Najnowszy Użytkownik: Marleen
PO 6 RR Mężczyźni
LM 13 14 LM
11.02
18.00 Asseco Resovia RZESZOW - JASTRZEBSKI Wegiel 1:3 ( 25:27, 25:23, 24:26, 24:26 )- Staty- (0:3) Awans Jastrzębie
12.02
16.30 Zenit KAZAN - Copra Elior PIACENZA 3:0 ( 25:21, 25:20, 25:22 )- Staty - (3:0) Awans Zenit
13.02
20.30 Diatec TRENTINO - Belogorie BELGOROD 0:3 ( 15:25, 20:25, 22:25 )- (0:3)- Awans Belogorie
CEV Cup
13.02
18.00 PGE Skra BELCHATOW -. VfB FRIEDRICHSHAFEN 3:1 ( 24:26, 26:24, 25:17, 25:23 )- Staty - (3:2 ) Awans Skra

Final Four ( 22/23.03) Ankara: Halkbank ANKARA, JASTRZEBSKI Wegiel i dwa zespoły rosyjskie czyli Belogorie BELGOROD i Zenit KAZAN
Transmisje: PolsatSport, Laola
ksdani dnia 11/02/2014 · 211364 Komentarzy · 4300 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 11/02/2014
Grt dla jastrzebia.
jak mozna bylo tego walniecia w tasme ine zauwazyc to tylko ci niby sedziowie wiedza.
mecz wyrownany ale wygral zespol lepiej "ulozony".
4 set i mamy zmiany..taa, rozpoczyna sie spraing ale ambicji chlopakom pewnie nie zabraknie.
Edyta dnia 11/02/2014
No i nagle się okazało, że to Ptoki mają ławkę, a nie Resovia z jej pięcioma równorzędnymi szóstkami smiley Każdy jaszczombek, który wchodził na boisko, wniósł coś do gry. Gratulacje, jestem zadowolona smiley
dyletant dnia 11/02/2014
Jastrzębie jest moją wyczekiwaną nadzieją na wygranie LM przez tego teoretycznie biedniejszego, takie a la Tours albo VfB, bez większych gwiazd, ładna siatkówka, różnorodni zawodnicy jednak każdy co najmniej dobrze wyszkolony technicznie
Turcy, którzy będą pod gigantyczną presją są do ogrania.
a i gratulacje dla ptoków, bo sędziowie to na te słupki trafili chyba z psem przewodnikiem smileysmiley
muf mi wuju dnia 11/02/2014
Czy ktoś z oglądających zwrócił uwagę na pewnego ciemnoskórego młodziana na trybunach, którego pokazała kamera (chyba w drugim secie)? Na moje oko podobny do niejakiego Wilfredo L...
Już o tym rozmawialiśmy w shoutboxie. Oko cię nie myli. smiley

Dyletant, moim zdaniem Ruscy są jednak nie do ogrania.
Grzyb sie tyle czasu marnowal na srodku smiley
i 24:26 w 4 secie - sry ale bronic meczowe kiwkami to juz ....
Który raz JW awansował do FF?
Maugrim dnia 11/02/2014

Drugi. Drugi raz był w ćwierćfinale i drugi raz awansował smiley
Gratulacje JW. Świetne Łasko, Masny wytrzymał Kubiak robił swoje, a Lolo robił dobre zmiany. Nic tylko się cieszyć z mojej strony smiley.
To co ugrają w F4 to będzie ich, a każdy medal to będzie sukces. Jak będzie? Zobaczymy smiley
errare dnia 11/02/2014
No i nagle się okazało, że to Ptoki mają ławkę, a nie Resovia z jej pięcioma równorzędnymi szóstkami

No Edyto.. Wyrównana 12 równa się 5 równorzędnych szóstek? Według jakiego prawa matematycznego jest to równość?! smileysmileysmileysmiley

Resovia miała swoje okazje, ale ich nie wykorzystała. Taktyka gry bez środka, potem Malinowski na zagrywce iii... Osłupienie Kowala.
Potem to już im latało. Tylko Grzybek pokazał, że mu się chce. Reszta musiała.
No właśnie, dwa, bo już zwątpiłam. Na forum strefy co niektórzy ogłosili, że tyle samo co Mosto. Jeszcze wam ciut brakuje smiley
jw eksportową drużyną eldorado, 2011 i 2014, może to też będzie tradycja i pewna cykliczność jak w przypadku...smiley
Errare, nabijam się smiley

Choć my jeszcze żadnego nie organizowaliśmy smiley (ale uprzedzając wiem że awans trzeba było wtedy wywalczyć smiley )

Pamięć krótkotrwała ci szwankuje.
co można zarzucić dziś JW, to blok- środkowi kompletnie bez tego elementu, jednak musi grać Vorde, bo jest szybki na siatce

nie pytam o tworopodobne
I właśnie za takie komentarze trudno traktować cię poważnie.
Poza tym w 2003 był Mediolan, nie Paryż.
tri dnia 11/02/2014

Wiem, że to miała być szydera, niemniej średnio udana - akurat do paryskiego FF Mosto nie awansowało.

