2. MKS S.A.
3. Budowlani Łódź SSA
4. UKS Orzeł Malbork

15 kwietnia (środa)
10:00 MKS Zryw-Volley Iława –- LTS Legionovia Legionowo 2:3 (17:25, 20:25, 26:24, 25:18, 8:15) MVP: Rasińska
12:00 Energa Gedania Gdańsk –- PTPS Piła 3:1 (25:23, 25:20, 17:25, 25:21)MVP: Urbanowicz

12.30Spotkanie z Profesorem Januszem Skalskim –
przedstawicielem Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz
Olszewskiej

14:00 Ceremonia otwarcia turnieju
z udziałem Jacka Olszewskiego wraz z córką Lilianną

16:00 Pałac Bydgoszcz –- UKS Orzeł Malbork 3:0 (25:22, 25:23, 25:16) MVP: Nowakowska
18:00 MKS Dąbrowa Górnicza –- Budowlani Łódź 1:3 (13:25, 29:27, 25:27, 11:25)MVP: Pacak

16 kwietnia (czwartek)
10:00 LTS Legionovia Legionowo –- PTPS Piła 3:1 (25:21, 19:25, 25:15, 25:11)MVP: Smarzek
12:00 MKS Zryw-Volley Iława –- Energa Gedania Gdańsk 0:3 (21:25, 16:25, 22:25)MVP: Tucholska
16:00 UKS Orzeł Malbork –- Budowlani Łódź 1:3 (17:25, 19:25, 25:21, 20:25)MVP: Brzezińska
18:00 Pałac Bydgoszcz –- MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:27, 25:17, 25:18, 25:18)MVP: Śmieszek

17 kwietnia (piątek)
10:00 Energa Gedania Gdańsk –- LTS Legionovia Legionowo 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)MVP: Grabka
12:00 PTPS Piła –- MKS Zryw-Volley Iława 1:3 (23:25, 25:23, 18:25, 16:25)MVP: Nowotnik
16:00 MKS Dąbrowa Górnicza –- UKS Orzeł Malbork 3:2 (27:25, 22:25, 25:20, 22:25, 15:10)MVP: Krzeszewska
18:00 Budowlani Łódź –- Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:20, 25:19, 18:25, 16:25, 12:15)MVP: Bałdyga

18 kwietnia (sobota)
o m.7-8 UKS Orzeł Malbork - PTPS Piła 2:3 (25:12. 19:25, 27:25, 17:25, 8:15)MVP: Zając
o m. 5-6 MKS Dąbrowa Górnicza - MKS Zryw-Volley Iława 2:3 (25:21, 18:25, 14:25, 25:23, 12:15)MVP: Stępień
LTS Legionovia - Budowlani Łódź 3:1 (26:24, 23:25, 25:12, 25:20)MVP: Smarzek
KS Pałac Bydgoszcz - Energa Gedania Gdańsk 3:0 (26:24, 26:24, 25:19)

19 kwietnia (niedziela)
o 3 miejsce Budowlani Łódź - Energa Gedania Gdańsk 3:1 (25:20, 25:12, 24:26, 25:19)MVP: Gwardecka

o 1 miejsce LTS Legionovia - KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (28:26, 23:25, 25:18, 25:22)MVP: Pietraszkiewicz

i troche o "kuchni"..

Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w turnieju zdobywa tytuł Mistrza Polski Juniorek, złote medale oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 000,00 zł oraz , drugie miejsce w turnieju – tytuł Wicemistrza Polski Juniorek, srebrne medale oraz nagrodę pieniężną w wysokości 6 000,00 zł a drużyna, która zajmie trzecie miejsce – medale brązowe oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 000,00 zł. Zespoły które wywalczą miejsca premiowane nagrodą pieniężną zobowiązane są do wystawienia noty obciążeniowej na Polski Związek Piłki Siatkowej.

