Komentuj! |
|
Ostatnie Artykuły |
|
Newsy- kategorie |
|
Informacje |
|
Użytkowników Online |
|
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online
Zarejestrowanch Uzytkowników: 417
Najnowszy Użytkownik: Barry
|
|
100 najlepszych wypowiedzi siatkarskich w 2012 roku |
SN Wypowiedzi w świecie sportu można generalnie podzielić na takie trzy główne grupy. Jedna grupa to tzw. klasyki, których się nie da podrobić, druga to opinie, merytoryczne kwestie, oceny, podsumowania, coś co daje do myślenia, a trzecia to taka sympatyczna i radosna twórczość słowna. Coś mnie tknęło, aby przeglądnąć różne portale w poszukiwaniu treści siatkarskich zawodników, trenerów, działaczy, komentatorów. Jest tego ogrom, ale wybrałem tylko sto, tak połowę z żeńskiej i połowę z męskiej. Pod względem wypowiedzi był to bardzo dobry rok i wiele fajnych i niezapomnianych zdań padło. Zapewne nie udało mi się wszystkich zebrać, ale sporo tu zamieściłem ciekawych treści, głównie z naszego środowiska siatkarskiego.
Żródła główne: przegladsportowy.pl, sportowefakty.pl, siatka.org, siatkanews.tnb.pl, plusliga.pl, pzps.pl, sport.pl (przy wszystkich wypowiedziach zostało podane źródło)
STYCZEŃ
KRZYSZTOF IGNACZAK o jakości wina
Wszyscy się śmieją, że jestem jak wino - im starszy, tym lepszy. Może coś w tym jest, że doświadczenie zebrane na parkietach międzynarodowych i ligowych teraz procentuje. Podobnie jak praca z wieloma znakomitymi szkoleniowcami, którzy dawali mi cenne wskazówki. Dzięki temu zrobiłem jeszcze krok do przodu, byłem w stanie utrzymać wysoki poziom sportowy i dlatego jestem w reprezentacji, która osiąga świetne wyniki. Nasz sukces tkwi jednak w zespole, bo mamy znakomitą grupę ludzi, którzy mają świadomość tego, że poprzez ciężką pracę możemy wiele osiągnąć. (dziennikpolski24.pl)
KAZIMIERZ WIERZBICKI (właściciel Atomu Trefla Sopot) o Włochach
Nie mam nic do trenera Chiappiniego, ale to nie jest normalna sytuacja, gdy w klubie z Pomorza, który powinien opierać się na ludziach z tego środowiska i regionu pracuje pięciu Włochów (Gazeta Wyborcza)
CHRISTIAN VERONA (trener przygotowania fizycznego w kadrze siatkarek ) o frekwencji na szkoleniach trenerskich
We Włoszech, mimo że takich szkoleń jest bardzo dużo, nigdy nie mówiłem do mniejszej liczby niż 40-50 osób. Nie dlatego, że jestem jakiś fenomenalny, tylko dlatego, że ci ludzie cały czas chcą się uczyć, taka jest ich mentalność. Nie jestem zadowolony również z tego, że w Polsce nie w każdym klubie zatrudnia się trenera przygotowania fizycznego. We Włoszech jest to na porządku dziennym. Cieszę się, że Puchar Polski kobiet wygrała drużyna, w której pracuje trener przygotowania fizycznego.(pzps.pl)
KASIA SKOWROŃSKA o lidze chińskiej
Prawdziwym wyzwaniem są dla mnie odprawy taktyczne, bo nie dość, że z mojego punktu widzenia wszystkie Chinki wyglądają tak samo, to jeszcze na domiar złego zespoły grają w takich samych strojach, wyprodukowanych przez jednego producenta. Do tego wszystkiego na boisku Chinki cały czas zmieniają pozycje i grają bardzo kombinacyjną siatkówkę. Czasami naprawdę się gubię w tej chińskiej zabawie w ciuciubabkę (śmiech).(Przegląd Sportowy)
HELENE ROUSSEAUX o drobnych trudnościach w polskiej rzeczywistości
Jedynym problemem czasami jest język. Choć z drugiej strony komunikowanie się rna migi" bywa zabawne (śmiech). Naprawdę polubiłam Polskę. Mieszkają tu sympatyczni ludzie. Do tego jedzenie w restauracjach jest smaczne, podobają mi się też polskie ceny. (Przegląd Sportowy)
ZBIGNIEW BARTMAN o działaczach byłego klubu
Chciałbym spuentować to spotkanie. To jest przemowa, którą sobie przygotowywałem na tę konferencję od dłuższego czasu, bo to, co robiła Politechnika i jej, nie boję się użyć tego słowa, wiejski PR oczerniający niektórych swoich byłych zawodników, jest wręcz żenujący. Szkoda mi chłopaków grających tutaj, bo pokazują sportowo, że godnie reprezentują barwy swojego klubu, nie tylko na parkiecie PlusLigi, ale również w europejskich pucharach, a działacze, niestety, nie potrafią dotrzymać poziomu. To, co się działo przed meczem, jest naprawdę żenujące. Miałem tutaj przygotowanych parę ripost, ale uważam, że nie warto schodzić na tak niski poziom i to przemilczę. (inf. własna nadesłała: Anna Bagińska, ze strony siatka.org)
ŁUKASZ KADZIEWICZ wspomina reprezentację
Grając w reprezentacji, czasem śmialiśmy się z chłopakami z tego, bo prawie żaden z nas nie pochodził z metropolii. Jak to się kiedyś mawiało, na każdej wsi jest olimpijczyk, trzeba tylko do niego dotrzeć (śmiech). A tak poważnie, dzieci z mniejszych miejscowości naprawdę nie powinny mieć żadnych kompleksów, bo sport można uprawiać wszędzie (sport.wm.pl)
ZBIGNIEW BARTMAN o filarach kadry
Puchar Świata w Japonii udowodnił, że reprezentacja Polski ma nie tylko jeden, dwa czy trzy, lecz czternaście filarów. Do tego fantastyczny sztab trenerski, który podtrzymuje dach, żeby nie zawalił się nam na głowy. Ta drużyna ma duszę. (Przegląd Sportowy)
GRZEGORZ WAGNER o okresie ochronnym Pierre Pujola
Okres ochronny się skończył. Od reprezentanta Francji można wymagać więcej. Michał Kozłowski zrobił bardzo duże postępy i jeśli będzie dalej tak pracował, to może na stałe zagościć w szóstce. (plusliga.pl)
LUTY
ALOJZY ŚWIDEREK o konferencji szkoleniowej z Hugh McCutcheonem
