Puchary CEV Kobiet R3
Europejskie Puchary LM Liga Mistrzyń

Gr A
14.11.12 Vakifbank Istambul - RC Cannes 3:0 ( 25:17, 25:14, 25:21 )
14.11.12 Volero Zurich - Uralochka-NTMK Jekaterinburg 2:3 ( 25:21, 25:23, 21:25, 17:25, 9:15 )

1. Vakifbank IST 9- 3 - 9: 1
2. Uralochka-NTMK 4- 3 - 7: 7
3. RC CANNES 4- 3 - 5: 6
4. Volero ZÜRICH 1- 3 - 2: 9

Gr B
13.11.12 Atom Trefl Sopot - Rabita Baku 0:3 ( 19:25, 22:25, 25:27 ) Statystyki
14.11.12 Asystel Carnaghi Villacortese - Agel Prostojov 3:1 ( 25:23, 25:19, 22:25, 25:22 )

1. Rabita BAKU 9- 3 - 9: 1
2. AsystelCarnaghi 6- 3 - 7: 5
3. Atom Trefl SOPOT 3- 3 - 4: 6
4. Agel PROSTEJOV 0- 3 - 1: 9

Gr C
13.11.12 ASPTT Mulhouse - Unendo Yamamay Busto Arsizio 1:3 ( 19:25, 28:30, 25:20, 20:25 )
15.11.12 Galatasaray Daikin Istambul - Dinamo Romprest Bukareszt 2:3 ( 25:21, 23:25, 25:18, 14:25, 10:15 )

1. Galatasaray Daikin 7- 3- 8: 5
2. Unendo Yamamay 6- 3- 4: 4
3. ASPTT MULHOUSE 3- 3- 5: 7
4. Dinamo Romprest 2- 3- 5: 8

Gr D
14.11.12 Azerrail Baku - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 ( 22:25, 25:12, 20:25, 25:17 ) Statystyki
14.11.12 Dresdner SC - Eczacibasi Istambul 0:3 ( 24:26, 19:25, 14:25 )

1. Eczacibasi VitrA 9- 3 - 9: 1
2. Azerrail BAKU 6- 3 - 6: 5
3. DRESDNER SC 2- 3 - 4: 8
4. Tauron MKS 1- 3 - 4: 9

Gr E
13.11.12 Robur Tiboni Urbino - Schweriner SC 3:1 ( 25:20, 25:22, 21:25, 25:16 )
13.11.12 2004 Tomis Constanta - Dynamo Kazan 0:3 ( 15:25, 12:25, 18:25 )

1. Dinamo KAZAN 7- 3 - 8: 3
2. 2004 Tomis CON 5- 3 - 6: 6
3. SCHWERINER SC 3- 3 - 6: 8
4. Robur Tiboni URB 3- 3 - 4: 7

Gr F
15.11.12 Dynamo Moskwa - Crvena Zvezda Belgrad 3:1 ( 25:13, 25:17, 23:25, 25:14 )
15.11.12 Bank BPS Fakro Muszyna - Lokomotiv Baku 1:3 ( 20:25, 25:11, 17:25, 15:25 ) Statystyki

1. Lokomotiv BAKU 8 -3 -9: 3
2. Dinamo MOSCOW 5 -3 -6: 6
3. Bank BPS Fakro 4 -3 -6: 6
4. Crvena Zvezda 1 -3 -3: 9

Puchar CEV
15.11.12 Dauphines Charleroi - Aluprof Bielsko-Biała 0:3 ( 13:25, 24:26, 19:25 )

