2011/2012

Europejskie puchary - k2
Europejskie Puchary LM Liga Mistrzyń
25.11 Impel WROCLAW - Eczacibasi VitrA ISTANBUL 0:3 (29:31, 16:25, 21:25) - Staty
26.11 Agel PROSTEJOV - Chemik POLICE 0:3 (23:25, 22:25, 19:25) - Staty
26.11 Puchar CEV: Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Dinamo Romprest Bukareszt 3:2 (19:25, 25:18, 25:15, 22:25, 15:4)- Staty - Awans Tauron Banimeks MKS

26.11 Rabita Baku - Dinamo Kazań 3:2 (22:25, 23:25, 28:26, 25:21, 15:9) - Staty
26.11 Nordmeccanica Piacenza - VakifBank Stambuł 0:3 (12:25, 14:25, 18:25) - Staty
27.11 : Omiczka Omsk - Voléro Zurych 2:3 (22:25, 22:25, 26:24, 25:21, 11:15) - Staty

Kaczor i prowadzimy!
świetnie gra Asia Kaczor, oby tak dalej!
Sawicka... jezu jak mi brakuje Dorotki!!
było blisko... smiley
tyle setowych w gorze i zadnej nie wykorzystaly ..ehh dziouch smiley
i się posypało wszystko..
to ja cicho siedze zeby nie zapeszyc a One mi taki numer robia.. smiley
z taką grą to skończy się na 0:3.
taa, zawolona koncowka 3 seta. NIestety Gryka jeszczed za maolo grala i te swiece nie ulatwialy konczenia atakow... coz, byly slabsze i przegraly.
jerzyk_ dnia 25/11/2014
W Impelu, brak mi jest chociaż takiej jednej solidnej rozgrywającej. To co wyprawia Hanke i Gryka to jednak taka mała masakra. Ileż one piłek wystawiają niedokładnych z całkiem dobrego przyjęcia. Bo jak przyjęcie słabe to już trudno, ale z dobrego.
Tak chyba można zabawić się w proroka i stwierdzić, że Impel w tegorocznych rozgrywkach LM nie ugra ani jednego seta. Jak seta ugra, to naprawdę może chyba odtrąbić swoje zwycięstwo.
Można się też pokusić o stwierdzenie że występ Impela w tegorocznych rozgrywkach LM, będzie najsłabszym występem polskich zespołów w LM od początku XXI w.
Zen dnia 26/11/2014
Impel gra niby lepiej niż ostatnio ale to jeszcze zbty małao na takiego przeciwnika. Dobra gra Kaczor i Sawickiej.
Może z Omniczką się coś uda ugrać. Tam słabszy skład niż
w Cev z Muszynianką. W lidze może być lepiej.
ksdani dnia 26/11/2014
Mialem "nie zaczynac" ale..jesli gra sie ciemal caly mecz na dwie przyjuje z ktorych jedna atakuje udanie ponizej 20% a druga ponizej 30% to jednak nie ten poziom. Hanke meczyla sie w lidze a na LM wychodzi Gryka ktora rozegrala jedno spotkanie - czyli o dobrym zgraniu mozna pomarzyc i nic wiecej. Iloswc i jakosc atakow ze srodka ulatwila przyjezdnym stawianie bloku bo bylo niemal pewne gdzie i kiedy pojdzie pilka z rak sypaczki.
Malo ryzyka w serwisie tez nie pomogl. Coraz mniej podoba mi sie trener Impelu - rozumiem, ze pierwszy mecz u siebie w LM ale tak zachowawczo nie prowadzi zespolu w pucharach.
Alutka dnia 26/11/2014
wiadomo, że nie tak to sobie wyobrażaliśmy, ale chyba nie ma co popadać w skrajność. Pierwszy set pokazał, że Impel potrafi nawiązać walkę. Gdyby nie te niewykorzystane setowe... jestem w stanie pokusić się o stwierdzenie, że wynik wyglądałby inaczej..
fakt, za grę trzeba pochwalić Kaczor i Sawicką (i tak mi brakuje Doroty).
Rabita 3:2 ... KSD na 5+ smiley
Chemik zgodnie z planem,,, w tej chwili 2:0 ale Dabrowa to koszmar z ulicy wiazow..15:24...19:25.. POBUDKA..

