2011/2012

14. OL
KPS Chemik Police : Polski Cukier Muszynianka...

Chemik nadal na pierwszym miejscu w tabeli. Tyle samo punktów ma Impel Wrocław, z tym, że Chemik rozegrał jeden mecz mniej od wrocławianek. Muszynianka zajmuje 6. lokatę, 6 meczów wygranych i 6 przegranych. Faworytem w tym pojedynku wydaje się być jednak Chemik Police. Ostatnia kolejka nie była szczęśliwa dla siatkarek z Muszyny - przegrały one z dąbrowiankami 1:3. Chemik natomiast pewnie wygrał z łodziankami 3:1. W tym meczu wszystko się może zdarzyć, Muszyna jest drużyną, którą stać na wiele, dlatego wynik jest trudny do przewidzenia.

Tauron Banimex Dąbrowa... : BKS Aluprof Bielsko-Biała

Tauron na czwartym miejscu, 7 wygranych i 5 przegranych meczów. Zaraz za nim BkS, który ma na koncie jeden mecz więcej: 7 wygranych i 6 przegranych. Tauron w ostatnich kolejkach odnosi zwycięstwa, najpierw nad Atomem a potem w czterosetowym pojedynku pokonał Muszyniankę. Aluprof natomiast trzy kolejki do tyłu walczył i wygrywał z zespołami z dołu tabeli. W ostatniej kolejce spotkał się z Siódemką i niestety przegrał. Zwycięzcą zatem raczej będzie Tauron.

Atom Trefl Sopot : Impel Wrocław

W niedzielę bardzo ciekawy mecz. Wrocławianki wybiorą się tym razem w podróż do Sopotu. Impel radzi sobie doskonale, w ostatnim czasie - bardzo szybko kończył pojedynki z drużynami z dołu tabeli /z wyj. Piły w 10. kolejce/. Atom traci 3 punkty do Impelu, ma za sobą 9 wygranych i 3 przegrane mecze. Obie drużyny prezentują się całkiem nieźle i obie mogą stanąć na najwyższym podium. Pytanie kto wygra? Jedno jest pewne - sopocianki tak łatwo nie odpuszczą, będą chciały zrewanżować się za przegrany mecz 0:3 we Wrocławiu. Niech wygra lepszy!

Siódemka SK Bank... : PGNiG Nafta Piła

Piła zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Siódemka to bardzo nieprzewidywalny zespół, nigdy nie wiadomo kiedy odpali. Trzeba przyznać, że jest to zespół, który stać na wiele i, który potrafi, a może przede wszystkim nie boi się, wygrywać z najlepszymi. W poniedziałkowym meczu stawiam na Siódemkę.

KS Pałac Bydgoszcz : Beef Master Budowlani Łódź

Pałacanki zamykają tabele Orlen Ligi z 3 punktową zdobyczą. Mają na swoim koncie 13 rozegranych meczów, w tym tylko jeden zwycięski! Łodzianki grają coraz lepiej, ale to wciąż za mało. Beef musi się ostro sprężyć, gdyż przed nim w następnych kolejkach sami wymagający przeciwnicy. Łodzianki nie powinny mieć większych problemów z bydgoszczankami. Trzy punkty na koncie siatkarek z Łodzi byłyby dobrą motywacją do dalszej pracy przed czekającymi je, trudnymi pojedynkami.