Malgorzata dnia 13/11/2012
Patrzę na grę Sopotu i dziwię się, że wynik oscyluję wokół remisu smiley.
ksdani dnia 13/11/2012
juz nie..smiley
Trenerio na czasie po wprowadzeniu Podolec: Gramy bez krotkiej..
Na szczescie w koncu weszla
Genialny pomysł, zdjąć najlepszą zawodniczkę na boisku (i to nie tylko w tym meczu) smiley.
Teraz wynik bardziej odpowiada poziomowi gry Atomu (22:16).
w pierwszym "lekko" zdeprymowane- drugiego zaczely o wiele lepiej , oby ..tfu tfu
Taaaa, z kilku punktowego prowadzenia Sopotu zrobił się remis.
16:12 dla Atomu, trochę lepiej to wszystko wygląda smiley
Dwa asy serwisowe z rzędu i już tylko punkt przewagi Atomu smiley
18:17 dla Rabity, Sopocianki zapomniały jak przyjmować smiley
25:22 dla Rabity. smiley
Kuziak powinien szybko wpuscic ale nie wyczul sytuacji..
absolutnie set do wygrania a Rabita wcale nie gra dzisiaj nic nadzwyczajnego
M_M dnia 13/11/2012
Było 17:14 po czym:
* piłka leci - Kaczorowska stoi, 17 -15
*piłka leci - Kaczorowska stoi, 17 - 16
* odbiór zmuszający Bełcik do biegu i objawienie się *geniuszu" Izy w wystawie = Rourke w out, 17 - 17
* piłka leci - Zenik nie odbiera, 17 - 18....
i po secie.....
za ta pogon do 10 wielkie brawa ale tak trzeba caly czas..
fantastyczna gra w obronie Atomowek , kurcze ...BRAWO
smileysmileysmiley
Siedzi ślepiec przy tej cholernej antence i nie widzi, że to zawodniczka z Baku dotknęła?smileysmileysmileysmiley
i to byl decydujacy moment w tym secie i byc moze zdecydowal o meczu.
dodalem link do statystyk cev ale moze lepiej tam ine wchodzic bo mozna sie dowiedziec, ze np. Coimbra RAZ atakowala a 3 razy przymowala..dalszy ciag kompromitacji cev.
Szkoda, miałyśmy wygraną w dwóch setach na wyciągnięcie ręki ale niestety ani w drugiej, ani w trzeciej partii nie udało się nam utrzymać przewagismiley Rabita nie pokazała nic wielkiego tyle,że Atom tudzież sędzia (ta antenkasmiley)w najmniej odpowiednich momentach robił błędy i skończyło się 3:0 (wynik trochę niesprawiedliwy no ale bywa i tak).
Jak dla mnie to za poźno na boisko weszła Coimbra, ok może nie kończyła ataków ale w odróżnieniu od Cabrery zapewniała przyjęcie i obronę. Dobrze by było, gdyby także i Pykosz jak najszybciej wróciła do gry, bo jest dziura na środku. Łukasik nie wiedziała gdzie biegać na boisku a Podolec też nic nie wniosła.
Brawa na pewno należą się za walkę w 3 secie i dogonienie a nawet prześcignięcie przeciwniczek i te obronysmiley Zenik - geniusz, żeby tak tylko jeszcze przyjęcie wróciło u niej do normysmiley No ale jak widać zrywami nie da się wygrać seta a co dopiero meczu.
Patrząc natomiast na ten mecz pod kątem reprezentacji, to ciaptak Świderek obecny na hali, może być zadowolony z tego, że Skorupa nie robiła głupich błędów typu wystawa do środkowej na wysokości dolnej taśmy, no i w sumie dość dobrze prowadziła grę. No i jeśli dalej myśli o grze z ofensywna przyjmującą bez przyjęcia, to powinien już zacząć szukać polskich dziadków/pradziadków Rourkesmileysmiley
natomiast ja patrzac na skald atomu, ale nie tylko, mam pytanie: co robi Wojcik w 1 lidze?

M_M: Coimbra moze i miala nie najlepszy mecz w OL ale jest zgrana z zespolem i to bylo widac. Jakis powod, wystawienia Cabrery, trenejro pewnie mial ale my maluczcy pewnie nigdy sie nie dowiemy co to bylo.
Nie wiem czy masz podobne spostrzezenia ale ja zauwazylem, ze wiele mlodych , wchodzac, ma na poczatku duze problemy. Krzywicka potrafi 2 pierwsze pilki przyjac w trybuny a nastepne 10 juz dobrze, podonie Grejman.
Sikorilla jak pierwszy raz weszla na dluzej to paletala sie podobnie jak do Lukasik a teraz jest 2 w kalasyfikacji OL wsrod blokujacych...

Ja bym moze i wpuscil Anke ale w drugim a juz na 100% w 3 secie dalbym pograc mlodej. Male ryzyko a za to jaki zyski na przyszlosc.

Mala jak za najlepszych czasow - niesamowite obrony smiley
karotka dnia 13/11/2012
oglądam se powtórkę bo nie mogłam oglądac... (nie ukrywam, że kibicowałam Rabicie w tym starciu - brawo Kaśka)

miło się patrzy na taką Mariolę smiley)))
jerzyk_ dnia 13/11/2012
Pomimo przegranej, mi tam dziś gra sopocianek się podobała. Bardzo fajnie zagrała Mariola i Rurke. Podobała mi się także momentami gra Bełcik. No i fajnie cały zespół grał w obronie. Naprawdę Brawo !!! smileysmileysmiley
Jakis powod, wystawienia Cabrery, trenejro pewnie mial ale my maluczcy pewnie nigdy sie nie dowiemy co to bylo.