Staty cev jak zawsze "dokladne" - KSD zaliczyli jeden blok heh
Na wyjezdzie MKS wygral spokojnie 3:1 a w domu trwa wlasnie tb.. i mnie denerwuja..zlosliwe te dziewczyny, ze starch
o masz i jakis uraz Zakreuskiej..tfu tfu..oby nic powaznego
jerzyk_ dnia 27/11/2014
Brawo dla Chemika !!!
Chemik lideruje grupie śmierci. smiley No, no, no!
Dziś może Chemik nie grał jakichś rewelacji, za to imponował spokojem i indywidualną grą Gosi Glinki. smileysmileysmiley
Gratulacje również dla MKS-u, za awans i za grę. smiley
Mam jedynie nadzieję, że nic się nie stało Zakreuskay, paskudnie wyglądało z tym kolanem. smiley
ksdani dnia 27/11/2014
Alida-Carmen Marcovici (kapitan Dynamo Rompest Bukareszt): Gratuluję zespołowi z Dąbrowy zwycięstwa, bo była na pewno lepszym zespołem. Myślę, że poziom polskiej ligi jest wyższy niż poziom naszej ligi. Starałyśmy się dzisiaj zagrać dobry mecz i pokazać się z dobrej strony. Niestety, w piątym secie zupełnie nie potrafiłyśmy tego pokazać. Życzę powodzenia i dojścia do Final Four, jeśli jest to możliwe. My teraz idziemy do Pucharu Challenge i postaramy się tam zrobić coś lepszego niż w Pucharze CEV.

Eleonora Dziękiewicz (kapitan Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza): Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, właściwie podwójnie, bo w końcu zagrałyśmy bardzo dobry mecz w przyjęciu, co do tej pory było naszą piętą achillesową. I jeszcze druga sprawa r11; zwyciężyłyśmy, nie tyle z przeciwnikiem, co z naszymi słabościami. Miałyśmy naprawdę ostatnie dni bardzo ciężkie. Czy to były jakieś problemy zdrowotne, czy nawet ostatnio ta nieprzyjemna sytuacja z Giną Mancuso na meczu z Bielskiem. I naprawdę cieszę się bardzo, że potrafiłyśmy wygrać tak ciężki mecz i przede wszystkim wygrać to przeciwko sobie, a nie przeciwko przeciwnikowi.

Branko Gaijc (trener Dynamo Romprest Bukareszt): Po pierwsze, chciałbym pogratulować zespołowi z Dąbrowy. Pokazali nam, że są bardzo dobrze zorganizowaną drużyną. Życzę im powodzenia w krajowych rozgrywkach, jak i dojścia jak najdalej w rozgrywkach europejskich. Dzisiaj nie mogliśmy zagrać na naszym optymalnym poziomie, ponieważ prowadzę ten zespół niecałe dwa tygodnie. To było dla mnie trudne, by coś zmienić. Oczywiście, cały czas pracujemy, by grać na coraz to wyższym poziomie, ale na ten moment nie było to jeszcze możliwe. Musimy teraz skupić się na lidze rumuńskiej i to jest nasz cel na ten sezon.

Juan Manuel Serramalera (trener Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza): Chciałem podziękować trenerowi rywali za gratulacje i życzyć powodzenia w lidze. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego zwycięstwa. To było dla nas coś naprawdę trudnego, mieliśmy teraz bardzo ciężki tydzień. Podczas ostatniego meczu mieliśmy trudną pięciosetową przeprawę z Bielskiem i na dodatek wypadek z udziałem Giny Mancuso. Do ostatniej chwili przed tym spotkaniem mieliśmy wątpliwości, czy będzie w stanie dzisiaj zagrać. Mieliśmy też inne problemy, inne kwestie, więc przygotowanie się pod kątem mentalnym do tego spotkania nie było łatwe. Właśnie dlatego chcę podziękować i pogratulować wszystkim dziewczynom z mojej drużyny, bo włożyły wiele wysiłku, by zagrać najlepiej, jak tylko dzisiaj byliśmy w stanie i przy tym przejść do następnej rundy. To było trudne, by pozostać w grze po osiągnięciu celu, czyli wygraniu dwóch setów. Nie mogliśmy utrzymać poziomu przyjęcia w czwartym secie, ponieważ straciliśmy intesywność. Ogólnie, jestem bardzo zadowolony, znajdujemy jakąś stabilizację w przyjęciu, a to dla naszej drużyny może być bardzo, bardzo ważne. Mam nadzieję, że Katsiaryna Zakreuskaya nie doznała żadnej poważnej kontuzji. To było zderzenie przyjmującej z libero. Więcej dowiemy się jutro i postanowimy co zrobimy dalej, bo w weekend mamy bardzo ciężki mecz z Muszyną i jest on dla nas bardzo ważny. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

