2011/2012

Półfinały
Orlen Liga Co nowego w Orlen Lidze? Emocje rosną, przed nami półfinałowe spotkania. Atom Trefl spotka się z Impelem Wrocław a KPS Chemik Police z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Największe emocje czekają na nas chyba w tym pierwszym pojedynku. Impel już na początku sezonu był uznawany za faworyta do tytułu. Atom natomiast jako Mistrz Polski będzie chciał powtórzyć sukces z zeszłego roku i spróbować swoich sił w walce o najwyższe miejsce na pudle. Kto wygra tą rywalizację? Trudno stwierdzić. Obie drużyny stać na wiele, obie mają ogromny potencjał i wspaniałe zawodniczki. Jednym słowem nie możemy się doczekać pierwszego pojedynku. W drugim przypadku sytuacja wydaje się być dużo prostsza. Bezwzględnym faworytem jest klub z Polic. Tauron to drużyna, która miała swoje wzloty i upadki, do końca też nie wiadomo do czego jest zdolna. Czy ma na tyle sił i motywacji aby pokonać bardzo silny zespół Chemika? Niestety, wydaje się, że to policzanki będą górą. Miejmy jednak nadzieję, że dąbrowianki tak łatwo nie oddadzą zwycięstwa.

29.03.14
14.45 Atom Trefl Sopot : Impel Wrocław 0:3 ( 23:25, 26:28, 17:25 )MVP: Dirickx - Staty

30.03.14
14.45 Atom Trefl Sopot : Impel Wrocław 3:2 ( 25:20, 25:19, 21:25, 19:25, 16:14 )MVP: Bełcik-- Staty
16.30 KPS Chemik Police : Tauron Banimex MKS Dąbrowa 3:1 ( 20:25, 25:20, 25:22, 26:24)MVP: Bjelica - Staty

31.03.14
18.00 KPS Chemik Police : Tauron Banimex MKS Dąbrowa 3:1 ( 25:15, 25:14, 22:25, 25:22)MVP: Glinka-Mogentale - Staty

o m 5-8
Siódemka SK bank Legionovia Legionowo - BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 24:26, 23:25)- Staty

PlayOut
30.03.14
KS Pałac Bydgoszcz - PGNiG Nafta Piła 2:3 ( 25:19, 25:21, 20:25, 18:25, 9:15 ) - Staty - (0-2)
Alutka dnia 28/03/2014 · 211365 Komentarzy · 3540 Czytań · Drukuj

Zen dnia 28/03/2014
Najważniejsze mecze w OL w sezonie. Wygrana daje prawo do LM i drogę do walki o mistrza. Przegrani będa tylko walczyć o brąz. Faworyci są ale lepiej nie zapeszać.
ksdani dnia 28/03/2014
na przekor wszystkiemu..jak dabrowa odpali to wszystko mozliwe. sezon moze nie wskazuje na nie jako na zespol mogacy przeciwstawic sie dream teamowi z Polic ale przeciez maja dobre i doswiadczone zawodniczki, ktore wiele potrafia.
czekam na dobre i wyrownane mecze w tej parze.
w parze atom- impel sprawa prosta. zadecyduje forma i przygotowanie taktyczne. oba zespoly maja "argumenty".
Anna dnia 28/03/2014
Kurcze, a tak chciałam wybrać się na mecz do Sopotu. Tym bardziej, że w końcu wracamy do ERGO. Będę niestety poza miastem ;< mam nadzieję, że będzie pięć fascynujących spotkań co to zdążę pooglądać na żywo wrocławianki smiley W ogóle licze na emocje w półfinałach..czy się przelicze?
ksdani dnia 29/03/2014
Dzisiaj odbedzie sie 5 mecz o wejscie do finalu PO pierwszej ligi pomiedzy Developres Rzeszów a Karpatami Krosno o godzinie 18.00

o tej samej godzinie beda graly dziewczyny o utrzymanie
Silesia Volley I - Sparta Warszawa

