2011/2012

Europejski Puchary - Kobiety: k3
Europejskie Puchary LM

Po trzech sezonach rywalizacji w Europejskiej Lidze Mistrzyń siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot zmierzą się po raz kolejny na arenie międzynarodowej, tyle że tym razem areną ich zmagań będą rozgrywki Pucharu CEV. Pierwszym rywalem, który zagości w ERGO ARENIE w czwartek, 11 grudnia, o 20:00 będzie belgijski Gea Happel Amigos Zoersel.

- Przed sezonem graliśmy z VDK Gent podczas turnieju, który służył jako przygotowanie do meczów ligowych i nie mieliśmy z nimi większych trudności. Rok temu zespół grał też z nimi w Lidze Mistrzyń, gdzie niekwestionowanie triumfował – wspomina trener sopocianek, Lorenzo Micelli. – Gea Happel jest zespołem notowanym nieco niżej niż drużyna z Gandawy, więc musimy zachować pełne skupienie, zagrać swoją siatkówkę z mocną i trudną zagrywką. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego spotkania.

Atomówki rozpoczynają zmagania w Pucharze CEV później niż inne zespoły ze względu na wycofanie się z rozgrywek ukraińskiego rywala, Siewierodonczanki Siewierodonieck. Dla sopocianek przygoda z Pucharem CEV zaczyna się więc od 1/8 finału i starcia z Gea Happel, który zajmuje obecnie 6. miejsce w belgijskiej ekstraklasie, a w składzie ma same krajowe zawodniczki. Atomówki podejdą do Belgijek, tak jak do każdego innego przeciwnika, z dużym szacunkiem, ale dwumecz z pierwszymi rywalkami w Pucharze CEV trzeba po prostu wygrać. Jeśli ta sztuka im się uda, wszystko wskazuje na to, że w 1/4 finału zagrają z Prosecco Doc-Imoco Conegliano. W składzie włoskiej drużyny, prowadzonej nota bene przez dobrze znany w Sopocie duet trenerski Nicola Negro – Rossano Bertocco, występują dwie aktualne mistrzynie świata: Alisha Glass i Rachael Adams, a także Neriman Ozsoy, Monica de Gennaro czy Valentina Fiorin. Niewątpliwie więc włoski zespół może być stawiany w gronie faworytów całego turnieju. Do zwycięzców 1/4 finału dołączą zespoły, które zajmą 3. miejsca w poszczególnych grupach Europejskiej Ligi Mistrzyń.

Pierwszy mecz pomiędzy PGE Atomem Treflem Sopot i Gea Happel Amigos Zoersel będzie transmitowany przez Polsat Sport. Rewanż w Belgii zostanie rozegrany tydzień później, 18 grudnia.

Katarzyna Wirkowska

LM
09.12 Impel Wrocław - Omiczka Omsk Region 0:3 (20:25, 24:26, 18:25)- Link
10.12 Dinamo Kazań - KPS Chemik Police 3:2 (25:13, 20:25, 26:24, 23:25, 15:10)- Staty

09.12 Partizan Vizura Belgrad - Nordmeccanica Piacenza 0:3 (15:25, 16:25, 20:25)- Staty
09.12 Nantes VB - Fenerbahçe Grundig Stambuł 0:3 (15:25, 19:25, 15:25)- Staty
11.12 VakifBank Istambuł - RC Cannes 1:3 (23:25, 25:23, 24:26, 25:27)- Staty
11.12 Voléro Zurych - Eczacibaşi VitrA Stambuł 1:3 (25:20, 23:25, 16:25, 25:27)

Puchar CEV - 1/8 finału:
10.12 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - CS Volei Alba Bla 3:1 (25:22, 25:16, 19:25, 25:22)- Staty

11.12 PGE Atom Trefl Sopot - Gea Happel Amigos Zoersel 3:0 (25:13, 25:16, 25:19) - Staty

CEV: Link

Mecze będą również transmitowane na Laoli ( w tym naszych zespołów)
ksdani dnia 08/12/2014 · 211364 Komentarzy · 3903 Czytań · Drukuj

