Superliga Rosja - PO 1/4 - 2 runda i Play Out
Rosja Superliga Zaczynamy drugą turę ćwierćfinałów w Rosyjskiej Superlidze. Jest szansa, że już dzisiaj poznamy trzech półfinalistów.Jednocześnie rozgrywany jest play-out.

Play-Off

17 kwietnia
"Kuzbass" Kemerowo - "Zenit" Kazań (PO 0:2) 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:19) statystyki
"Gazprom-Jugra" Surgut - "Gubernia" Niżny Nowogród (PO 0:2) 1:3 (20:25, 14:25, 25:22,20:25 ) statystyki
"Ural" Ufa - "Fakieł" Nowy Urengoj (PO 1:1) 3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 25:18) statystyki
"Biełogorie" Biełgorod - "Lokomotiw" Nowosybirsk (PO 0:2) 3:0 (25:22, 25:18, 25:20) statystyki

18 kwietnia
"Kuzbass" Kemerowo - "Zenit" Kazań 0:3 (17:25, 22:25, 13:25) statystyki
"Ural" Ufa - "Fakieł" Nowy Urengoj 3:2 (21:25, 25:21, 15:25, 25:23,15:10) statystyki
"Biełogorie" Biełgorod - "Lokomotiw" Nowosybirsk 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:17) statystyki

21 kwietnia
"Lokomotiw" Nowosybirsk - "Biełogorie" Biełgorod 0:3 (18:25, 21:25, 22:25) statystyki

Play-Out

16 kwietnia
"Dynamo" Moskwa - "Groznyj" Grozny 2:3 (17:25, 25:23, 20:25, 25:22, 13:15) statystyki
"Iskra" Odincowo - "Prikamie" Perm 1:3 (25:21, 22:25, 23:25, 24:26) statystyki
"Dynamo" Krasnodar - "Jarosławicz" Jarosław 3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:18) statystyki

17 kwietnia
"Prikamie" Perm - "Dynamo" Moskwa 0:3 (15:25, 16:25, 25:27) statystyki
"Jarosławicz" Jarosław - "Groznyj" Grozny 0:3 (20:25, 29:31, 17:25) statystyki
"Dynamo" Krasnodar - "Iskra" Odincowo 3 :1 (25:21, 25:21, 25:27, 25:20) statystyki

18 kwietnia
"Groznyj" Grozny - "Prikamie" Perm 3:1 (16:25, 25:22, 25:23, 25:20) statystyki
"Iskra" Odincowo - "Jarosławicz" Jarosław 1:3 (21:25, 25:20, 17:25, 20:25) statystyki
"Dynamo" Moskwa - "Dynamo" Krasnodar 3:2 (24:26, 28:26, 25:15, 21:25, 15:10) statystyki

20 kwietnia
"Jarosławicz" Jarosław - "Prikamie" Perm 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:15) statystyki
"Iskra" Odincowo - "Dynamo" Moskwa 2:3 (23:25, 25:16, 18:25, 25:23, 12:15) statystyki
"Dynamo" Krasnodar - "Groznyj" Grozny 3:2 (20:25, 23:25, 25:12, 25:18, 15:10) statystyki

21 kwietnia
"Dynamo" Moskwa - "Jarosławicz" Jarosław 3:0 (25:23, 25:21, 25:17) statystyki
"Groznyj" Grozny - "Iskra" Odincowo 0:3 (22:25, 22:25, 19:25) statystyki
"Prikamie" Perm - "Dynamo" Krasnodar 2:3 (25:15, 25:22, 23:25, 19:25, 7:15) statystyki
maqba dnia 17/04/2013 · 211365 Komentarzy · 3171 Czytań · Drukuj

expert dnia 17/04/2013
Kurek dziś zaczyna w kwadracie
bazin dnia 17/04/2013

I bez Bartka Dynam idzie dziś jak burza - prowadzi już z Permem 2:0 ( 25:15, 25:16)
chimer89 dnia 17/04/2013
ale Valerio się popisuje...
Kuzbass - Zenit 1:0. 25:20 w pierwszym secie
Nie za ciekawie to wygląda... Matt był wściekły, gdy Alekno go zmienił, ale chyba trochę mu przechodzi, nawet poklepał kolegów na czasie smiley Jeszcze tylko kiepskiej atmosfery w drużynie brakowało