tak tylko wspomne, ze w Silesi obok bylych zawodniczek z OL - Plebanek, Kandory - graja nasze mlode nadzieje, ze wspone tylko o Majce Szczepanskiej i Oli Wieczorek ale ocw to nie wszystkie smiley.
Z drugiej strony siatki stana Spartanki czyli juniorski zespol grajacy w doroslej lidze.
Najstarsza jest Kaska Bryda majaca 24 lata a "reszta" to roczniki od 1993.. .
Dwie zawodniczki powolano do repry juniorek ( Klaudia Alagierska i Monika Bociek - mlodsza siostra "rozrabiaki" Grzeska ). Moze zwrocicie w przyszlosci odrobine uwagi co sie dzieje z Patrycja Tomczyk..1,87 rozgrywajaca smiley..no dobra koncze bo zaczynam sie "wkrecac" .
W kazdym razie Silesia po 2 meczach ma 2 punkty i musi to wygrac. Spartanki rozegraly jedno, zwycieskie spotkanie z Wisla i potrzebuja 3 punktow aby sie utrzymac w 1 lidze.. .
Bedzie walka na 200% a moze i wiecej...
Alutka dnia 29/03/2014
W sumie to nie miałabym nic przeciwko gdyby o tytuł walczyła Dąbrowa z Impelem smiley
Malgorzata dnia 29/03/2014
Alutko, dobrze prawisz smiley.
Shiba dnia 29/03/2014
A ja myślę: Atom i Dąbrowa? No i powtórka... Chociaż podobno nic dwa razy się nie zdarza.
Małgorzata co do mistrza się dogadamy smiley

a teraz go Impel!
Bogusia na libero
Hill jako wzmocnienie ataku ale jakos nie bardzo jej idzie.. bedzie zmiana..dobra gra impelek
pewnie, że dobra.
Coś Kasi M. nie siedzi przyjęcie.
posypała nam się ta gra, wygrana ale po błędach Atomu. Dziewczyny bierzmy się w garść bo drugiego i trzeciego seta nam nie oddadzą.
ale niezle sobie radzi w ataku a co robi Hill na parkiecie?
Swoja szosa ( mokra)..dojsc na 19:20 i niezla pilke na siatce a Podelec wali w antenke po czym kolejny blad ..
w drugim od poczatku weszla Molnar. Podolec dalej robi bledy - fatalny mecz jak do tej pory tej zawodniczki..bladzic rzeczu ludzka ale ile mozna..
lepiej zapytaj trenera ile można smiley
Impel troszkę niestabilny jest jak na razie, ale nawet przy tej niestabilności jest dość skuteczny. 2:0 dla Wrocławia smiley.
no wreszcie coś się dzieje smiley
atom gra fatalnie a jakis poziom " tzrymaja" jedynie Mala i Molnar, Ciezko cos o srodkowych bo to co dostaja do ataku czasem sie do niczego nie daje a pilke tak malo, ze ..

23 bledy wlasne atomu w 2 setach, o czym tu "gadac"?
Brawa dla Impelek, wykorzystaly slaba postawe Atomowek.
Buijs dzisiaj chyba sie kompletine zaciukal. Cos sobie wymyslil i koniec.
Molnar powinna wejsc w pierwszym secie a Kacze najpozniej w polowie drugiego podobniejak Pietersen.
Kolcz powinien szukac kogos kto pomoze Briz pociagnac ten mecz.
Brawo Impel, jeszcze "tylko" dwie wygrane i finał smiley.
boję się o te "tylko" dwie. Atom tak łatwo nie odpuści, ale i tak brawa dla Impela!!

Impelki <3
Atom mnie w tym roku jakoś mnie nie przekonuje, choć z drugiej strony w roku ubiegłym lepiej nie było, a jakoś Mistrza Atomówki ugrały smiley.
teren atomowek nie daje grac Gajewskiej to i tak ma u mnie przechlapane ale faktycznie to co dzisiaj zareprezentowal zespol to kiszka a nie gra.
Czy sie pozbieraja do jutra ..hmm..bedzie ciezko po takim meczu. Ja bym taki lomot na wlasnym boisku z miesiac przezywal.. .
PO 1 liga skaldy:
Developres: Olszówka, Nowakowska, Warzocha, Śliwińska, Szady, Jagodzińska i P. Filipowicz (libero).
Karpaty: Brylińska, Słonecka, Mikołajewska, Duda, Wajda, Nadziałek i Czekajska (libero)
Silesia Volley I - Sparta Warszawa 3:0 ( 25:22, 26:24, 25:19 )

