2011/2012

MEK 2013 Dzień 2
ME kobiet 17.00 Niemcy - Holandia 3:2 ( 27:25, 20:25, 22:25, 25:23, 15:9 ) - Statystyki

Gib Melson dnia 07/09/2013
Azerbekdżan smileysmileysmiley Ale wszystko rozumiemsmiley sobota rządzi się swoimi prawamismiley
Gramy bez presji, a przynajmniej tak być powinno po ćwiczeniach z Republiką Czeską. Kwartet Gortat - Lampe - Skowrońska - Dolata zadziwił Czechy, na Bułgarię wystarczy Dolata.
Pić czy nie pić to nie jest pytanie
pić szybko na umór by przespać to lanie

(oczywiście jestem optymistą zaprogramowanym na cuda)
M_M dnia 07/09/2013
Skowrońska jak na razie nie kończy ale przynajmniej środek jakoś działa
agnieszka dnia 07/09/2013
nie takie straszne te Bułgarki
jaki ostry ten Makoski
Za Kasprzak!? No Makowski sobie chyba ku*** żartuje.....
Poza tym co Maj robiła przy zagrywce Strasznej Miry to nigdy nie zrozumiem....
werona369 dnia 07/09/2013
Jak wygrałyśmy tego seta??? Jak???
realista_pzps dnia 07/09/2013
Jak to jak ? Świetna zmiana Różyckiej
Anna dnia 07/09/2013
smileyoooo nie wiem o co chodzi, ale fajnie.
Godzik dnia 07/09/2013
Brawo dziewczyny!!! Wygrajcie ten mecz, przecież potraficie!
Zagrywka Sieczki i Koniecznej jak na razie są naszymi największymi bohaterkami. Skowrońska dalej źle i to najbardziej martwi;/
znowu bez Skowrońskiej
chimer89 dnia 07/09/2013
Co ja pacze? Wołosz? Pewnie dlatego wygrywamy smiley
święto dziękczynienia, zostawił Wołosz i Kaczor
bazin dnia 07/09/2013
1:0 smiley Ale przyjemna niespodzianka. Człowiek, pędzi, pędzi na załamanie karku, ale było warto. Brawo dziewczyny smiley
Aśka Kaczor daje radę smiley
6 strefa z Różycką... Czy Wołosz zna ustawienie?
didżej na hali puszcza jedyne niemieckie piosenki, jakie kiedyś słuchałam, ale jaja.

wspomnienia wróciły
KSD wraca
I znów zaczynamy kaszanićsmiley
Oby to był udany powrót Skowrońskiej.
10:11 - jeszcze tylko punkt
Malgorzata dnia 07/09/2013
Teraz KSD kończy wszystko, przerwa dobrze jej zrobiła, mam nadzieję, że to nie jest tylko chwilowa poprawa gry Kasi.
Sieka fajnie gra w obronie
Kosek!!!!! Mamy punkt. Piękna wymiana smiley
Czemu Radecka nie może normalnie podbiec do piłki i jej wystawić w górę tylko musi się jakoś dziwnie rzucać :/
Piękna wymiana a potem dwa nasze błędusmileysmileysmiley
Nie mamy przyjęcia w tym secie smiley
Abbondanza chyba na każdej przerwie mówi o KSD smiley.
Prezent od Filipowej smiley
Abbondanza chyba na każdej przerwie mówi o KSD

Maniak. Ale mu się nie dziwię

To akurat nic nowegosmiley
W sumie trener Bułgarek ma rację, że o KSD gada, dziwne tylko było jak mówił o niej, gdy jej nawet na boisku nie było.
Gramy, gramy a potem kilka błędów, bardzo głupich i denerwujących i jest kaplicasmileysmileysmileysmiley
Kasia, ogarnij się
dziwne tylko było jak mówił o niej, gdy jej nawet na boisku nie było.

To nie jest dziwne, tylko niewłaściwie, Osobiste zainteresowanie KSD przenosi na swoją pracę trenera. Mówiłem, że maniak. smiley
W tym secie cud się nie przydarzył....
18:25, straszna wystawa do Sieki na drugą linię, nie wiem jak ona to przebiła, ale mimo wszystko tracimy punkt i przegrywamy seta.

Lepsza skuteczność KSD, ale niestety na niewiele się to zdało.
Ładnie broniliśmy w tej ostaniej akcji, ale set dla Bułgarek.

Gdybyśmy wyrwali Bułgarkom jeszcze jednego seta, milibyśmy już dwa punkty, czyli dokładnie tyle samo ile mają Czeszki.

smileysmileysmiley
Zaczynamy z Wołosz na rozegraniu
No to zobaczymy co zdziała Wołosz. Oby środkiem zaczęła grać.

