2011/2012

Serie A - 2. kolejka
Seria A Panowie W sobotę rusza 2. kolejka włoskiej Serie A. Wszystkie spotkania Serie A1 i Serie A2 zostaną poprzedzone minutą ciszy ku czci zmarłego w poniedziałek 5-letniego synka legendy jugosłowiańskiej siatkówki, kapitana Sir Safety Perugia, Gorana Vujevicia. Na antenie Rai Sport 1 będziemy mogli obejrzeć pierwsze spotkanie kolejki: Sir Safety Perugia - Casa Modena. Podczas minuty ciszy przed tym spotkaniem rozlegną dźwięku ulubionej piosenki małego Stefana.

Sobota, 26.10.2013
17.30 Sir Safety Perugia - Casa Modena RAI Sport 1

Niedziela , 27.10.2013
CMC Ravenna - Diatec Trentino 0:3 ( 19:25, 23:25, 19:25 )- Statystyki
Andreoli Latina - Cucine Lube Banca Marche Macerata 0:3 ( 26:28, 20:25, 30:32 )- Statystyki
Copra Elior Piacenza - Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia Piacenza (PC) 3:1 ( 25:23, 25:22, 15:25, 25:13 )- Statystyki
Calzedonia Verona - Bre Lannutti Cuneo 3:1 ( 25:21, 30:28, 23:25, 25:20 )- Statystyki
Exprivia Molfetta - Altotevere Cittŕ di Castello 3:0 ( 25:17, 25:23, 25:20 )- Statystyki
Edyta dnia 26/10/2013 · 211365 Komentarzy · 4054 Czytań · Drukuj

bazin dnia 26/10/2013
Dużo tych transmisji. Ale dobrze, ze dziś tylko jeden smiley

Odwieczne weekendowe dylematy kibiców. Co wybrać PLS, Serie A, Ligue A, Superligę, czy może jednak wypad za miasto na rower, lub spacer.... ? smiley
Edyta dnia 26/10/2013
Przepraszam za literówki - "rozlegną się dźwięki".
Za miasto wypadaj po śniadaniu, a po obiedzie wlepiaj nos w lapka i tv smiley
maji dnia 26/10/2013
Ja dziś wybieram to, co mogę obejrzeć w TV smiley zawsze to wygodniej niż śledzenie zacinających się pikselismiley
jerzyk_ dnia 26/10/2013
To ja może przypomnę że w TV SportKlub (tv Polska) też pokazują rozgrywki Serii A.
Dziś o 17:30 Sir Safety Perugia _ Casa Modena, a jutro o 19:00 CMC Rawenna _ Diatec Trentino.
Lila dnia 26/10/2013
Dzięki Edyto za zrobienie newsa smiley
misiek dnia 26/10/2013
Stęskniłem się za włoską ligą. smiley Taki trochę pojedynek atakierów-uciekinierów z polskiej ligi, cząstka ćwierćfinału Plusligi.
smutny ten początek, takie małe dziecko, taki fajny chłopak...życie bywa brutalne.

Pierwszy wniosek, Zibi chyba trochę poprawił zagrywkę, bo potrafi uderzyć mocno teraz, nie te jego plasiki z zagrywki.
Vujević dziś gra. Pewnie chce skupić się na pracy, żeby nie myśleć o rodzinnej tragedii. smiley

Zafundowałem sobie krótką przebieżkę i ćwiczenia rozciągające, bo pomyślałem, że gra Zibiego być może będzie nas stresować, ale wracam i widzę, że Zibiego chwalą na potęge za skuteczność i inteligencję w grze, a Modena wygrywa pierwszego seta 25:22
Goran powiedział, że chce zagrać dla Stefana.
Ta uroczystość przed meczem aż mi łzy wycisnęła smiley Chyba najbardziej widok tego maleństwa na rękach ojca.
BASIL dnia 26/10/2013
Czy jest gdzieś działający stream z meczu Modeny? Mam problem z kablówką i RAI...
Rzeczywiście oglądając ten mecz trudno zapomnieć o tragedii Vujevica - mimo Zibiego na boisku, serce dziś bije dla Gorana i Perugii. Chciałoby sie, żeby dziś ten mecz wygrali