Kuzbass gra na dużym żywiole, nakręca się z każdą akcją. Miło się ogląda tę drużynę
Błąd na błędzie błędem poganiany... serce mi pęka
2:0 (25:20, 25:18)
krzysiu dnia 17/04/2013
Ciekawe jakby teraz dwa mecze wygrało Kemerowo smiley
Podobno już nie są zadowoleni w Zenicie z Vermiglio
no... w końcówce pierwszego seta najpierw taka paskuda na lewe, że Matt musiał zrobić szpagat, żeby chociaż przebić piłkę, potem niewiele lepsza na prawe, tym razem za bardzo odrzucona do tyłu.

A na początku drugiego seta zmiana po udanym ataku (z kolejnej paskudy, na dwa razy) i zagrywce... Każdy by się wkurzył
Falasca rozpoczął mecz z Fakiełem od wystawy do II gdzie nie było niekogo smiley

2. Nie mogę patrzeć na Spiridonowa
Falsca się zrehabilitował za pierwszą nieudaną akcję - teraz świetna wystawa jedną ręką do Vissotto
Pojedynczy blok Mielnika na Vissotto
W meczu Kuzbass - Zenit walczą zdrowo w III secie - 12:13 dla gości
Błędy, błędy, błędy Uralu
Następny blok na Leandro i Fakieł wysoko prowadzi na II technicznej
Ja trochę oglądam Gubernię , zeby zobaczyć jak gra mój zawodnik Ostapienko smiley
Ja trochę oglądam Gubernię , zeby zobaczyć jak gra mój zawodnik Ostapienko

Chyba ostatni szansa, żeby zobaczyć na boisku Baranowa, który we wrześniu ub.r oficjalnie zakończył karierę, a w superlidze nie grał ze dwa lata. Prawdziwy come back ze sportowego niebytu. Mniej bym się zdziwił gdyby Świder powrócił teraz jako zawodnik na V mecz finałowy z Resovią
Tak samo wygląda smiley Trochę się dziwie karierze Baranowa zawsze myślałem , że będzie lepszy
Pierwszy set dla Fakieła (25:21), ale koledzy Żygadło mimo wygranej w końcówce tej partii męczyli się strasznie. Trzy bloki na Bakunie i musiał go zmienić Beketow.
Trochę się dziwie karierze Baranowa zawsze myślałem , że będzie lepszy

Jego kariera tak naprawdę skończyła się w 2004 roku. Od 9 lat więcej się leczył niż grał smiley
Fakieł rozpoczyna drugą partię z Beketowem w szóstce
Początek dla Uralu 3:0 i czas dla Fefe - niemoc Fakieła z końcówki poprzedniej partii trwa
Prawdziwa podwórkowa siatkówka w Ufie smiley
Falasca tym razem wystawa jedną ręką prosto w antenkę
W Fakiele co prawda gra tylko Mielnik, ale w Uralu nikt nie gra.

W Kemerowie w IV secie na razie walka punkt za punkt - 11:9 dla Kuzbassu
Piąta czapa Leandro w tym meczu, a mamy początek drugiego seta
8:9 dla Fakieła
bardzo dobrze funkcjonuje blok Kuzbassu
Kuzbass przełamał Zenit i prowadzi 15:10. Wszystko wskazuje na to, że bedzie IV mecz w tej parze.
Zenit jednak walczy - było 15:10, a jest 15:13
Już 15:13 przy zagrywce Abrosimowa
17:13...
16:14 dla Fakieła. W Uralu Abramow ciągnie teraz grę w ataku. Spirydonow w kwadrcie.
Anderson zablokował kiwkę Moroza i Zenit znów doszedł Kuzbass na trzy punkty
Podwójna zmiana w Uralu - Vissotto i Falasca odpoczną
Nie poznaję mojego Zenitu. Zero bloku, zero obrony, słaby atak... a przyjęcie przecież nie najgorsze