11.01.14

17.00 Tauron Banimex Dąbrowa... : BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 ( 29:31, 25:19, 17:25, 7:25 )MVP: Lis- Staty
18.00 KPS Chemik Police : Polski Cukier Muszynianka...3:1 ( 20:25, 25:13, 25:15, 26:24 )- Staty

12.01.14
14.45 Atom Trefl Sopot : Impel Wrocław 3:0 ( 25:23, 25:23, 25:21 ) MVP:Podolec- Staty

13.01.14
20.30 Siódemka SK Bank... : PGNiG Nafta Piła 1:3 ( 25:18, 23:25, 13:25, 20:25 ) MVP: Kajzer
18.00 KS Pałac Bydgoszcz : Beef Master Budowlani Łódź 0:3 ( 20:25, 23:25, 22:25 )MVP: Durajczyk

Bera- wypadek przy pracy czy zjazd
Glinka zacznie grac na swoim poziomie czy dalej .."za nazwisko"
Kulka nastepny pokaz przyjecia dla mlodszych i starszych smiley

atom- impel..zobacze mecz w ktorym taktyka a ine koszmarna ilosc bledow bedzie decydowac o wygranej?
ksdani dnia 11/01/2014
rece i nogi opadaja..bks prowadzil 15:11 i przegrywa 17:20..
przeczytaly, zrobilo im sie glupio i mamy po...27 smiley
Hubertus dnia 11/01/2014
Jak nasza reprezentacja ma odnosic sukcesy kiedy zamiast Struzik gra stara Ciaszkiewicz-LAch a zamiast Trojan Serbka Nikic.
Jestem ciekawy jak postąpi beton Serwiński czy z urzędu wystawi jako przyjmujące Jagiełło-różycka, czy może doszedł chłop do wniosku że z różyckiej to on pociechy nie będzie miał i wystawi Natalię Kurnikowską.

Uważam że do tego wszystkiego swoja cegiełkę dokładają nasi kołcze (Zawieracz Serwińsk). Zamiast dawac młodym się ogrywac to jeden ogrywa ciaszkiewicz a drugi na przemiał ogrywa jagiełło i różycką.
Mówię Ci ksdani z tego chleba nie będzie a kadra będzie się niestety staczac na samo dno.
errare dnia 11/01/2014
Bielsko smiley Ostatni set 25:7 - BRAWO LASKI, BRAWO!! smiley
jerzyk_ dnia 11/01/2014
Brawo BKS !
Dość nieoczekiwanie, bks pokonuje Tauronki. W BKS-ie najlepiej grają środkowe. Jest to możliwe bo jest niezłe przyjęcie. Lis MVP. Ale też i Marta Szymańska nieźle poprowadziła mecz. smiley
agnieszka dnia 11/01/2014
no nieźle

po tym środowym meczu w życiu bym nie powiedziała, że Bielsko jest w stanie wygrał z Dąbrową w takim stylu. Zważywszy na to, że rywal jest bez formy i w totalnej rozsypce świetnie, że dziewczyny to wykorzystały.
ja z tego wszystkiego zapomnialem wyniki pouzupelniac ..heh, normalnie lekki szok..no moze nie normalnie.. .
Niech ktos napisze bo z relecji tekstowej to ja niczego nie kumam smiley
ze statystyk nic nie wynika
wow Grejman poza składem Chemika... no to dziękujemy
no wlasnie i nie wiadomo co sie stalo bo w poprzednim meczu nie powachala parkietu a Gocha grala slabo.
Raczynska zreszta tez a na przyjecie wchodzi Krzos.
jerzyk_ dnia 12/01/2014
Muszynianka trochę Chemik postraszyła. Mogli nawet urwać punkt Chemikowi, ale zabrakło im chłodnej głowy i "kogoś z jajami" kto nie bałby się zakończyć seta. Muszynianka w 4 secie prowadziła 24:22 i nie miał kto zakończyć seta. smiley
Hubertus dnia 12/01/2014
Aśka Wołosz zasuwa w lidze włoskiej pierwsze skrzypce (jej Unendo Yamamay Busto Arsizio pokonało 3-0 lidera Rebecchi Nordmeccanica Piacenza) a Aśka miała 3 notę meczu no a u nas w reprezentacji i w ocenie duetu makowski/kosmol zawodniczką, która ma kierowac drużyną w przyszłości jest niejaka bełcikówna. smiley
Powinno się już teraz powiedziec, że nr.1. jest Wołos (23).
Do dziś nie mogę zrozumiec co makowski widzi(ał) w bezproduktywnej bełcik (34).
ksdani dnia 12/01/2014
Hubertus: moze to, ze Aska miala kontuzje i bardzo malo cwiczyla z reszta repry?
Ja bym wogle jej w takiej sytuacji nie meczyl tylko powolal inna zawodniczke chociaz za duzego wyboru na tej pozycji nie mamy...smiley
Kakolewska, Frauke, Makare, Sieka, Brinker, Kaczor, Medynska

