2011/2012

15 kolejka Orlen Ligi
Atomówki podejmą w ERGO ARENIE wicemistrzynie Polski

Brązowe i srebrne medalistki już w tę sobotę zmierzą się ze sobą w ERGO ARENIE. PGE Atom Trefl Sopot podejmie Impel Wrocław w meczu 15. kolejki ORLEN Ligi o 14:45.

Sopocianki wyjdą na to spotkanie niezwykle zmotywowane. Po pierwsze dlatego, że mają sobie coś do udowodnienia po przegranej w Policach z Chemikiem 0:3, po drugie zaś ze względu na wysoką rangę tego spotkania, które może być jednym z decydujących o miejscach na koniec rundy zasadniczej.

- To będzie bardzo ważny dla nas mecz – jeśli go wygramy, będziemy bliżej wicelidera. Jeśli przegramy, to spadniemy na czwarte miejsce. Dlatego nie ma dla nas innego wyjścia, jak to spotkanie wygrać – zapowiada Katarzyna Zaroślińska, atakująca PGE Atomu Trefla.

Zaroślińska w pierwszym meczu tego sezonu z Impelem Wrocław odnotowała najwyższy punktowy rezultat w tym roku. Atakująca ustrzeliła 36 „oczek”, ale podkreśla, że to spotkanie będzie zupełnie innym niż starcie z początku sezonu.

- Na pewno będzie to mecz zupełnie inny, bo wtedy oba zespoły się docierały – zarówno my, jak i Impel. Jedyne, co pozostaje, to zmusić przeciwnika do błędu dobrą zagrywką i utrudnić grę blokiem – to będą nasze podstawowe założenia na ten mecz – podkreśla najlepiej atakująca ligi.

Obecnie Atomówki zajmują 3. miejsce w lidze i mają cztery punkty straty do wicelidera, Polskiego Cukru Muszyna oraz osiem „oczek” do lidera z Polic. Nad czwartym Impelem i piątym BKS Aluprofem Bielsko-Biała sopocianki mają dwa punkty przewagi.

Katarzyna Wirkowska
PGE Atom Trefl Sopot

Pierwszy mecz w Muszynie w 2015 roku!

Już jutro o godzinie 17:00 na parkiet hali w Muszynie wybiegną zespoły Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna i KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego. Będzie to inauguracyjne spotkanie na muszyńskiej hali w 2015 roku.

Zdecydowanym faworytem sobotniego starcia będą gospodynie z Muszyny. Podopieczne Bogdana Serwińskiego od dłuższego czasu zajmują pozycję wicelidera ORLEN Ligi i wspaniale radzą sobie w obecnym sezonie. Beniaminek z Ostrowca Świętokrzyskiego również całkiem nieźle poczyna sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej zajmując 9 lokatę w tabeli.

Mecz pierwszej rundy w Ostrowcu Świętokrzyskim pomiędzy tymi zespołami zakończył się pewnym zwycięstwem Muszyny w trzech setach. Jak będzie tym razem? Czy drużyna Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna umocni się na drugiej pozycji w lidze?

Zapraszamy wszystkich na halę do Muszyny!

Artur Ziółko

10.01 ATOM Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0 (25:14, 25:19, 25:15)MVP: Bełcik - Staty
10.01 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - KPS Chemik Police 3:2 (25:19, 21:25, 25:20, 19:25, 15:12)MVP: Sobolska - Staty
10.01 Polski Cukier Muszynianka Muszyna - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:23, 22:25, 25:16, 25:19)- Staty
12.01 Budowlani Łódź - PTPS Piła 3:1 (21:25, 25:17, 25:19, 25:14)MVP: Śliwa - Staty
12.01 BKS Aluprof Bielsko-Biała - KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:15, 24:26, 25:19, 25:21)MVP: Horka - Staty
13.01 SK Bank Legionovia Legionowo - KS Developres Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:20)MVP: Smarzek - Staty