Developres Rzeszów - Karpaty Krosno 2:3 ( 26:28, 25:21, 29:27, 22:25, 10:15 ) Karpaty awansuja do finalu

jerzyk_ dnia 29/03/2014
No to mimo wszystko niespodzianka ! smiley
Atom na własnym boisku przegrywa z Impelem 0:3. Co ciekawe podobnie było w grze Impelu z Muszynianką , niby grają wyrównane spotkania, ale to przeciwnik cały czas goni wynik i przegrywa końcówki. Impel nie przegrał jeszcze żadnej z 12 końcówek setów w play-off. Ciekawe czy tak zakończy również rywalizację z Atomem bez straty seta , jak z Muszynianką.smileysmileysmiley Zobaczymy !!!
Sparta przegrala wszytsko w koncowkach i o utrzymanie bedzie walczyc dalej, tym razem w Warszawie.

w meczu Developres - Karpaty dalej trwa walka o kazda pilke..4 set lepiej zaczynaja Karpatki 3:1 i 6:2..
a sry, aktualna tabela:
1. Silesia Volley MOSiR Mysłowice 5 pkt w 3 meczach
2. TS Wisła Kraków 4 pkt w 3 meczach
3. MUKS Sparta Warszawa 3 pkt w 2 meczach

dalej wszystko mozliwe

zespol ktory zajmie 3 miejsce zagra w turnieju barazowym z drugiligowcami.
Sparta: Polak, Nowak, Sałyga, Alagierska, Bryda, Jaszczuk i Kucińska (libero), Szmigielska, Pogorzelska, Widera, Duda

Silesia: Pietrek, Andrysiak, Susek, Wieczorek, Plebanek, Kandora i Nickowska (libero), Soja, Szczepańska
no i jest tb karpatki wygraly 4 seta do 22.
To juz trzecie kolejne spotkanie w ktorym o wygranej bedzie decydowal 5 set.
zmiana stron przy stanie 8:4 dla Karpatek
ostatecznie 15:10 dla gosci i Karpaty w finale PO o awans do orlen ligi.
Dla obu zespolow wielkie brawa za te serducha zostawione na boisku smiley
ksdani dnia 30/03/2014
Marcin Wojtowicz - Przegrywamy kolejny mecz na własne życzenie. Popełniamy masę błędów. Wszystko spowodowane było nerwami. Dla mnie to niezrozumiałe, jak można popełnić tyle błędów własnych. Jest mi bardzo przykro, że zakończyliśmy rywalizację na tym etapie jeśli chodzi o ligę. Przed nami turniej barażowy o awans do Orlen Ligi, do którego zaczniemy się przygotowywać od czwartku - skomentował sobotnią porażkę szkoleniowiec.

Dominik Stanisławczyk przyznał, że jego zespół zachował więcej zimnej krwi. - Poza pierwszym spotkaniem wszystkie mecze były bardzo wyrównane. To świadczy o klasie zespołów. Myślę, że w decydujących momentach mieliśmy trochę więcej szczęścia i chłodnej głowy. Rzeszowianki, choć grały u siebie, to nie były zdecydowanymi faworytkami. Trochę zgłupiały w tie-breaku. Mogę się tylko z tego powodu cieszyć i pogratulować swoim zawodniczkom.

