Gości Online: 1

Zarejestrowanch Uzytkowników: 417
Najnowszy Użytkownik: Barry
Turniej Piłki Siatkowej Kobiet ENERGA CUP – Bobolice 2014.
Turnieje towarzyskie Mija trzecia rocznica od momentu nadania Gimnazjum w Bobolicach imienia Agaty Mróz Olszewskiej. Stało się już tradycją, że w celu oddania hołdu siatkarce, organizowany jest turniej z udziałem zespołów ORLEN Ligi.
Turniej jest okazją do sprawdzenia formy przed nadchodzącym sezonem. Udział zapowiedziały zespoly: BKS Aluprof Bielsko-Biała, KS Pałac Bydgoszcz, PGNiG Nafta Piła, SK Bank Legionovia Legionowo
Drugim podobnym sprawdzianem będzie turniej towarzyski w Rzeszowie, który odbędzie się tydzień później.

PIĄTEK 12.09.2014

16:00 – KS „PAŁAC” Bydgoszcz – PGNiG Nafta Piła 1:3 (20:25, 25:20, 22:25, 23:25) MVP: Wawrzyniak

19:15 – SK BANK LEGIONOVIA Legionowo – BKS ALUPROF Bielsko-Biała 0:3 (25:27, 23:25, 15:25) MVP: Bamber-Laskowska

SOBOTA 13.09.2014

15:00 KS PAŁAC Bydgoszcz - BKS ALUPROF Bielsko-Biała 1:3 ( 25:23, 19:25, 19:25, 21:25) MVP: Horka

18:00 – PGNiG Nafta Piła – SK Bank Legionovia Legionowo 3:1 (24:26, 27:25, 25:14, 25:23) MVP: Katarzyna Nadziałek

NIEDZIELA 14.09.2014

10:30 KS Pałac Bydgoszcz - SK Bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

Najlepsza broniąca: Koleta Łyszkiewicz

Najlepsza rozgrywająca: Katarzyna Nadziałek (PGNiG Nafta Piła)

Najlepsza atakująca: Magdalena Wawrzyniak (PGNiG Nafta Piła)

Najlepsza przyjmująca: Katarzyna Wysocka (SK bank Legionovia)

wstęp wolny
ksdani dnia 12/09/2014 · 211365 Komentarzy · 2102 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 12/09/2014
przy okazji..

PGE Atom Trefl Sopot - FC Barcelona 3:0 (25:18, 25:19, 25:16)
PGE Atom Trefl Sopot - Istres Ouest Provence 3:0 (25:18, 25:15, 25:14)

Do pierwszego meczu w Bobolicach chciałbym jeszcze dopisać że:
KS Pałac Bydgoszcz wystąpił w składzie: Bałdyga, Polak, Skorupa, Czyżnielewska, Twardowska, Śmieszek, Nowakowska (libero). A MVP meczu wybrano - Magdalenę Wawrzyniak. smiley
W meczu Nafty z Palacem MVP zostala Magda Wawrzyniak czyli "Zocha" smiley
Jak konczyla ubiegly sezon tak zaczyna... smiley
BKS ALUPROF Bielsko-Biała - SK BANK LEGIONOVIA Legionowo 3:0 (27:25, 25:23, 25:15)
BKS sklad: Lis, Trojan, Łyszkiewicz, Strózik, Muhlsteinova, Bamber-Laskowska, Wojtowicz (libero).
ksdani dnia 13/09/2014
PGE Atom Trefl Sopot - VDK Gent Dames 2:1 (22:25, 25:21, 25:15)

Tokarska (9), McClendon (8), Miros (13), Efimienko (5), Kaczmar (5), Kaczorowska (8), Zaroślińska (10)

13.09. PGE Atom Trefl Sopot - Stiinta Bacau 15.30

15:00 r11; KS PAŁAC Bydgoszcz - BKS ALUPROF Bielsko-Biała 1:3 ( 25:23, 19:25, 19:25, 21:25) MVP: Horka

BKS Aluprof: Wilk, Lis, Pelc, Horka, Piśla, Klein, Wojtowicz (libero), Trojan ( weszla za Lis),
strasznie nierowno palacanki..III set - 7:8, 8:12, 9:16, 14:20, 19:25
IV set
12:5..16:13 ..po 18...21:25
Turniej Juniorek w Twardogórze 12-13.09.2014