Zen dnia 09/01/2015
Na stronie Polsatu w programie jest transmisja jutrzejszego meczu o 14,45. Na stronie OL brak. Nie wiem gdzie prawda.
Jednak taki mecz powinien być transmitowany. Bardzo ważny dla obydwu drużyn chcących uniknąć 4 miejsca w tabeli. Faforytem Atom ale przy niskiej skuteczności ataku w meczu z Chemikiem( Leys 5 %) może być ciężko.
ksdani dnia 09/01/2015
Zgadza się. Zdecydowano o przeprowadzeniu transmisji- i dobrze smiley
ksdani dnia 10/01/2015
Impel w przyjeciu nie istnieje - niemal.. 22%/4$ w pierwszym secie..zespol majacy walczyc o medal
III set..12:13...18:13... i wszystko
21:14..a po co trener impelu zdjal Hagglund to nawet on sam nie wie. Przynajmniej by sie troche zgrala z zespolem..a tak to totalna kicha..i Kakolewska zmieniona przy stanie22:14..po co?
Grt dla Atomowek. Widac, ze z Iza graja "lzej" i sa pewniejsze smiley
Impel to....no jest jeden plus, Hagglund mimo braku zgrania rzucila kilka fajnych pilek i to daje jakies szanse na przyszlosc chociaz z tym kolczem to nawet to pozostaje niewiadoma.
o masz, nie wierze swoim uszom..pierwszy set dla Dabrowy a w drugim do 14 caly czas przewaga po stronie gospodyn..teraz po 15..
co jest ..20:17 dla Dabrówek...MIneralne przegraly drugiego seta do 22...
o masz odezwalem sie i poszlo..Dabrowa zero a Chemik szesc pkt i 20:24...
Anna dnia 10/01/2015
praca przeszkodziła mi w dotarciu do hali! grrrrrr. Ale nic wielkiego nie straciłam. Zobaczymy co Sopot pokaże z włoskim zespołem. Jakąś cichą nadzieję mam smiley
jerzyk_ dnia 10/01/2015
Muszynianka wygrywa z Ostrowcem Świętokrzyskim 3:1 czyli inkasuje pełne 3 punkty - BRAWO !!!

A tak o meczu piszą z lajfy.com
Zawodniczką meczu zasłużenie zostaje Katie Carter z drużyny Polskiego Cukru!!!! Brawo dla obydwu drużyn. Przepiekna i pełna poświęceń gra. Doskonałe ataki i ofiarne obrony. Byliśmy dzisiaj świadkami pełnej emocji gry na najwyższym poziomie r11; zwłaszcza w ostatnich 2 setach.

Szkoda że nie mogliśmy oglądać tego meczu, albo nawet jeszcze lepiej mecz Dąbrowy z Chemikiem - tam to się dzieje smileysmileysmiley
yep..nawet wyniki podaje z opoznieniem ..wlasnie tb.. smiley
kurcze zdazyla Krycha czy nie?...
racja. szkoda, że nie ma tych meczów w tv. DG może przerwać serię Chemika. No, no.
W Muszynie dziś na rozegraniu grała Radenkovic i od razu ineczej wygląda gra Muszyniaki środkiem. Wojcieska i Plchotova obie po kilkanaście zagrań ze środka i obie powyżej 60% skuteczności w ataku. Brawo. smiley
12 : 6 dla Dąbrowy smiley
13 : 8 dla Dąbrowy smiley
14 : 10 dla Dąbrowy smiley
No i proszę stało się wielki CHEMIK poległ w Dąbrowie!!! smileysmiley
MVP tego meczu zostaje wybrana Dominika Sobolska.
smiley wielkie gratki dla Dabrowy
Gaga dnia 10/01/2015
w sumie duza niespodzianka w Dabrowie, ale taki mecz przyda sie bardzo Chemikowi przed potyczka w LM. Z tego, co mozna bylo sluchac z radiowej transmisji, wynikalo, ze Maja znowu grala dosc schematycznie (prawe, lewe) i obrona MKS miala troche ulatwione zadanie. Co nie zmienia faktu, ze na ta wygrana zapracowaly sobiesmiley Brawa dla Dominiki, Stachy Blond Lachy, Zakreujskiej, Strasz & Co!
Przyjecie-bledy pz: Urban 12 pz- 5 bl, Stanucha 12pz- 0 bl, Mancuso 17pz- 5bl, Zakreuskaya 24pz- 7 bl, Strasz 27pz- 2 bl
Pz zespolu: 40%/20% - 19 bledow, sk. ataku 38%, blok 13, bledow wlasnych 35
Werblinska 27pz- 5 bl, Zenik 18pz- 1 bl, Malagurski 14pz- 3 bl, Glinka 25pz- 4 bl, Jagielo 9pz- 0 bl
Pz: 51%/36% - 13 bl, sk. ataku 37%, blok 8, bledow wlasnych 37

Chemiczki ( nie sprawdzalem) chyba pierwszy raz byly gorsze w skutecznosci ataku...przy takich armatach...proste rozegranie tym razem nie wystarczylo co widac takze po ilosci blokow.

