Gości Online: 2

Zarejestrowanch Uzytkowników: 417
Najnowszy Użytkownik: Barry
11 kolejka Orlen Ligi
Orlen Liga 13.12 Polski Cukier Muszynianka Muszyna - KS Developres Rzeszów 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)MVP: Maj-Erwardt - Staty
13.12 SK Bank Legionovia Legionowo - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (22:25, 24:26, 25:21, 25:23, 12:15)MVP: Konieczna - Staty
14.12 Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (25:21, 18:25, 25:12, 27:29, 13:15)MVP: Bamber-Laskowska -Staty
14.12 KS Pałac Bydgoszcz - KPS Chemik Police 0:3 (12:25, 11:25, 20:25)MVP: Kowalińska - Staty
14.12 PTPS Piła - ATOM Trefl Sopot 0:3 (17:25, 18:25, 13:25)MVP: Durajczyk - Staty
15:12 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Impel Wrocław 0:3 (23:25, 22:25, 24:26)MVP: Kaczor - Staty
ksdani dnia 12/12/2014 · 211365 Komentarzy · 2879 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 12/12/2014
Szanując zdanie Magdy musieliśmy też szanować zdanie sztabu, który dostał szansę prowadzenia drużyny SK bank Legionovii. Nie znaleźli kompromisu, mediacja nic nie dała i musieliśmy zareagować.
...
Plaga kontuzji towarzyszy nam od powrotu dziewczyn z kadr juniorek i seniorek, a mamy ich w składzie aż 7-8! Co do wzmocnień na pozycji atakującej to mamy Malwinę Smarzek, na którą będziemy stawiać o czym mówiliśmy od początku. Mamy też młodą Monikę Bociek, która jest uniwersalna, no i Justynę Antosiewicz.

OL

No prosze, zobaczymy Antosiewicz..w koncu...
Anna dnia 12/12/2014
Dla mnie mało profesjonalnie zachowanie...
ksdani dnia 13/12/2014
Profesjonalne, czyli dobro zespolu ponad wlasne "poglady"?
Nie znamy szczegolow, wiec coz, licze na to, ze Justyna dostanie szanse ..
jerzyk_ dnia 13/12/2014
Dla mnie, drużyna Legionowi jest obecnie źle zbilansowana na ataku. Granie na trzy młode atakujące na tej pozycji, bo Smarzek (18 lat), Bociek (18 lat), Antosiewicz (18 lat) to jest przesada i nie wróżę tej drużynie nic dobrego w kolejnych spotkaniach. Choć życzę jej sukcesów.
Waldi dnia 13/12/2014
A ja myślę, że będzie lepiej niż przedtem. Też życzę jej sukcesów.
Tyranska wlasniew dostala zolta kartke..ma mloda "charakterek"....hmm..tzn. mecz 1 ligi smiley
Kurnikowska w aut i po 21..a pozniej dodaje
..
25:21 Kurnikowska po raz kolejny popisuje się skutecznym blokiem. Koniec seta
24:21 Radenkovic na zagrywce i ostatni punkt 1 seta
24:21 Dobrze Muszynianki atakiem
23:21 Kurnikowska ponownie skuteczna gra na siatce i blok na zawodniczce z Rzeszowa
22:21 Kurnikowska zatrzymuje atakującą Developres
1 set to 8:3..a w drugim mamy 8:2..Dev jak do tej pory fatalne "poczatki" , pozniej juz duzo lepiej.
relacja txtowa z meczu Legionowia - Dabrowa:
no nie, 12:8 i 12:14...
drugi set i powtorka z rozrywki..7:3, 9:4 i po 11..
63' 24:26 Punktowy blok Dziękiewicz po ataku Smarzek z szóstej strefy.
62' 24:25 Pojedynczy blok Koniecznej po ataku Wójcik.
61' 24:24 Bechis zmienia Bociek.
jerzyk_ dnia 14/12/2014
Składam gratulacje cukiereczkom !!! smileysmileysmiley
Dziś pewnie pokonały beniaminka z Rzeszowa i są już praktycznie pewne drugiego miejsca na półmetku ligi. Naprawdę szacuneczek.
Dzięki temu mają dobre rozstawienie w PP. Z Chemikiem mogą spotkać się dopiero w finale. W półfinale nieprawdopodobnej Atom, zatem szansa na dojśćie do finałów jest. Życzę powodzenia. smiley
Gratulacje także dla Legionovi ! smiley
Za urwanie Dąbrowie jednego punkta. Trochę, można się było tego spodziewać, wszak Dąbrowa po morderczej pięciosetówce z Rumunkami w pucharze CEV no i dodatkowo bez swojej szóstkowej Katsiaryny Zakreuskay, która nadal leczy kontuzję.
Smarzek - 60 ataków. smiley ciekawi mnie jak długo ta dziewczyna pociągnie, i czy uda się jej przed play-off nie załapać kontuzji.
Prawdziwy test Legionovi to będą dwa następne mecze. Bielsko, a potem Muszynianka. Jak tu uda się urwać punkty, to będzie znaczyło - "że w reformach coś drgnęło" smiley
ksdani dnia 14/12/2014
Tez sie boje o ta ilosc atakow Malwiny. Licze jednak, ze tyo tylko taki poczatek i jej w OL i trenera. Jezli tak bedzie dalej to do konca sezonu raczej nie wytrzyma smiley
Pewne zwycięstwo siatkarek Polskiego Cukru Muszynianki!