Kurczę, nie mógł sobie innej zawodniczki u nas wypatrzeć? Wtedy może KSD nie miałaby ciągle dobrze ustawionego bloku i obrony i nie musiałaby się tak męczyć smiley.
Na razie Wołosz bardzo stara się by trener Makowski szybko nie zmienił zdania co do jej obecności na boisku i serwuje tak, że Bułgarki nie mogą punktu zdobyć.
babska siatkówka... -,- smiley
kurde, ale początek!!
Aga chyba nie chce zejść z boiska heheh

Ja nic nie mówię, żeby nie zapeszyć smiley
8:2 dla nass - a Makowski "trudno, jest trochę niedkładnie" smiley
ciekawe kiedy wejdzie Radecka smiley
Matko, niech jeszcze kamerę zwieszą pod sufitem i pokazują mecz z górnej perspektywysmiley
DAWAJ AŚKA! Sprinty na skrzydło, to lubię!
Piękna, piękna obrona Maj. W ogóle świetnie teraz bronimy smiley
nie wierze. gramy zespołowo.
Dużo bardziej podoba mi się gra Wołosz dzisiaj niż Radeckiej.
jeszcze chwila i nie wytrzymam i jednak zacznę chwalić.

Zresztą chwalić to mało - zacznę piać z zachwytu !!! smiley
Wołosz chyba chce coś udowodnić

myślę, że naszym skrzydłowym lepiej gra się z jej piłek teraz
na razie najlepszy set chyba w tym sezonie naszych...musiałam to napisać, obym nie zapeszyła.
14:4 - musimy prowadzić 2:1, czyli mamy już przynajmniej ten drugi punkt
Utrzymać to, utrzymać...
Jeeeezu, okazuje się że potrafimy grać nie tylko środkiem ale też i kiwać z drugiej piłki smiley
Dziewczyny wytrzymują i bardzo późno skaczą do wysokich Bułgarek i to przynosi efekty
Aśka, kocham cię <3 Ile może poprawić rozgrywająca zamiast wystawiającej...
Wołosz na prawdę chce pokazać, że powinna dostawać więcej szans na grę.
O właśnie Makowski nie chwali, tylko szuka dziury w bloku, żeby nasze dziewczyny nie zdekoncentrowały. Ale 10 punktów przewagi i tak mamy smiley
Super się patrzy na taką radosną Kaśkę smiley
Trochę się boję, że ten świetny set jest wypadkiem przy pracy, ale będę trzymać kciuki by tak nie było.
12 punktów przewagi. smileysmiley

Nie wypuścimy Bułgarem z 10 smiley
Ta libero ciągle przyjmuje tak samo i ciągle źle smiley Nikt jej nie nauczył głębszego przysiadu przy niskich piłkach?
ależ... ja pierdzielę, brak mi słów
Po prostu coś niesamowitego...
i że Karolina normalnie nam grę ciągnie...
Okazuje się, że nawet Kaśce można rozegrać na pojedynczy blok
Jeszcze jeden!!!
moja głowa, moja głowa na hali..no właśnie. moja głowa nie wyczymie tego.
oczy mnie bolą od siedzenia 5 h na hali, więc wytrzymam tylko jednego seta, akurat wystarczy na zakończenie meczu smiley
to ja napisze tylko, że proszę bardzo o kontynuacje takiej gry w 4 seciesmiley
BŁOŻESZTYMÓJ!!!
Trochę się boję, że ten świetny set jest wypadkiem przy pracy

Marcello Abbondanza po wczorajszym zwycięstwie 3:2 z Serbią, powiedział, ze nie może być zadowolony do końca z tego spotkania, bo jego drużyna w jednym z setów przegrała do 16, a tak wysokie porażki są nieakceptowalne dla klasowej drużyny

Więc bardzo ciekawe co pokazuje barometr nastroju włoskiego szkoleniowca po tej partii?

25:13. Super gra naszych dziewczyn. Mamy punkt teraz gramy o zwycięstwo !!!! smiley

Aśce to się udało w tym secie nawet dwukrotnie (albo i więcej, ale pamiętam tylko dwie takie okazje).