Dobry mecz Glinki i Mroz, fatalnie w ataku Werblinska
Dabrowe za charakter to bym wszystkie chwalil.. smiley
No i oczywiscie dla Leny... i Gosi po przeciwnej stroniesmiley Kto wie, jakby sie tiebreak skonczyl, gdyby Gosia wczesniej powrocila na boisko w piatym secie. To ona konczyla ostatnie pilki, choc weszla w bardzo krytycznym momencie i tak bardzo podciagnela wynik piatej partii.
W MIneralnych lepsze Rozycka czy Wojcieska a kolejna nagroda dla Carter - to wyglada jak jakas promocja w biedronce
ksdani dnia 11/01/2015
Anna Werblińska (kapitan Chemik Police): Gratuluję zespołowi z Dąbrowy Górniczej wygranej. Przegrałyśmy po naszej fatalnej grze, nic nas nie usprawiedliwia, nie mamy nic na swoje usprawiedliwienie. Ogólnie weszłyśmy bardzo źle w to spotkanie, nic nam tak naprawdę nie wychodziło. Miałyśmy problemy z wygrywaniem sytuacyjnej piłki, czy piłki darmowej. Także, na pewno wyciągniemy wnioski. Chyba każdy czekał na nasze potknięcie, także jest, proszę bardzo. Mam nadzieję, że to pierwsze i ostatnie potknięcie w tym sezonie. Wyciągniemy wnioski i musimy się wziąć po prostu do roboty.

Eleonora Dziękiewicz (kapitan Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza): Ja jestem bardzo szczęśliwa, bo naprawdę zagrałyśmy dobry mecz. Myślę, że większość tych błędów, które robiły Police wynikały z naszej dobrej gry, z naszej dobrej zagrywki, dobrej gry blok-obrona. Właściwie to tyle.

Giuseppe Cuccarini (trener Chemik Police): Pierwsze co, chciałbym pogratulować drużynie z Dąbrowy Górniczej. Oni zagrali naprawdę dobry mecz, więc dla nas nie było prostym grać przeciwko nim dzisiaj. Chcę też pogratulować naszej byłej zawodniczce, Dominice Sobolskiej. Zagrała bardzo dobrze i jestem z tego powodu usatysfakcjonowany, ponieważ ona ma bardzo wysoką jakość i może niesamowicie rozwinąć się w najbliższym czasie. O nas mogę powiedzieć, że nasza gra była bardzo falująca - podczas gry, podczas setów i to jest trudne, by wtedy wygrywać. Musimy także pomyśleć o pierwszym secie, w którym byliśmy wyraźnie za przeciwnikiem. Ale to jest tylko jeden mecz, zdobyliśmy jeden punkt i nadal jesteśmy na czele tabeli. Możemy powiedzieć, że jutro nadejdzie kolejny dzień i będziemy mieli tylko kilka dni do meczu z Dynamo Kazań i na tym musimy się skoncentrować.

Juan Manuel Serramalera (trener Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza): Dziękuję bardzo za gratulacje. Oczywiście jesteśmy bardzo szczęśliwy. Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Przed spotkaniem chcieliśmy być gotowi na wszystko i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję. Zagraliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, pokonaliśmy najlepszą polską drużynę. Jestem dzięki temu bardzo szczęśliwy. Byłbym nie fair, gdybym wyróżnił w tym miejscu tylko jedną z zawodniczek. One wszystkie naprawdę zrobiły dzisiaj świetną robotę. Także, komplementy dla mojej drużyny. Dziewczyny trzymały się mocno, walczyły z całych sił o każdą piłkę, tak jak prosiliśmy.

mks.dabrowa.pl/
Polski Cukier Muszynianka Muszyna zwycięża piąty raz z rzędu!

Znakomita passa Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna trwa. Zespół z Muszyny po zaciętym spotkaniu pokonał drużynę beniaminka - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3 : 1 (25:13, 22:25, 25:16, 25:19). Dla gospodyń było to już piąte kolejne zwycięstwo w ORLEN Lidze!

Podopieczne trenera Serwińskiego były zdecydowanym faworytem przed sobotnim starciem w muszyńskiej hali. "Mineralne" na 14 rozegranych ligowych spotkań tylko dwukrotnie schodziły z parkietu pokonane, dzięki czemu pewnie zajmują drugą pozycję w ORLEN Lidze.