10:00 Impel Młoda Gwardia Wrocław - SMS Police 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)
12:00 KS Pałac Bydgoszcz - VC Olimpia Drezno 0:3 (18:25, 19:25, 22:25)
16:30 KS Pałac Bydgoszcz - SMS Police 0:3 (19:25, 22:25, 15:25)
18:30 Impel Młoda Gwardia Wrocław - VC Olimpia Drezno 3:1

10:00 VC Olimpia Drezno - SMS Police 2:3
12:00 KS Pałac Bydgoszcz - Impel Młoda Gwardia Wrocław 3:2 (13:25, 19:25, 25:20, 25:23, 15:13)

KS Pałac Bydgoszcz r11; Adrianna Wysocka

Olymipa: Haupt, Peter (libero), Matr, Nester, Honing, Nitche, Rizen, Wolf, Kristen (kapitan), Raindauz, szdwam, Klimer, Lowke.

SMS Police: Borowska, Wojtanowicz, Abramajtys, Beyer, Wachel, Dziesiątkowska (kapitan), Bobkowska (libero), Maksym, Paluszkiewczi, Świt (libero), Tymosiewicz, Bimkiewicz.

Pałac: Hamuda (kapitan), Chmarzyńska, Świderska, Sułek, Popiel (libero), Marcinkiewicz, Jakubowska, Gralla, Adamek, Wysocka, Sidor, Jaskólska (libero).

Impel Gwardia: Gromadowska, Sochacka, Czapla, Kołodziejczak, Cembrzyńska, Soszek, Bałkiewicz (libero), Wawryków, Lupa i Kwiatkowska.
Komplet wyników turnieju:

Turniej juniorek wygraly KADETKI

czwartek, 4 września:
16:00 Pałac I Bydgoszcz - Pałac II Bydgoszcz 1:2 (21:25, 25:23, 21:25)

piątek, 5 września:
13:30 UKS Orzeł Malbork - PTPS Piła 1:2 (21:25, 18:25, 18:16)
15:00 SMS Police - Impel Młoda Gwardia Wrocław 2:1 (25:23, 21:25, 15:11)
16:30 PTPS Piła - Pałac II Bydgoszcz 0:3 (11:25, 14:25, 11:15)
18:00 Impel Młoda Gwardia Wrocław - Pałac I Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:14, 15:5)
19:30 UKS Orzeł Malbork - SMS Police 0:3 (15:25, 24:26, 12:15)

sobota, 6 września:
10:00 UKS Orzeł Malbork - Impel Młoda Gwardia Wrocław 0:3 (22:25, 20:25, 13:15)
11:30 Pałac I Bydgoszcz - SMS Police 1:2 (21:25, 25:23, 10:15)
13:00 UKS Orzeł Malbork - Pałac II Bydgoszcz 1:2 (20:25, 25:17, 10:15)
14:30 PTPS Piła - Impel Młoda Gwardia Wrocław 1:2 (24:26, 21:25, 15:12)
16:00 SMS Police - Pałac II Bydgoszcz 1:2 (16:28, 17:25, 15:10)
17:30 PTPS Piła - Pałac I Bydgoszcz 2:1 (20:25, 25:21, 15:13)

niedziela, 7 września:
9:00 Impel Młoda Gwardia Wrocław - Pałac II Bydgoszcz 1:2 (25:14, 21:25, 8:15)
10:30 PTPS Piła - SMS Police 1:2 (25:21, 19:25, 12:15)
12:00 UKS Orzeł Malbork - Pałac I Bydgoszcz 2:1 (25:23, 25:16, 8:15)

Turniej w Bobolicach
PGNiG Nafta Piła - SK Bank Legionovia Legionowo 3:1 (24:26, 27:25, 25:14, 25:23) MVP :Katarzyna Nadziałek...smiley
ksdani dnia 14/09/2014
a dzisiaj
KS Pałac Bydgoszcz - SK Bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

Pałac: Biedziak, Polak, Skorupa, Czyżnielewska, Fojucik, Misiuna, Korabiec (libero) oraz Bałdyga, Pieczka

w meczu z BKS sklad Palacanek:

Pałac: Bałdyga, Polak, Misiuna, Czyżnielewska, Twardowska, Śmieszek, Korabiec (libero) oraz Biedziak, Dybek, Pieczka, Skorupa, Nowakowska (libero)
ZAKSA Kędzierzyn- Koźle -Stal Nysę 3:0 (25:18, 25:17, 25:18) w meczu o Superpuchar Opolszczyzny.