Co do Van de Voorde to w bloku jest dobry ale w ataku to różnie. Potrafił wyrzucić w aut piłkę przechodzącą z Ankarą i jego wadą jest to że czasami zachowuje się dosyć nieporadnie. Ale sadzę, że wróci, bo co do PC to mam obawy czy do F4 zdąży dotrwać :\
racja, Paryż ograli o trzecie
Pamięć krótkotrwała ci szwankuje

no i niestety jednak masz rację smileysmiley
Lila dnia 11/02/2014
Edyta, mam pytanie. Dlaczego nie udzielasz się już na strefie?
hmm Legia Warszawa wiecej razy byla w pierwszej 4 ..a to tak mimochodem ..
kaede dnia 11/02/2014
brawo dla Jastrzębia, mam nadzieję, że zawojują Ankarę smiley Michał Kubiak jest po prostu niesamowity, do kiedy ma kontrakt z JW?

ztcp jego kontrakt kończy się dopiero po następnym sezonie.
- bo sie nie znam na meskiej to tylko tak ze slyszenia-rok temu przedluzl o 3 lata
ups , weszly 2 komenty z odpowiedzia w tym samym czasie heh smiley
Lila dnia 12/02/2014
Mecz był wyrównany o czym świadczą wyniki poszczególnych setów. Bardzo emocjonujący, a jeśli chodzi o poziom to całkiem niezły, szczególnie w dwóch pierwszych partiach. Niestety sporo pomyłek sędziowskich w obie strony, w tym co najgorsze w końcówkach setów :/

Jastrzębski Węgiel był w tym dwumeczu lepszy, to należy im oddać. Zespół został bardzo dobrze przygotowany przez sztab, grali ładną dla oka siatkówkę i walczyli o każdą piłkę. Szkoda, że akurat na ten najważniejszy dwumecz Resovii wypadło ze składu dwóch zawodników. O ile Konarskiego można było spokojnie zastąpić, o tyle brak Ignaczaka mocno odczuwalny, szczególnie w obronie.

Jeśli chodzi o JW:

Świetna gra Michała Łasko. Zagrał na takim poziomie do jakiego przyzwyczaił nas w latach poprzednich. W ataku niemalże bezbłędny, w pierwszym secie kończył praktycznie wszystko Shocked 18 punktów, 62% skuteczność. Nieźle zaprezentował się również na zagrywce.
Kubiak zagrał na swoim, wysokim poziomie. Razem z Łasko byli liderami JW.
Masny wytrzymał psychicznie, nie podpalił się. Świetnie poprowadził grę, rozłożył atak, sporo środka, ładne wystawy na atak z pipe'a.
Świetnie wejście Bontje i jego zagrywka, która dała prowadzenie Ptokom w 3 secie. Środkowi JW słabo w bloku, za to atak na przyzwoitym procencie, chociaż bez rewelacji.
Dobry mecz Gierczyńskiego, trochę na dalszym planie, ale robił co do niego należało. 11 punktów, 55% w ataku.
Malinowski pokazał się ze świetnej strony w końcówce pierwszego seta, kiedy to postraszył Resovie zagrywką. Serwis to jego największy atut, dzisiaj go wykorzystał.
Zagrywka Czarnowskiego to jakiś słaby żart. Wojtaszek miał dzisiaj lekkie problemy z przyjęciem, w pamięci mam dwie akcje po pierwszej przerwie technicznej w których został ustrzelony.
Jastrzębie gra poukładaną siatkówkę, świetnie spisują się w obronie. Jeśli bym się miała do czegoś przyczepić to dzisiaj słabo zagrali w bloku. Natomiast w innych elementach dobrze lub nawet bardzo dobrze. Gratuluję im i życzę sukcesu w FF w Ankarze.

Co do Resovii:

Świetny mecz zagrał Jochen. Byłam pod wrażeniem. To on ciągnął grę Resovii. Szkoda, że w Jastrzębiu nie wyszedł w wyjściowym składzie. Jak widać potrafi grać przy Fabianie, mam nadzieje, że Kowal nie wróci do swoich schematów. 21 punktów i 51% skuteczność przy prawie 40 piłkach w ataku.
Alek grał dobrze przez dwa pierwsze sety, ale w tej trzeciej partii był mało widoczny. Szkoda, że w większym wymiarze nie wspomógł Jochena. W pamięci utkwiły mi te dwa błędy z przekroczeniem linii 9 metra na zagrywce w pierwszym secie :/ Alek miał problemy z przyjęciem. W ataku 60%, ale nie wziął dzisiaj ciężaru gry na swoje barki, szkoda.
Niezły mecz Veresa. Nie mam do niego większych pretensji. Najlepsze przyjęcie w drużynie, 50% w ataku i wcale nie tak dużo błędów. Chociaż zabrakło tego czegoś, tej kropki nad i w najważniejszych momentach seta.