Losy tej rywalizacji odwracały się praktycznie co każdą piłkę, co ustawienie. Ktoś zagrał dobrze zagrywką i punkty były tracone, bądź zdobywane seriami. Ten półfinał to była tak gra błędów. Jak na swój poziom popełnialiśmy ich dużo. W rundzie zasadniczej, kiedy złapaliśmy formę było ich zdecydowanie mniej. Teraz jednak pozwólmy się cieszyć z awansu - stwierdził trener Karpat Krosno.
Gapiostwo ale nie do konca smiley
Slaby mecz i fatalna gra siodemki a to co wyrabial ich kolcz to az strach sie bac co bedzie w reprze.
- Źle zaczęłyśmy ten mecz. Od pierwszego seta byłyśmy bardzo nerwowe, później udało nam się dogonić rywalki i pierwsze dwa sety przegrałyśmy na przewagi. My musimy zagrać w każdym elemencie o wiele lepiej. Rywalki grają bardzo skutecznie, opierają piłkę o blok r11; powiedziała po meczu libero sopocianek Mariola Zenik. r11; Spokojnie, tu trzeba wygrać trzy mecze, one na razie wygrały jeden, my zamierzamy wygrać kolejne r11; podkreśliła Zenik.
Malgorzata dnia 30/03/2014
No to zaczynamy drugi mecz, rzecz jasna trzymam kciuki za Impel smiley.
lepiej pusc te palce bo znowu bedzie szybkie 3:0 a ja chce troche dobrej i zacietej siatkowki ...
Impel jak zwykle, prowadzi, później traci prowadzenie, później znowu prowadzi i traci prowadzenie.
I już nie odzyskał Impel prowadzenia, 1:0 dla Atomu.
to koncowka ile 10:3?..a zaczelo sie od serwisu Gajewskiej i wejscia Pietersen. W dodatku atakujaca najpierw to podbila dwie pilki w obronie a pozniej dodala atak.. .
Impelki byly zdumione, ze atom zaczal grac...i staly i staly...i i tak zostaly.
Swoją drogą czemu Pyziołek gra od jakiegoś czasu na przyjęciu? Nie obserwowałam ostatnio tak bacznie Orlen Ligi i chyba mi powód tej zmiany pozycji gdzieś umknął.
Gra wrocławianek się posypała niestety.
taa..a pozniej seria dla wroclawianek ale jeszcze jeden,,,,dwa..trzy sety przed nami smiley
no moze zrobi sie mecz smiley
fatalne prowadzenie zespolu przez Buijsa - farsa.
bo sie nie znam to pytam: po co atomowi 3 rozgrywajace?
Alutka dnia 30/03/2014
jaki wynik? zarzuci ktoś linkiem?
Jest 2:2 w setach i 11:11 w Tie breaku.
Meczowa dla Impelu.
Niestety 3:2 dla Atomu, niestety w końcówce nie popisała się Frauke.
Tymczasem w Policach w pierwszym secie wygrał Tauron 25:20.
MVP: dla Belcik..ciekawe jaki mecz ogladal komisarz
po jeden w setacg ale w tzrecim dabrowki maja 8:4 i oby tak dalej
no ladnie, palacanki zaczely wygrywac koncowki smiley
Zen dnia 30/03/2014
Atom wybronił się z dużym szczęściem. Remis pokazuje, na wyrównane możliwości drużyn. Wczorajszy mecz słapszy dzisiaj jako tako. W drugim półfinale Chemik wygrał ale po zaciętej walce. Jutro będzie pewnie łatwiej.
Czy Orlen Liga traci popularność ? Półfinały są najważniejsze i najtrudniejsze w sezonie dla uczestnicząch drużyn OL a na forum prawie cicho. Kto przegra nie zagra w finale a dodatkowo w LM.
Przegrana wiele kosztuje.
Jutro Chemikowi moze byc trudniej.. wg, mnie to zalezy glownie od dyspozycji Anki Werblinskiej.

Palac prowadzil w TB 8:5 i przegral go do 9!
co przezywaja mlode z bydzi to az serce sciska, szkoda dziewczyn smiley
U pilanek wpuscili Darie i zostala MVP..pewnie jak zwykle, w nastepnym meczu znowu bedzie grzac lawe.

Jak to jest, ze nasi trenerzy maja tak nikle pojecie o formie WLASNYCH zawodniczek?
ksdani dnia 31/03/2014
Joanna Kuligowska (kapitan PTPS-u Piła): Powiem krótko - wygrałyśmy przegrany mecz. W dwóch pierwszych setach nie prezentowałyśmy naszej gry, popełniłyśmy mnóstwo błędów, być może to było spowodowane nerwowością. Nie 'siedziała' nam zagrywka i dopiero jak zaczęłyśmy lepiej grać w tym elemencie, mecz całkiem inaczej się potoczył. Cieszę się, bo przegrywałyśmy 0:2, ale wygrałyśmy i z tego można być zadowolonym.

Monika Naczk (kapitan Pałacu Bydgoszcz): Chciałabym pogratulować zespołowi z Piły zwycięstwa w tym boju. Tak jak Jadzia (Joanna Kuligowska - przyp. red.) powiedziała, że one wygrały przegrany mecz, to mogę to samo powiedzieć o nas z drugiej strony - miałyśmy już 2:0 i nie wytrzymałyśmy tego. Myślę, że mamy jakąś bojaźń, bo prowadząc 8:5 w tie-breaku nie potrafiłyśmy tego utrzymać. Mamy 0-2, jedziemy za tydzień do Piły. Znam wartość naszego zespołu i wiem, że na pewno się nie poddamy i będziemy walczyć tam o to, żeby wrócić tutaj do Bydgoszczy na tę rywalizację. Dziękuję za wsparcie kibicom i zapraszam do hali na za dwa tygodnie.