Wszystkie zespoły mają obowiązek przedstawić sędziemu głównemu na odprawie technicznej imienną listę zgłoszeń (wydruk z OSEKiZ) potwierdzoną w macierzystym WZPS-ie,, aktualne indywidualne badania lekarskie i dokument tożsamości. Wszystkie zakwalifikowane zespoły otrzymują dodatek za udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek w wysokości 2 000,00 zł brutto. Dodatek, który zostanie przekazany na konto Organizatora jest przeznaczony na dofinansowanie kosztów zakwaterowania i wyżywienia drużyn uczestniczących w turnieju.
Zgodnie z Komunikatem PZPS na sezon 2014/2015 w rozgrywkach Finału Mistrzostw Polski Juniorek dopuszcza się piłki MOLTEN V5M5000.
  Obowiązkiem gospodarza turnieju finałowego jest powiadomienie PZPS, drużyn przyjezdnych i sędziów o miejscu zawodów i zakwaterowania, zapewnienie opieki lekarskiej podczas zawodów, pomocniczej obsady sędziowskiej, odpowiedniej oprawy zawodów (koszty organizacyjne ponosi gospodarz). Po zakończeniu turnieju należy przesłać na adres PZPS protokoły meczów i końcową tabelę. Drużyny przyjezdne są zobowiązane potwierdzić gospodarzowi zapotrzebowanie na zakwaterowanie i wyżywienie.

ale goscia z bebnem to bym wybebnil z hali
gosc nie rozumie, ze moze soboe popukac ale w przerwach a nie w czsie trwania akcji..
20:25 w drugim..Zryw podgonil w koncowce ale od stanu 20:21 poszla seria i po secie
i prosze..26:24..set zakonczony asem.
heh to lubie..silny atak Malwiny- obrona w siatke .. odbicie w tyl ( niosko) kolejna zawodniczka trafia pilke jedna reka i ta przechodzi na druga strone i jeszcze tak, ze nie udaje sie jej prawidlowo odbic..punkt dla Zrywu
25:18 w czwartym..troche sie Legonowia posypala..
Energia z Pila tr cos lezy
na chrome chodzi lepiej.
Spotkania mozna zobaczyc z odtworzenia.
Aleksandra Rasińska, przyjmująca LTS LEGIONOVIA Legionowo i MVP meczu: Cieszę się z nagrody r11; dobrze grało mi się dziś w ataku, choć trochę uciekło mi przyjęcie. Mecz był bardzo równy i zacięty. Iławie należą się gratulacje za grę w obronie. Nie dawały nam się w obronie i podbijały każdy nasz atak. Poległyśmy też trochę na ich kiwkach ze środka. Miałyśmy nadzieję skończyć to spotkanie szybciej, ale dobrze, że potoczyło się tak, jak się potoczyło i mamy ten jeden punkt. Teraz trzeba tylko grać dalej.

Wojciech Lalek, trener LTS LEGIONOVIA Legionowo: Zawsze boję się takich meczów, gdzie stosunkowo łatwo idzie r11; dziewczyny się dekoncentrują. Za długo siedzę już w siatkówce by się tego nie spodziewać, a dziś to był encyklopedyczny przykład. Oddaliśmy set robiąc kilkanaście błędów własnych, osiem popsutych ataków. Graliśmy nonszalancko i musiało się tak zdarzyć. Spodziewamy się takich sytuacji po łatwych początkach i dobrze, że poradziliśmy sobie później, bo równie dobrze taka gra mogła przeciągnąć się na tie-breaka. Na szczęście dziewczyny się skoncentrowały, zaczęły słuchać wskazówek i daliśmy radę.

Nie przyjechaliśmy tu na turniej, tylko na pięć spotkań. I dla mnie każde spotkanie, a staram się to przekazać także dziewczynom, każdy mecz musimy grać tak, jakby decydował o wszystkim. Na pewno nikogo nie zlekceważymy i będziemy grać o wszystko.