ZAKSA: Abdel-Aziz, Witczak, Ruciak, Gladyr, Maziarz, Kooy, Banach (libero) oraz Loh, Rejno, Zapłacki;

Stal: Bułkowski, Nożewski, Długosz, Kalembka, Szczurek, Piotrowski, Biniek (libero) oraz Biernat, Zarankiewicz, Dzikowicz i Makowski
Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:2 (25:21, 26:28, 24:26, 25:17, 15:8)

Czarni: Bołądź, Pliński, Grzechnik, Żaliński, Wachnik, Kędzierski, Gutkowski (libero) oraz Ostrowski, Grobelny, Ratajczak, Kowalski (libero)

Cuprum: Łapszyński, Trommel, Pashytsykyy, Gromadowski, Kadziewicz, Łomacz, Rusek (libero) oraz Borovnjak, Michalski.
jerzyk_ dnia 14/09/2014
BKS Aluprof - PGNiG Nafta Piła 3:1 (25:21, 25:18, 15:25, 25:17)

BKS Aluprof: Wilk, Bamber-Laskowska, Strózik, Łyszkiewicz, Trojan, Pelc, Wojtowicz (libero) oraz Klein, Piśla, Muhlsteinova, Horka, Lis.

MVP: Mariola Wojtowicz
jerzyk_ dnia 15/09/2014
Przy okazji...

PGE Atom Trefl Sopot - Paris Stade de France 3:1 (24:26, 25:12, 25:19, 25:16)

PGE Atom Trefl Sopot: McClendon (21), Bełcik (8), Efimienko (10), Cooper (15), Kaczorowska (8), Zaroślińska (20), Durajczyk (libero)

Dzisiaj o godzinie 16:00 drużyna PGE Atom Trefl Sopot rozegrała ostatnie spotkanie w ramach belgijskiego turnieju cbd r11; Solidaris International Women's Volley Trophy. W finale Atomówki pokonały francuski zespół Paris Stade de France 3:1 i dzięki temu zajęły pierwsze miejsce w turnieju.

Brittnee Cooper została wyróżniona nagrodą dla najlepszej atakującej turnieju.
tak jeszcze na marginesie smiley

Coś czuję, że rośnie w OL prawdziwy, godny przeciwnik dla Chemika.
ksdani dnia 15/09/2014
II Turniej w Trzciance

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Zawisza Sulechów 3:0 (25:13, 25:10, 25:17),
KSZO: Brojek 2, Wójcik 1, Bawoł 3, Kuligowska 5, Ganszczyk 3, Duda 3, Nowakowska (libero) oraz Grzelak 3, Vasileva 6, Stefańska, Tobiasz 1, Ścibisz (libero).

Developres Rzeszów - Zawisza Sulechów 3:0 (25:23, 25:16, 25:19)
KSZO: Brojek 7, Tobiasz 3, Bawoł 5, Kuligowska 10, Ganszczyk 19, Duda 7, Ścibisz (libero) oraz Grzelak 7, Vasileva 3, Wójcik 2, Nowakowska (libero)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza- Developres Rzeszów 3:1 (25:21, 25:18, 22:25, 25:18)
Tauron Banimex: Cemberci (1), Konieczna (17), Sobolska (6), Dziękiewicz (7), Mancuso (19), Zakrewskaja (12), Strasz (libero) oraz Urban (libero), Staniucha-Szczurek (5), Piekarczyk, Łukaszewska.

KSZO Ostrowiec Św. - Developres Rzeszów 1:3 (24:26, 17:25, 25:23, 21:25);
KSZO Ostrowiec Św. - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (17:25, 11:25, 15:25);
KSZO Ostrowiec Św. - Zawisza Sulechów 3:0 (25:21, 25:10, 25:20);
KSZO: Brojek 11, Wójcik 2, Bawoł 5, Kuligowska 11, Ganszczyk 6, Duda 7, Ścibisz (libero) oraz Vasileva 7, Tobiasz 2, Nowakowska (libero).

Końcowa kolejność turnieju:
1. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
2. Developres SkyRes Rzeszów
3. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
4. MLKS Roltex Zawisza Sulechów
ksdani dnia 17/09/2014
Zespół Legionovii Legionowo wycofał się z II Turnieju o Puchar Firmy Developres, który 19 września rozpocznie się w rzeszowskiej hali Podpromie. Poniżej prezentujemy zaktualizowany program. Zmianie uległ też regulamin zawodów.

