2011/2012

Gości Online: 3
Użytkownicy Online: ksdani

Skra Bełchatów znowu zwycięska. Tym razem 3:0 z AZSem Olsztyn.
Plus Liga Spotkanie otworzył Bartosz Krzysiek, atakiem z prawego skrzydła (1:0). Obie drużyny odpowiadały sobie nawzajem i blok Rafała Buszka na Mariuszu Wlazłym sprawił że AZS odskoczył na da punkty (5:3). W obronie grał dobrze Zatorski, który obronił sporo piłek i Kłos atakiem ze środka wysyła obie drużyny na przerwę techniczną (7:8). Po przerwie znowu wymiana punkt za punkt, Piotr Hain posyła pierwszego asa w tym meczu (13:11) ale na nic się to zdaje bo gospodarze zaczynają popełniać błędy. Bengolea nie kończy, Facundo Conte pokazuje swojemu vis-a-vis jak należy to robić, dodatkowo Wlazły posyła asa i mamy prowadzenie Skry 16:17. W bloku szaleje Kłos, który powstrzymuje Krzyśka (18:21). Słabą partię rozgrywa Antiga, który nie kończy ataku a potem zostaje zablokowany (21:23). Niemoc przyjmującego Skry rekompensuje atak Wrony ze środka a Krzysiek po chwili psuje swój atak, dzięki czemu Skra wygrywa pierwszą partię 21:25.

Drugi set to mocne uderzenie gości, którzy po asie serwisowym Brdovicia, wyszli na prowadzenie 0:2. Gospodarze odpowiedzieli blokiem Pająka na Antidze i mamy remis po 3. Następuje seria błędów AZS-u, dotknięcie siatki (Sobala) czy atak w aut (Krzysiek) i Skra wysuwa się na prowadzenie 4:8. Po przerwie technicznej znowu pojawiają się błędy, Conte blokowany podczas ataku z '6' strefy a Krzysiek atakuje w aut (6:10). Kolejne dotknięcie siatki przez akademików i mamy 9:15. Warto jednak dodać że według graczy AZS-u, sędzia Wojciech Maroszek, kilkakrotnie nie odgwizdał podwójnego odbicia po stronie Skry, na ten temat rozmawiał z nim Maciej Dobrowolski, który pojawił się na parkiecie za Grzegorza Pająka. Wracając do meczu, gospodarze nie potrafili już się podnieść i dogonić rywala, którzy utrzymywali bezpieczną przewagę. Świetnie bronił Paweł Zatorski a Mariusz Wlazły atakował skutecznie z prawego skrzydła (13:19). AZS do końca seta nie potrafił dogonić rywala, który wygrał drugiego seta 25:18 i w całym meczu prowadził 2:0.

Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia 2:0 AZS-u po zepsutym ataku Conte. Chwilę potem Skra zdobywa cztery punkty z rzędu i o czas prosi trener Stelmach (2:4). Przerwa nie wiele pomaga, przewaga się utrzymuje, Wlazły atakiem z prawego skrzydła sprawia że Skra odskakuje (3:7) a gospodarze nie mają sposobu na przebicie się przez blok bełchatowian, zatrzymani zostają Sobala i Szymański a postrachem na siatce są Karol Kłos i Facundo Conte (7:12). Gospodarze grają już chyba bez wiary w zwycięstwo, Buszek nie kończy ataku a Antiga atakiem po skosie daje 16. punkt dla Skry (12:16). Skra lekko się gubi, dwa błędy w ataku dają cień szansy na wygranie tej partii (19:21) ale znowu Kłos blokuje rywala, tym razem ofiarą padł Buszek. Trzeciego seta jak i całą partię, kończy Piotr Hain, który zaserwował w siatkę. Skra Bełchatów zasłużenie wyjeżdża ze stolicy Warmii z trzema punktami, na brawa zasługują Paweł Zatorski i Karol Kłos, którzy zagrali dobry mecz. Akademicy natomiast popełnili sporo błędów, które zaważyły na wyniku spotkania.

Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 18:25, 22:25)

Indykpol AZS Olsztyn: Pablo Bengolea, Rafał Buszek, Wojciech Sobala, Grzegorz Pająk, Piotr Hain, Bartosz Krzysiek, Michał Żurek (libero) oraz Maciej Dobrowolski, Piotr Łuka, Grzegorz Szymański, Piotr Łukasik.

PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos, Daniel Pliński, Stephane Antiga, Mariusz Wlazły, Facundo Conte, Andrzej Wrona, Aleksa Brdjović, Paweł Zatorski (libero) oraz Jędrzej Maćkowiak, Wojciech Włodarczyk, Samuel Tuia.

MVP: Aleksa Brdjović.