LEGIONOVIA: Grabka 3 pkt, Rasińska 25, Niderla 5, Smarzek 23, Bociek 13, Paszyńska 7 oraz Pietraszkiewicz (l), Jędrzejewska 1, Dąbrowska. Trener: Wojciech Lalek.
ZRYW: Stępień 7, Pietroczuk 15, Nowotnik 11, Korusiewicz 13, Karpińska 6, Gorzka 16 oraz Kulińska (l), Mejka 1, Laskowska. Trener: Mieczysław Pietroczuk.
Katarzyna Urbanowicz, GEDANIA Gdańsk - MVP meczu: To był dla nas bardzo ciężki mecz, bo nie ze względu na kontuzje nie możemy grać całym składem. Nie nastawiałyśmy się na super wynik i jesteśmy z niego bardzo zadowolone.

Przyznam się, że w głębi duszy myślałam, że nie obejdzie się bez tie-breaka, ale pokazałyśmy, że grając drużyną można wygrać wszystko.

Patryk Michna, trener GEDANII Gdańsk: Żeńska siatkówka ma to do siebie, ze jest nieprzewidywalna, a rzeczy, które teoretycznie dziać się nie powinny, dzieją się, dlatego do końca wierzyłem, że uda się wygrać 3:1 w tym spotkaniu.

Nie przyjechała z nami na turniej lecząca kontuzję Magda Damaske, a do tego druga przyjmująca Asia Grzmocińska jest z nami, ale jej udział jest wykluczony, także ze względu na kontuzję. Mamy z tym pewien problem, ale to sport r11; kontuzje zdarzają się i są częścią naszej ciężkiej pracy.

GEDANIA: Mras 7 pkt, Łukasik 13, Piotrowska 9, Tucholska 10, Chyła 7, Urbanowicz 16 oraz Królak (l), Przepiórka, Nowak. Trener: Patryk Michna.
PTPS: M. Nowicka 2, Kukulska 20, Bukowiecka 4, Zaczkowska 14, Urban 10, Zając 6 oraz Błoch (l), Dreczka 4, Warczygłowa, Zapaśnik, Koczara. Trener: Andrzej Zapaśnik.
II set przegrany przez Budowlane na wlasne zyczenie..mailay kilka setowych 21:24 by za chwile 25:24...25:26..29:27..
w III znowu na przewagi smiley
ksdani dnia 16/04/2015
Jacek Pasiński, trener BUDOWLANYCH Łódź: Dużo, bardzo dużo nerwów. Dziewczyny pierwszy set zagrały koncertowo i z bardzo dobrym wynikiem. W drugim cały czas kontrolowaliśmy przebieg wypadków i oddaliśmy wygranego seta Dąbrowie. Nie rozumiałem wyborów naszej rozgrywającej. Na szczęście Dąbrowa była gościnna, bo one z kolei trzeciego seta oddały nam. Taka jest prawda, my tego trzeciego seta nie powinniśmy wygrać, to zasługa błędów Dąbrowy w końcówce. Za to ostatni set rozegraliśmy już bardzo dobrze.

Dziewczyny zostawiają trochę serducha na boisku r11; oby to wystarczyło. Czy wystarczy r11; zobaczymy. Każdy mecz gramy nie po to, żeby grać, ale żeby wygrać.

Joanna Pacak, środkowa BUDOWLANYCH Łódź i MVP meczu: Drugi set uciekł nam w samej końcówce - Myślałyśmy o szybkim 3:0, a musiałyśmy się trochę pomęczyć na parkiecie.

BUDOWLANI Łódź r11; TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:13, 27:29, 27:25, 25:11)

TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza: Ewa Borowiecka, Ewelina Ślęzak, Wioletta Lach, Justyna Zych, Aleksandra Sochacka, Bożena Wylężek, Iga Piątek (libero) oraz: Iga Dziekanowska, Magdalena Kaszuba, Karolina Krzeszewska Klaudia Tysler, Nadia Wydmańska, trener: Ireneusz Borzęcki

BUDOWLANI Łódź: Joanna Pacak, Julia Brzezińska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Agata Gwardecka, Zuzanna Berkowska, Kinga Wysokińska (libero) oraz: Joanna Gruszka, Edyta Hałas, trener: Jacek Pasiński
Maciej Kromrych, trener KS PAŁACU Bydgoszcz: Myślę, że dziewczyny zagrały dojrzałą siatkówkę. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale taki jest urok tego sportu i myślę, że popełniliśmy ich mniej od przeciwnika, dlatego wygraliśmy. Pierwsze dwa sety wskazują, że to był ciężki mecz.