W II Turnieju o Puchar Firmy Developres, oprócz naszej drużyny, udział wezmą: Muszynianka Muszyna, Pałac Bydgoszcz, Budowlani Łódź i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W poniedziałek z udziału w zawodach wycofał się zespół Legionovii Legionowo. W związku z czym zmieniony został regulamin turnieju oraz program.

Drużyny będą grać trzy punktowane sety. Jeśli trenerzy przed meczem zdecydują o rozegraniu czwartego wówczas nie będzie on punktowany do klasyfikacji końcowej. O kolejności w tabeli decydować będzie ilość zdobytych punktów (za każdy set - punkt z wyjątkiem tzw. seta dodatkowego). W przypadku takiej samej ilości punktów zadecyduje ilość wygranych spotkań. Gdyby liczba punktów i zwycięstw były takie same, wówczas liczyć będą się małe punkty.

Program turnieju:

19.09 (piątek):

Developres SkyRes Rzeszów - Muszynianka Muszyna (godz. 9.30)

KSZO Ostrowiec Św. - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Św. (15.30)

Budowlani Łódź - Muszynianka Muszyna (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

20.09 (sobota):

Muszynianka Muszyna - Pałac Bydgoszcz (9.30)

Developres SkyRes Rzeszów - Budowlani Łódź (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec Św. (15.30)

Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

21.09 (niedziela):

KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Łódź (9.30)

Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

10 minut po zakończeniu meczu odbędzie się uroczyste zamknięcie turnieju.

KS Developres Rzeszów
ksdani dnia 18/09/2014
W najbliższe sobotę i niedzielę (20 i 21.09) PGE Atom Trefl Sopot rozegra dwa sparingi w ERGO ARENIE. Ich przeciwnikiem będzie wicemistrz Niemiec, Rote Raben Vilsbiburg.

jerzyk_ dnia 19/09/2014
Wczoraj Chemik zagrał w Belgii sparing z reprezentacją Belgii.

CHEMIK POLICE - Belgia 0:3 (21:25, 11:25, 20:25)

Chemik zagrał w składzie: Kowalińska, Rabka, Mróz, Gajgał-Anioł, Glinka, Jagieło oraz libero Zenik w trzecim secie za rabkę wchodzi Bąk
Od piątku do niedzieli rozegrany zostanie w Karpaczu międzynarodowy turniej o Puchar Trzech Narodów.

Wezmą w nim udział dwa zespoły ORLEN Ligi - BKS Aluprof Bielsko-Biała oraz Impel Wrocław.

Developres - Muszynianka 1:2 Sety: 20:25, 17:25, 25:20

Najskuteczniejszą zawodniczką Developresu w meczu z Muszynianką była atakująca Paula Szeremeta, która zdobyła 12 punktów (5 bloków i as serwisowy) przy 43 procentowej skuteczności. 7 punktów zapisała na swoim koncie Katarzyna Warzocha. Środkowa naszej drużyny atakowała z 70 procentową skutecznoscią. Miała też dwa bloki i asa serwisowego.

Muszynianka: Carter (5), Różycka (5), Jasińska (4), Sosnowska (4), Kurnikowska (3), Plchotova (4), Maj (libero) oraz Hatala (3), Ciaszkiewicz-Lach (3), Gierak (1).
W pierwszym meczu Turnieju o Puchar Trzech Narodów w Karpaczu, BKS Aluprof przegrał z Dresdner SC 0:3.

BKS Aluprof - Dresdner SC 0:3 (20:25, 18:25, 13:25)

BKS Aluprof: Horka, Lis, Trojan, Strózik, Łyszkiewicz, Muhlsteinova, Wojtowicz (libero) oraz Piśla, Pelc, Klein, Wilk, Bamber-Laskowska.