No, niekoniecznie. W przedmeczowych rozmowach prowadzących te spotkanie, było wspomniane o rozmowie z Matlakiem a w niej że:"Nie traktuje tego spotkania priorytetowo, ponieważ nie da się wszystkich srok złapać za ogon i przede wszystkim zespól skupia się na naszej lidze. Po drugie że zagra Cabriery, bo dotychczas mało grała i chciałby zobaczyć ją dłużej w akcji. Po trzecie, że jedynie jak dobrze pójdzie, i będzie możliwość zdobycia jakichś punktów to, bedzie się starał grać najsilniejszym składem, a jak całkiem będzie kiepsko to da pograć wszystkim" smiley
ksdani dnia 14/11/2012
jureczek: wlasnie majac na wzgledzie mecze w OL napisalem

natomiast juz przed meczem sugerowanie, ze sie go "odpuszcza" i nie wstawia najsilniejszego skladu to sry ale przypominaja sie nagorsze czasy "szeregowca".
Po meczu jak zwykle komplementy dla przeciwniczek...

Izabela Bełcik (kapitan ATOMu Trefla Sopot): Gratuluję Rabicie zwycięstwa 3:0. Zaczęłyśmy ten mecz nerwowo, ale dobrze, że w porę się ogarnęłyśmy i gra zaczęła wyglądać inaczej. Myślę, że to był nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Rabita to bardzo mocny przeciwnik i możemy być zadowolone, że podbiłyśmy tyle piłek i zagrałyśmy odważnie w ataku. Szkoda, że w drugim secie nie zachowałyśmy do końća przewagi i nie wygrałyśmy. To samo było zresztą w następnej partii - obie je mogłyśmy wygrać. Tak, jak mówię, cieszy nas dobra gra, ale jesteśmy wściekłe, że nie doprowadziłyśmy do zwycięstwa w przynajmniej jednym secie. To mogłoby nas uskrzydlić do walki czy zwycięstwa. Cóż, niedługo ponownie widzimy się z Rabitą, tym razem na ich parkiecie. Mam nadzieję, że zagramy dobrze, a przy odrobinie szczęścia urwiemy sety czy punkty rywalkom.

Mira Golubović (kapitan Rabity Baku): To był dla nas bardzo ciężki mecz, sopocianki grały dobrze, zwłaszcza w obronie i na zagrywce. Jestem usatysfakcjonowana wynikiem - wytrzymałyśmy ciężkie momenty gry i to pozwoliło nam wygrać 3:0. To zwycięstwo jest dla nas ważne, ponieważ podtrzymuje naszą pewność siebie w Lidze Mistrzyń. Im dalej zajdziemy, tym ciężsy rywal przed nami, dlatego jets to dla nas tak ważne. Wynik nas zadowala i mam nadzieję, ze dalej będzie równie dobrze albo i lepiej.

Jerzy Matlak (trener ATOMu Trefla Sopot): Mecz był momentami emocjonujący, ale w sporcie nie chodzi tylko o emocje, lecz głównie o punkty i zwycięstwa. Dziś byliśmy zespołem słabszym. Momenty naszej dobrej gry wynikały z tego, że zaczęliśmy bronić i szczęśliwie kontratakować. Wtedy przeciwnik miał kłopoty, ale jak widać nie na tyle duże, by przegrać mecz. Rabita miała więcej argumentów po swojej stronie. Tak się ułożyło, że mamy teraz kilka dziur w składzie, to przekłada się na problemy w końcówkach setów. Przeciwniczki miały kim kończyć, u nas jak zwykle kończyła Rourke. Cieszę się jednak, że zespół zagrał dobrze w obronie.