nie doszedł. Sędzia się wahał, ale odgwizdał punkt dla Kuzbassu, bo było dotknięcie siatki przy tym bloku :/
A Ufie Ural wyszedł na prowadzenie (19:18)
20:18 - Fakieł w opałach. Udana zmiana Maksimowa i Żłoby
"samolot" Aszczewa i po 20
3:1 dla Kuzbassu
Kuzbass wygrywa z Zenitem 3:1 i ćwierćfinale jest 1:2 dla Kazania
Blok Kazkowa i 24:22 dla Uralu
Abramow atakiem z lewego kończy drugiego seta - 25:23 i 1:1
Łukasz z Beketowem gra znacznie szybciej niż z Bakunem i rosyjski weteran (rocznik 76) nie zawodzi w ataku
Łukasz i Miguel licytuja się w tym secie kto więcej zagra przez środek - 11:10 dla Uralu
15:10 dla Uralu - głównie dzięki znakomitym zagrywkom i grze w obrobnie Kazkowa
Następny as Kazakowa - 16:10
Surgut wygrał III seta z Niżnym Nowogrodem i przegrywa już tylko 1:2
Fakieł stracił 8 punktów z rzędu i ten III set jest już przez kolegów Łukasza przegrany.
Bazinie a więc az 3 zawodników kontuzjowanych jesty w Fakiele? Bakun , Trocki i Krasikow

Bakun może grać, tyle że po kontuzji jest w bardzo słabej formie. Kricki faktycznie nie gra wcale i nie ma go w meczowej 12-sce, natomiast Krasikow wszedł na boisko w IV secie i został pod siatką na dłużej, czym chyba zaskoczył wszystkich: kibiców i rywali. Fefe zapowiadał niedawno przed meczami z Uralem, że ten jego przyjmujący może najwyżej pomóc drużynie na zagrywce.
chimer89 dnia 18/04/2013
no dawaj Matt, zrób sobie urodzinowy prezent smiley
jakie przyjęcie smiley już dwie bardzo trudne zagrywki przyjęte w punkt. Imprezy urodzinowej jeszcze nie było smiley
Kuzbass - Zenit 0:2 smiley
bazin dnia 18/04/2013
Zenit już w półfinale

Rozpoczął się też mecz w Ufie Fefe wyszedł dziś na przyjęciu z Rocą i Krasikowem, a wczoraj w "6" grali Mielnik i Titicz. Na razie 23:20 dla Fakieła, ale wczoraj w pierwszym secie siatkarze Fefe też byli górą, a potem Ural z setu na set grał coraz lepiej
Setowa dla Fakieła
0:1 (21:25)
Rozpoczął się też mecz w Ufie Fefe wyszedł dziś na przyjęciu z Rocą i Krasikowem, a wczoraj w "6" grali Mielnik i Titicz.

Chociaż nie - początek II partii i zarówno Mielnik, jak i Titicz na boisku. Musiały być zmiany w końcówce poprzedniej partii, ale teraz Fefe wrócił do wyjściowego ustawienia
Ładna, długa wymiana i efektowne obrony na początku tej partii
Fajny mecz. Znacznie lepszy niż wczoraj smiley
5:2 dla Fakieła. Nowy Urengoj wyblokowuje. lub broni ataki Vissotto i samo wyprowadza efektowene kontry
Z Astaszenkowem Łukasz dużo gra dziś środkiem
A Falasca uruchamia Aszczewa.
Abramow kiwla w 6 metr doprowadza do remisu - 7:7
Spirydonow drugą partię rozpoczął w kwadracie, na przyjęciu w Ufie grają teraz Abramow i Pantalejmonienko
Abramow wziął ciężar gry w ataku na siebie i jest skuteczny na kontrach - 10:8 dla Uralu
8:13 - mam deja vu. Wczoraj w II partii również poszła seria sześciu punktów dla Uralu smiley
18:19 - Fakieł się na szczęście pozbierał i jeszcze walczy w tym secie
1:1 - Abramow bohaterem drugiego seta
5:1 dla Fakieła - udany początek III partii dla kolegów Łukasza. Fefe zmienił libero w tej partii ( Szyszkin wszedł za Sokołowa)