W Turnieju o Puchar Trzech Narodów bielszczanki zanotowały pierwszą porażkę. Po ubiegłotygodniowym turnieju w Bobolicach, gdzie BKS Aluprof wygrał wszystkie trzy mecze, tym razem bielskie siatkarki musiały uznać wyższość przeciwniczek z Dresdner SC. Podopieczne trenera Leszka Rusa lepsze od Niemek były tylko na początku meczu, gdy wygrywały 4:3 i 8:6. Później do głosu doszły siatkarki z Drezna. Wyszły na prowadzenie 12:11 i 16:13. Niemki pod koniec seta powiększyły jeszcze przewagę i wygrały 25:20.
Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Dresdner SC 4:0 i 8:2. Bielszczanki zmniejszyły straty 9:12 i 18:20. Niestety końcówka seta znów należała do rywalek, które zdobyły pięć punktów z rzędu i wygrały 25:18.
W trzeciej partii podopieczne trenera Leszka Rusa dotrzymywały kroku Niemkom tylko na początku. Później siatkarki z Drezna "odjechały" na kilka punktów i dość szybko zakończyły tego seta zwyciężając 25:13.
ksdani dnia 19/09/2014
DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW - KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 2:1 (25:18, 19:25, 25:21)

Developres: Olszówka, Nowakowska, Hawryła, Budzoń, Jagodzińska, Mucha, P. Filipowicz (libero) oraz Borek (libero), K. Filipowicz, Warzocha, Szeremeta, Śliwińska, Głaz,

W Dev najlepiej punktujace to Olszowka ( 12 pkt) i Szeremeta (7 pkt), W KSZO po 7 punktów zdobyły Barbara Bawoł, Katarzyna Brojek i Joanna Kuligowska.
Muszynianka Muszyna- Budowlani Łódź 1:2 (25:15, 21:25, 18:25)

Budowlani: Śliwa, Polańska (9), Ściurka (9), Skrzypkowska, Sieczka (14), Sikorska (10), Medyńska (libero) oraz Grajber (7), Kajzer, Pacak (2)

Hmm i znowu to co znam z poprzednich sezonow..ogrywaja Magde Sliwe zamiast Kajzerki a pozniej placz i zgrzytanie zebow..
W drugim meczu Turnieju o Puchar Trzech Narodów w Karpaczu.

Impel Wrocław - VK Agel Prostejov 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)

Skład Impela: Hanke, Kąkolewska, Ptak, Topić, Cutura, Kaczor i libero Sawicka.
W trzecim secie zagrały dodatkowo: Mroczkowska, Kwiatkowska i Grejman.

A tak w kwestii formalnej Ptak to tyle samo co dawna Martałek smileysmileysmiley
jerzyk_ dnia 20/09/2014
Drugi sparing Chemika z Belgijkami również w plecy.

CHEMIK POLICE - Belgia 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)

Chemik w składzie: Kowalińska, Rabka, Mróz, Bednarek-Kasza, Glinka, Jagieło oraz Zenik libero.
W trzecim secie za Rabkę weszła Bąk
ksdani dnia 20/09/2014
Impel: Hanke 9, Ptak 7, Kąkolewska 11, Cutura 8, Topić 6, Kaczor 7, Sawicka (libero) oraz Mroczkowska 4, Kwiatkowska 3, Grejman 1, Kauffeldt 1, Gryka.

Prostejov: Kossanyiova 4, Bogdanović 13, Borovinsek 6, Simon 8, Markevich 6, Zatloukalova, Jasova (libero) oraz Gambova, Ruzickova 3 i Pereira.
W drugim dniu Turnieju o Puchar Trzech Narodów w Karpaczu zagrały ze sobą dwa polskie zespoły.

BKS Aluprof - Impel Wrocław 0:3 (14:25, 18:25, 20:25)

BKS Aluprof: Lis, Trojan, Muhlsteinova, Łyszkiewicz, Strózik, Bamber-Laskowska, Wojtowicz (libero) oraz Piśla, Horka, WIlk, Pelc

BKS Aluprof rozpoczął mecz dobrze, bo od prowadzenia 4:3. Niestety podobnie jak w spotkaniu z Niemkami im dłużej trwał set tym większą przewagę miały rywalki. Wrocławianki szybko wyszły na prowadzenie i systematycznie je powiększały: 8:6, 16:9. Wreszcie set zakończył się wynikiem 25:14 dla Impelu.
Druga partia miała podobny przebieg do pierwszej. Podopieczne Leszka Rusa tym razem dłużej utrzymywały kroku Impelowi (13:15). Jednak środkowa część drugiego seta zdecydowanie należała do wrocławianek (14:20). Ostatecznie set zakończył się wygraną klubu z Wrocławia 25:18.
Trzeci set okazał się ostatnim, choć było w nim najwięcej walki. Tym razem początek należał do Impelu (4:0, 8:2). Środkową część seta lepiej zagrał BKS Aluprof przez co zniwelował prowadzenie wrocławianek do jednego punktu (15:16). Niestety końcówka znów należała do Impelu, który ostatecznie wygrał 25:20 i cały mecz 3:0.
A jeszcze Impel zagrał w składzie - rozegranie: Denise Hanke, atak: Joanna Kaczor, przyjęcie: Mira Topic, Hana Cutura, środek: Aga Kąkolewska, Monika Ptak i libero: Agata Sawicka
ksdani dnia 21/09/2014
Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1:2 (20:25, 17:25, 25:20)