Alutka dnia 08/12/2014
Już w czwartek o 20:00 w ERGO ARENIE PGE Atom Trefl Sopot zagra pierwsze spotkanie Pucharu CEV z Gea Happel Amigos Zoersel.
Podobnie jak na mecze w europejskich pucharach w zeszłym sezonie, tak też w tym karnetowicze innych pomorskich drużyn mogą liczyć na specjalną promocję. Za okazaniem ważnego karnetu na mecze swojej drużyny, w kasie klubowej hali kibic otrzyma darmową wejściówkę na to spotkanie. Kibice żużlowi proszeni są o okazanie abonamentów na ostatni zakończony sezon ligowy. Kibice PGE Atomu Trefla Sopot, którzy posiadają karnety sezonowe, mogą za ich okazaniem odebrać jeden darmowy bilet.
Zen dnia 09/12/2014
Dziewczyny z Chemika już w Kazaniu. Zaliczyły spacer - zimmno.
Zyczę wygranej w trudnym meczu z najmocniejszym rywalem.
ksdani dnia 09/12/2014
1 set Impelek nierowny, dalej problem z rozegraniem- za wolno i zabyt oczywiste wystawy. Moze jednak Gryka?
Slabe przyjecie, trener ze slepota ( chyba kurza), brak ataku...
jerzyk_ dnia 09/12/2014
No cóż, Impel w rozgrywkach LM to jest jednak dramat. Trzy mecze i trzy razy po 3:0. Żadnego seta jeszcze Impel nie wygrał. Zanosi się na najsłabszy występ polskiego zespołu w tych rozgrywkach. Obawiam się, że już do końca rozgrywek Impel nie wygra nawet seta. smiley Masakra. smiley
Dziś za to mogliśmy przed kamerami poobserwować grę Ani Gejman. Co się przez ostatnie dwa lata porobiło z tą dziewczyną. Na boisku wygląda obecnie jak libero bez przyjęcia. smiley
ksdani dnia 10/12/2014
co prawda to prawda, gdzies zniknela pewna siebie zadziora..ale serwis poprawila i 3 punkty zdobyla czyli tyle samo co np. Kąkolewska przez 3 sety i o 2 wiecej niz Kwiatkowska ( kto wogle wymyslil zeby Anite wstawiac na atak w zespole grajacym w LM?)...swoja droga 9 atakow i zero skutecznosci...ehh szkoda dziewczyny...

Juz dosc dawno napisalem, ze nie bardzo mi sie podoba to co robi Tore w Impelu i ta LM to potwierdza...niestety
Waldi dnia 10/12/2014
Niestety Norweg ściągnąl "swoje" zawodniczki, ale te grają jakby były obce. Kto kieruje karierą Ani Grejman to nie wiem, ale wybory klubów, mówią, że nikt rozsądny. Półtora sezonu siedzenia na ławie dało swoje i jeśli nie zmieni otoczenia to niestety można ją spisać na straty. Ciężko mi to pisać, bo to przecież moja ulubiona zawodniczka.
No i atak smiley Impel wygląda jak drużyna bez ataku, bez przyjęcia, rozegrania i środka (dzięki rozgrywającej). Autorska koncepcja zespołu Tore na razie nie wypaliła.
Jestem ekstremalnie rozczarowany. Graliśmy nie to, co mieliśmy ustalone. Na treningach gramy jak mistrzynie, a na meczach jak juniorki. Musimy przestać trenować jak mistrzynie, a grać jak juniorki. Tę drużynę naprawdę stać na wiele, ale powtarzam - potrzeba stałości - mówił po zakończeniu potyczki Tore Aleksandersen, trener Impela.
Zen dnia 10/12/2014
Dziś Chemik górą.
Musza pojechac serwisem i same dobrze przyjmowac a wtedy...tfu tfu tfu smiley
na laoli Chemik o 17:00 a Agel PROSTEJOV - Rabita BAKU o 17:30
jerzyk_ dnia 10/12/2014
Ja również liczę na dobry występ Chemika, ale tak bez przesady. W jaskini lwa, nie liczę na wygraną, ale tak może na jeden punkcik smiley
Jednak mam nadzieję, że nie poddadzą się bez walki.
poczatek to masakra w przyjeciu na 19 straconych punktow z 8 to bezposerdnie bledy w przyjewciu a reszta konsekwencja zlych odbiorow ..9:11..10:13..10:19..
mecz na poziomie III ligi albo gorzej
Bielszczanin dnia 10/12/2014
kto zagrywa ten wygrywa, chociaż dzisiaj i dynamo i chemi przede wszystkim kiepsko przyjmują. Dobra nie jest najgorzej dojedźmy tego 2 seta do końca i zaczynamy od nowa smiley Pozdrawiam
Ufff..troche powietrza zeszlo... jeszcze MGM niech sie wlaczy
Rabita przegrywa 1 seta do 19...przyjecie momentami ..tzn. brak przyjecia jak w meczu w Kazaniu
3 set, nasze zbudowaly przewage i zaczely robic blad za bledem...
Mam kilof!
przegrana 3 seta na wlasne zyczenie. 23:20..24:23..i 24:26..
i w stylu amatorek z Pardubic.
kaska02 dnia 10/12/2014
Gośka powinna zejść już w 3 secie, niestety, ale dziś w ataku kompletnie sobie nie radziła. Szkoda seta, bo będzie boleć jak Kazań wygra za 3 pkt.
Gdym byl zlosliwy ( a ocw nie jestem...chyba..no moze)..trzymal Goske zeby mial kto przyjmowac obok Anki?