Jeśli chodzi o żeńską siatkówkę, takie szkolenie było zorganizowane po raz pierwszy. Do tej pory robiliśmy konferencje licencyjne, czyli obowiązkowe, bo dostawało się na nich uprawnienia do prowadzenia zespołu. Dlatego cieszyły się one większą frekwencją. Bardzo żałuję, że spotkania w Radomiu odbyły się w tak szczupłym gronie, a w niedzielę na sali był tylko jeden trener PlusLigi Kobiet, Maciej Kosmol. To smutne, że w Polsce trudno jest znaleźć trenerów chętnych na naukę.(PZPS)
KRYSIA STRASZ o nagrodzie MVP
Nie wiem, która w karierze jest to statuetka MVP. Widocznie komisarz miał problem z wybraniem zawodniczki, bo wszystkie dziewczyny dobrze grały, no to może kurduplowi się dostał (Inf. własna, autor: Olga Krzysztofik, ze SportoweFakty.pl)
BOGDAN SERWIŃSKI o długich urlopach
W tym roku siedem miesięcy zawodniczki są w reprezentacji, pięć w klubach. A zewsząd słyszę, że kluby źle pracują - przecież siatkarki przebywają więcej w kadrze niż w klubach. Nie ma potem kiedy zrobić normalnego treningu, zawodniczki nie mają się jak spokojnie przygotować. A co kluby będą robiły od kwietnia do października - przez siedem miesięcy do następnej ligi? Składy się rozchodzą, kto będzie trenował? Urlop ma trwać pięć miesięcy? Tak to my na pewno z kadrą daleko nie zajedziemy (informacja własna nadesłana przez Bartosza Mocha, z siatka.org)
PIOTR NOWAKOWSKI o emocjach
Koledzy śmieją się ze mnie, że zawsze zachowuję twarz pokerzysty. Taką już mam naturę, że nie okazuję emocji tak ekspresyjnie jak inni. To wcale jednak nie znaczy, że nie odczuwam radości, złości czy innych uczuć. Odczuwam, tylko że duszę wszystko w sobie. Ostatnio to się trochę zmienia. Kilka osób zwróciło uwagę, że okazałem zadowolenie po niektórych udanych akcjach. Może rozwinę się bardziej. (Przegląd Sportowy)
MICHAŁ ŻUREK o męskości w meczu z Politechniką
Musiałbym użyć brzydkich słów, żeby to opisać. Wszyscy z boku widzieli, że wygraliśmy dwa ważne sety, walczyliśmy i w najważniejszym momencie zgaśliśmy. Tak delikatnie mówiąc, to mogę przyznać, że brakło nam męskości na boisku. (inf. Własna, autor: Kinga Pipiołek, SportoweFakty.pl )
LORENZO BERNARDI o niejasnościach systemu challenge
Sędzia gwiżdże piłkę autową albo w boisku, a zawodnicy sprawdzają, czy w tej sytuacji była siatka, co nie jest związane z decyzją sędziego. Nie rozumiem tego.(r30;) Czy jest ktoś, kto potrafi dobrze wytłumaczyć zasady challenge'u? Ponieważ ja jeszcze ich nie rozumiem - pytał na konferencji prasowej Włoch. - W każdym meczu, który gramy, zasady są inne. Jestem w 100% pewny, że jest to fantastyczny i bardzo ważny twór, ponieważ teraz szybkość piłki jest nieco inna i czasami sędziowie mogą mieć problemy. Jednak zasady powinny być jedne i bardzo jasne. Za każdym razem wszyscy robią, co chcą. (Inf. własna, nadesłana przez Danuta Rękawica na siatka.org po meczu ze Skrą)
MARZEC
KASIA SKOWROŃSKA o siatkarkach w kadrze
Uważam, że w drużynie narodowej powinny być te dziewczyny, którym naprawdę zależy na sukcesie. Jeśli ktoś ma przyjechać tylko dla świętego spokoju, żeby nikt się nie czepiał, to nie ma to sensu. (Przegląd Sportowy)
GOSIA GLINKA o kadrze
Chciałabym wierzyć, że nie zostanę potępiona. Naprawdę nie czuję się już na siłach grać w reprezentacji (Przegląd Sportowy)
KASIA SKOWROŃSKA o swoim wieku
Jestem jak markowy samochód, może jeszcze nie stary, ale za to z dużym przebiegiem. Dlatego po powrocie do kraju zamierzam zrobić sobie przegląd i sprawdzić co jest do remontu, a co trzeba wymienić. (Przegląd Sportowy)
MAŁGOSIA KOZUCH o wypłatach w Atomie
Atom nie zapłacił mi ani grosza, od kiedy tu jestem. Poza mieszkaniem i samochodem nie dostałam nic, nawet jakiejkolwiek sumy na codzienne wydatki. I nie jestem wcale jedyną siatkarką klubu, która ma na koncie zero i gra w Sopocie za darmo. Nigdy w życiu nie znalazłam się w podobnym położeniu w trakcie sportowej kariery. (Super Express)
MIROSŁAW PRZEDPEŁSKI o przygotowanej umowie dla trenera Andrei Anastasiego
Można powiedzieć, że jesteśmy zaręczeni i teraz przygotowujemy się do ślubu i wesela. Proszę jednak nie pisać, że umowa jest już podpisana. Umówiliśmy się z Andreą, że najpierw spotkamy się w warszawskiej restauracji "U Kucharzy" i zjemy coś niepowtarzalnego. Tak samo zrobiliśmy przy pierwszej umowie, którą podpisywaliśmy na początku 2011 roku. Dopiero potem z pompą ogłosimy podpisanie. (Przegląd Sportowy)
TOMASO TOTOLO o zagubionej koszulce Dawida Guni w meczu z Treflem
Zdarzyło się bowiem coś, co sądziłem, że jest niemożliwe na tym poziomie siatkówki . Jeden z naszych podstawowych zawodników nie mógł zagrać, ponieważ ktoś zapomniał zabrać jego koszulkę meczową. Nie chcę powiedzieć o jedno słowo za dużo, więc na tym poprzestanę.(sport.pl)
KWIECIEŃ
KASIA SKOWROŃSKA o nowej pozycji w kadrze
Po prostu staram się odbić piłkę do góry i tyle. Nigdy nie przyjmowałam i teraz tak śmiesznie wychodzi. Mam nadzieję, że nie będą się po mnie "ślizgać" i robić samych asów na meczach, więc może jakoś się sprawdzę. (Inf. Własna, autor: Olga Krzysztofik ze SportoweFakty.pl)
ASIA KACZOR o koszulce numer 1
To prawda bywało tak że bywały konflikty, ale ja myślę że kilka osób dojrzało od tego czasu. Tak była właśnie walka o 1 w tej chwili to już za namir30; (plusligatv.pl ze strony SiatkaNews)
BARTOSZ KUREK o zainteresowaniu rosyjskich klubów
Dziwi mnie, że ludzie o czymś takim rozmawiają, kiedy przed nami najważniejsze mecze sezonu. Przecież to jest totalnie nieważne! Kibice i chłopaki mnie znają, więc wiedzą, że gram i nic innego poza tym mnie nie interesuje (skra.tv, autor: Magdalena Gajek, ze strony SportoweFakty)