Nie będę prognozował i stawiał nas w roli faworyta, bo wielokrotnie w ostatnich latach słyszałem, że Pałac Bydgoszcz jest faworytem, a w trzech ostatnich latach wracaliśmy bez złotego medalu.

Mamy za sobą bardzo ciężki turniej półfinałowy, gdzie spotkały się cztery dobrze grające zespoły. Oby to procentowało. Powiem tak r11; analizując naszą drogę z ostatnich lat, zawsze gdzieś po drodze przegrywaliśmy jeden mecz. Tę jedną porażkę mamy już za sobą.

Pola Nowakowska, kapitan KS PAŁACU Bydgoszcz i MVP meczu: Oczekiwałyśmy, że pierwszy mecz będzie trudny i wyszłyśmy do niego zmobilizowane. Wiedziałyśmy, że możemy go wygrać, bo grałyśmy już z Malborkiem, ale była pewna obawa, bo jeszcze dwie zawodniczki zasiliły ten zespół. Po spotkaniu mogę powiedzieć, że jestem dumna ze swojej drużyny, bo po pierwszych dwóch setach, w których nie grałyśmy rewelacyjnie, potrafiłyśmy się odbudować i pokazać co potrafimy r11; wiemy na co nas stać i że potrafimy grać lepiej.

KS PAŁAC Bydgoszcz: Oliwia Jakielaszek, Weronika Fojucik, Małgorzata Śmieszek, Paulina Bałdyga, Adrianna Adamek, Pola Nowakowska, Karolina Portalska (libero) oraz: Pola Nowacka i Marzena Muntowska, trener: Maciej Kromrych

UKS ORZEŁ Malbork: Michalina Sikora, Paulina Rekowska, Dominika Mikołajewska, Katarzyna Kuleta, Daria Szczyrba, Agata Michalewicz, Aleksandra Żurawska (libero) oraz: Natalia Krupa, Małgorzata Wysocka, Dagmara Dąbrowska, Monika Fedusio trener: Szymon Żołędziewski
W 4 secie w meczu z Legionowia, Pilanki walczyly juz tylko o to zeby wyjsc z dychy..udalo sie
Energa wygrywa ze Zrywem i juz znamy pierwsza pare druzyn na polfinaly.
Palac z MKS..3 set wygrany do 17..oj posypalo sie..
UKS ORZEŁ Malbork: Paulina Rekowska, Dominika Mikołajewska, Katarzyna Kuleta, Małgorzata Wysocka, Daria Szczyrba, Agata Michalewicz, Aleksandra Żurawska (libero) oraz: Michalina Sikora, Julia Balewicz, Dagmara Dąbrowska, Monika Fedusio trener: Szymon Żołędziewski

BUDOWLANI Łódź: Joanna Pacak, Julia Brzezińska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Agata Gwardecka, Zuzanna Berkowska, Kinga Wysokińska (libero) oraz Edyta Hałas, trener: Jacek Pasiński

Julia Brzezińska, przyjmująca BUDOWLANYCH Łódź i MVP meczu: Zagrałyśmy bardzo dobrze i jestem szczęśliwa, że nam się udało. Odpuściłyśmy w pewnym momencie r11; myślę, że to kwestia dogrania, ale dziewczyny pozbierały się, skupiły i grałyśmy swoje.