Ale teraz Vujević zablokowany i Perugia ma juz trzy punkty straty
Vujević zrewanzował się Zbibiemu za blok smiley
Ale Zibi naprawdę gra dziś dobrze. Tymczasem nasz inny reprezentacyjny atakujący Jacques Jacques po dwóch setach 15% w ataku i Trefl Gdańsk przegrywa z Effektorem już 0:2
Tymczasem nasz inny reprezentacyjny atakujący Jacques Jacques

Jacques Jacques do tej pory nazwał się Jay Jay, ale ze zrozumiałych względów zmienił ksywkę smiley
Loczek zablokował Derooo i już tylko punkt straty Perugii smiley
Następny blok i remis smiley
Moim zdaniem Zibi wcale nie gra za specjalnie. Jak zwykle kończy z rozegranych, dostaje czapy z sytuacyjnych. Zresztą zdaje się, że Sket wszedł za niego nie tylko na zagrywkę, ale i został na boisku.
Ależ stanęła Modena. Dobrze to grał wcześniej Quesque (zresztą nie pierwszy raz), ale na koniec się zepsuł i Modena wtopiła.
Guillaume Quesque niemilosiernie męczony w przyjęciu i nieskuteczny w ataku - Perugia postawila na bombardowanie Francuza zagrywką i dzięki dobrej taktyce wygrywa końcówkę drugiego seta - 1:1
Dobrze to grał wcześniej Quesque (zresztą nie pierwszy raz),

No właśnie - już chciałem go polecić uwadze i pamięci Laurenta Tille, ale po tym co pokazał w końcówce tej partii chyba na razie się wstrzymam
W Modenie od początku III seta Słoweniec Sket wszedł za Zibiego na atak
Quesque został MVP pierwszego meczu sezonu, przed sezonem też był chwalony za mecze kontrolne. Teraz nagle jakoś się popsuł, ale mnie też zdążyła przemknąć myśl, że powinien dostać większą szansę od Tillie.
Zibi zszedł już pod koniec 2 seta. Mimo wszystko myślałam, że na 3 wróci.
Vujević jest niesamowity. Praktycznie skacze, ale zawsze potrafi coś z piłką na siatce jeszcze zrobić

A on nie ma już nawet siatkarskiej sylwetki, z bliska bardziej przypomina ciężarowca niż siatkarza
onaa dnia 26/10/2013
Co to była za piosenka podczas minuty ciszy przed meczem?
Loczek też jest niesamowity smiley
Sketa już żegnamy wraca Zibi
expert dnia 26/10/2013
są jakieś widoki na zwycięstwo Modeny w tym secie? nie oglądam, a mogą mi przegrać spore pieniądzesmiley
Modena od początku tego seta na razie poprawiła swoją grę i prowadzi 11:8.
dzięki, oby tak dalej smiley
asiaplock dnia 26/10/2013
Eh, chyba będzie tie-break.
Zaczyna się tie-break

Zibi mimo, że w II secie został zmieniony, a III rozpoczął w kwadracie, gra dziś naprawdę dobrze.
Dobrze to on gra dopiero od 4 seta.
Seria świetnych zagrywek Loczka, Zibi blokowany i już 8:4 dla Perugii w tie-breaku

Początku meczu nie widziałem, ale w końcówce I seta też grał dobrze i skończył kilka ważnych oraz trudnych piłek
Wystrzelił pistolet z Modeny - 7:8 i już tylko punkt straty
Berreta blokowany przez Butiego 10:13 dla Perugii
Deroo się myli w ataku - Cupković zagrywa na meczową
Petrić kończy mecz - Perugia wygrywa 3:2
No i ładnie! smiley Brawa dla serbskiej kolonii smiley
Najlepszy na boisku był raczej AA, ale po prawdzie na ich miejscu wyróżnienie przyznałabym Vujeviciowi. Kapitan Perugii swoją obecnością bardzo podnosił morale zespołu i to, że dał radę zagrać cały mecz, zasługuje po prostu na uznanie.

