2011/2012

LM Kobiet 2013/2014
LM 13 14 26.11
Dinamo KAZAN - Stiinta BACAU 3:0 ( 25:16, 25:18, 25:16 )- Statystyki
Atom Trefl SOPOT - VakifBank ISTANBUL 1:3 ( 25:19, 14:25, 19:25, 18:25 )- Statystyki
BEZIERS Volley - Omichka OMSK REGION 0:3 ( 16:25, 22:25, 24:26 )- Statystyki
Crvena Zvezda BEOGRAD - Dinamo MOSCOW 1:3 ( 26:24, 20:25, 16:25, 18:25 )-Statystyki
Agel PROSTEJOV - SCHWERINER SC 3:1 ( 25:17, 23:25, 25:17, 25:17 )- Statystyki

27.11
Galatasaray Daikin ISTANBUL - Unendo Yamamay BUSTO 3:0 ( 26:24, 25:23, 25:11 )- Statystyki
DRESDNER SC - Rabita BAKU 0:3 ( 19:25, 23:25, 20:25 )- Statystyki
Igtisadchi BAKU - RebecchiNMeccanica PIACENZA 1:3 ( 16:25, 18:25, 25:21, 20:25 )- Statystyki
Dinamo Romprest BUCURESTI - GENT Dames 3:0 ( 25:20, 25:17, 25:15 )- Statystyki

28.11
Volero ZÜRICH - Tauron MKS DABROWA ( 25:12, 16:25, 25:15, 25:18 )- Statystyki
Prosecco Doc-Imoco CONEGLIANO - Azeryol BAKU 3:2 ( 23:25, 25:19, 22:25, 25:15, 15:10 )- Statystyki
Eczacibasi VitrA ISTANBUL - RC CANNES 3:0 ( 26:24, 25:21, 25:23 )- Statystyki

Challenge Cup - Mężczyźni
28.11 Fenerbahçe Grundig ISTANBUL - Politechnika WARSZAWSKA 3:1 ( 25:18, 31:33, 25:17, 25:18 )

mecze transmistowane w mecie- Laola : Link
ksdani dnia 26/11/2013 · 211365 Komentarzy · 2293 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 26/11/2013
kurcze, znowu mi sie cofnelo..
niedobrze sie czlowiekowi ( czyli mnie) robi jak czyta te "wiernopoddancze" teksty o przyjezdzie wielkich mistrzyn, maszyny do wygywania, zespolu marzen, druzyny gwiazd..czyli bankierek ze stambulu. Gorzej, ze w wypowiedziach samych zawodniczek z sopotu czuc dosc "umiarkowana" wiare w mozliwosc wygranej.
Jak czytam takie " sprobujemy powalczyc" to moze nie noz ale widelec w kieszni mi sie otwiera ( mam harcerski, taki skladany ).

Nie macie probowac ale wyjsc na boisko, walczyc o zwyciestwo i wygrac, traby jedne.

Jovana Brakocević
Carolina Costagrande
Jelena Nikolić
Christiane Furst
Naz Aydemir

zagrywka ( vakif jet wrazliwy, nawet ich libero miewa duze problemy z przyjeciem a jelna i costa tez maja mecze gdzie szukaja pilki po placu i ciezko im to idzie. Wazne zeby serwis byl zmienny bo nie lubia te "wieze" skrotow" i trzeba ciagle zmieniac dlugosc serwisu-ocw najlepsza caroline omijac serwisem czyli celujemy w jelene lub libero). Prawde mowiac to lepiej zeby wyszly z Nikolic niz z Sonsirma bo ta druga przyjmuje znacznie lepiej i wtedy to moga byc "drobne" klopoty..
Sila na siatce bardzo duza ale z sytuacyjnych nawet brako miewa problemy co bylo widoczne w sezonie reprezentacyjnym a my mamy kim blokowac no i kim bronic smiley .
nie bede jechac po wszystkich elemantach a zreszta ja tam sie nie znam tylko wiem, ze musimy lepiej serwowac ( a to mozliwe), lepiej przyjmowac ( tez mozna zrobic) i konczyc... no i NIE BAC SIE
tfu tfu
wykrakalem, wychodza z sonsirma
Hubertus dnia 26/11/2013
Ataki Podolec to jakaś porażka....
Szkoda że Efimienko nic nie blokuje... to samo z atakiem
Nie wiem czy K.Hill nie była by lepsza na tym ataku. Podolec i ta jej siła ...
chetnie bym pomarudzil ale wygraly tego 1 seta zdecydowania chociaz daly sie na koniec rozhulac przeciwniczkom a to ...ups smiley
W kazdym razie jak widac, mozna wygrac z kazdym smiley
No i posypało się
jak się zbierze do kupy wszystko czyli beznadziejny atak Podolec, wyraz twarzy Efimienko pod siatką i słabe przyjęcie to tak się właśnie zaczyna drugi set.
lepiej zebym nie pisal w czasie meczu bo jak pochwale to zaraz jakas kiszka smiley
coraz gorzej z miom "rozumieniem" siatkowki.
dzisiaj czarni w +l wygrali mecz z ptokami mimo, iz mieli sporo gorsze przyjecie, w ataku byli lepsi.

w 3 setach atomowki mialy lepsze przyjecie ale wygraly seta kiedy odbieraly duzo gorzej od przeciwniczek..ja sie tak nie bawie!

a powaznie to postawilem wczoraj pewne warunki i jednego dziewczyny nie daly rady spelnic - nie konczyly atakow. Pietersen 14%, Podolec 17%, Hill 17%, Efimienko 18%...z czym do gosci mozna rzec.
Atom niestety nie ma w tej chwili atakujacej chocby srdeniej klasy, obie mlotkowe graja zle. Jesli Ania Podolec przez ok. poltora seta zadobywa 2 pkt skrotami i zadnego mocnym atakiem to oznacza, ze nie jest gotowa grac na poziomie wymaganym w LM.
24 bloki przeciwniczek w 4 setach to tez swiadectwo na slabe rozegranie, chociaz kilka zagran Izy bylo swietnych to jednak odpowiedzialnosc za taka ilosc czap spada i na nia .