Efimienko, Shelukhina, Podolec, Hill, Leys, Zenik, Belcik

no to mamy obie 7.
Czas na mecz..
no i bledy Brinker w koncowce ale nie tylko jej zalatwily sprawe + to samo w wykonaniu sedziow.
Belcik i te jej wrzutki.. rece opadaja ponizej piet.
Oba zespolu dobrze bronia ale gorzej z kiwkami szczegoline Anki Podolec..wchodza jak w maslo.
agnieszka dnia 12/01/2014
Impel, lol
heh no pokaz jak trener pomaga przeciwniczkom - Brinker nie konczu 5 pilek i jescze kupa bledow a zmianiana jest Sieczka bo weszla w blok.. .
Slaba gra obu rozgrywajacych ine pomaga ale w impelu tylko Kaczor konczy a kolcz nie robi nic zeby to poprawic.
PA xD
wlasciwy dnia 12/01/2014
Sieczka - 7% w ataku, Brinker - 28%. Szału nie ma, ale to niestety Ewelina mniej pomogła drużynie w dwóch pierwszych setach...
ciekawostka przyrodnicza: Pyziolek przyjela na sordku boiska a nastepnie pogonila na skrzydlo ..jakms cudem zdazyla do wystawionej tam pilki ale skonczyc juz nie dala rady.
obie przyjmujace i stad zdziwienie, ze Bogusia z kaska na lawie tyle spedzily.
mecz mi sie nie podobal mimo zaangazowania dziewczyn widocznego w grze obronnej. Poziom 1 ligi. Zamiast szybkiej, zdecydowanej gry mielismy przebijanki podobne do gry w dwa ognie.. .
znowu cuda w statystykach - Brinker wg. nich zrobila 2 ( slownie DWA) bledy w ataku hehe ale jazda.
wyniki 1 ligi z sensacyjna wygrana mlodych z SMS-u nad kandydatkami do OL Rzeszowa i to 3:0. Jest to 2 zwyciestwo "uczennic" w tym sezonie.. .

PWSZ Karpaty MOSiR Krosno r11; KS Murowana Goślina 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:17)

11 stycznia
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - TKS-T Budowlani Budlex Toruń 3:0 ( 25:15, 15:19, 26:24)
MUKS Sparta Warszawa - MLKS Roltex Zawisza Sulechów 0:3 (12:25, 22:25, 29:31)
Silesia Volley Mysłowice - Wisła Kraków 0:3 (22:25, 22:25, 24:26)
SMS PZPS Sosnowiec - KS Developres Rzeszów 3:0 (25:20, 26:24, 25:22)
Małgorzata Lis (kapitan BKS-u Aluprof Bielsko-Biała): Bardzo cieszymy się ze zdobytych trzech punktów. Podeszłyśmy do tego meczu bardzo skoncentrowane, chciałyśmy zapomnieć o porażce z poprzedniej kolejki. Mam nadzieję, że już teraz będziemy rozmawiać tylko o dzisiejszym spotkaniu. Zagrałyśmy bardzo zespołowo, dobrze taktycznie, wszystko nam się dobrze układało. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.