Premierowa odsłona spotkania rozpoczęła się od znakomitej gry miejscowych siatkarek. "Mineralne" górowały nad przeciwnikiem w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Z każdym kolejnym punktem przewaga wyraźnie rosła na korzyść Polskiego Cukru Muszynianki. Ostatecznie pierwszy set zakończył się bezapelacyjnym zwycięstwem Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna 25 : 13.

Druga partia przebiegała w zdecydowanie bardziej wyrównanym rytmie. Siatkarki KSZO poprawiły wyraźnie swoją grę, natomiast w szeregi gospodyń zaczęły wdzierać się błędy. Gdy na tablicy widniał wynik 18:22 było już prawie pewnym, że to ostrowianki zapiszą tego seta na swoim koncie. Tak też się stało i KSZO zwyciężyło 22 : 25.

Kolejna, trzecia odsłona lepiej rozpoczęła się dla KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego, który prowadził już różnicą nawet czterech oczek. Podopieczne Bogdana Serwińskiego szybko zabrały się za odrabianie strat i jeszcze przed drugą przerwą techniczną zdołały wyjść na cztero punktowe prowadzenie (16:12). Przewaga okazała się wystarczająca i "Mineralne" niezagrożone wygrały trzecią partię 25 : 16.

Czwarty set był również bardzo wyrównany aż do drugiej przerwy technicznej (16:15). Końcówkę seta zdominowały bezsprzecznie siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki i nie pozwoliły sobie wydrzeć trzech punktów. Czwarta odsłona skończyła się zwycięstwem siatkarek z Muszyny w stosunku 25 : 19 w secie i 3 r11; 1 w całym meczu.

Po zwycięstwie nad KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna umocniła się na pozycji wicelidera w tabeli ORLEN Ligi. W następnej kolejce siatkarki z Muszyny czeka wyprawa do Bydgoszczy, gdzie będą podejmowały "czerwoną latarnię" ORLEN Ligi - Pałac Bydgoszcz. Zapraszamy!

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3 : 1 (25:13, 22:25, 25:16, 15:19)

Składy:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Radenkovic, Carter, Plchotova, Wojcieska, Różycka, Kurnikowska, Maj-Erwardt (libero), Hatala, Sosnowska. Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Brojek, Ganszczyk, Bawoł, Wójcik, Kuligowska, Godfrey, Ścibisz (libero) , Grzelak, Wasiljewa, Stefańska, Tobiasz, Nowakowska (libero)

MVP: Katie Carter

Zen dnia 11/01/2015
Chemik przegrał. Może to dobrze dla tej drużyny. Balonik pękł i już nic nie ciąży w głowach. Zimny prysznic potrzebny, gdyż inaczej można wpaść w samouwielbienie.
Dąbrowa Brawo. Może to zwrot formy i dyspozycji.
Chemik przyjęcie lepsze a atak słaby. Rozgrywająca musi to przemyśleć.
jerzyk_ dnia 11/01/2015
Jeżeli chodzi i przegraną Chemika i wygraną Dąbrowy to chciałbym napisać, że bardzo, bardzo gratuluję Dąbrowiankom zwycięstwa. BRAWO !!! smiley
Chemik nawet wtedy gdy gra źle, to i tak gra bardzo dobrze, dlatego też aby go pokonać Dąbrowa musiała zagrać bardzo dobre spotkanie. Chwała im za to. Szkoda tylko że nie mogliśmy tego oglądać wszyscy w TV. smiley