Marcello Abbondanza (trener Rabity Baku): Jestem zadowolony z wyniku 3:0, bo to dla nas ważny rezultat. We wczesniejszych meczach mieliśmy momentami problemy i przestoje, które blokowały naszą grę i kończyło się to różnie, najczęściej w drugich setach. Dziś było trochę lepiej. Gratulacje dla Sopotu, który dobrze zagrł w obronie i pasywnym blokiem. Za 7 dni widzimy się ponownie i dla nas będzie bardzo ważne, aby znów zapisać na swoim koncie wygraną.
haha komentator stwierdzil ze Radecka zna sie z Manon bo razem graly w muszyinance ,,ale jazda...
w koncu dabrowki graja w siatke smiley - dobry set i dosc pewna wygrana, nawet "nowe" libero w miare daje rade smiley
w 2 secie prowadzenie 3:0 i starta 8 punktow z rzedu
bardzo dobre obriony Stacchiotti..smiley
3 set - dobra gra chociaz "fale" ale prowadzenie 19:17...po czym tracimy 7 punktow..ostatecznie set przegrany do 20.
Zle wybory Frauke i nie lepsze Sliwy.
Bez rozgrywajacej na "poziomie" nie ma czego szukac w europiejskich rozgrywkach.
1,5 seta Frauke i kilka dobrych pilek Sliwy a reszta to totalna kaszana. Przerzucone, niedociagniete...gra srodkiem gorsza niz w 2 lidze...tzn. jesli to mozna wogle nazwac gra srodkiem..szkoda slow.
karotka dnia 14/11/2012
Dąbrówki smiley <płacze>
ks - przeca ja już od dawna Milenę lansuje na libero Dąbrówek smiley
jszczep-aniak6 dnia 15/11/2012
Chyba Dąbrówki płacą frycowe, ale ile można w końcu kiedyś trzeba coś ugrać w tej lidze mistrzyń.smiley
Malgorzata dnia 15/11/2012
Muszynianki prowadziły trzema punktami tylko po to by później przegrać 5 kolejnych. Widać tutaj polski styl gry smiley.
realista_pzps dnia 15/11/2012
W Baku są 3 drużyny a tylko jedna hala. Gdy jest kolejka siatkarska to wszystkie grają po kolei jednego dnia.
Po co jednemu miastu 3 kobiece drużyny siatkarskie ? Kompletny bezsens. Siatkówka jest dla ludzi a nie po to żeby tylko grać.
To ma taki sam sens jak posiadanie drużyny w Bełchatowie, która najważniejsze mecze u siebie gra w Łodzi smiley.
To jest zupełnie inna sytuacja. Skra rozgrywa mecze w Łodzi (tylko w LM) aby więcej kibiców mogło ją zobaczyć na żywo. Natomiast w Baku ściągają na mecze wojsko i policję aby zwiększyć frekwencje. Mówiła o tym w wywiadzie Skorupa
Hmmmm Maj trochę źle piłkę oceniła smiley.

Nie najlepiej wygląda jak na razie gra Muszyny.
M_M dnia 15/11/2012

Nie najlepiej to chyba zbyt delikatne określenie na to, co pokazują mineralnesmiley
Mecz Polska - Baku zapowiada się na 0:3 z jednym ugranym setem Dąbrowy
Widać jakoś im się to kalkuluje. Do niedawna była tylko Rabita, teraz jest już Azerrail i Lokomotiv, więc chętnych do inwestowania w siatkówkę kobiet w Baku nie brakuje (tak samo jest przecież w Stambule). U nas żadne miasto nie mogłoby sobie na coś takiego pozwolić, brak po prostu inwestorów.
Teraz Muszynianki grają trochę lepiej i prowadzą 5:2 w drugim secie. Dobre serwisy Oli Jagieło.
9:3 dla Muszyny.
13:3, wreszcie Muszyna jakoś gra, szczególnie w zagrywce smiley.
16:4 smiley
19:6, ciekawe czy Lokomotiv wyjdzie z 10 smiley.
Lokomotiv jednak wyszedł z 10, 25:11 dla Muszyny, oby tak dalej smiley
Wystarczyło się trochę ogarnąć, mocniej poserwować i Baku nie wiedziało co się dziejesmiley Oby taka grę Muszyna utrzymała do końca
A ten set z kolei zaczyna się od chaosu.
estranged dnia 15/11/2012
W Baku są 3 drużyny

7 drużyn.
w oparach absurdu dnia 15/11/2012
Chaos potrafi czasami być twórczy, a czasami destrukcyjny 14-21 smiley
dobrze, że Dynamo przyjechało w składzie radośniejszym, bo mógłby być w tej kolejce komplet naszych sześciu zespołów smiley
5-13 Baku z nami sie już bawi smiley
Kinga wow smiley
Ostatnia akcja podsumowująca cały mecz, dobrze, że Muszyna nie gra z tymi najsilniejszymi zespołami z Baku smiley
Muszyna to dziwny zespół, z teoretycznie silniejszym Dynamem, gra jak równy z równym, a w meczu z Lokomotivem, który jeszcze tak silny nie jest, sobie nie radzi.