A Falasca w poprzednim secie zdobył sam aż cztery punkty
Łukasz się pomylił na zagrywce i Ural ma przejście. Spirydonow wrócił na boisko
7:2 dla Fakieła po długiej akcji- mimo wszystko to nie jest najlepszy mecz Łukasz
8:2 - na szczeście w Fakiele dobrze funkcjonuje dziś blok i systemy blok-obrona
Podwójna zmiana w Urala - Żłoba i Maksimow zmieniają Falascę i Vissotto
13:4 - Fakieł zdecydowanie dominuje w tej partii
mimo wszystko to nie jest najlepszy mecz Łukasza

Choć na plus mu trzeba zaliczyć to, że kiedy ma zabezpiczeone przyjęcie w punkt ( a akurat często dziś ma) to się nie zastanawia i uruchamia srodkowych Astaszenkowa i Mosowa, którzy grają na wysokim procencie.
23:12 smiley
Następny atak przez srodek - setowa dla Fakieła
Ural - Fakieł 1:2 (21:25, 25:21,15:25)
7:6 dla Uralu - w ostatnich akcjach środkowi obu drużyn w glównych rolach. Skrzydłowym trudno się przebić przez dobrze funkcjonujacy blok
Aszczew blokuje atak z pipe`a Mielnika - 8:6 dla Uralu
As Spirydonowa - 12:8
14:8 - w każdym secie idzie -6-7 punktowa seria. Tym razem dla Uralu przy zagrywce Spirydonowa
12:16 - Roca i Krasikow zmienili Titicza i Mielnika

Abramow też musiał opuścić boisko - jakiś problemy z biodrem
Krasikow trzecia świetna zagrywka z rzędu smiley
17:13
Krasikow juz wrócił do kwadratu. Chyba faktycznie z powodu problemów z kolanami może pomóc drużynie tylko na zagrywce smiley
19:14 - nie ma siły, będzie tie-break
Przedwcześnie skreśliłem Fakieł i przez moment nie oglądałem, a tymczasem Urengoj doprowadził do wyniku 20:21 smileysmiley

Mecz na swoim twiterze komentuje Lloy Ball

Watching Fakel vs Ural live. I love Fakel's timeouts. DiGorgi speaks Italian and all the Russian players look at him like, huh?smiley
Mówią, że Fakieł w tym sezonie grał sześć razy tie-break i sześć razy przegrał smiley
15:10 - Ural po raz pierwszy w swojej historii awansuje do półfinałów Superligi
Biełogorje - Lokomotiw Nowosybirsk 1:0 (25:23)
maqba dnia 18/04/2013
zaczęły mecz oba Dynama smiley
zaczęły mecz oba Dynama

Tylko, że Kurek znów w kwadracie

24:26 dla Krasnodaru w pierwszym secie i po 26 w drugim
W spotkaniu Biełogorie-Nowosybirsk 2:1 oraz 19:12, zatem wszystko rozstrzygnie się w piątym meczu w Nowosybirsku. Będzie się działo smiley
Zgodnie z przewidywaniami w Biełgorie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy i czeka nas piąty mecz.

W Anapie 28:26 - Dynamo wyrównało z Krasnodarem

Tak patrzę na wyniki play-outów - Iskra Odincowo przegrała dziś trzeci mecz z rzędu, tym razem w Permem, i na razie to ona jest prawie pewnym kandydatem do spadku.