Co do Chemika, to sądzę, że jest to jedyny zespół w OL który pracuje z innym mikrocyklem niż pozostałe zespoły OL. Wszyscy szykują szczyty formy na rozgrywki krajowe, które odbywają się w weekendy, Chemik zaś szykuje swoje szczyty formy na połowę tygodnia, na środę, kiedy przypadają rozgrywki LM. Zupełnie to nie dziwi, ponieważ w OL w zasadzie nie mają godnych przeciwników i pomimo takich, a nie innych zasad i tak wygrywają większość meczów po 3:0. Niewątpliwie ta sytuacja się zmieni kiedy rozgrywki wejdą w fazę play off. Obecnie nie ma sensu tego zmieniać i dlatego w tej drugiej fazie rozgrywek wszystkie zespoły z czołówki maja swoje szanse z Chemikiem. Atom i Impel swoich nie wykorzystał tylko zmarnował, Dąbrowa spisała się znakomicie smiley zobaczymy jak poradzą sobie Bielsko i Muszynianka.
Mozesz miec racje. W oL maja duza przewaga sily gry a z drugiej strony glowny cel to LM.
Gaga dnia 12/01/2015
Jutro zaczyna sie nastepna kolejka LM i Pucharu CEV i choc nasze druzyny (Chemik i Dabrowa) graja u siebie, to oba mecze sa w tym samym dniu i W TYM SAMYM CZASIEsmiley smiley.
Czy moze ktos to rozumiec? Polsat pokaze oba spotkania ale rownolegle.
Sprawdzalam, czy mecz Dabrowy bedzie powtarzany, by obejrzec go w powtorce, ale kicha! Polsat bedzie tyle spotkan powtarzal i to nawet wielokrotnie, ale MKS ani razu!!! Jasne jest, ze spotkanie Chemika ma priorytet i bedzie wiecej chetnych na ogladanie na zywo tej partii, ale wtedy musi sie zrezygnowac z obejrzenia Dabrowy! Dlaczego nie ustalono tego meczu na wieczor, jako gospodarz miala chyba Dabrowa do tego prawo?!
Albo przynajmniej zaplanowac powtorke, by umozliwic kibicom obejrzenie obydwu zespolow. Czy to znowu przyklad gorszego traktowania zenskiej siatkowki i jej kibicow?
ksdani dnia 12/01/2015
sklady:..posluchali ojca..Konieczna, Kajzer, Grajber, Zocha..

nie bede chwalic ...1 set dla PIlanek smiley
cuda sie zdarzaja ale od drugiego..brak przyjecia, brak rozegrania..zreszta, przyjmujace bez ataku..

4 set 6:10 i 16:12...20:12..
Palac wyrwal seta kolejnej druzynie..i w koncu mozna pochwalic Pati- bdb wejscie..oby tak dalej smiley
Waldi dnia 12/01/2015
Jakby tak częściej pogonili liniowego jak w Łodzi to może skończyłoby się gospodarskie sędziowanie i wideoweryfikacja byłaby niepotrzebna.
ksdani dnia 13/01/2015
Marzyciel smiley
Klaudia Alagierska, która tak dzielnie walczyła na środku na początku sezonu i ostatnio błysnęła świetnym wejściem w meczu z Budowlanymi, nie zagra już do końca sezonu i wróci prawdopodobnie do treningu w lipcu. Około pół roku przerwyr30;
...
Teraz Klaudia doznała podobnej kontuzji jak Karolina Szamańska z tym, że na obozie juniorek, a nie seniorek.

o żesz.. smiley
Legionovia - Developres
1 set to zle przyjecie i slaba skutecznosc. Nawet Wojcik sie dostosowala..6 atakow i zero skonczonych..Malwina robi swoje
Mucha by sie prasowkom przydala ale czy moze wejsc?
Tak czy siak, siodemka spokojnie wygrala jedynke.
2 set szly w miare rowno dopiero od po 13 na 3 pkt odskoczyly gospodynie (16:13, 17:14) ale Dev doszly i koncowka znowu wyrownana do stanu po 21..pozniej juz 24:21 i 25:22
Fajnie "wodziec" Pauline Glaz grajaca dluzej..
3:0 i kolejny slaby mecz Dev na wyjezdzie. Jedyne pozytywy to niezle wejscie Glaz - po takiej przerwie to moze nawet wiecej niz "niezle" i skutecznosc Hawryly.
W Legionowi: Malwina, Daria, Kaska ( 31 pz), obie srodkowe tez oki... . Fajnie , ze sie Szymanska pojawia, chociaz na krotko smiley
ksdani dnia 14/01/2015
Nie złamało ich również sędziowanie, które w niektórych momentach r11; nie tylko w drugim secie r11; wołało o pomstę do nieba.
wywiad z Makowskim
jerzyk_ dnia 14/01/2015
Dziś w wywiadzie Radosław Anioł manager Chemika potwierdził moje przypuszczenia co do tego zespołu, o których to wspominałem powyżej.

Sobotnia porażka z MKS-em Dąbrowa Górnicza w żadnym stopniu nie wpływa na zespół przed prestiżową konfrontacją z Dynamem?
- Myślę, że absolutnie nie. Rywalki zagrały bardzo dobry mecz, a my z kolei byliśmy w nieco innej fazie przygotowań. Mikrocykl treningowy został ułożony w taki sposób, żeby ta optymalna dyspozycja przypadła na środek tygodnia, kiedy mierzyć się będziemy z przeciwniczkami z Rosji.