Jaccek Pasiński, trener BUDOWLANYCH Łódź: Zawsze musi być trochę dreszczyku emocji. Cieszymy się bardzo. Nikt wcześniej nie wierzył w to, co teraz się wydarzyło: jesteśmy wśród czterech najlepszych drużyn Mistrzostw Polski Juniorek. Dla mnie to jest coś nieziemskiego r11; w najśmielszych snach nie przewidywałbym we wrześniu czy październiku takiego obrotu spraw. Chwała dziewczynom, które walczą, które chcą i które ciężko pracują na ten wynik.
***

KS PAŁAC Bydgoszcz: Oliwia Jakielaszek, Małgorzata Śmieszek, Paulina Bałdyga, Adrianna Adamek, Pola Nowakowska, Weronika Fojucik, Karolina Portalska (libero) oraz: Pola Nowacka i Marzena Muntowska, trener: Maciej Kromrych

TAURON BANIMEX MKS Dąbrowa Górnicza: Ewa Borowiecka, Karolina Krzeszewska, Klaudia Tysler, Aleksandra Sochacka, Bożena Wylężek, Nadia Wydmańska, Iga Piątek (libero) oraz: Ewelina Ślęzak, Iga Dziekanowska, Magdalena Kaszuba, Justyna Zych, trener: Ireneusz Borzęcki

Maciej Kromrych, trener KS PAŁACU Bydgoszcz: Mamy wysokie dziewczyny i dobrze podeszliśmy do tego meczu od strony taktycznej. Znaliśmy kierunki ataków przecinika i wiedzieliśmy mniej więcej, jak ustawiać blok i Dąbrowa raz po raz się na niego nadziewała.

Zagrywka raz jest, a raz jej nie ma. Dziś nam rsiedziałar1;. W czwartym secie wszystko wskazywało na to, że będzie jeszcze tie-break, a na zagrywkę weszła dziewczyna, która wczoraj w ogóle nie grała, odważnie zagrała zagrywką z wyskoku i bardzo się przyczyniła do zwycięstwa w dzisiejszym meczu.

Małgorzata Śmieszek, środkowa KS PAŁACU Bydgoszcz i MVP meczu: Pierwszy set t trochę więcej naszych błędów i nie tak mocna zagrywka, więc przeciwniczki dobrze przyjmowały no i miały więcej szczęścia w końcówce, ale potem nie było im tak łatwo. Ruszyła nasza zagrywka i przyjęcie. Wszystkie dziewczyny w ataku spisały się świetnie i ładnie grałyśmy w bloku.

Wiemy po co tu jesteśmy. Chcemy pokazać się z najlepszej strony i nie boimy się grać odważnie.

4. UKS Orzeł Malbork 0-0=0

Przed ostatnia kolejka mamy juz jasne kto zagra w meczach polfinalowych a niewiadoma jest tylko kto z kim czyli jutro wazne mecze..kazdy chce byc jedynka...chyba smiley
ksdani dnia 17/04/2015
GEDANIA: Mras 4 pkt, Łukasik 14, Piotrowska 4, Tucholska 11, Chyła 11, Urbanowicz 15 oraz Królak (l). Trener: Patryk Michna.

ZRYW: Stępień 7, Pietroczuk 10, Nowotnik 4, Korusiewicz 7, Karpińska 8, Gorzka 6 oraz Kulińska (l), Mejka 5, Tomaszewska, Sitnik. Trener: Mieczysław Pietroczuk.