Ale nie ma co się dziwić - siatkarze Iskry od dłuższego czasu nie dostają pieniędzy i chyba już mają to wszystko gdzieś. Lider drużyny, czyli Gavin Schmitt do Anapy nawet nie poleciał.

Iskra to w tej chwili jedyny klub który gra w Superlidze od początku rozgrywek, ale jak wiadomo wszystko na tym świecie ma swój koniec. Dobrze, żeby ta zasłużona drużyna nie została po tym sezonie rozwiązana. A takie ryzyko jest - jeśli faceci z ligi spadną to w Odincowie wszystkie środki finansowe mogą zostać przesunięte na Zaricze.

Drugi turniej play-outów miał się odbyć w maju w Odincowie, ale ponieważ Iskra nie ma pieniędzy na organizację tej imprezy kilka dni temu federacja zadecydowała, że powierzy to zadanie Dynamu M.
Dynamo wysoko wygrało III seta (25:15), ale w trzecim Krasnodar prowadzi 13:12
Dynamo wygrało tie-brek z Krasnodarem 15:13, ale czy grał dziś Kurek tego nie wie nikt. smiley
Aktualnie:

Dynamo Krasnodar: Marlon, atak Nosenko, środkowi: Czaus, Chorosziew, przyjęcie: Jeremin, Moczałow, oraz libero Janutow ( Facudno Conte po kontuzji jeszcze nie zdołał odzyskać miejsca w "6"smiley

Niżny Nowogród: Esko, atak Pawłow, środkowi: Ostapienko i Ljamin, przyjęcie Nikić, Szulepow (41 lat!!) , oraz Pietropawłow (l)

Grozer precyzjnie w 9 metr -to jest siła, to jest oko!!!! smiley
As Muserskiego - Małysz jest w zupełnie niewiarygodnej formie jeśli chodzi o zagrywkę w tych play-offach. smiley
18:25 - pierwsza odslona wyraźnie dla Biełogorie.

O dziwo w hali w Nowosybirsku słychać teraz glośnie okrzyki "Biełogorie" "Biełogorie", ktore zagłuszyły skandowanie "Loko" "Loko" - musiała na ten piąty mecz się tam wybrać niemała grupa kibiców Biełgorodu.
Czapa na Georgu - 3:1 w II secie dla gospodarzy
Ale teraz piękny statosferyczny blok Muserskiego na Wowiczu. 218 cm to więcej niż 214 cm i Wolwicz o tym zapomniał smiley
Dima jest uroczy w tych swoich spodenko-majtkach
Justin Duff o sobie przypomniał - udany atak Kanadyjczyka ze środka
Grozer zagrywką doprowadza do remisu 5:5
Duff jak dziecko na siatce smiley Koniec serii Georga
6:8 dla Biełogorie na pierwszej technicznej.
Żylin niesamowicie wyciągnął tę trudną zagrywkę, ale blok Biełgorodu trudno dziś sforsować nawet Nilssonowi
7:10 - Tietiuchin zdjęty z zagrywki po ataku Nilssona
A Chtiej dziś atakuje w stylu Antigi smiley
As Butki i już tylko 11:12 - Biełogorie rozstrwoniło pięciopunktową przewagę
remis
Grozer po prostej i Biełogorie ma przejście
dwie piękne czapy - najpierw Grozer na Nilssonie a zaraz po tym Gucaljuk na Tietuchinie
14:16 dla Biełogorie na drugiej przerwie technicznej