Elżbieta Skowrońska (kapitan Tauronu Banimexu Dąbrowa Górnicza): Gratuluję zespołowi z Bielska-Białej, który zagrał dobry mecz i wygrał. Zresztą, my za wiele nie przeszkadzałyśmy bielszczankom w odniesieniu tej wygranej, przynajmniej w tych ostatnich setach, bo we wcześniejszych nam szło lepiej. Na pewno to, że dzisiaj przegrałyśmy w takim stylu nie będzie porażką, jeśli tak naprawdę nie wyciągniemy wniosków, bo jeżeli ich nie wyciągniemy, to wtedy dla mnie będzie będzie to największa porażka.

Mirosław Zawieracz (trener BKS-u Aluprof Bielsko-Biała): Tak jak Małgorzata powiedziała, zespół stanął dzisiaj na wysokości zadania, przede wszystkim podszedł do spotkania bardzo skoncentrowany. To, co sobie założyliśmy przed meczem nie pouciekało z głów, także realizacja od początku do końca przebiegała dobrze. W końcówce pierwszego seta popełniliśmy dwa proste błędy po czym straciliśmy bodajże cztery lub pięć punktów z rzędu, ale tak jak cały czas powtarzam, jesteśmy drużyną z charakterem i potrafił się otrząsnąć i wygrać na przewagi. Potem było już łatwiej.

Nicola Negro (trener Tauronu Banimexu Dąbrowa Górnicza): Przede wszystkim chciałbym przeprosić wszystkich, a w szczególności kibiców, ponieważ zaprezentowaliśmy się dzisiaj bardzo słabo. Jeszcze raz wszystkich przepraszam. Będziemy starali się zrozumieć przyczyny porażki.
ksdani dnia 13/01/2014
Makare Wilson (Impel Wrocław) Gratuluję drużynie z Sopotu zwycięstwa i dobrej gry w meczu. Myślę, że dzisiaj największym problemem było to co się działo po naszej stronie siatki. Dwukrotnie, w pierwszym i drugim secie, prowadziłyśmy i nie wykorzystałyśmy tej sytuacji. Jesteśmy złe na siebie. Jest wiele elementów, nad którymi musimy pracować.

Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot) Dziękuję za gratulacje, bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, tym bardziej, że w pierwszej rundzie przegrałyśmy z Impelem Wrocław. Bardzo mocno skupiałyśmy się na elementach technicznych i taktycznych żeby pokonać ten zespół. Zaskoczyła zagrywka i to nią ułożyłyśmy sobie grę, ponieważ to ułatwiło nam grę w bloku.

Tore Aleksandersen (Impel Wrocław) Gratuluję zespołowi z Sopotu zwycięstwa. Prowadziliśmy w końcówkach pierwszego oraz drugiego seta i przestawaliśmy grać. Bełcik w końcówkach zagrywała bardzo dobrze i oczywiście byliśmy pod presją, ale musimy być mądrzejszy w takich sytuacjach. Prowadzimy trzema punktami, potrzebujemy skończyć jedną piłkę, ale panikujemy i robimy proste błędy. To nas dzisiaj wiele kosztowało. Wiele elementów musimy poprawić, wystarczy spojrzeć na statystyki. Nasze przyjęcie dzisiaj nie funkcjonowało. Wracamy do domu i musimy pracować ciężej, żeby w następnym meczu przeciwko Sopotowi zwyciężyć.