KSD wróciła do swojego poziomu gry, gramy bardziej kombinacyjnie i od razu to wszystko przynosi efekty w postaci wysoko wygranego seta.
Do tego zagrywka. I pomoc mala Bułgarek. Jedziemy.
Jak będziemy tak serwować, a Bułgarki tak przyjmować, to wygrana jest jak najbadziej realna.
DAWAJ AŚKA!!! otwieram szampana
Co teraz robi bułgarska rozgrywająca? Nie żeby mnie to specjalnie martwiło, ale... smiley
noooo jak pięknie można dołem wystawić!!
WOW!! Jaka krzyżówka!
I gramy kombinacjesmileysmileysmileysmiley
Teraz to ja się tak denerwuję, że to się w głowie nie mieści smiley
ależ to zrobiły
Jak wygramy to moją prywatną nagrodę dla MVP przyznałbym Paulinie Maj. Jest dziś wszędzie smiley
Dwa asy KSD smiley
nie możemy tego przegrać. Bułgaria się zes...
Trzy, lub czy lub 3 asy !!!!!smiley
szkoda mi Elicy smiley no ale dzisiaj to my wygrywamy
Kiwka Wołosz na kontrze. Brawo, brawo, brawo smiley
Wołosz to ma charakterem, czasem się zagapi ale jest OK smiley
Swędrowski zaraz ochrypnie smiley a to dopiero początek września. Jeszcze całe ME pań i panów
szkoda mi Elicy

A Bułgarzy - panowie też dziś przegrali 1:3 z Serbią

Loczek w wielkiej formie
trzymać to, spokojnie...
Ale Majeczka swobodnie atakuje z tego obiegnięcia smiley Druga Gioli nam rośnie smiley
Choć J. Wołosz przynajmniej połowa nagrody MVP też się dziś należy.
KSD też. Będzie problem z tą statuetką, Oj będzie. Ale żebysmy mieli tylko takie problemy smiley
Jeszcze troche dziewczyny, nie odpuszczać!!

Makowski łapie sie z serce, choć nie ma przecież żadnych powodów. Cieżka i niewdzięczna jest praca trenera, oj ciężka
KOCHAM TEGO DIDŻEJA

OTWIERAM SZAMPANA
Wizja kolejnego "rekordowego" osiągnięcia oddala się od naszej reprezentacji, jednak chyba wyjdziemy z grupy i kto wie, jeśli nasze tak będą grać, to mogą jeszcze nam sprawić niespodziankę w tym roku smiley.
Kosek - fantastyczny atak smiley
Ależ się cieszę. Najfajniejsze że każda dołożyła cegiełkę do tego zwycięstwa smileysmileysmileysmiley
zrobiły to ;(((((((((((((((
JEZUS MARIA, BOŻE KOCHANY. ale bym była bogata jakbym postawiła taki wynik u buka smiley BRAWO!
KSD 56% w ataku, jeśli Kasia utrzyma tę formę i grać będzie Wołosz to wcale jutro nie musimy z Serbią przegrać.
No i co ? Jutro gramy z Serbią o bezpośredni ćwierćfinał. Ktoś się spodziewał ? Makowski dokonał cudu.
fujar dnia 07/09/2013
A propos bukmacherów, to właśnie czytacie komentarz człowieka, który wczoraj w 94 minucie meczu odstawił taniec zwycięstwa przed telewizorem, bo postawił 100 zł na wygraną Polski. smiley
krzysiu dnia 07/09/2013
Nigdy nie zrozumiem damskiej siatkówki smiley
Brawo, brawo, brawo

jednak chyba wyjdziemy z grupy i kto wie, jeśli nasze tak będą grać

Cieszmy się z tej wygranej, ale trzeba zauważyć, ze Wykorzystaliśmy maksymalnie to, że drużyna bułgarska, która jest bardzo mocna w ataku, ma nadal olbrzymie problemy z przyjęciem. Na inne, bardziej ułożone i wszechstronne zespoły, taki prosty przepis, nawet przy takiej naszej grze jak dziś, to może być odrobinę za mało

Ale co by nie mówić, to w dużej mierze zwycięstwo Piotra Makowskiego, który znalazł klucz, to rozmontowania gry drużyny bułgarskiej. Porażka Marcello Abbondanza i włoska myśli szkoleniowej, czy raczej indywidualnego wyszkolenia Bułgarek? Pewnie jedno i drugie
Bo oczywiście wczoraj tak nie mogły zagraćsmiley
Skowrońska wróciła do swojej skuteczności, reszta jej pomogła i okazało się, że jednak coś tam potrafimy. Bardzo dobra zmiana Wołosz i Różyckiej a i Tokarska zagrała nieporównywalnie lepiej niż Efimienko.
Taka jest siła Polskiej Siatkówkit82;
Czerwone paznokcie dnia 07/09/2013
Zyjecie czy mam przeprowadzić resuscytację?? Oddychajcie
Cud, miód i orzeszki. ZA to kochamy ten najpiękniejszy sport na świecie, bo kto by się spodziewał że one teraz tak zaczną grać. Takie rzeczy tylko w siatce. Cudowny blok, zagrywka i skuteczność w ataku. Makowski z wrażenia dziś oka nie zmruży i jutro wystawi taką 6 jak dziś bo będzie się bał coś zmienić.
Dodam, że nie był to zwykły taniec zwycięstwa. To był dziki taniec zwycięstwa
Spokojnie usiadłem na tyłku i zacząłem zastanawiać się co ja robię ze swoim życiem smiley
Ale to był uzasadniony zakład, bo Czarnogóra bez Jovetica i Vucinica to jak mizeria bez śmietany - same ogóry smiley
Jak mówią w studio Skowrońska 56% w ataku smiley