***

LEGIONOVIA: Grabka 3, Rasińska 6, Niderla 6, Smarzek 21, Bociek 18, Paszyńska 15 oraz Pietraszkiewicz (l), Wrońska (l), Jędrzejewska 7, Omelaniuk, Dąbrowska, Sidor. Trener: Wojciech Lalek.
PTPS: J. Nowicka 1, Kukulska 12, Bukowiecka 5, Zaczkowska 9, Urban 10, Zając 3 oraz Błoch (l), Dreczka 1, Warczygłowa 1, Koczara, Zapaśnik, Ł. Nowicka. Trener: Andrzej Zapaśnik.
eh za krzesla poleciala ale obronila i pojedynsczy blok kontry..czasem walka bywa nagradzana... czyms wiecej niz brawa smiley
Budowlane - Palac
tak sopbie patzre..wiekszosc mlodych rozgrywajacych gra szybsze pilki niz sa grane w wielu spotkaniach OL...
i dobrze... smiley
Alicja Grabka, rozgrywająca LTS LEGIONOVII Legionowo i MVP meczu: Ten mecz był zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych. Przed przyjazdem miałyśmy tylko jeden wspólny trening i wiedziałyśmy, że z meczu na mecz musi być coraz lepiej.

Wojciech Lalek, trener LTS LEGIONOVII Legionowo: Wcześniej mówiłem, że brakowało nam przede wszystkim kontaktu ze sobą. Zawodniczki stanęły na boisku praktycznie po jednym treningu i właściwie uczą się siebie tutaj. Nasze kadrowiczki, które grały ME Kadetek dobiły do nas dopiero na jeden dzień przed wyjazdem, a dziewczyny z pierwszego składu mają swoje zadania r11; także zaraz po finale. Cieszę się więc, że zespół się sprawdza. Widzę posęp w jakościr11; przede wszystkim skleja się gra rozgrywającej z resztą dziewczyn.

Wszystkie dziewczyny są bardzo elastyczne, jeśli chodzi o prowadzenie zespołu, a my z Piotrem Olenderkiem pracujemy, żeby tę pomoc im dać. Te dziewczyny naprawdę się przygotowują. Jestem wręcz zaskoczony ich profesjonalizmem, jak te dzieciaki r11; bo prawie połowa zespołu to kadetki r11; potrafią realizować założenia. To one same są kluczem do sukcesu.

LTS LEGIONOVIA Legionowo: Malwina Smarzek, Milena Paszyńska, Monika Bociek, Aleksandra Rasińska, Katarzyna Niderla, Alicja Grabka, Krystyna Pietraszkiewicz (libero) oraz: Katarzyna Jędrzejewska i Monika Oleszczuk

ENERGA GEDANIA Gdańsk: Katarzyna Urbanowicz, Julia Piotrowska, Dominika Mras, Agata Chyła, Marta Tucholska, Martyna Łukasik, Nikola Królak (libero) oraz: Joanna Grzmocińska, Magdalena Piepiórka, Paulina Nowak

Laura Nowotnik, MKS ZRYW-VOLLEY Iława, MVP meczu: Dzisiaj zupełnie inaczej nam się grało r11; także drużynowo. Ta wczorajsza porażka dużo nas nauczyła, przede wszystkim, że nie powinnyśmy się poddawać. Dzisiaj byłyśmy zespołem, którego nie dało rady złamać. Przegrany drugi set wcale nas nie podłamał i na trzeci i czwarty wyszłyśmy z takim samym nastawieniem: dziś wygrywamy, a jutro gramy o piąte miejsce.

Mieczysław Pietroczuk, trener MKS ZRYW-VOLLEY Iława: Mecz niełatwy, wygrany 3:1, ale po walce. Piła zgrała naprawdę dobrze, szczególnie w obronie. Zazwyczaj to my jesteśmy tym zespołem, który gra doskonale w obronie, ale widzę, że coraz więcej drużyn preferuje ten styl. To mnie cieszy, ze względu na polską siatkówkę w ogóle, bo obronna jest, moim zdaniem i zgodnie z moim doświadczeniem trenerskim, podstawą gry w siatkówkę.

Dzisiaj zależało nam, żeby nie być na ostatnim miejscu, żeby jeszcze o coś powalczyć. Jutro walczymy o piąte miejsce. Jedno w swojej kolekcji już mamy i chcieliśmy je na tych zawodach poprawić. Już nie poprawimy, ale daj Boże, żebyśmy je powtórzyli.