Wiesław Popik (trener PTPS-u Piła): Ten mecz można podzielić na dwie części - pierwsze dwa sety to genialna gra Pałacu. Tak grającej Kasi Połeć, Tamary Kaliszuk czy Julii Twardowskiej w życiu nie widziałem. Życzę im, żeby prezentowały się tak dalej, bo naprawdę grały fantastyczne zawody. Nie wiem, czy przerwa po drugim secie trochę wybiła je z uderzenia, czy to reprymenda, jaką w szatni udzieliłem moim zawodniczkom, podziałała i zaczęliśmy w końcu odrabiać. Znalazłem optymalne ustawienie z Coleen Ward po przekątnej i zaczęliśmy znajdować swój rytm.
W obu dotychczasowych meczach była duża nerwowość. Wiadoma jest stawka tych spotkań i cieszę się, że dziś to doświadczenie było po naszej stronie. Na razie jest 2-0, ale do końca jeszcze daleka droga. Jedziemy teraz do siebie, musimy wyciągnąć wnioski i zastanowić się, co poprawić, żeby mecze u nas wyglądały trochę inaczej, mniej nerwowo.

Rafał Gąsior (trener Pałacu Bydgoszcz): Gratuluję zespołowi z Piły wygrania meczu. Prowadziliśmy 2:0, ale żeby wygrać mecz, trzeba wygrać trzy sety, a tego nie zrobiliśmy. Przez dwa pierwsze sety zespół grał dobrze, później jednak popełnialiśmy błędy, zacinaliśmy się. Szukałem optymalnego ustawienia, próbowałem dziewcząt na zmianę. Walczyliśmy, ale co z tegor30; W tych meczach walka nikogo nie interesuje, znaczenie ma tylko wynik końcowy, a ten mecz niestety przegraliśmy. Jedziemy na dalszą część rywalizacji do Piły, będziemy się teraz przygotowywali do tych spotkań. Dziękuję bardzo kibicom za doping.
Alutka dnia 31/03/2014
no dajecie Dąbrowo!
no przeciez daja ........punkty chemiczkom

fatalna gra w przycjecium dabrowy, podobnie z rozegraniem, blokiem i tylko Smoku latala wysoko
jerzyk_ dnia 31/03/2014
chyba "dajecie ciała" Dąbrowo! smiley
kurcze!
nie podwojna a 1 za 1 zdjac sypaczke
Weszła Ania Kaczmar.... i ho, ho, ho, smiley całkiem mi się dziś jej gra podoba, naprawdę !!! Trochę ździwko smiley
no i ladnie, tak to jest jak sie za luzno traktuje rywalki. jesli dabrowa utrzyma przyjecie to jeszcze moze byc wiecej niz jeden set, taa .
Malgorzata dnia 31/03/2014
Dąbrowo, bądź tak miła i wygraj ten mecz smiley.
nie udalo sie ale to juz byla inna Dabrowa.
MVP ewidentnie Zaroslinska- rozegrala swietny mecz smiley
Dąbrowa podobnie jak wczoraj przegrywa 3:1, ale i tak szczerze napiszę, że ten dzisiejszy mecz podobał mi sie najbardziej z tych 3 pokazanych meczów półfinałowych. Pomimo przegranej, chwała Dąbrowie bo zagrała fajny mecz. Na plus zaskoczyła mnie Zaroślińska, Kaczmar i Strasz. Zaroślińska - chyba mecz życia, ja jeszcze tak dobrze grającej Zaroślińskiej nie widziałem. Brawo smileysmileysmiley Dla mnie również MVP meczu. Bardzo dobrze zagrała też Kaczmar i Strasz. Jak dziewczyny będą tak grać do końca sezonu to z pewnością wywalczą brąz, bo ani Atom ani Impel na razie nie pokazują nic ciekawego. Trofiło im się niestety, że w półfinale grają z Chemikiem i polegną, ale grają fajnie, mi się podobają. smileysmileysmiley
No i oczywiście gratuluję Chemikowi zwycięstwa !!!