WIKTOR KREBOK o dwóch przegranych meczach w finale przez Skrę
Jeśli Możdżonek na ileś tam ataków ma zero skutecznych, jeśli Pliński ma jeden skuteczny, to pan trener Nawrocki powinien zastanowić się nad tym, dlaczego zespół nie był przygotowany do tego spotkania, a nie robić awanturę. Poza tym mistrz Polski u siebie przegrywa dwa spotkania, to już nie jest sensacja, tylko poważna sprawa. To znaczy, że mistrz Polski jest nieprzygotowany do walki o obronę tytułu (Inf. własna, autor: Paweł Sala ze SportoweFakty.pl)
BARTOSZ KUREK w koszulce rzeszowskiego klubu z numerem 4 po przegranym finale
To wyraz mojego ogromnego szacunku, może nie tyle do klubu, co dla tego gościa z numerem 4, Piotra Nowakowskiego. Wielkie gratulacje dla niego i dla zespołu, który dzisiaj się cieszy, bo był lepszy. (inf. własna / Polsat Sport, nadesłał Bartosz Wencław na stronę siatka.org)
MARIUSZ WLAZŁY o awanturze w finale
Nie chcę nawet tego komentować, bowiem zmieniono decyzję na podstawie obrazu, którego nie można było odcyfrować. (inf własna nadesłana przez Bartosza Wencława na siatka.org)
ANDREA ANASTASI o zaskoczeniu finałowym
Już po dwóch pierwszych spotkaniach w Bełchatowie nie mogłem poznać tej drużyny. To nie była ta Skra, którą wszyscy znamy. Mistrzowie Polski po prostu źle grali. Zapamiętałem, jak walczyli w wielkim finale Ligi Mistrzów, jak dobrze wypadali w lidze. A tu mieliśmy szybki pogrzeb mistrza. (Przegląd Sportowy)
MAJ
ANDRZEJ NIEMCZYK o Turczynkach po Ankarze
Znam Turczynki, pracowałem tam 6 lat, one nie wytrzymują presji i to było widać. W pierwszym secie oddały nam sześć punktów zepsutymi zagrywkami. Ich najlepsza atakująca Neslihan Darnel miała tak sztywną rękę, że nie mogła trafić w piłkę. (wp.pl)
ANDRZEJ NIEMCZYK o winnych braku awansu na IO
Możemy mieć pretensje do byłych selekcjonerów, Jerzego Matlaka i Marco Bonitty. I jeden, i drugi niszczyli w pewnym sensie ten zespół. Lista rankingowa jest najważniejszą rzeczą pod słońcem. Mi udało się wywalczyć dobre miejsce, szybko awansowaliśmy z dalekiej lokaty na pozycję w pierwszej szóstce. To daje szansę startowania wszędzie (wp.pl)
ANDRZEJ NIEMCZYK o sile zespołu Alojzego Świderka
To jest najlepszy zespół od czasów mojego zespołu. Trzeba teraz z Anny Podolec, Kingi Kasprzak i Izabeli Żebrowskiej zrobić dobre skrzydłowe. To są wysokie, skoczne dziewczyny, ale muszą przyjmować zagrywkę. To jest do zrobienia, tylko trzeba z nimi ciężko pracować (wp.pl)
ANDRZEJ NIEMCZYK o Ankarze
Przecież pokonały mistrzynie świata, mistrzynie Europy, wicemistrzynie. Co chcemy więcej od tego zespołu? (NSport)
BOGDAN SERWIŃSKI o urodzie
Popović uważana jest za jedną z najładniejszych siatkarek Europy, ale Dominice Sieradzan, która będzie z nią konkurowała o miejsce, też niczego nie brakuje (Przegląd Sportowy)
ZBIGNIEW BARTMAN o zmianie pozycji
Dostałem sporo ofert z zagranicy, ale jako przyjmujący. Kilku klubom musiałem już wyjaśnić, że trafiły pod zły adres, bo Bartman to atakujący. Bartman przyjmujący już nie istnieje! Oczywiście nigdy nie mówię nigdy, lecz po prostu nie wyobrażam sobie, bym jeszcze kiedyś występował jako przyjmujący (Przegląd Sportowy)
ZBIGNIEW BARTMAN chwali Anastasiego
Zaufałem selekcjonerowi Andrei Anastasiemu, który w zeszłym roku przestawił mnie na atak i opłaciło się. Wątpię, by kto inny zaryzykował tak jak on i wystawił mnie na ataku. Do tego trzeba mieć jaja i ogromną wiedzę. (Przegląd Sportowy)
PIOTR GACEK o Danielu Castellanim
Znam trenera Daniela Castellaniego z czasów gry w reprezentacji i w Skrze Bełchatów. Mogę wyrażać się o nim w samych superlatywach. Pod jego wodzą - nic nie ujmując Krzysztofowi Stelmachowi, z którym też przecież ugrałem parę medali - miałem najlepszy okres w siatkówce, czy to w klubie, czy w kadrze. Przy nim zrobiłem spory krok do przodu i naprawdę bardzo miło wspominam naszą współpracę. Moim zdaniem jego zatrudnienie to znakomite posunięcie ze strony klubu (Gazeta Wyborcza)
CZERWIEC
ALOJZY ŚWIDEREK o białej fladze
Od kiedy Werblińska wywiesiła białą flagę, mamy kłopoty z przyjęciem. Bez tego nie ma co marzyć o szybkiej, kombinacyjnej grze (Przegląd Sportowy)
MAŁGORZATA NIEMCZYK o Grand Prix
Z wyjątkiem triumfu nad Serbią, w tej edycji WGP nasze dziewczyny wygrały mecze tylko ze słabszymi. Marząc o sukcesach, trzeba porywać się na silnych przeciwników. Nasz zespół miał obowiązek pokonać drugą tak naprawdę reprezentację Włoch czy Brazylii (Przegląd Sportowy)
TOMASZ WÓJTOWICZ o odmładzaniu kadry i nie tylko
Nie możemy uzależniać się od tego, czy panna Anna będzie zdrowa i gotowa do gry, czy nie. Świderek powinien odmłodzić skład i szukać nowych twarzy. Te, które są, nie gwarantują nam sukcesów (Przegląd Sportowy)
BRUNO o braku szacunku ze strony naszych siatkarzy
Pod koniec meczu okazywali już rozluźnienie. W tie-breaku, gdy wyraźnie prowadzili, zaczęli sobie żartować. Potem powiedzieli, że chcą powtórzyć sukcesy Amerykanów z 2008 roku, czyli zwycięstwa w Lidze Światowej i na Igrzyskach Olimpijskich. Zapomnieli, że w 2004 roku my tego dokonaliśmy. (sport.wp.pl, SiatkaNews )
MIROSŁAW PRZEDPEŁSKI o tym, co wnosili poszczególni trenerzy
