2011/2012

ML: AZS Olsztyn - Czarni Radom 1:3 (27:29,17:25,25:17, 22:25)
Młoda Liga W Olsztynie odbył się drugi mecz półfinału MłodejLigi, gdzie Indykpol AZS Olsztyn podejmował Cerrad Czarni Radom. W pierwszym meczu górą byli Radomianie, Olsztynianie aby myśleć o awansie musieli najpierw wygrać trzy sety a potem, okazać się lepszym w 'złotym secie'. Sztuka niestety się nie udała i to drużyna Czarnych zagra o medale. Pierwszy set.....

Pierwszy set Radomianie rozpoczęli bardzo dobrze bo od prowadzenia 2:4. Ciężko się dziwić temu skoro trener Czarnych, Andrzej Sitkowski, zabrał ze sobą kilku zawodników grających w pierwszym zespole Czarnych: Michał Kędzierski, Bartłomiej Bołądź czy Jakub Wachnik. Dało to dobry efekt bo przez sporą część pierwszego seta gospodarze tracili do rywala 3-4 oczka. Dopiero atak Kamila Guzewicza dał gospodarzom remis 13:13. Kolejne akcje nie przyniosły rozstrzygnięcia, obie ekipy trzymały się blisko siebie, Radomianie popełniali sporo błędów na zagrywce, pozwalając aby AZS dotrzymywał im kroku. Końcówka seta była pełna emocji, piłkę setową mieli Olsztynianie (25:24) ale zmarnowali serwis co wykorzystali goście. Atak po bloku w wykonaniu Jakuba Wachnika sprawił, że goście wygrali pierwszą partię 27:29 i objęli prowadzenie w meczu 0:1.

Drugi set rozpoczął się ponownie od prowadzenia gości (1:3). Radomianie świetnie grali blokiem i kończyli swe akcje na kontrach. Olsztynianie jednak pozbierali się i wyszli na prowadzenie 5:4, świetnie ze środka zaatakował Mateusz Lewoc. Radomianie sięgnęli jednak po swoją broń, serwis, dzięki czemu odjechali rywalom. Bartek Bołądź i Kuba Wachnik odrzucali gospodarzy od siatki, nie potrafili przez to skończyć ataku i oddawali piłkę za darmo albo nadziewali się na radomski blok (10:13, 11:16, 12:18). Podopieczni Macieja Rejznera mieli za dużą stratę i nie potrafili dogonić rywala. Czarni Radom okazali się lepsi także i w drugim secie, wygrywając go 17:25 i prowadząc już 0:2 w całym spotkaniu.

Trzecia partia zaczęła się niespodziewanie od prowadzenia gospodarzy. Olsztynianie zaczęli grać świetnie na linii blok-obrona i wyprowadzali skuteczne kontry. Świetnie atakowali Kamil Guzewicz i Krzysztof Gulak, którzy wyprowadzili AZS na prowadzenie 4:1. Goście starali się dogonić rywali ale na zagrywce stanął Krzysztof Gulak, dzięki niemu AZS wręcz odjechał rywalom na bezpieczne, kilku punktowe, prowadzenie (8:4, 11:4). Radomianie starali się gonić ale nic im nie wychodziło, psuli sporo swoich zagrywek i przewaga gospodarzy nawet na moment nie była zagrożona. Indykpol AZS Olsztyn, dzięki punktowemu bloku, wygrywa trzecią partię 25:17 i nadal pozostaje w grze.

Czwarty set to bardzo wyrównana walka punkt za punkt. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć pozostałej, owszem, były prowadzenia jednych i drugich ale tylko jedno punktowe. Sytuacja zmieniła się w końcówce, gospodarze popełnili dwa błędy w ataku i Radomianie wyszli na prowadzenie 19:21. Po chwili przewaga wynosiła już 21:24 i wynik był praktycznie przesądzony. Olsztynianie nie dali już rady dogonić rywali, którzy wygrali czwartą partię 22:25 i świętowali awans do półfinałów MłodejLigi. Indykpol AZS Olsztyn tą porażką pożegnał się z rozgrywkami 'play-off' i zakończył sezon na miejscach 5-8.

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 1:3 (27:29, 17:25, 25:17, 22:25)

Indykpol AZS Olsztyn: Tomasz Koziatek, Marek Kurmin, Kamil Guzewicz, Bartosz Bednorz, Mateusz Lewoc, Patryk Szwaradzki, Jakub Bik (libero) oraz Patryk Dobkowski, Krzysztof Gulak, Piotr Szostek, Leszek Wójcik.

Cerrad Czarni Radom: Bartłomiej Bołądź, Igor Grobelny, Konrad Machowicz, Bartłomiej Grzechnik, Jakub Wachnik, Michał Kędzierski, Piotr Filipowicz (libero) oraz Błażej Czarnecki, Jakub Strzelecki.