Podopieczne Bogdana Serwińskiego bardzo pewnie pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3 : 0 (25:21, 25:19, 25:18) i tym samym do rundy rewanżowej rMineralner1; przystąpią z pozycji v-ce lidera rozgrywek ORLEN Ligi.

Po pierwszej rundzie siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna zgromadziły 28 punktów, przegrywając jedynie w dwóch spotkaniach: z Chemikiem Police i BKS Aluprofem Bielsko-Biała. W spotkaniu rozpoczynającym XI kolejkę ORLEN Ligi rMineralner1; mierzyły się z beniaminkiem z Rzeszowa.

Mecz w Muszynie miejscowe siatkarki rozpoczęły z wysokiego rCr1; (4:0). Z każdym kolejnym punktem rMineralner1; grały pewniej i skuteczniej. Przewaga gospodyń została szybko zniwelowana po pierwszej przerwie technicznej i jeszcze przed drugą regulaminową przerwą Rzeszowianki odrobiły większość strat. Zapowiadało to kibicom emocjonującą końcówkę pierwszej partii, jednak górę wzięło doświadczenie siatkarek Polskiego Cukru Muszynianki, które popełniły znacznie mniej błędów i ostatecznie pewnie zwyciężyły 25:21.

Druga partia rozpoczęła się analogicznie do pierwszej odsłony. Podopieczne Bogdana Serwińskiego błyskawicznie zbudowały przewagę punktową. rMineralner1; spisywały się bardzo dobrze na siatce, szczególnie w bloku. Tym razem siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki nie pozwoliły zbliżyć się rywalkom i niezagrożone utrzymały pewną, bezpieczną przewagę do końca seta, który padł ich łupem w stosunku 25:19.

Początek trzeciej odsłony zwiastował bardziej wyrównaną grę. Żaden z zespołów nie potrafił zbudować większej przewagi. Nie trwało to jednak długo, ponieważ gospodynie nie zamierzały przedłużać spotkania w Muszynie i fundować sobie nerwowej końcówki seta. Po drugiej przerwie technicznej siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki odskoczyły Developresowi na kilka roczekr1;. W pełni kontrolując przebieg seta miejscowe siatkarki pewnie zwyciężyły w trzecim secie 25:18, a w całym meczu 3 - 0.