Wiedzieliśmy natomiast, że podpisaliśmy umowę ze świetnym fachowcem, jakim jest bez wątpienia Andrea Anastasi. Raul Lozano nauczył ten zespół rytmu pracy, Daniel Castellani pracował nad stworzeniem kolektywu, a obecny selekcjoner potrafi połączyć jedno i drugie. Wszyscy wspólnie pracujemy na sukces i nikt nie szuka dziury w całym. Zaliczamy się obecnie do światowej czołówki i trzeba się z tego cieszyć (Przegląd Sportowy)
DANIEL CASTELLANI o połowie drogi
Każda młoda drużyna potrzebuje czasu, by zebrać doświadczenie i okrzepnąć. Niestety, w Polsce takiej sytuacji nie potrafiono zaakceptować. Miałem program, by spokojnie wprowadzać tych chłopaków i potem budować wielką drużynę, jednak przerwano mi w połowie drogi, bo presja na szybkie osiągnięcie wyników była zbyt duża (Przegląd Sportowy)
ROBERTO SANTILLI ocenia Schopsa i Grozera
Schöps to zawodnik techniczny. Moim zdaniem, jeden z najlepiej wyszkolonych technicznie atakujących na świecie. Jochen spędził w Rosji pięć lat. To bardzo dużo jak na tamtejsze realia. Myślę, że był już zmęczony specyfiką Rosji i potrzebował odmiany. Dlatego postanowiliśmy odświeżyć skład. To bardzo dojrzały, rozsądny gracz. Jest mniej ekspresyjny i widowiskowy niż Grozer, ale chyba bardziej regularny. Grozer lubił grać pierwsze skrzypce, był niewątpliwie liderem Resovii. Schöps to zawodnik, który nie czuje się dobrze w roli showmana, nie ma takich cech osobowościowych. Ale na pewno w kwestiach typowo siatkarskich Resovia nie straci (plusliga.pl)
LIPIEC
ZBIGNIEW BARTMAN krytycznie o kibicach i sędziach
Zachowanie miejscowych sędziów linowych i kibiców to skandal. Inaczej niż pastuchy nie można ich nazwać. Rzucali w nas butelkami, zapalniczkami, wszystkim co pod ręką. Mam nadzieje, że federacja wyciągnie konsekwencje (wywiad dla TOK FM, Kacper Merk, ze strony sport.pl)
ANDREA ANASTASI o spacerach w Londynie
Po uliczkach będą spacerowały wielkie gwiazdy światowego sportu. Możecie tak po prostu spotkać Rogera Federera, Agnieszkę Radwańską czy Usaina Bolta, ale musicie pozostać skupieni na zadaniu, które macie do wykonania (Przegląd Sportowy)
ANDRZEJ NIEMCZYK o trenerze reprezentacji siatkarzy
Znalazł się trener, którego jeszcze w polskiej męskiej siatkówce nie mieliśmy, to jest wspaniały specjalista. Poprowadził ten zespół i przygotował ich mentalnie. Wygranie jakiegoś jednego meczu czy turnieju nic nie znaczy. Trzeba wygrać szereg turniejów. Uważam, że ten zespół jest w stanie przez następne lata zrobić to, co zrobili Brazylijczycy (tvn24.pl, ze strony siatka.org)
DARIUSZ LUKS o drużynie złotych medalistów LŚ
W tej drużynie są "pozytywni wariaci" oraz siatkarze niezwykle opanowani, którzy nie ulegają emocjom. Z jednej strony mamy wyjątkowo ekspresyjnych Bartmana i Kurka, którzy swoim szaleństwem i spontanicznością podrywają kolegów, a z drugiej stonowanych Winiarskiego, Zagumnego i Nowakowskiego. Jest także Ignaczak, który napędza ten zespół w obronie i z tyłu. Każda ekipa powinna składać się właśnie z takiej mieszanki odrobiny szaleństwa i spokoju. Na parkiecie nie może przebywać sześciu takich samych graczy (sport.pl)
GRZEGORZ WAGNER o deklaracji ojca
Mój ojciec mówił o złocie w Montrealu nie dlatego, że był w stu procentach pewny, że ten medal zdobędziemy. To był jego sposób, by zmobilizować zawodników do jeszcze cięższej pracy. Te publiczne deklaracje były swoistym alibi, by już ciężko pracujących zmusić do jeszcze większego wysiłku (Przegląd Sportowy)
ANDREA ANASTASI o szalonej akcji Zbyszka w meczu z Niemcami
Nie chcę widzieć takich błędów, kiedy sytuacja nie wymaga, by je popełniać. Nie chcę oglądać prób bohaterskich zbić, tylko zespół, który robi wszystko, by wygrać. Nie zależy mi na pojedynczych zagraniach, które są efektowne, ale nic nie dają. Chodzi o to, by wygrywać mecze, drużyna nie potrzebuje herosów (sport.pl)
SEBASTIAN ŚWIDERSKI o kadrze olimpijskiej
Patrzę i jeszcze teraz serce rwie się na boisko. Ale rozum bierze górę. To jest ich czas i wielka szansa. Ciężko na nią pracowali. Czy są faworytami na Londyn? Z takiego określenia wynika tylko presja (sport.pl)
MICHAŁ WINIARSKI wspomina LŚ 2005
Tego nie da się wymazać z pamięci. Byłem wtedy rezerwowym i bardzo się denerwowałem, patrząc z boku na to, co się dzieje w półfinałowym meczu z Serbią, w którym prowadziliśmy 2:0 w setach i wysoko w trzeciej partii (22:17 -przyp. red.). Byłem przekonany, że już jesteśmy w finale, aż tu nagle stało się coś, czego pewnie do dziś nikt nie jest w stanie wytłumaczyć. Przegraliśmy mecz 2:3, a potem byliśmy już tak rozbici psychicznie, że w spotkaniu o brąz nie potrafiliśmy ograć Kuby, którą pokonaliśmy dwa dni wcześniej.(Przegląd Sportowy)
JULIO VELASCO o naszych siatkarzach
Uwielbiam patrzeć na waszą reprezentację. Ona rośnie z każdym rokiem. Podwaliny zbudował Raul Lozano, potem trzy grosze dorzucił Daniel Castellani, a teraz piętno odcisnął na niej Anastasi. Polska siatkówka to nie tylko reprezentacja. Oglądałem jeden z meczów Memoriału Wagnera wspólnie z Luciano De Cecco i on był zachwycony tym, jak jest odbierana siatkówka w waszym kraju. Uwielbia grać w polskich halach, przy tak wspaniałej publiczności. Polska to dzisiaj model, wzór dla innych. Takich miejsc potrzebujemy więcej. (Przegląd Sportowy)
SIERPIEŃ
JAN SUCH po przegranym meczu z Australią
Siada" przygotowanie fizyczne. Osiągnęliśmy szczyt formy na finał Ligi Światowej w Sofii. Zastanawiałem się wtedy, czy ta świetna dyspozycja nie przyszła zbyt szybko - przyznaje. Od razu dodaje: - W spotkaniu z Australią ujawniła się nasza polska mentalność: rywale nie mieli już szans na awans, więc myśleliśmy, że poddadzą się bez walki. Tymczasem zagrali na luzie, z uśmiechem na ustach. Nie zrobiliśmy tego, co powinno się zrobić w takiej sytuacji, czyli "siąść" na nich od początku, odebrać im chęć gry. (Inf. Własna , autor: Piotr Dobrowolski, ze SportoweFakty.pl)