KRWA, ALE MU SIĘ WANIO WCINA W SŁOWO, BOŻE
Sieczka, gorzej w ataku niż wczoraj, ale aż 26 zagrywek
LEPSZE ROZEGRANIE, panie Wanio, żaden cud
Ciekawe te statystyki, które cytuje Wanio - CEV ma całkiem inne smileysmileysmiley
kaede dnia 07/09/2013
po cichu wierzyłam w wygraną, ale kompletnie się jej nie spodziewałam. dziewczyny zagrały zespołowo, w końcu w granicach swoich możliwości. Wołosz bdb, oby jutro zaczęła w 6. mam nadzieję, że u nas coś drgnęło i idzie ku lepszemu, a nie był to tylko jednorazowy wyskok smiley nie mogę się już doczekać jutrzejszego meczu smiley
bazinie mnawet Ty przerzuciłeś się na żeńską?

Od 2003 nie przepuściłem pewnie żadnego meczu naszych dziewczyn na Mistrzostwach Europy, tylko ich po prostu nie komentowałem.

Miałem zresztą swoje powody. Przyznałem się niedawno nawet tutaj Corsowi, że KS dziesięć lat temu swoimi nogami zrobiła mi dziurę w sercu, zatem siłą rzeczy dopóki ona występuje w kadrze, nie mogę być obiektywny w kibicowskich ocenach. smiley Miłość nawet jeśli nie jest całkowicie ślepa, to pozostaje zawsze jednooka, smiley
ksdani dnia 07/09/2013
Serbia 4 2 5 3
Polska 4 2 5 4
Bułgaria 2 2 4 5
Czechy 2 2 3 5
Szczerze przyznam, że nadal uważam, że ten rok, bez względu na to co na ME ugramy, jest stracony, bo nikt nowy w kadrze się tak na prawdę nie pojawił, ale mimo wszystko strasznie cieszy mnie to zwycięstwo. smiley
Edyta dnia 07/09/2013
I widzisz bazin, jaki ciężko jest los kibicek. Wciąż musimy żonglować między sercem a rozumem. A przecież my bardziej sercowe niż wy. Mimo to ciągle dzielnie komentujemy i staramy się szukać tej równowagi...
ksdani dnia 08/09/2013
no kurcze jak mam chwile czasu i chcialem cos napisac to sie okazalo, ze juz inni to napisali - oj nieladnie

Moze tylko ( zeby nie wypasc z roli) - o ile Sieka juz miala kawalki dobrej gry to cieszy, ze w koncu Wolosz pokazala jak moze grac - zeby tylko to sie nie skoczylo na jednym razie tfu tfu.
O ile z czeszkami ine bardzo mozna bylo dostrzec jakas mysl taktyczna, czy wogle jakas mysl, to dzisiaj ( a w zasadzie wczoraj) juz ustawienie zagrywki -blok - obrona mozna bylo wyraznie zauwazyc.
Gratulacje smiley
krzysiu dnia 08/09/2013
Właśnie ,żeby to nie był jednorazowy wyskok Wołosz , ale właśnie z taką grą mamy szansę - czyli z kombinacjami,szybką grą , bo Sadurek wystawi dokładnie ,ale raczej świeczki niż szybką piłkę.
xerex dnia 08/09/2013
Wczoraj to Bułgarki przegrały mecz, niż Polki wygrały. Zobaczymy co bedzie dalej.
jerzyk_ dnia 08/09/2013
No wielkie gratki dla naszych dziewczyn. smileysmileysmiley
Naprawdę, przynajmniej w 3 i 4 secie pokazały całkiem fajną siatkówkę. Nie wiem czy Wołosz jest w stanie zagrać jeszcze następne tak dobre mecze, ale przynajmniej w tym pokazała, że na rozegraniu może całkiem nieźle przyśpieszyć. Jej wystawy na lewe do Różyckiej czy Sieczki były grane, z taką szybkością, że czasem myślałem, że to grają USA-ki. No i Różycka i Sieka nie gubiły się w tym tempie, Trochę mi tym zaimponowała. Brawo. smiley
Nasze drogie panie powalczcie jeszcze z Serbkami, one po WGP i bez Michajlović już nie są aż takie groźne. Można je pokonać. Trzeba jednak zagrać jeszcze jeden taki mecz. smiley
Gib Melson dnia 08/09/2013
No no no smiley Okazałem się człekiem małej wiary i pamiętam tylko dwa pierwsze sety. Przed momentem zrestartowałem i oto co widzę! Lubię takie prezenty!