Użytkownicy Online: ksdani

Zarejestrowanch Uzytkowników: 416
Najnowszy Użytkownik: Marleen
Rewolucja w Pucharach! Reguła złotego seta przestanie krzywdzić
CEV Od następnego sezonu zmianie ulegną zasady rozgrywania fazy play-off. Reguła złotego seta przestanie krzywdzić drużyny, które w dwumeczu wygrywają więcej setów. Zmienimy zasady, bo złoty set wywoływał wiele protestów - przyznaje prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.Złoty set będzie rozgrywany tylko wtedy, gdy po dwumeczu obie ekipy będą miały tę samą liczbę punktów - wyjawia prezes.

Link
realista_pzps dnia 31/01/2013 · 211364 Komentarzy · 1824 Czytań · Drukuj

realista_pzps dnia 31/01/2013
Pisałem o tym już w niedzielę gdy zarzucano Prezesowi, że nie był w sobotę na Pucharze Polski i ledwo zdążył na dekorację. Nie był bo załatwiał w CEV ważne sprawy i reorganizował europejskie puchary.
Czara goryczy się przelała. Ile to już razy lepsze zespoły przegrywały w play off ze sprytniejszymi. I nie chodzi tylko o Skrę która dwa razy tak odpadła z LM wygrywając więcej setów i zdobywając więcej punktów (gdyby była punktacja taka sama jak w fazie grupowej LM). Dwa lata temu z Zenitem 2:3 i 3:1 i teraz z Arkasem 3:1 i 2:3.
To samo dotknęło też kluby włoskie i rosyjskie. Rok temu Nowosybirsk z Arkasem i teraz Trentino z Dynamo. Tak samo niezasłużenie dwa lata temu Jastrzębie zagrało w FF LM. Ledwo wygrało u siebie z Noliko 3:2 a na wyjeździe przegrało z kretesem 3:0.
Śmieszna jest taka argumentacja, że po pierwszym secie rewanżu kończą się emocje. To ja się pytam ile takich meczów było ? i czy są emocje i jest uczciwe jest gdy drużyna która wygrała pierwszy mecz u siebie odpuszcza rewanż bo wie, że nie ma szans na dłuższym dystansie i nastawia się wyłącznie na wygranie złotego seta do 15 ? A taka sytuacja miała miejsce właśnie teraz w Trentino i dwa lata temu gdy Jastrzębie grało z Noliko.
Dlatego Prezes tupnął nogą i powiedział: dość tego.
ksdani dnia 31/01/2013
Ruch w dobra strone.
Rozgrywki o puchar cev i challange maja "taka sobie" opinie bo sa zbyt kosztowne dla uczestnikow. Zrobcie porzadek z pazernoscia CEV to i ranga rogrywek i zainteresowanie nimi, znacznie wzrosna. Proste jak fryzura Krychy smiley
Tworkin dnia 31/01/2013
Tu chyba się nie da zrobić, żeby był wilk syty i owca cała.

Tak będzie źle i tak niedobrze. W sportach gdzie się gra "na czas", zawsze "gdy piłka w grze - wszystko jest możliwe". A tu? Przy złotym secie minusem jest, że zespół wygrywający 1 mecz może totalnie olać rewanż i skupić się na "Złotym". Bez złotego też źle, bo po 1 meczu i 3-0, w drugim zaraz na początku mogą skończyć się emocje.
A jeszcze był 3 sposób, liczenie małych punkcików (a nie setów),ale to już jest totalne kuriozum.

Idealnie jest jak np. w playoffach - gra do jakiejś tam liczby wygranych meczy, ale to w pucharach pewnie ze względów czasowych ( i finansowych) nigdy nie przejdzie.
Bez złotego też źle, bo po 1 meczu i 3-0, w drugim zaraz na początku mogą skończyć się emocje.

Ale w nowej formule wcale tak nie będzie. Liczą się duże punkty a nie sety
Więc aby zdobyć jeden duży punkt trzeba wygrać dwa sety.
AAAaa, to nie doczytałem, sorry, duże punkty to dobry pomysł. Tak chyba faktycznie będzie najlepiej.
maqba dnia 31/01/2013
Na kongresie CEV ustalono, że od nowego sezonu europejskich rozgrywek w play-off mecze będą punktowane tak samo, jak w fazie grupowej r11; za 3, 2 i 1 pkt. Złoty set będzie rozgrywany tylko wtedy, gdy po dwumeczu obie ekipy będą miały tę samą liczbę punktów
Feijoada dnia 31/01/2013
Tak samo niezasłużenie dwa lata temu Jastrzębie zagrało w FF LM. Ledwo wygrało u siebie z Noliko 3:2 a na wyjeździe przegrało z kretesem 3:0.

Polski zespół podniósł się w złotym secie, SAM doszedł do FF, BEZ organizacji, a teraz, że niezasłużenie?? smiley
Może tamten skład ma jaja, których Skra dwukrotnie nie miała, przewalając złote sety? Można dodać i trzeci raz, bo u siebie mogli z Zenitem wtedy wygrać. No ale gdyby to chodziło o Skrę i jej wygrany zloty set, np. teraz w Łodzi z Arkasem, to to by nie było niezasłużenie smiley
maji dnia 31/01/2013
Mam nieodparte wrażenie, że argumentem, który przekonał CEV do zmiany regulaminu była bardziej sytuacja z Trentino niż ze Skrąsmiley
Ja nigdy nie byłam zwolenniczką złotego seta, ze wszystkich możliwych systemów, ten z liczeniem dużych punktów wydaje się chyba najbardziej sprawiedliwy.
chimer89 dnia 31/01/2013

Hahaha smiley Bardziej zasłużenie do finałów wchodziła Skra smiley smiley

O tym samym pomyślałam smiley
Bardziej zasłużenie do finałów wchodziła Skra

Tak samo zasłużenie jak każdy inny organizator Final Four. Zresztą tego punktu regulaminu rozgrywek o awansie gospodarza bez gry w play off, nikt w CEV nie kwestionował, więc po co takie głupie gadki.