ZBIGNIEW ZARZYCKI m.in. o reklamach
Po meczach w Londynie słyszę od znajomych: wy byliście facetami, a to są jakieś dzieci. Mówią, że ciężko trenują, ale gdyby dostali taką szkołę jak my u Wagnera, to by chyba umarli. Nikt mnie już nie nabierze na Rio za 4 lata. Nie jest to zespół moich marzeń, choć czasami żałuję, że nie występuję na parkiecie w obecnych czasach. Mógłbym grać w kratkę, ale przynajmniej dorobiłbym się na reklamach jogurtów (Super Express)
ZBIGNIEW ZARZYCKI dość krytycznie o występie w Londynie
Za bardzo wierzyli w cuda, za mało w siebie. Do tego trzeba mieć jaja. Słyszę ciągle o presji, której nie wytrzymali. Proszę, a Bolt jakoś wytrzymuje. Słyszę o balonie nadmuchanym bez sensu. Jak to bez sensu? Skoro wygrywali wszystko, należało to przed kimś ukryć? (gwizdek24.se.pl)
WALDEMAR WSPANIAŁY o kacu po IO
Mówiąc kolokwialnie, to mamy wszyscy "kaca". I to począwszy od kibiców, działaczy, a kończąc na samych zawodnikach. Trenerzy również, choć nie są Polakami i piją chyba wino. (Inf. Własna, autor: Adrian Heluszka, Sportowefakty)
WRZESIEŃ
JERZY MATLAK o problemach z Kasią
Problemy zaczęły się w momencie, gdy nie powołałem na mistrzostwa świata Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Nagle się okazało, że nie umiem przygotować zespołu, że jestem nieudacznym trenerem. To, co robiła pani Skowrońska, było chwytem poniżej pasa. Przez dwa lata nie odpowiadałem na to wszystko, bo nie chciałem wchodzić w niepotrzebne dyskusje z zawodniczką. Jestem na to zbyt poważny. Na swoje nazwisko pracowałem przez czterdzieści lat i jedna siatkarka, nawet wspierana przez męża menedżera, nie jest w stanie zszargać mi opinii. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z zawodniczkami. (Przegląd Sportowy)
JERZY MATLAK o parasolu ochronnym
Tyle złego się o mnie mówiło, a co się dzieje po moim odejściu? Przegrane mistrzostwa Europy oraz turniej kwalifikacyjny do igrzysk, brak awansu do finału Grand Prix i zjazd po równi pochyłej w światowym rankingu. Lecz nikt złego słowa o obecnym selekcjonerze Alojzym Świderku nie powie. Mam wrażenie, że teraz kadra jest pod parasolem ochronnym. Nikt jej nie krytykuje, porażki przechodzą bez echa (Przegląd Sportowy)
JERZY MATLAK o Superpucharze
To jest nieporozumienie, że to spotkanie nazywa się meczem o Superpuchar, ponieważ oprócz pana Frąckowiaka, który cały turniej zorganizował, to nikogo nie interesują te rozgrywki. (Inf. Własna, autor: Magdalena Gajek, ze strony SportoweFakty)
ANNA WERBLIŃSKA o mocnej stronie Muszynianki
Atmosfera, radość i uśmiech, których brakowało w tamtym roku, wydaje mi się, że będą naszą mocną stroną. Spotykamy się poza boiskiem. To też jest istotne, bo scala drużynę. Wydaje mi się, że w tym sezonie atmosfera będzie ważna. Pomagamy sobie nawzajem. Jeśli jest jakiś problem, rozwiązujemy go wspólnie. To wyjdzie, moim zdaniem, na pewno na nasz plus (gazetakrkowska.pl)
RACHAEL ADAMS o kasowaniu biletu w tramwaju
Nie wiedziałam, że ten mały bilet mam gdzieś skasować. Inni ludzie nie kasowali, więc pomyślałam, że może wystarczy go kupić. Kontroler był nieustępliwy, dostałam mandat. (autor: Remigiusz Jaskot ze strony sport.pl)
RACHAEL ADAMS o bezobsługowej kasie w Tesco
Kocham to urządzenie. Kiedy stawałam w normalnej kasie, kasjerka zadawała mi pytania, a ja tylko potrafiłam podać jej pieniądze. Kasa głośno mówi po angielsku i ludzie zwracają na mnie uwagę, ale to nie przeszkadza. (autor: Remigiusz Jaskot ze strony sport.pl)
JERZY MATLAK o czyhaniu PZPS
Od początku mojej pracy działacze PZPS czyhali na to, żeby mnie zwolnić. W pierwszym roku uchronił mnie brązowy medal mistrzostw Europy i awans do finałów Grand Prix. Kiedy w mistrzostwach świata zajęliśmy dziewiąte miejsce, uznano to za porażkę. Ja mam inne zdanie i uważam, że długo reprezentacja Polski tego wyniku nie powtórzy.(Przegląd Sportowy)
LORENZO BERNARDI o zakupach w LM
Tylko w siatkówce można sobie kupić miejsce w turnieju finałowym Ligi Mistrzów i - żebym był dobrze zrozumiany - nie jest to aluzja do żadnego konkretnego klubu. Chodzi mi o ogólną zasadę. W futbolu organizator meczu finałowego LM jeśli chce w nim zagrać, musi się do niego zakwalifikować (jastrzebskiwegiel.pl)
PAŹDZIERNIK
MAŁGORZATA NIEMCZYK o kadrze trenerskiej i zatrudnianiu zagranicznych trenerów
Martwi mnie, że nie mamy świeżej kadry trenerskiej i ciągle poruszamy się w tym samym kręgu nazwisk. Niewielu jest młodych, zdolnych szkoleniowców, którzy mogliby deptać po piętach starszym, kurczowo trzymającym się swoich metod
Jestem przeciwniczką zatrudniania miernych trenerów zagranicznych i płacenia im wielkich pieniędzy. Po co nam cudzoziemcy, którzy pięknie opowiadają bajki o siatkówce, zamiast wykonywać dobrą robotę? Jeśli cudzoziemcy chcą się uczyć, niech to robią w swoich krajach, a nie traktują polską ligę jak poletko doświadczalne (Przegląd Sportowy)
JERZY MATLAK o konieczności osobistej rozmowy
Chcę porozmawiać z Eriką w cztery oczy, dowiedzieć się, czy, a jeśli tak, to jakie, ma problemy. Chcę jej pomóc, by jak najszybciej do nas "dołączyła" pod względem formy. To przecież utytułowana zawodniczka, musi nam pomóc. Na razie jednak to na niej traciliśmy najwięcej punktów.(trojmiasto.sport.pl)