Świetny mecz smiley
Sztaby szkoleniowe pracują - tablety w akcji smiley
Wolwicz blokuje Tietuchina i kolejny remis w tym secie
Teatr jednego aktora, czyli mówiąc krótko GROZER smiley
Makarow zablował Leonienkę (ten zmienił Żylina) i Biełgorie odzyskało trzypunktowe prowadzenie 17:20
maqba dnia 21/04/2013
radość po bloku w iście japońskim stylu smiley
18:21 - Tietuchin zdjęty z zagrywki. Na tych dwóch ustawieniach, gdzie zagrywa Grozer, a później Siergiej Bielogorie zawsze zdobywa przewagę
Tylko Duff się dziś myli z zagrywki smiley
Cztery setowe dla Biełogorie
ta pani kibicująca Biełogorie ma spore argumenty smiley
25:21 i Biełogorie prowadzi już 2:0

Wygląda na to, że najlepszy zespoł Europy ( chociaż z Azji) zostanie w tym roku w superlidze bez medalu.

A i na start w Lidze Mistrzów Nowosybirsk będzie mógł liczyć tylko wtedy, kiedy dostanie dziką kartę od CEV

Inaczej zostanie im starat challenge cup, a tam przecież czeka SKRA. smiley
no i Loko na najlepszej drodze, żeby nie wejść do półfinałów
Lokomotiw dzielnie walczy do końca - początek III seta jest wyraźnie dla nich - prowadzą 5:1
6:2 - syndrom 3 seta?

Jesli Bielogorie ten mecz wygra, to w 1/2 zagra z Zenitem Kazań i przedwczesny finał Superligi będziemy mieć już w półfinale

Zaryzykuje tezę, że Zenit w tym roku będzie musiał zadowolić się brązowym medalem. A wtedy, przy ewentualnej dzikiej karcie przeznanej przez CEV Nowosybirskowi też w Lidze Mistrzów nie zagra. smiley
...czyli spotka się ze Skrą w CEV smiley
ale na razie 10:3 dla Nowosybirska
jakie hiciory w czasie przerwy smiley
Makarow będzie miał szansę, żeby obejrzeć grę kolegów z boku - zmiana rozgrywającego w Biełogorie
Tietiuchin kosi zagrywką smiley
As Tietuchina - on się w tym meczu na zagrywce chyba jeszcze ani razu nie pomylił. Wielki Siergiej smiley
I już 7:10 - Tietuchin one man show smiley
następny as smiley
Niewiele brakowalo, żebySiergiej sam doprowadził do remisu, ale pomylił sie przy ataku z pipe`a na kontrze
ale tragedia Nowosybirska./

Biełogorie jest po prostu niewiarygodnie mocne. A jaką mają ławkę. Wszedł dawno nie widziany Kosariew i też popracował zagrywkę

Warto zreszta zwrócić uwagę jak mało dziś mamy błędów serwisowych, przy maksymalnym ryzyku na zagrywce. To jest naprawdę świetny poziom
Biełogorie jest po prostu niewiarygodnie mocne.

Zenit w półfinale powinni rozsmarować jak marmoladę. smileysmiley
hahahaha, jaki punkt smiley
Grozer w aut
.....ale co się odwlecze smiley
koniec egzekucji, 3:0
22:25 - tak jak w poprzednim secie dwa ostatnie punkty zdobył Muserski. Biełogorie zagra w półfinale z Zenitem, a Ural z Gubernią
Ural z Gubernią

Awans jednej, lub drugiej drużyny do ścisłego finału trzeba jednak uznać za dużą niespodziankę

A Lokomotiw o piąte miejsce i przepustkę do pucharów będzie musiał jeszcze powalczyć. Na początek z Fakiełem Łukasza Żygadło
maji dnia 21/04/2013
Liczyłam na to, że Loko nie wypuści zaliczki dwóch wygranych u siebie meczów, ale jak widać żaden zwrot akcji nie jest niemożliwy. Trzeba też przyznać, że w tamtych meczach bardzo zawiódł Grozer a teraz się zdecydowanie poprawił.

Zenit w półfinale powinni rozsmarować jak marmoladę.

Obysmiley ale pewnie się tak nie stanie bo jak dotąd wszystkie rozstrzygnięcia w ligach idą nie po mojej myślismiley