W następnej kolejce zespół Polskiego Cukru Muszynianki Muszyny wyjedzie do Łodzi, gdzie będzie podejmował miejscową drużynę Budowlanych. Będzie to ostatnia przedświąteczna potyczka rMineralnychr1;, a zarazem pierwsza kolejka rundy rewanżowej fazy zasadniczej ORLEN Ligi.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna r11; Developres SkyRes Rzeszów 3 : 0 (25:21, 25:19, 25:18)

Składy:
Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Carter, Różycka, Wojcieska, Radenkovic, Kurnikowska, Plchotova, Maj-Erwardt (libero), Gierak, Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach, Sosnowska, Hatala

Developres SkyRes Rzeszów: Olszówka, Nowakowska, Hawryła, Budzoń, Szeremeta, Mucha, Borek (libero), Warzocha, Śliwińska, K. Filipowicz, Głaz, P. Filipowicz (libero)

Artur Ziółko
Kurcze, Bamber prawodpodonie z kontuzja.. smiley
Beier w ataku znowu fatalny poczatek
na szczescie Natalia wrocila w 3 secie, fakt, przy stanie 8:1 dla przeciwniczek ale jednal
W meczu natomiast Polic z Bydgoszczą, trener Cucariini wystawił kompletnie drugi skład. Łacznie z rozgrywającą i libero. Pomimo takiego posunięcia drużyna z Bydgoszczy praktycznie nie istnieje na boisku. Tak grają młode, polskie zdolne z prawdziwymi wyjadaczkami ligowymi.
Ciekawi mnie natomiast dlaczego w składzie Bydgoszczy nie ma Polak, czyżby jakaś kontuzja ? smiley
1 mecz: cieszy, ze Kurnikowska posluchala...blisko 50% w ataku to bdb..
2 mecz: niezle spotkanie Legionowi ( mimo przegranej) tylko ta gra srodkiem to lezy i kwiczy. Tauron wygral ale przyjecie slabo i jeszcze slabiej.
3 mecz: szkoda Strozik, przez dwa sety najlepsza w zespole obok Bamber a pozniej sie zaciela. Trener zamiast spuscic powiewtrze z mlodej to jeszcze jej dolozyl.. . Muhlsteinova dalej gra chwilami wprost fatalnie i jakim cudem one cos wygrywaja to cos w rodzaju CUDU albo jeszcze gorzej bo niski poziom przeciwniczek. Budowlane w 4 secie szly po 3 punkty ale stanely a trener nie wyczul "chwili" i zmiany.
4 mecz: Palacanki- rozbity zespol, wiekszosc zawodniczek dalej bez formy. W Chemiku zaskakujaco slabo Kowalinska
5 mecz: Atomowki odbyly lekki sparing z mlodziczkami...czasem uzywam okreslenia, ze jakis zespol gral bez przyjecia ale 18% pozytywnego i 5% perfekt to chyba rekord in minus w historii siatki dziewczyn na tym poziomie rozgrywek. Slow brak.
ksdani dnia 15/12/2014
MUKS Poprad Stary Sącz wycofał się z rozgrywek II ligi

Szkoda, tracimy kolejny klub, zawodniczki..ludzi..
smiley
O ile w pierwszym secie poczatek nerwowy i malo skuteczny to pozniej beniaminek byl zespolem lepszym od medalistek poprzedniego sezonu.
Drugi set to przewaga gospodyn ..ale pozniej 8 punktowa seria Impelek i kiszka. Podwojna w koncowce nie powinna zostac do konca.
Wroclawianki pokazuja niestety dlaczego przegrywaja w LM
3 set, seria Impelu i 16:10 ale to nie wszystko ..ups 7 punktowa seria KSZO... nienormalne staje sie norma
szkoda dziewczyn z KSZO,,24:21 i traca 5 punktow, serwis Kaczor je polozyl a ostatnia akcja.
Za pozna zmiany Vasilewej ( 5 zespsutych atakow i 2 nieudane kiwki) tez miala znaczenie w przebiegu seta.. .
ksdani dnia 16/12/2014
- Zabrakło wiary we własne umiejętności. Wychodziła nam jedna, druga akcja, a potem znów traciłyśmy cztery punkty z rzędu. To podcinało skrzydła r11; mówi atakująca Developresu, Paula Szeremeta, która ma już dość porażek. r11; Wszystkie w drużynie oczekujemy od siebie dużo więcej. Nie można się już tłumaczyć młodym wiekiem i brakiem doświadczenia. Czas zacząć wygrywać r11; stwierdza atakująca ekipy z Rzeszowa.