VESNA DJURISIC o trzeciej lidze na świecie
Coraz więcej zawodniczek z innych krajów wybiera Polskę wiedząc, że poziom rozgrywek jest bardzo wysoki i cały czas rośnie. Obok ligi rosyjskiej i tureckiej - według mnie - ORLEN Liga jest trzecią najsilniejszą ligą na świecie (impelwroclaw.pl)
ANDRZEJ GRZYB o zapisie w kontrakcie Rachel Rourke
Gdyby Rachel wyszła w sobotę na boisko, musiałaby zapłacić Muszynie 120 tys. euro odstępnego! To astronomiczna kwota. Można to różnie interpretować, ale faktem jest, że na dokumencie znalazł się jej podpis i trzeba to uszanować. Z prawnego punktu widzenia wszystko było w porządku. Kolokwialnie mówiąc: wiedziały gały, co brały.(gazeta.pl)
MILENA ROSNER o ksywce Kapitanka
Tak, podoba mi się bardzo, jest mi miło z tego względu, cieszę się bardzo. (rozmawiała Alicja P., ze strony Siatkanews)
MAKARE WILSON o nas bardzo pozytywnie
Po pierwsze nigdy nie grałam w Polsce. Kiedyś występując w rozgrywkach europejskich, miałam okazję być dwa dni w Waszym kraju i bardzo mi się spodobał. Siatkówka w Polsce jest na najwyższym poziomie i cieszy się dużym zainteresowaniem. Wasze hale nigdy nie świecą pustkami a kibice mają opinię najlepszych na świecie. Klub ma aspiracje do gry o najwyższe cele, co jest dla mnie bardzo ważne.(impelwroclaw.pl)
WOJCIECH DRZYZGA o opozycji w PZPS
Wszystko, co teraz opowiada opozycja PZPS, jest funta kłaków warte. Mogli się lepiej przygotować do wyborów, wcześniej zrezygnować ze swojej funkcji, panie Adamski i wtedy wytaczać zarzuty. (sport.pl)
WOJCIECH DRZYZGA o Klubowych Mistrzostwach Świata
PR, propaganda, absolutnie komercyjny turniej z petrodolarami w tle. Ta impreza jest sztuczna, mimo że z roku na rok się zmienia na lepsze. Tytuł w tym turnieju nic nie jest warty (sport.pl)
DANIEL PLIŃSKI o numerze w Resovii
Powiedzmy sobie szczerze, po Grozerze pozostał w Resovii tylko numer. Na razie zawodnikowi z numerem 9 grającemu po przekątnej z rozgrywającym, daleko do Grozera. Zbyszek Bartman robi postępy ale to jest inna bajka i inny poziom sportowy. Myślę, że większe szanse na zastąpienie Grozera ma Jochen Schops, który bardzo dużo potrafi (Przegląd Sportowy)
ZBIGNIEW BARTMAN o prowokacjach
Takie prowokacje są raczej niespotykane w siatkówce, ale najwidoczniej Daniel wyszedł przed szereg. Nie będę go krytykował i zniżał się do takiego poziomu. Nie podoba mi się opluwanie innych ludzi (Przegląd Sportowy)
TIAGO VIOLAS o innym świecie
Trafiłem do innego siatkarskiego świata. Otrzymałem unikalną szansę na to, by zyskać bezcenne doświadczenie. Lepszego rozwiązania po prostu nie było. Przyznam, że zainteresowanie Jastrzębskiego Węgla moją osobą, było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Przed przyjściem do Jastrzębia kojarzyłem z nazwiska kilku zawodników. Dodatkowo w Internecie obejrzałem też jeden mecz z udziałem jastrzębskiej drużyny, który utwierdził mnie w przekonaniu, że obieram odpowiednią drogę dalszej kariery (jastrzebskiwegiel.pl)
JAN SUCH wspomina dawne czasy
Jestem trenerem z dużym dorobkiem zawodowym, ale i ciężkim bagażem doświadczeń z lat ubiegłych. Pamiętam czasy, kiedy na sparingi z Resovią do Humennego jeździło się trzema samochodami osobowymi, które osobiście wypychałem z rowów w zimie na krajowej dziewiątce, będąc sponsorem, trenerem, kierownikiem drużyny i cholera jeszcze wie kim. Dziś jest to nie do pomyślenia, bo jest kasa. Wspominam o tym nie bez kozery, bo to za czasów aktualnego prezesa i wiceprezesa PZPS przyszły do siatkówki ogromne pieniądze, a sama dyscyplina urosła do rangi sportu narodowego (ze strony siatka.org, inf. własna / inf. prasowa / Akademickie Radio Centrum, nadesłana przez Danutę Rękawicę)
ANDREA ANASTASI o warunku gry w kadrze
Jest nowy sezon, w którym będę uważnie przyglądał się wszystkim potencjalnym kadrowiczom. Każdy ma swą szansę. Jedynym warunkiem jest to, żeby zawodnicy zaakceptowali nasz system pracy i nie narzucali z góry, że nie są zainteresowani grą na przykład w Lidze Światowej, ale już w innych turniejach tak (Dziennik Polski)
ROB BONTJE o uczuciach i drogach
Wielu moich znajomych dziwi się, kiedy im mówię, że w Polsce czuję się lepiej niż w Treviso. Myślę, że pokutują jeszcze dawne stereotypy dotyczące Polski - że jest to zimny, słaby ekonomicznie kraj. Jedyną rzeczą, do której nadal nie mogę przywyknąć są polskie drogi. Nie wiem, dlaczego są takie wyboiste. Przecież autostrady macie bardzo dobre (jastrzebskiwegiel.pl)
LISTOPAD
ERIKA COIMBRA o spódniczce
Dostałam krótką spódniczkę i pomyślałam, że to trochę dziwne. Wiedziałam, że są one popularne w tenisie, ale nie w siatkówce. Przez jakiś czas miałam obsesję zaciągania spódniczki w dół przy każdym odbiorze, ponadto miałam wrażenie, że wszyscy patrzą się na nas i komentują nasze stroje w nieprzyjemny sposób. Teraz jednak nie mam z tym problemu, pokochałam spódniczki. Są kobiece, czarujące i wygodne. Myślę, że mogłyby odnieść spory sukces w Brazylii (globoesporte.globo.com, ze strony SportoweFakty.pl, autor: Michał Kaczmarczyk)
BOGDAN SERWIŃSKI o lokomotywie
Mogę jedynie pogratulować Julianowi Tuwimowi, że napisał wiersz rLokomotywa". Dzisiaj (gładkie zwycięstwo 3-0 nad Wrocławiem) byliśmy właśnie tacy jak tytułowa lokomotywa. (mksmuszynianka.com)
ZDZISŁAW GRODECKI o Plus Lidze