Teun Buijs (Atom Trefl Sopot) Dziękuję za gratulacje. Nie najlepiej rozpoczęliśmy dzisiejszy mecz, do połowy pierwszego seta, z siedmiu możliwości zdobycia punktu wykorzystaliśmy tylko jedną. Myślę, że powodem tego było napięcie w zespole. W drugiej połowie seta dobrze broniliśmy, ponownie mieliśmy sytuacje do zdobycia punktów i tym razem je wykorzystaliśmy. Końcówka seta to loteria i dzisiaj my mieliśmy więcej szczęścia, przez błędy jakie przeciwniczki popełniły, pod presją jaką wytworzyliśmy. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim secie, w końcówce dobrze broniliśmy, wykorzystywaliśmy sytuacje do zdobycia punktów, wszyscy pracowaliśmy na zwycięstwo. W trzecim secie dominowaliśmy, jednak popełnialiśmy zbyt wiele błędów. Redukując błędy w polu zagrywki mogliśmy zakończyć spotkanie szybciej. Wrocławianki miały dzisiaj problemy w przyjęciu, w związku z tym powinniśmy serwować na drugą stronę i pozwolić zespołowi na walczenie ze swoimi problemami. Gratuluję swojemu zespołowi walki i coraz większej pewności siebie.
Szkoleniowiec Tauronu Banimexu odniósł się również do kibiców, których zachowania całkowicie rozumie. - Kibice mają prawo do klaskania, gwizdania w naszym kierunku. Mogą uznać, że drużyna nie zasługuje na ich szacunek. Podczas dzisiejszego meczu nasi kibice mieli prawo do wyrażania swoich emocji. Zagraliśmy źle, nie pokazaliśmy się z takiej strony, jak oczekiwali i w związku z tym wyrazili swoje zdanie. W pewnym momencie powiedziałem do moich podopiecznych "Okej, teraz technika i taktyka nie są ważne, nie możemy się poddać, nie możemy pokazać, że nie walczymy. Trzeba grać tak, jak się umie najlepiej". Pozostaje mi tylko przeprosić jeszcze raz za taki przebieg spotkania.

Prawdziwy mecz o zycie dzisiaj o 20.30.
O ile ostatnie miejsce jest zajete " na stale" to nikt nie chce zajac pozycji numer 9..ciekawe..
Sidemka ma jeden punkt przewagi na pIlankami i zarazem nad strefa spadkowa.
Nafta jeszcze ine wygrala na wyjezdzie a siodemka u siebie gry zwykle o klase lepiej niz bedac gosciem.. czyli niby faworytki sa ale..to siatkowka smiley
A ja sie tak nie bawie bo trzymam kciuki za Bere, Kajzer, Babicz, Wawrzyniak i Wojcik ... i pozostaje liczyc na "remis" smiley

palac to problemy z rozegraniem i skutecznoscia, mieska w ostatnim meczu tez "tak sobie".
Ciekwi mnie jak Julka poradzi sobie w przyjeciu i czy Polec bedzie w koncu miala z czego atakowac a ine przebijac.. .
Czy nuszelka miala drobna wpadke i wroci do gry?
Biedziak w wyjsciowce smiley
3:9 ..13:9..ups
OO to, ze Wysocka umie przyjmowac to wiemy ale jak dzisiaj broni..smiley
na 6 starconych punktow w koncowce 4 bledy, dobrze do tej pory grajacej Kaliszuk .. . Ocw Marta nie powinna jej ciagle wystawiac widzac co sie dzieje.. .