Developres: Olszówka (1), Hawryła (1), Warzocha (7), Śliwińska (2), Szeremeta (12), K. Filipowicz (2), Borek (libero) oraz Kazała (3), Mucha (3);

Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (25:18, 19:25, 25:21)

Developres: Olszówka, Nowakowska, Hawryła, Budzoń, Jagodzińska, Mucha, P. Filipowicz (libero) oraz Borek (libero), K. Filipowicz, Warzocha, Szeremeta, Śliwińska, Głaz;

KSZO: Brojek, Ganszczyk, Grzelak, Bawoł, Wójcik, Kuligowska, Duda, Ścibisz (libero) oraz Nowakowska (libero), Vasileva, Tobiasz.
Drugi dzień II Turnieju o Puchar Firmy Developres

Muszynianka Muszyna - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

Developres SkyRes Rzeszów - Budowlani Łódź 0:4 (20:25, 21:25, 15:25, 22:25)

Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec Św. 2:1 (25:14, 25:20, 24:26)

Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

Budowlani: Śliwa (1), Polańska (4), Ściurka (10), Skrzypkowska (9), Grajber (10), Sikorska (3), Medyńska (libero) oraz Pacak (4), Kajzer (1), Sieczka (7)
PGE Atom Trefl Sopot - Rote Raben Vilsbiburg 5:0 (25:14, 25:22, 25:19, 25:20, 28:26)

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska (1), McClendon (24), Bełcik (4), Efimienko (14), Kaczorowska (10), Zaroślińska (20), Durajczyk (L) oraz Miros (10), Kaczmar (2), Łukasik (5), Rosner (L)
W trzecim meczu Turnieju o Puchar Trzech Narodów w Karpaczu, BKS Aluprof doznał trzeciej porażki.

BKS Aluprof - VK Agel Prostejov 0:3 (12:25, 20:25, 23:25)

BKS Aluprof: Lis, Pelc, Wilk, Bamber-Laskowska, Łyszkiewicz, Strózik, Wojtowicz (libero) oraz Horka, Muhlsteinova, Klein.
LOTOS Trefl Gdańsk - Transfer Bydgoszcz 3:2 (26:24, 32:34, 25:21, 22:25, 15:13)

LOTOS Trefl: Grzyb (13 punktów), Falaschi, Troy (24), Ratajczak (4), Wika (10), Stolc (18), Gacek (libero) oraz Schulz (7), Stępień, Czunkiewicz, M'Baye (1)

Transfer: Nowakowski (5), Jurkiewicz (11), Jarosz (24), Waliński (16), Cupković (15), Woicki (2), Bonisławski (libero) oraz Nally, Gunia (3), Wolański (1)

- Transfer jest praktycznie gotowy do rozgrywek. W ich składzie brakuje tylko środkowego Justina Duffa, mogli więc sobie pozwolić na wystawienie składu, który za dwa tygodnie zagra w PlusLidze. My wystąpiliśmy bez dwóch podstawowych przyjmujących, a mimo to walczyliśmy z nimi jak równy z równym i udowodniliśmy, że już wkrótce możemy być naprawdę dobrym zespołem - ocenił Wojciech Serafin, drugi trener LOTOSU Trefla.

Obie drużyny popełniły łącznie aż 84 błędy własne. To jednak element charakterystyczny dla okresu przygotowawczego.

- Dopiero miniony tydzień był dla chłopaków nieco lżejszy, bo dostali troszkę mniejsze obciążenia w treningach zarówno na siłowni, jak i na parkiecie. Nie mieli jednak prawa czuć się optymalnie w warunkach meczowych. Myślę, że z dnia na dzień będzie to wyglądało coraz lepiej. Wraz ze zmniejszaniem obciążeń będziemy graczom stopniowo uwalniać ich ręce i nogi oraz otwierać głowy - zapowiada Serafin.