Po stronie Modeny Deroo nie był zbyt pewnym punktem, Bartman nierówny, Quesque chyba najlepszy.
Najlepszy na boisku był raczej AA

Zibi same statystki to rewelacyjne - 21 pkt 68% w ataku, 4 ataki zablokowane, 0 błędów własnych

AA - 22 pkt 47% w ataku, 3 ataki zablokowane i 4 błędy

Tylko, że jak wiemy samymi statystykami meczu się nie wygra. AA kończył większość kontr, a w Modenie te trudne piłki Kampa częściej rozgrywał do Quesque, czy Deroo niż do Zibia.

Po meczu włoscy komentatorzy dziwili się nawet bardzo, dlaczego ZIbi dostawał tak mało (jak na atakującego) piłkek
Powody są oczywiście dwa - po pierwsze Kampa, to w ogóle taki rozgrywający, który do przodu rozgrywa znacznie lepiej niż do tyłu. A po drugie, co wszyscy wiemy, Zibi nie jest jakimś wybitnym specjalistą od piłek sytuacyjnych.
krzysiu dnia 26/10/2013
Żaden z Polskich atakujących nie jest wybitnym a nawet dobrym specjalistą od piłek sytuacyjnych smiley
Jak pisałam wcześniej, Zibi od 4 seta zaczął grać dużo lepiej i zdecydowanie poprawił sobie wtedy procent w ataku. Ten 4 set na pewno jest w dużej mierze jego zasługą, bo i zagrywką raz trochę pociągnął. Ale wcześniej grał dość słabo i chyba dlatego Kampa wolał bardziej zaufać pozostałym skrzydłowym.
Ogólnie obaj atakujący jak na 5 setów dostali stosunkowo niewiele piłek do ataku.

Loczek + Cupković (który regularnie wchodził na podwójną) dostali do skończenia 41% wszystkich wystawionych przez rozgrywajacycch piłek i jak na męską siatkówkę taki rozkład ataku, to jednak dosyć duze obciażenie rozgrywającego

Zibi + grajacy za niego w końcówce II i na początku III seta Słoweniec Sket dostali dos konczenia od Kampy tylko 30% wszystkich piłek, więc to jednak spora 10% róznica.

Dla porównania we wcześniejszym meczu Jastrzębie-Sovia rozkład ataku w obu druzynach był taki, że w Ptokach Lasko dostał do skończenia 35% wszystkich piłek, a w Resovii duet Konarski-Schops dokładnie tyle samo 35% wszystkich piłek, czyli pod tym względem rozkład ataku i rola atakujących w zdobywaniu punktów w obu drużynach przynajmniej statystycznie była dokładnie taka sama.

Czyli stwierdzamy po prostu fakt, że żaden z polskich atakujacych nie jest jeszcze na razie wybitnym atakującym europejskiego, czy światowego formatu. Bo zawodnicy na tej pozycji powinni właśnie być od kończenia takich piłek. Co prawda Brazylijczykom udawało się zdobywać i złote medale mistrzostw świata nawet bez takiego siatkarza w składzie, ale to byli Brazylijczycy, którzy zamiast takiego supermłota mieli w składzie Gibe, Dante, czy Murilo.
dosyć duze obciażenie rozgrywającego

miało byc: dosyć duze obciażenie atakujacego, lub atakujacych, przez rozgrywającego
krzysiu dnia 27/10/2013
Ale Brazylijczycy w systemie z Ricardo grali bardzo szybko i jednak Andre robił świetną robotę smiley A właśnie jak tam idzie Andre ?
dyletant dnia 27/10/2013
stary dobry Zingel, 8 bloków i 7 atakiem w 4 setach
Lila dnia 27/10/2013
24% Rouziera, 8 czap, 6 błędów w ataku i 4 na zagrywce - to chyba nie wymaga komentarza.

Kolejny, dobry mecz Kurka. 59% skuteczność.
bazin dnia 27/10/2013

Bartek ma rzeczywiście niezłe procenty, ale w swojej drużynie jeśli chodzi o atak wśród skrzydłowych jest aktualnie opcją numer trzy, po Zajcewie i Kovarze.

Zagrywka też ciagle niestabilna, choć Giuliani pozwala mu serwować po dłuższej przekątnej i z większą rotację niż dotąd w reprezentacji, a czasami nawet nakazuje wykonać flota.

Mnie w sumie to jak na razie najbardziej w grze Bartka w Lube jego postawa w przyjęciu - na pewno jest lepszym przyjmujacym niż Kovar. smiley