Zespol walczyl i za to grt, szkoda, ze sie nie udalo, moze nastepnym razem.
Gaga dnia 27/11/2013
Nie oszukujmy sie, jesli Vakif zagra "na powaznie", to Sopot nie ma szans na wygranie z nimi meczu. Dziewczyny walczyly i o to chodzilo, choc skutecznosc ataku byla przerazajaco slaba. Trzeba jednak przyznac, ze rozegranie Izy, mimo niezlego przyjecia, pozostawialo wiele do zyczenia. Ile razy posylala swoje kolezanki na najwyzszy blok...? Atomowki wcale nie maja atomowych atakow i nie daja rady przebic sie przez tak dobrze ustawiany blok Vakifu, ani ze srodka ani na skrzydlach. Szeluchina i Zuza to dwie srodkowe, ktore klepia pilke i w ten sposob (nieobliczalny lot pilki) zdobywaja z duza doza szczescia swoje punkty. Vakif nie tylko ma wspanialy atak, lecz rowniez bardzo dobra gre w obronie.
Suma sumarum oczekiwane zwyciestwo tureckiej druzyny ale i walczacy Sopot wiec wrazenie raczej pozytywne.

Co mnie mocno wnerwialo podczas ogladania polsatowskiej transmisji to komentator Mielewski, ktory chyba co drugie zdanie "pial z zachwytu" jaka to mistrzowska druzyna jest Vakif. Wczoraj pobil chyba rekord powtorek o 62 zwyciestwach i byciu klubowym mistrzem swiata i Europy tego zespolu.smiley
ksdani dnia 27/11/2013
Biorąc pod uwagę obecną formę oraz kontuzje i urazy w drużynie, które uniemożliwiają grę choćby Natalii Brussie czy tak jak w meczu z Beef Master Budowlanymi Łódź Elżbiecie Skowrońskiej, zadanie odniesienia zwycięstwa nie będzie łatwe.

Leszek Rus. - Mecz z Volero jest bardzo kluczowy, zwłaszcza jeśli chcemy awansować do dalszej fazy rozgrywek Ligi Mistrzyń. Przede wszystkim musimy się skupić, mimo że zespół będzie rozbity mentalnie

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
rabita dosc swobodnie wygrala z dresdner 3 do 0, ostatni punkt zdobyla blokiem KSD. Tak patrzac to jakbym widzial repre Polski, zamecza ta dziewczyne..szczegolnie, ze rachel nie gra.
taka "ciekawostka" : Kaska: 24 pkt- 20 atkiem ( 48%sk), 3 bloki i as serwisowy.
Reszta zespolu zdobyla 31 punktow - Skorupa 3, Krsmanovic 6, Cruz 6, jackson 5, Tomkom 1, Starovic 10
Busto ( zespol Wolosz) dostalo lanie od Galaty 3:0 w ostatnim secie do 11.
Moznato zobaczyc na laoli..ja tak zrobie smiley
ksdani dnia 28/11/2013
Prawde mowiac to lepiej zeby wyszly z Nikolic niz z Sonsirma bo ta druga przyjmuje znacznie lepiej i wtedy to moga byc "drobne" klopoty..

jak zwykle nie lapiesz niuansow..

***
dzisiaj dwie ekipy po zmiaine trenera tylko, ze volero juz ma nowego a dabrowa jest w "trakcie". Moze byc ciezko o punkty chociaz do tej pory przeciwniczki graly slabo..
Gaga dnia 28/11/2013
Wiec moze pod wzgledem zdrowotnym dla dabrowskich dziewczyn byloby lepiej zeby pozegnaly sie z LM i mogly sie koncentrowac tylko na Orlen Lidze? Podwojne obciazenia pewnie nie pomoga im wykaraskac sie z kontuzji i innych problemow, jakie maja od poczatku sezonu.
Choc dla ich psychiki zycze im udanego meczu.
Hubertus dnia 28/11/2013
Komentowanie meczu przez Niemczyka mnie osłabia. Facet widzi tylko jeden talent na rozegraniu ... fenomenalaną BEŁCIK.
Chwali ją w niebo głosy że gra kombinacyjnie że to że tamto
Ja uważam że bełcik no niestety ale gra bardzo schematycznie i przede wszystkim niedokładnie.
Wg Niemczyka to mamy już pierwszą rozgrywajacą na turniej eliminacyjny MŚsmiley
mialem sie wstzrymac do konca meczu ale co jeszcze Camberci robi na boisku to nie wiem. Poteguje problemy zespolu w sposob czasem wrecz dramatyczny.
hahah pilka za antenka pod nodem sedziego zaliczona smiley no jaja kwadratowe
ksdani dnia 29/11/2013
smutnu ostatni dzien tej rundy..
szkoda, ze "jednorazowy" trener dolozyl sie do przegranej.
kazdy z nas sie myli ale przez 4 sety nie zauwazyc co sie dzieje na boisku to sztuka znana - chyba - tylko naszym kolczom.
Ile czasu zajmie Negro pozbieranie zesplu "do kupy" i czy mu sie uda.