mks.dabrowa.pl
Anna Werblińska, kapitan Chemika Police:
- Jestem bardzo szczęśliwa, że zdobyłyśmy trzy punkty. Dla nas to dobra zaliczka przed kolejnymi, trudnymi meczami w Lidze Mistrzów. Cały czas staramy się grać naszą najlepszą siatkówkę. Jesteśmy w bardzo trudnej grupie. Teraz mamy 6 punktów, to jest dla nas dobra sytuacja, z tego się cieszymy. Pojedziemy teraz do Kazania, będziemy walczyć, zagramy najlepiej jak potrafimy i mam nadzieję, że wygramy. Może nie 3:0, ale właściwie czemu nier30;?(śmiech). Co do dzisiejszego spotkania, to na początku każdej jego części miałyśmy drobne problemy, ale jak tylko zaczynałyśmy prezentować swoją grę, sytuacja się zmieniała i zwyciężaliśmy set po secie.

Sefanie Karg, środkowa Agel Prostejov:
- Tak jak powiedziała kapitan Chemika Police, na początku seta zawsze szło nam dobrze, potrafiłyśmy być równorzędnym przeciwnikiem dla Chemika, ale w końcówkach to rywalki były skuteczniejsze. Uważam, że zasłużyłyśmy przynajmniej na wygraną w jednym secie, bo naprawdę walczyłyśmy do samego końca. Ryzykowałyśmy bardzo wiele, dlatego też popełniałyśmy sporo błędów. Ale było blisko, więc jeszcze bardziej żal, że nic nie udało się nam wygrać.

Giuseppe Cuccarini, trener Chemika Police:
- Jestem bardzo zadowolony z wyniku meczu oraz z występu moich zawodniczek. Wiem, że niełatwo jest grać w Lidze Mistrzów, dlatego tym bardziej uważam, że wykonaliśmy dobrą pracę. Muszę podkreślić, że dzisiaj przyjęcie w mojej drużynie było bardzo poprawne. Może jedynie nasza zagrywka nie była na takim poziomie, jakiego oczekiwaliśmy. Ale ogólnie we wszystkich partiach graliśmy dobrze, więc możemy być usatysfakcjonowani. To jest Liga Mistrzów i tu nie można niczego oczekiwać, kalkulować. Tu trzeba po prostu grać jak najlepiej i wygrywać. Zadowalająca jest skuteczność i nasza efektywność, bo wygraliśmy z Rabitą 3:0, teraz także w tym samym stosunku w Prostejovem. Cieszyliśmy się wtedy, mamy powody do radości dzisiaj. W następnym meczu postaramy się zagrać najlepiej jak potrafimy, a jaki będzie wynik, zobaczymy.

Miroslav Czada, trener Agel Prostejov:
- Myślę, że to był dobry mecz, ale przeciwnik, jak dla nas, był bardzo silny. Zagraliśmy naprawdę dobrze w przyjęciu, ale umiejętności przeciwnika w ataku były dużo wyższe i to przede wszystkim miało decydujące znaczenie w końcówkach setów. Dlatego wynik całego spotkania jest tak bardzo niekorzystny dla mojego zespołu.
Volero wygrywa na wyjezdzie z Omniczka, jednak niespodzianka chociaz Rosjanki juz nie sa tak mocne jak w ubieglym roku ..
ksdani dnia 28/11/2014
w następnej rundzie pucharu cev zmierza sie:
Gaga dnia 28/11/2014
ksdani, moglbys dodac do nowych przeciwnikow w pucharze CEV, z jakich krajow sa te kluby ? Mysle, ze nie tylko ja nie wiem, skad one sa.