Poza tym nie wiem w czym miała pomóc podwójna zmiana w 3 secie, gdy problemy jakie mieliśmy wynikały przede wszystkim z przyjęcia, a ani atakująca, ani rozgrywająca w tym elemencie raczej nie pomogą.
ksdani dnia 15/11/2012
taa, Kasprzak za Jagilieo a ta robi 4 bledy ...
przyjmuje gorzej, atakuje ( to akurat dziwne) tez gorzej..

Eli niezle przyjmowala a w mineralnych kiszka i wchodzi na atak..kto w muszyinance gra lepiej niz w poprzednich klubach?
Polskie drużyny kobiece są aktualnie w stanie wygrać najwyżej jednego seta z drużynami azerskim. I wygląda to się szybko nie zmieni.smiley
Dinamo Romprest Bukareszt wygrało na wyjeździe 3-2 z Galatasaray
Dinamo zagrało składem ( Stefan, Markovici, Lupu, Hood, Baciu, Zburova, Valachova)
Galatasaray (Barut, Molnar, Ozsoy, Calderon, Gioli, Lo Bianco, Esepasa)

Nasze trzy zespoły razem wygrały 1 seta (słownie:jeden). A zobacz z kim zagrały nasze zespoły? Patrzę na wyjściowy skład Lokomotivu Baku (Nenova, Filipova, Havlickova, Ssuschke, Artmenko, Monzoni, Costa). I z tym zespołem u siebie w przegranych setach zdobyliśmy 20,17,15, czyli sety przegrane bez walki.

Czy większą sensacją jest wygrana Bukaresztu, czy wiekszą przegrana w takim stylu Muszyny, czy największą zdobyć całej trójki naszych zespołów? smiley
Muszyna wygrała jednego seta, a nasze trzy zespoły razem dwa (sorki) smiley
Wygrały 2 sety (niewiele to zmienia, ale to zawsze coś smiley )
Małgorzata, byłem pierwszy z poprawką o 15 sekund smiley, w piłce ręcznej to dużo smiley
WOA byłeś o kilkanaście sekund szybszy smiley
w oparach absurdu dnia 16/11/2012
Małgorzata,
Tak się ucieszyłem z tego wygranego seta przez Muszynę, że zapomniałem, że Dąbrowa też odniosła sukces smiley Czy jeden set czy dwa sety, nie zmienia to znacząco sytuacji naszych zespołów, a jest ona taka sobie i raczej kolejny raz nici z finału LM, oby chiciaż komuś udało się wyjść z grupy do dalszej fazy rozgrywek smiley
realista_pzps dnia 16/11/2012
i raczej kolejny raz nici z finału LM

To na pewno. Ale nie wymagajmy za wiele. Wyjście z grupy to są już Himalaje dla kobiecych polskich drużyn. Ja nie wiem jak można tak odstawać od drużyn męskich. Grają w tych samych warunkach bo w profesjonalnej lidze i w tym samym kraju. To jest po prostu czarna rozpacz i nieudacznictwo prezesów klubowych.
Malgorzata dnia 16/11/2012
Akurat z grupy to polskie drużyny kobiecie w ostatnich latach wychodzą praktycznie za każdym razem (w ostatnich 5 latach wyjść z grupy nie udało się chyba tylko 2 drużynom), problem w tym, że nie mają tyle kasy co Skra, by sobie miejsce w finale wykupić smiley.

Jeśli chodzi o zespoły kobiecie to wydaje mi się, że problem jest w tym, że w Lidze Mistrzyń jest jednak więcej silnych drużyn. Poza ligą włoską i rosyjską są jeszcze liga turecka i azerska i jeszcze parę pojedynczych drużyn z innych krajów, które są na wysokim poziomie (np. RC Cannes). W męskiej siatkówce jest jednak dominacja trzech lig (w tureckiej się inwestuje, ale jeszcze jej daleko do czołówki).
Zen dnia 16/11/2012
realista - Resovia i ZAKSA też przegrały więc nie ma wielkiej różnicy. Gdy przeciwnik silniejszy to i chłopaki mają kłopot, W Europie jest więcej dobrych drużyn kobiecych niż męskich więc i paniom trudniej. W samym Baku i Istamuble jest więcej klasowych drużyn kobiecych niż u chłopaków w połowie Europiy.