W lidze nie grają "leszcze", lecz cztery zespoły należące do elity europejskiej lub światowej. PlusLiga jest zaliczana do najsilniejszych w Europie, ale nie ma w niej obaw czy stresu, lecz jest szacunek dla rywala, z jakim przyszło nam potykać się w niedzielę.(Przegląd Sportowy)
DARIUSZ LUKS o swoich siatkarzach
"LUKSusowe" chłopaki pokonały "diabelską" drużynę. (po zwycięstwie Lotus Trefla Gdańsk nad Politechnika Warszawską (siatka.org, informacja własna nadesłana przez Tomasza Tadrała)
SABINA NOWOSIELSKA o sytuacji wizowej Elvisa
Czekamy więc co Pan Konsul napisze do Elvisa i wyśle odpowiedź pocztą. Niestety, my już nie mamy czasu bo okienko transferowe jest otwarte do końca grudnia. Podjęliśmy więc decyzję o realizację planu B, czyli finalizacji rozmów z innymi zawodnikami.(oświadczenie na zaksa.pl)
DEJAN VINCIC o dialogu z trenerem
Pomiędzy mną i trenerem nie było żadnego dialogu. Od samego początku nie miałem z jego strony wsparcia. Prezes klubu Konrad Piechocki sprowadził mnie do zespołu,diabelską abym był podstawowym rozgrywającym. Chciałem tworzyć historię i zawsze miałem jego wsparcie. Niestety pomiędzy mną i trenerem nie było żadnego dialogu (w rozmowie ze słoweńskim portalem ekipa.org, wypowiedź z Przeglądu Sportowego)
ANDREA ANASTASI o radości z młodych
Najbardziej byłem zachwycony, gdy wręczono statuetkę MVP. Dostał ją Fabian Drzyzga, zawodnik z mojej drużyny. Jestem z niego dumny, tak jak w poprzedniej kolejce cieszyłem się świetnym występem Wojciecha Ferensa i Mateusza Miki. Młodzi z impetem weszli w ten sezon PlusLigi, a ja mogę tylko skakać z radości z tego powodu (Przegląd Sportowy)
GRUDZIEŃ
JERZY MATLAK zapytany o Koeeveą
Jak to możliwe, że do drużyny, którą buduje się za kilka milionów złotych, nie można dołożyć przysłowiowych pięciu złotych, by ta drużyna była w stanie grać o najwyższe cele? Kiedy decydowałem się na pracę w drużynie mistrza Polski, byłem przekonany, że będziemy bronić mistrzostwa. Po to chyba ściąga się trenera z takimi osiągnięciami, jakie mam ja. A jak policzyłem, to w czasach powojennych nie było drugiego takiego szkoleniowca. Nawet mimo mniejszych nakładów można by było to zrobić. Po czterech miesiącach nie czuję jednak, by w Sopocie była taka pozytywna presja, by środowisku siatkarskiemu w Trójmieście szczególnie na tym zależało. (trojmiasto.sport.pl)
ANDREA ANASTASI o meczu na Stadionie Narodowym
Rozegranie meczu siatkówki na Stadionie Narodowym to świetny pomysł. To będzie wspaniałe widowisko. Bardzo chcę tu zagrać, chociaż zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe ze względów organizacyjnych. Stadion mi się bardzo podoba. Byliśmy na trybunach i widoczność jest naprawdę dobra (pzps.pl)
MIROSŁAW PRZEDPEŁSKI o nowej formule meczów
Ten nowy system powinien uczynić mecze bardziej interesującymi, a tym samym lepiej dla fanów. Powinien zostać również zaakceptowany przez stacje telewizyjne, które będą mieć więcej czasu na reklamę (cev.lu, ze strony SportoweFakty.pl)
ALOJZY ŚWIDEREK o dwóch reprezentacjach
Chcę, by w 2013 roku funkcjonowały dwie reprezentacje. W tej drugiej byłyby młodsze, perspektywiczne siatkarki. Obie grupy trenowałyby według tego samego planu, w podobny sposób i najlepiej w tym samym miejscu. Najlepsze dziewczyny z drugiej grupy mogłyby wchodzić do pierwszej kadry. Nie chcę budować zespołu na jeden sezon, czy imprezę, ale w czteroletnim cyklu olimpijskim (Przegląd Sportowy)
PIOTR GRUSZKA o nowej formule
Dużo przerw, mało rytmu. Sety szybko się kończą. (tvn24.pl)
ALOJZY ŚWIDEREK po zwolnieniu z funkcji trenera kadry
Chciałem budować kadrę w perspektywie czteroletniej, uwzględniając igrzyska w Rio de Janeiro. Chciałem, żeby zawodniczki już teraz złożyły deklarację, czy chcą grać w reprezentacji do igrzysk w Rio. Nie zamierzałem tolerować wybierania sobie imprez, odpuszczania takiego, czy innego turnieju. Wzorem jest kadra męska - tam zawodnik albo gra we wszystkich turniejach, albo w ogóle. (Przegląd Sportowy)
ANDRZEJ NIEMCZYK o byłym trenerze kadry siatkarek
Alek posklejał kadrę po dwóch ludziach, którzy zepchnęli ją z piedestału. Marco Bonitta złamał drużynie kręgosłup, Jerzego Matlaka funkcja przerosła. Świderek nie miał łatwej sytuacji i rozgrzeszam go za brak olimpijskiego awansu. Teraz działacze są skazani na obcokrajowca, bo w Polsce nie widać godnego następcy dla Alka (Przegląd Sportowy)
ANDRZEJ NIEMCZYK o Piotrze Makowskim i hierarchii trenerskiej
Ma dobry warsztat, zna siatkarki, bo podczas mistrzostw Europy w Łodzi znakomicie zastąpił Jurka Matlaka w ostatnich meczach i zdobył brązowy medal. Stawiam go wyżej niż Chiappiniego, Caprarę czy Kuzjutkina (Przegląd Sportowy)
MIROSŁAW PRZEDPEŁSKI po zwolnieniu Alojzego Świderka z funkcji trenera kadry
Cenię Alka jako trenera, ale w Polsce, zwłaszcza w pracy z kobietami, potrzebne jest coś więcej . (r30;) Ja chciałbym oczywiście, by selekcjonerem był Polak, ale nie wiem, czy mamy takiego trenera, który spełniłby wszystkie oczekiwania (sport.pl)
PRZEMYSŁAW IWAŃCZYK o polskich kandydaturach na trenera kadry
Z Polaków, który mógłby przejąć kadrę raczej, nie widać. Zresztą same siatkarki też narzekał ostatnio, zwłaszcza ligowe gwiazdy, ze współpracuje się naszymi trenerami dość ciężko, środowisko jest hermetyczne, i nie ma ludzi, którzy wnieśliby trochę świeżej krwi. Świderek wydawał się takim reformatorem, facetem, który widział dość szeroko, ale nie znalazł uznania u wszystkich działaczy, bo i tak należy tłumaczyć, nie każdemu się spodobał (sport.pl)