Drzyzga słabiej od Masnego. W pierwszym secie w ogóle nie grał środkiem, co dziwi. Ok, miał słabsze przyjęcie, ale nie było takie tragiczne - 55%, 23%. Raczej taka gra wynikała z taktyki, która się nie sprawdziła. Musiał mieć to narzucone, bo lewe - prawe to nie w stylu Drzyzgi.

Słabiutki mecz Nowakowskiego. W Jastrzębiu niewidoczny, dzisiaj to samo. Ani w ataku pożytku ani w bloku. Perłowski z biegiem czasu się rozkręcił, miał kilka dobrych akcji, wypadł lepiej od Piotrka.

Brak Igły odczuwalny i to bardzo, zwłaszcza w obronie. Chaos po stronie Resovii w defensywie, problemy w asekuracji. Wcześniej uważałam, że Lotman na libero to byłoby niezłe wyjście, ale Paul kompletnie nie jest w formie.

Świetne wejście Grzyba. Nareszcie coś pograł. Bardzo dobra gra na pozycji atakującego, pewne ataki. Widać, że gra sprawiła mu dużo radości, w 4 secie tylko u niego widziałam zaangażowanie. Szkoda, że Kowal go "zamroził". W obliczu nędzy granej przez Kosoka i Nowakowskiego, Grzyb mógł się na środku przydać we wcześniejszych meczach.

Poza problemami w defensywie, Resovia ma problem z zagrywką. Fatalna gra w tym elemencie. Baloniki, piłka wprowadzona do gry, regularna i skuteczna zagrywka z wyskoku w tym zespole nie istnieje. Za dużo zepsutych serwisów tym bardziej, że zbytnio nie ryzykowali. Gdzie się podziała zagrywka Alka i Fabiana? Lotmana i Tichacka?

Do JW zapewne dołączą obie rosyjskie ekipy. W FF Ptokom będzie ciężko, ale liczę na to, że serduchem do walki uda im się wydrzeć jakiś medal. Może dadzą radę przeciwstawić się Turkom?
ksdani dnia 12/02/2014
Odnioslem wrazenie, ze jastrzebie wygraly "psychika". jasne, taktyka i jej realizacja czyli dobre powiazanie blok -obrona plus niezly serwis,, ale to wieksza pewnosc siebie jako ekipy zdecydowala o zwyciestwie. Sovia mimo wlasnego boiska i swietnego dopingu grala momentami bojazliwie i nerwowo. To goscie narzucili swoje warunki przez wiekszosc spotkania i to sie czulo i to sie przekladalo na koncowki.
No ja tam sie nie znam ale tak mi sie wydaje smiley
Akurat w bloku wczoraj JW grało słabiej.

A większa pewność to oczywiste po wygranej na swoim terenie bez straty seta. JW miało 2 życia - wystarczyło, że ugrają dwa sety, a jeśli nawet przegrają to nie odpadają, bo będzie golden. Resovia musiała, grała pod presją. Niemniej jednak JW po prostu prezentował się lepiej.
oba graly podobnie w bloku "plus" Perlowski smiley ale mnie chodzilo o "calosc" czyli lepsze zgranie bloku z obroncami.

natomiast nie ma tlumaczen typu: zjadly ich nerwy, grali pod presja itp.
To bzdety, a w tym konkretnym przypadku to jastrzebianie moga powiedziec, ze grali "pod presja" pierwszy mecz, bo kazdy stracony set to mniejsze szanse awansu..taa .
Z reszta sie nie tyle zgadzam, co widzialem to samo smiley
kaede dnia 12/02/2014
dzięki za odpowiedzi, chłopaki! jestem ciekawa, czy ktoś będzie go próbował wyciągnąć z Jastrzębia. owszem, Resovia była pod presją, ale to nie tutaj należy szukać przyczyny porażki. po prostu grali gorzej od JW, czy też JW grało lepiej, jak zwał, tak zwał. Jastrzębie było lepsze i ten awans im się należał.
2 sety dla zenitu i po zawodach..koperki bez szans
Nikt nie mówi, ze Resovia przegrała pod presją. Presją w sporcie była, jest i będzie. Nie ma co tłumaczyć przegranych presją.

Zenit gra swoje, 6:0 z Piacenzą smiley
Czerwone paznokcie dnia 13/02/2014
No gratki. Widać gołym okiem że Jastrzębie były lepsze w dwumeczu. Powodzonka
ksdani dnia 13/02/2014
a dzisiaj...Skra ma nalać niemcow a Biali "dokĄczyc" obiad..
znowu Skra chce sie w historii zapisac.. przegrywa prowadzac 24:20 i wygrywa przegrywajac 17:22..w tzrecim beda zdobywac punkty po 10?
hmm 20:11 ..no mowilem, ze po 10 teraz kolej..a tfu tfu co ja pisze..
3:1 i awans Skry - GRT!
dyletant dnia 13/02/2014
heh gdyby było 0:2 to mogło być naprawdę ciekawie
Trentino jest w stanie nawiązać równorzędną walkę, ale do pierwszej przerwy technicznej
taa, momentami az przykro patrzec na trentino..echh co za czasy nastaly.