Gości Online: 1

Zarejestrowanch Uzytkowników: 417
Najnowszy Użytkownik: Barry
10 kolejka Orlen Ligi
Orlen Liga 05.12 KS Developres Rzeszów - KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:19, 24:26, 25:19, 20:25, 15:9)MVP: Hawryła- Staty
05.12 KPS Chemik Police - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:13, 25:15, 25:17)MVP: Bednarek-Kasza - Staty
05:12 Impel Wrocław - PTPS Piła 3:0 (25:16, 25:23, 25:9)MVP: Cutura - Staty
06.12 ATOM Trefl Sopot - SK Bank Legionovia Legionowo 3:1 (27:25, 25:20, 23:25, 25:15) MVP: Zaroślińska - Staty
06.12 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:1 (18:25, 25:20, 27:25, 25:16) MVP: Dziękiewicz - Staty
07.12 BKS Aluprof Bielsko-Biała - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:18, 15:5)MVP: Bamber-Laskowska - Staty

ksdani dnia 04/12/2014 · 211365 Komentarzy · 2519 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 05/12/2014
Przed...

Zuzanna Czyżnielewska (kapitan Pałacu Bydgoszcz): Emocji nie powinno zabraknąć. Wprawdzie będzie to mecz dwóch zespołów zamykających ligową tabelę, ale myślę, że obie drużyny pokażą ambitną siatkówkę. Zarówno my jak i Rzeszów mamy młody skład. Walki i determinacji na pewno nie zabraknie. W tym sezonie nie idzie nam za dobrze, ale cały czas ciężko pracujemy nad tym, by poprawić naszą grę. Mam nadzieję, że nasza praca przyniesie wreszcie pozytywne efekty i przełamiemy serię porażek.

Dawid Pawlik (trener Pałacu Bydgoszcz): Chcemy pokazać się w Rzeszowie z jak najlepszej strony. Nie nastawiamy się na konkretny wynik. Oczywiście chcielibyśmy wygrać i przełamać tę serię porażek, ale zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudne zadanie. Zespół Developresu znamy bardzo dobrze. Graliśmy z tą drużyną w poprzednim sezonie w Pucharze Polski i turnieju barażowym. Postaramy się jak najlepiej przygotować do tego meczu. Kto wygra pokaże boisko. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

Marcin Wojtowicz (trener Developresu SkyRes Rzeszów): Mecz z Pałacem to dla nas bardzo ważne i trudne spotkanie. Drużyna z Bydgoszczy podkreśla, że w pojedynku z nami chce przełamać serię porażek. Postaramy się utrudnić zadanie rywalom. Chcemy zagrać jak najlepsze spotkanie i wygrać za trzy punkty.

Karolina Filipowicz (kapitan Developresu SkyRes Rzeszów): To dla nas mecz o rsześć punktówr1;. Jesteśmy bardzo zmotywowane na pojedynek z Pałacem. Nie wyobrażam sobie, że możemy przegrać to spotkanie. Po ostatniej porażce w Bielsku-Białej jest w nas sportowa złość. W piątek liczy się tylko zwycięstwo.

Początek meczu o godz. 18. Zapraszamy wszystkich kibiców do hali na Podpromie.

Zen dnia 05/12/2014
Czym zaskoczą siatkari z ostatnich miejsc w OL. Jedynie
liczę na waleczność gdyż umiejętności brakuje zwłaszcza Bydgoszczankom. Faworytem gospodynie.
coz, Biedziak w tym secie zagral alepiej niz w pierwszym ale w dalszym ciagu to najslabsze ogniowo zespolu a ilosc zlych wystaw...jakim cudem Palac wygral drugiego seta to nawet "tam na gorze" nie wiedza..
1:8...8:8 to tyle o poziomie
Mucha... smiley
Fojucik- robi sie dziewczyna do wszystkiego..
Dobre wejscie Baldygi
Zagubiony w koncowce trener Palacanek..
Julka- nakrywaj bo dam po lapach!
jerzyk_ dnia 06/12/2014
Mecz Developers - Pałac

Można powiedzieć, że nowy trener Pałacu poustawiał trochę inaczej ten zespół. Przede wszystkim, co zauważyłem, to grają non stop zawodniczki doświadczone. Może, jeżeli będzie konsekwentny do końca ligi, to zdoła jeden mecz wygrać smiley zobaczymy.
Przeżyjmy to jeszcze raz

Jak dla mnie jest to do chwili obecnej najlepsza akcja Orlen Ligi. Kto chce niech jeszcze raz ją sobie powspomina (tak trochę z innej kamery niż polsat) smileysmileysmiley

