2011/2012

We Wrocławiu wiele emocji, Muszyna wygrywa.
Wrocław W 15. Kolejce Orlen Ligi do Wrocławia przyjechały siatkarki zajmujące najwyższą pozycję w tabeli, czyli Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Ta ostatnia drużyna oczywiście w roli faworyta :)

Początek spotkania zapowiadał się interesująco. Obie ekipy bardzo skoncentrowane, nie pozwalały sobie na uzyskanie większej przewagi. Dzięki wspaniałej grze blokiem Impelki przed pierwszą przerwą techniczną wysunęły się na 2-punktowe prowadzenie. W dalszej części seta to drużyna Gości zaczęła odrabiać straty (7:6). Skuteczny atak Mileny Rosner i zaraz w następnej akcji piękny blok Vesny Djurisić pozwolił 'zielonym' powrócić do dwu- (12:10) a potem trzypunktowego prowadzenia (13:10). Kolejny punkt powiększający przewagę Impelu zmusił trenera Muszyny do wzięcia przerwy. Przerwa ta jednak na niewiele się zdała bo to wrocławianki na kolejnej przerwie technicznej prowadziły 16:12. Świetna gra Makare Wilson i Kasi Koniecznej doprowadziły do uzyskania 5 punktów przewagi nad drużyną gości. Skoncentrowanie i doskonała postawa gospodyń pozwoliła dowieźć bezpiecznie wynik do końca. Pierwszy set należał do Wrocławia, Makare Wilson skutecznym atakiem skończyła set 1:0 (25:18).

Drugi set od samego początku odbywał się pod wyraźne dyktando ekipy Bogdana Serwińskiego. Muszyna szybko wysunęła się na prowadzenie 3:1. Wyraźną przewagę goście utrzymywali do połowy seta. Wrocławianki starały się zmniejszyć straty do zespołu z Muszyny. Udało się to ale tylko na dwa punkty.. i tylko na chwilę. Przy stanie 9:13 dla Impelu, po czasie dla norweskiego trenera, na boisko weszła Patrycja Polak. Niestety i ta zmiana na niewiele się zdała. Chwile wahania Impelu znakomicie wykorzystały przyjezdne, które też same grały bardzo ładnie, nie popełniając błędów. Na drugiej przerwie prowadziły już 16:11. Końcówka seta to majstersztyk w wykonaniu Muszynianek, nie pozwoliły swoim rywalkom zbliżyć się ani na krok. Muszynianka pewnie wygrała drugiego seta 25:15.

Set trzeci - początek bardzo wyrównany. Żadna ekipa nie była w stanie na dłużej uzyskać wyraźnej przewagi. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej (7:8 dla Muszyny) dobre akcje w wykonaniu dziewczyn z Dolnego Śląska doprowadziły do remisu 10:10 a później pozwoliły wyjść na 2-punktowe prowadzenie. Siatkarki z Muszyny nie zamierzały jednak oddać zwycięstwa, niedługo potem prowadziły już 2 punktami - 19:17. Mineralne szybko powiększały swoją przewagę wróżąc szybki koniec seta. Na skargę do sędziego podreptała Anna Werblińska z wyrzutem 'one wszędzie widzą aut'.. oj Pani Aniu :P Stan 24:20 dla gości i pierwsza piłka setowa dla Muszyny. Co robią Impelki? Impelki odrabiają 4-punktową stratę! Euforia na trybunach! Wielka radość kibiców 'zielonych'. Walka punkt za punkt, raz setowa dla Impelu, raz dla Muszyny. Ostatecznie piłka wpada w boisko, Mineralne wygrywają seta 29:27.

Czwarty set zaczęty z nadzieją na tie break. Początek jednak niczego takiego nie wróżył. Muszynianka od samego początku konsekwentnie zdobywała punkty, nie pozwalając swoim rywalkom doprowadzić do remisu. Przełom w grze spowodował as serwisowy Patrycji Polak. Wkrótce potem na tablicy widniał już wynik 12:12. I tutaj znowu musimy zaznaczyć rolę pani Ani, która nie przyznała się do bloku. ;) Na drugiej przerwie technicznej Impelki prowadziły 16:15. Przerwa najwidoczniej dobrze wpłynęła na drużynę gości, która po powrocie na boisko wyszła na prowadzenie i stopniowo powiększała swoją przewagę 21:18 a potem nawet 24:20. Emocji ciąg dalszy bo Impelki po raz drugi odrobiły 4 punkty straty przy piłce meczowej dla Muszyny!! Czyżby był tie break? Nic z tego, Muszyna skończyła akcję 28:26 i wygrała cały mecz 3:1.

MVP: Anna Werblińska

Tradycyjnie plusiki i minusiki w nie do końca obiektywnej ocenie ;)

+++ dla kibiców zgotowali świetną atmosferę
+++ Impelki za walkę do samego końca i emocjonujące końcówki setów
++ Milena Rosner i Dorota Medyńska r11; za świetne, efektowne obrony, szkoda tylko, że nie wszystkie zostały wykorzystane przez koleżanki z zespołu
++ Makare Wilson za świetną pracę blokiem
---- panowie ochroniarze, którzy przeszli samych siebie :@

Impel wiele zyskał na zmianie rozgrywającej i trenera. Jednego do czego możemy się przyczepić to tego czemu tak późno. Dziewczyny widać, że świetnie się rozumieją z Mają. Trener wygląda na bardzo spokojnego, ale jak trzeba potrafi pokazać pazurki, czego przykład mieliśmy okazję zobaczyć. W naszej subiektywnej ocenie gra Impelu wygląda dużo lepiej, co prawda zdarzają się niepotrzebne błędy, ale gra może dawać nadzieje kibicom Impelu. Impelki momentami grały z Muszyną jak równy z równym, niewiele brakowało i byłby tie break a tu mogłoby się zdarzyć wszystko.