Rabita z Agel po 1 w setach i tam wszystko jest mozliwe.
nie no 3 mecze jednoczesnie ..ide na Dabrowki smiley
dawac dawac nie bać się wygrać tego 4 seta !
Sobolska konczy asem 2 seta i 2-0 dla MKS i Chemik tez wygrywa..mamy TB
To co czasem wyrabia Ogjenovic..
no udało się już zdobyć punkt, zobaczymy co dalej
Chemik chyba testuje nasza cierpliwość
taa ale jak mozna nie konczyc takich pilek na siatce i to 2 razy w jednej akcji i zmaist po 4 mamy 3:5
Rabita przegrala kolejnego seta i juz ma stracony punkt a zobaczymy jak to bedzie dalej.
Brawo Chemik za 1 pkt. Glinka, Zenik katastrofa, słabo Agnieszka i Maja. Ania uratowała 1 pkt dla Chemika a mnie do gustu przypadły zwłaszcza jej obrony i dogrania.
Przy tak słabej dyspozycji kilku siatkarek wynik sukcesem.
Chemi na górze w tabeli. Stawka meczu wysoka i dlatego pewnie błędy. Zawsze tak się gra jak przeciwnik pozwala.
konczac wystep Chemika: jak juz robili zespol na LM to moze jedna rogrywajaca w ekipie to bezmyslnosc a wyglada na to, ze Rabka nie ma szans na granie nawet przy slabym meczu Ognjenowicz
Agel wygrywa z Rabita po tb czyli 3:2...
nastepny zespol w ktorym postawiono na sile ataku kosztem przyjecia dostaje becki i dobrze.
Rabita może miec kłopot z wyjściem z grupy.
KSD 19 pkt w tym 3 bloki. Kilka swietnych obron.

oo wlasnie druga Kaska konczy asem mecz Tauronu.
Grt
ksdani dnia 11/12/2014
1. Chemik Police 2:1 7 8:3 247:232
2. Dynamo Kazań 2:1 6 8:5 291:270
3. Rabita Baku 1:2 3 5:8 279:288
4. Agel Prościejów 1:2 2 3:8 231:258
w kazdym razie w skladzie atomowek na stronie cev nie ma Damaske ..czyli nihil nili sub sole...oby rywalki za dobrze nie serwowaly
Brak srodka w wykonaniu atomu to totalna kicha i ta radocha z tylu pilek do Smoku to chyba jakis zart ale niezbyt udany.
meczowa dla Cannes z vakifem..tfu tfu smiley
Diouf and Wolosz lead Unendo Yamamay to impressive shutout
...
On Diouf's serving, the Italian team achieved an incredible 9-point series, inspired by the brilliant direction of Joanna Wolosz, and broke away to eventually close the match at 25-20.

CEV

"Ginialna" Joaska..no...no.. smiley
fiuu, Vakif przegrywa u siebie z Cannes 1:3 majac wiecej blokow 13-4 i lepsza skutecznosc ataku 42%-39%. RC lepiej serwowalo o 3 asy ale w bledach wlasnych Vakif sie skompromitowal. 38 w czterech setach to ponad 9 bledow w secie.. to cos czego sie absolutnie nie spodziewałem- kompromitacja