacji - eche tego nie pokazuje.
Eche ma lepsza zagrywke ale blok szymanskiej przewaza.
maciek: liczy sie przydatnosci dla zespolu a ine popisy.
Zen dnia 08/05/2011
Muszynianka się bardzo zadowoliła, że nie grała Ania.Po wygranym 1 secie, już pewnie były myślami w domu.Przestały agresywnie zagrywać.Nie wykorzystały słabszych przyjmujących w Bielsku.A BKS rozbił Muszyniankę silnymi atakami, obronami i blokiem.Teraz rozpędzony BKS będzie w Bielsku trudny do zatrzymania.
Dzisiaj w Sopocie będzie niespodzianka.MKS wygra.Tak stawiam.
ontari dnia 08/05/2011
Oby, Zen, oby. Mam nadzieję, że wygra trzy razy smiley i znajdzie się w finale. Z Muszynianką. Trzymam kciuki.