ksdani dnia 06/12/2014
wrzucilem do rozwiniecia dla "zachety" smiley
Budowlane wychodza z Kajzerka smiley
zaczyna sie od 0:6 dla łodzianek...0:7..Nuszelka na zagrywce juz wyeliminowana Urban +> wchodzi Krycha ale drugi blad Kaliszuk ( przejscie lini 3 mx2) i mamy 0:8
Kaska Konieczna wraca do gry smiley
ksdani dnia 07/12/2014
mecz konczacy kolejke zaraz sie zacznie..he zobaczyc Strozik na boisku ( czy znowu bedzie bdb przyjmowac i poprawi atak), ocw Kurnikowska, jasinska tez na rozegranie...nomoze..Bodzio, dam cukierka jak wpuscisz..
mamy wysciowki i Strozik z Kurnikowska sa..
gre BKS w tym meczu kladzie za wolne "swiecowe" rozegranie.
Pomysl z Horka i Bamber mialby sens gdyby Aluprof mial sypaczke a nie wystawiaczke. Gorsze przyjecie i odciecie gry srodkiem ..oj trenerze..
heh Niemczyk zuwazyl Trojan i Strozik..wczesniej o niech nic nie wiedzial.. brawo, lepiej pozno niz wcale.
Lucie chyba przeczytala i zaczela troche szybciej grac.
jerzyk_ dnia 07/12/2014
Mecz Bielska z Muszynianką bardzo fajny.
Śmiem twierdzić, że to był jeden z najlepszych meczów pokazanych przez polsat w tym sezonie OL. Przez długi okres czasu mecz był wyrównany i na niezłym poziomie. Ciekawie się go oglądało.
Fajnie też było popatrzeć na trzy młode siatkarki (a czasem nawet cztery), które grały w tym meczu, również na niezłym poziomie. Mam na myśli Kurnikowską, Trojan i Stróźik a w porywach również Sosnowską.
Atutem Bielska była niewątpliwie wracająca do dużej formy Bamber-Laskowska, na którą Muszynianka nie mogła znaleźć sposobu, choć atakowała tylko po jednym kierunku - skos, no i Mariola Wojtowicz, która uzyskała w tym meczu przyjęcie na poziomie uwaga 81% perfekcyjnego. smiley Coś po prostu niebywałego.
Po stronie Muszynianki zawiódł w tym meczu atak ze skrzydeł. Dla porównania przytoczę skuteczność ataku 3 skrzydłowych Muszynianki w meczu wyjazdowym z Atomem i z Bielskiem. I tak mamy: Karter 63% i 35%; Różycka 52% i 14%; Kurnikowska 43% i 23%. Z takim atakiem to i tak trzeba dziewczynom oddać honor, że ugrały dwa sety i prowadziły wyrównaną walkę przez cztery. smiley
ksdani dnia 08/12/2014
atak: KSZO 21%, Pila 24%, Mineralne 33%
przyjecie legionovia 32%/14%

Ola Wojcik..ponad 60% w ataku i dwadziescia kilka % pozytywnego przjecia ...

Belcik grajaca z jedna srodkowa smiley

Mucha znowu pokazala od kogo powinni zaczynac ustalac siodemke wyjsciowa - juz wystarczy Wojtowiczowi czy dalej lawa?

Strozik 40 przyjec, 34 ataki i to 3/4 ze swiec i kolejna 5 bl Trojan

Palac znowu przegral ale dziewczyny zagraly niezly mecz - swiatelko w tunelu?

Szarlotka znowu ponizej...

Nafta....... smiley
Druga porażka siatkarek Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna

Niestety po bardzo wyrównanym meczu siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna uległy miejscowym siatkarkom BKS Aluprofu Bielsko-Biała 2 : 3 (21:25, 25:23, 25:20, 18:25, 5:15). rMineralner1; mimo porażki wciąż plasują się na drugiej pozycji w ORLEN Lidze.

Oba zespoły do meczu przystępowały w dobrych nastrojach - miejscowe siatkarki z Bielska po zwycięstwie nad Developresem Rzeszów natomiast przyjezdne siatkarki z Muszyny po zwycięstwie nad Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Zwiastowało to kibicom zgromadzonym w hali oraz przed telewizorem znakomite emocje.

Pierwsza partia w początkowym fragmencie idealnie odzwierciedlała przedmeczowe przypuszczenia r11; twardy, wyrównany, siatkarski pojedynek. Po drugiej przerwie technicznej "szósty bieg" wrzuciły bielszczanki i po serii błędów siatkarek Polskiego Cukru odjechały rywalkom i pewnie zwyciężyły w premierowej odsłonie 25:21.

Pozytywnie "nakręcone" siatkarki BKS z przytupem rozpoczęły drugiego seta i już na wstępie wypracowały kilka oczek przewagi. Po przerwie na żądanie ( przy stanie 10:14) podopieczne Bogdana Serwińskiego znacznie poprawiły swoją grę i wyszły na prowadzenie. Wyrównana końcówka okazała się szczęśliwa dla przyjezdnych i to one zapisały drugą odsłonę na swoje konto zwyciężając 23:25.

Kolejna, trzecia odsłona meczu to ponownie wyrównana gra obu ekip. Do drugiej przerwy technicznej zespoły szły "łeb w łeb", po której siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka zdecydowanie odskoczyły podopiecznym Leszka Rusa i niezagrożone utrzymały przewagę i w całym meczu wyszły na prowadzenie, wygrywając partię 20:25.

Bielszczanki nie zdeprymowały się po dwóch przegranych setach i bardzo dobrze weszły w czwartą odsłonę spotkania. BKS kontrolował przebieg partii głównie za sprawą znakomitej dyspozycji atakującej Natalii Bamber-Laskowskiej. Nikt nie miał złudzeń, że mecz w Bielsku rozstrzygnie rozgrywka tie-break. Czwarta partia dla bielszczanek 25:18.

Prawdziwy koncert gry BKS kibice oglądali w tie-breaku. Miejscowe siatkarki na zmianę stron schodziły zr30; siedmioma punktami przewagi (8:1). Całkowicie zdominowały Polski Cukier Muszyniankę Muszyna w piątej odsłonie i pewnie zwyciężyły 15:5 a w całym spotkaniu 3 - 2.

Szansę na rehabilitację "Mineralne" będą miały już za niespełna tydzień, kiedy to w sobotę 13 grudnia o godzinie 17:00 na własnej hali będą podejmowały beniaminka ORLEN Ligi Developres Rzeszów. Zapraszamy!