PRZEMYSŁAW IWAŃCZYK o zagranicznych szkoleniowcach kadry siatkarek
Dobrze, że to rok mistrzostw Europy, że to nie jest rok MŚ bądź też w kluczowych spotkań w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich, ale mam nadzieję, że nie powtórzy się historia z Włochem Marco Bonittą, bo doświadczenia z zagranicznymi szkoleniowcami, jeśli chodzi o kadrę pań, mamy nie najlepsze, słowem jedno wielkie zaskoczenie chyba największe w polskiej siatkówce w 2012 roku. (sport.pl )
MIROSŁAW PRZEDPEŁSKI o nadziejach na duże zainteresowanie kadrą siatkarek
Jeśli trenerzy na całym świecie usłyszą, że mamy miejsce, sami będą się zgłaszać. Mamy naprawdę wielką markę, mogą przyjść do nas najwięksi fachowcy (sport.pl)
ANDRZEJ NIEMCZYK o telefonie do Prezesa
Zadzwoniłem do prezesa Przedpełskiego i spytałem: "ludzie, co wy robicie? Alek powinien dostać szansę przynajmniej do zakończenia mistrzostw Europy w 2013 roku." Po rozmowie z samym Alkiem i prezesem zrozumiałem, że ta decyzja była uprawomocniona, bo wizje obu stron były rozbieżne. Alka bardzo szanuję, bo jest solidny i pracowity. Prezes Przedpełski stwierdził jednak, że brakuje mu charyzmy i trochę przebojowości. Gdyby miał w sobie trochę z Niemczyka, nadal prowadziłby kadrę - to słowa Przedpełskiego. (Przegląd Sportowy)
ANDRZEJ NIEMCZYK o Władmirze Kazjutkinie
To nie ta półka. Kuzjutkin to taki drugi Świderek. Porządny chłop, mający dobry warsztat, ale brakuje mu ikry. Jeśli mamy zafundować sobie zagranicznego trenera, to musi być naprawdę wybitny fachowiec. I trzeba nakazać mu nauczenie się języka polskiego (Przegląd Sportowy)
ALOJZY ŚWIDEREK o trudnościach w powoływaniu siatkarek
Nie toleruję sytuacji, w której zawodniczka jest gotowa na jedną imprezę, a z innej rezygnuje, bo na przykład musi się leczyć. Kto nie chce, niech nie gra. Czy trener reprezentacji piłkarskiej musi kogoś namawiać do gry? Po prostu wysyła powołania. U nas to nie było takie proste. (Super Express)
Żródła główne: przegladsportowy.pl, sportowefakty.pl, siatka.org, siatkanews.net, plusliga.pl, pzps.pl, sport.pl (przy wszystkich wypowiedziach zostało podane źródło) | dnia 07/01/2013 ·
211395 Komentarzy · 5151 Czytań
·
|
|
Komentarze |
|
dnia 07/01/2013
Kiedy w mistrzostwach świata zajęliśmy dziewiąte miejsce, uznano to za porażkę. Ja mam inne zdanie i uważam, że długo reprezentacja Polski tego wyniku nie powtórzy
ja też mam taką nadzieję, choć pewnie mam na umyśle co innego niż autor |
dnia 07/01/2013
kochane oparki świetna robota a i ja się załapałam |
dnia 07/01/2013
Matlakowy - jeden z moich z ulubionych
Trener Atomu Trefl Sopot Jerzy Matlak: Z Eriką Coimbrą muszę porozmawiać w cztery oczy
w jakimś tajemnym języku zapewne |
dnia 07/01/2013
F-E-N-O-M-E-N-A-L-N-E
WOA znów przeszedł sam siebie.
Dla mnie siatkarskim tekstem roku jest chyba wypowiedź Eriki Coimbry
Dostałam krótką spódniczkę i pomyślałam, że to trochę dziwne. Wiedziałam, że są one popularne w tenisie, ale nie w siatkówce. Przez jakiś czas miałam obsesję zaciągania spódniczki w dół przy każdym odbiorze
Dobrze, że nie próbowała jej zaciągać lewą ręką spódniczki przy ataku, bo mogłaby sobie jeszcze przy tym zrobić krzywdę. |
dnia 07/01/2013
Jestem jak markowy samochód, może jeszcze nie stary, ale za to z dużym przebiegiem. Dlatego po powrocie do kraju zamierzam zrobić sobie przegląd i sprawdzić co jest do remontu, a co trzeba wymienić.
Jedno z moich ulubionych |
dnia 08/01/2013
A ja dorzucę cytat ze Strefy Siatkówki, z wywiadu z Anią Grejman:
Reprezentowałaś już Polskę w rozgrywkach młodzieżowych. Czym jest dla ciebie gra na swojego kraju i jak widzisz swoją przyszłość jeśli chodzi o siatkówkę reprezentacyjną?
- Reprezentowanie kraju jest zaszczytem, wtedy gra się nie tylko dla siebie i drużyny, ale dla całego narodu. Nie zastanawiam się nad tym, kiedy zjawi się taka możliwość skorzystam z niej.
No i jak tu nie kochać tej dziewczyny |
dnia 08/01/2013
Oczywiście cytat już z tego roku |
dnia 08/01/2013
KASIA SKOWROŃSKA o swoim wieku
Jestem jak markowy samochód, może jeszcze nie stary, ale za to z dużym przebiegiem. Dlatego po powrocie do kraju zamierzam zrobić sobie przegląd i sprawdzić co jest do remontu, a co trzeba wymienić. (Przegląd Sportowy)
Kasiu,przyjeżdżaj na Korsykę - zrobimy przegląd,wyremontujemy co potrzeba,ale nic nie będziemy wymieniać |
dnia 08/01/2013
Co za czasy. Teraz wszyscy się porównują do samochodów. Przedwczoraj słyszałem krótki wywiad z Buddy Guyem, który mówił, że jest jak stary samochód, zgrzyta, skrzypi, ale najważniejsze, że dalej jedzie.
Ale Buddy ma prawie trzy razy więcej lat niż K S-D. I ciągle dalej fantastycznie brzmi. Tu na festiwalu Claptona przed dwoma laty z Johnny Langiem i Ronem Woodem-> [url][http://www.youtube.com/watch?v=uqvYq8LhREU/url]]
65 - letni gitarzysta Stonesów to przy nim jeszcze młodziak. |
dnia 09/01/2013
ALOJZY ŚWIDEREK o białej fladze
Od kiedy Werblińska wywiesiła białą flagę, mamy kłopoty z przyjęciem. Bez tego nie ma co marzyć o szybkiej, kombinacyjnej grze (Przegląd Sportowy)
Los trenera zależny od zdrowia jednej zawodniczki. W tym słabość naszej kobiecej siatkówki. |
|
Dodaj komentarz |
|
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
|
Oceny |
|
. . |
|
|
Logowanie |
|
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Zapomniane hasło? Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
|
- |
|
Shoutbox |
|
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
|
|