Heh, Niemczyk zauwazyl Kajzer..ciekawe kto jeszcze
palac bez rozgrywajacej.
w 3 secie w koncowce na 7 punktow zdobytych przez budowlane 5 z bledow palacu.
w okolicach dwudziestki palac przestawal istniec .
przykro bylo patrzec..
Shiba dnia 13/01/2014
Może i Niemczyk ma rację, ale jego wywody w trakcie meczu są strasznie irytujące. Chce obejrzeć mecz, a nie wysłuchiwać jego mądrości co by było gdyby... Psuje mi całą przyjemność, chociaż w tym meczu było jej niewiele.
Dobra wiem był wielki miał osiągi, ale to niestety czas przeszły, może trzeba mu dać tę reprezentację i wtedy zobaczymy. Może to mylne wrażenie, wynikające z uprzedzenia, ale Iwanczyk momentami, też był zażenowany.smiley
taa ale jak sie lubi slyszec hale to nie ma wyjscia ..
od srodka 2 seta Kajzer gra za szybko dla siodemki..to jest roznica w sypaczakach i tak sie buduje skrzydlowe. Jesli utrzymaja poziom przyjecia to 7 bedzie bez szans z taka swoja gra na siatce
jerzyk_ dnia 14/01/2014
Już od dłuższego czasu czekałem na mecz Piły w TV. Bardzo mnie ciekawiło jak ten zespół gra i z czego bierze się siła tego zespołu. Bo ograć Police i Wrocław to nawet jak grają drugim składem wydawało mi się nie lada sztuką. Ponadto Piła cały czas punktuje. Więc z wielką uwagą śledziłem ten mecz w TV.
Co zatem zobaczyłem ?
Po dzisiejszym meczu mam takie dwie refleksje na temat siły zespołu z Piły.
Przede wszystkim Kajzer. Naprawdę ta dziewczyna jest niesamowita. Widziałem wprawdzie jej jeden mecz w pełnym wymiarze, ale i tak dziewczyna mnie zdumiewa. Gra tak szybkie piłki, że nie powstydziła by się ich ani Kasia Skorupa ani nawet Lo Bianco. Przy tym jest niesamowicie dokładna. Z dobrze dogranych piłek do siatki nie udało mi się uchwycić ani jednego błędu w rozegraniu. Oczywiście brak jej jeszcze doświadczenia, to widać, nieraz tak się zakręci pod siatką, że wyraźnie się gubi. Ale i tak uważam, że to jest największa obecnie broń Piły. Najlepsza młoda polska rozgrywająca jaką udało mi się oglądać.
Drugą siłą jest nowocześniejsze taktyczne ustawienie zespołu. Brawo dla Popika, że nie bał się na takie eksperymenty. Dzięki temu jego zespół złożony co by tu dużo nie kombinować z przeciętnych siatkarek, naprawdę gra jak jeden dobrze naoliwiony organizm. Jestem przekonany że jeżeli będą grać tak dalej to spokojnie przeskoczą nie tylko Legionovo, ale i Muszynę i Łódź. Fajnie się mi oglądało pilanki i jestem naprawdę ciekaw jak ich losy potoczą się dalej. smileysmileysmiley
ksdani dnia 14/01/2014
nie zauwazylem ze mi ine wszedl kometarz to powtorze..ale moze i dobrze to od razu do Jureczka:
Przeciez pisze o Emilce od kilku lat ..moze czasem warto mi odrobine zaufac nawet jesli zwykle roznimy sie... smiley
a powaznie to moze drobna uwaga co do tych "przeietnych": Wawrzyniak i Paszek nie sa przecietnymi siatkarkami. Brak im gry i moze troche wiecej wiary w siebie ale obie sa bardzo uzdolnione. W pewnym sensie poprzedni sezon mialy czesciowo stracony ale ine z wlasnej winy a poprzez wybory trenerow.. . Obie czeka sporo pracy ale moga nalezec w przyszlosci do grona najlepszych w lidze.

a teraz "stary" koment smiley

no i 7 byla bez szans
Kosmol zle poprowadzil zespol. Zamiana Rybaczewskiej moze i miala pewne uzasadnienie ale nie przy tym co dzisiaj pokazala Wojcik, ktorej wyraznie "nie szlo".

Z mojej "wyliczanki" Kajzer, Babicz, Wawrzyniak i Paszek ( na ktora tez licze..) na plus.
Z trenerow dzisiaj duzo lepszy Popik. Kosmol nie mial dnia. Zly moment na podwojna, za dlugie trzymanie Wojcik na boisku. Ogolny brak czucia meczu.
Pilanki graly lepiej jako zespol a dodatkow mialy o klase lepsza sypaczke co w moich oczach zdecydowalo o przewadze gosci.
Widac, ze Emilia "spokojnieje" chociaz troszke szkoda tych pilek wrzucanych z 4 metra do srodkowych smiley