PTPS Piła: Oliwia Urban, Adrianna Kukulska, Maja Nowicka, Magdalena Bukowiecka, Sandra Zaczkowska, Dominika Zając, Michalina Błoch (libero) oraz: Monika Warczygłowa, Eliza Koczara, Simona Dreczka, Maja Nowicka, Anna Zapaśnik

MKS ZRYW-VOLLEY Iława: Joanna Karpińska, Monika Gorzka, Sandra Korusiewicz, Marta Pietroczuk, Aleksandra Stępień, Laura Nowotnik, Iwona Kuklińska (libero) oraz: Ola Tomaszewska, Kamila Sitnik
ksdani dnia 18/04/2015
Dominika Zając, kapitan PTPS Piła, MVP meczu: Niestety, koleżanka kontuzjowana ( Oliwia Urban r11; kontuzja barku )w ostatnich trzech piłkach, akurat na koniec sezonu i jej juniorskiego grania. W samym meczu nie pokazałyśmy takiego poziomu jak w Młodej Lidze, ale cieszymy się, że walczyłyśmy do końca i wywalczyłyśmy to zwycięstwo dla Oliwii.

Andrzej Zapaśnik, trener PTPS Piła: Turniej był wyjątkowo dla nas trudny, także psychicznie. Mam fantastyczne dziewczyny, ale nie wytrzymaliśmy trochę presji. Zespół jest znikąd, bo to dziewczyny, które nie reprezentowały nigdy większego klubu, podobierane z bardzo małych ośrodków. W większości nie grały dotąd nawet na poziomie finałów Wielkopolski. Przeskoczyły Wielkopolskę, ćwierćfinał, półfinał, a w Młodej Lidze zabrakło pięciu wygranych. Może nieco za dużo zrobiło się wokół nich szumu i presji r11; wszyscy za dużo od nich oczekiwali i nie sprostały, choć są świetnymi charakterami. Myślę, że jeszcze pokażą niejedno r11; w tym zespole jest siedem kadetek i pięć juniorek.
Aleksandra Stępień, MKS ZRYW-VOLLEY Iława, MVP meczu: Mecz długi i nerwowy. Wiedziałyśmy, że z Dąbrową Górniczą nie będziemy miały łatwo. Cieszymy się bardzo i nie ukrywam, że zaskoczeniem dla nas był dotarcie do tego etapu. Liczyłyśmy bardzo na to piąte miejsce i walczyłyśmy do końca.

Mieczysław Pietroczuk, trener MKS ZRYW-VOLLEY Iława: Jest piąte miejsce - po jedenastu latach powtórzyliśmy najwyższy dotychczas wynik naszego małego klubiku z Iławy, ale w takim doborowym towarzystwie piąte miejsce jest dla nas naprawdę dużym sukcesem. Szczególnie w meczu z takim potentatem jak Dąbrowa Górnicza.

Praktycznie wszystkie zespoły tutaj grają w rozgrywkach ligowych, drugoligowych czy Młodej Ligi. My niestety tylko w lidze wojewódzkiej, ale potrafimy przygotować się do zawodów i ambitnie pokazać, że nawet tacy mali jak my potrafią coś zdziałać w sporcie, a myślę, że sporo naszych dziewczyn ma szansę jeszcze zaistnieć w siatkówce ligowej albo reprezentacyjnej.
setr 2- tak fajnie zagraly dziewczyny Gedani w drugiej polowie seta, wyszly na 24:21 i stanely.. cos strasznego...a teraz podniesc sie w trzecim bedzie cho...nie ciezko
Malwina Smarzek, LTS LEGIONOVIA Legionowo, MVP meczu: Minęło parę dni i nasza gra wygląda na pewno lepiej. Jesteśmy bardziej zgrane i pewne tego, co robimy, a przede wszystkim mamy do siebie większe zaufanie, a to procentuje taką właśnie grą.

Wojciech Lalek, trener LTS LEGIONOVII Legionowo: Gołym okiem widać, że dziewczyny się już zgrały, choć dzisiejszy mecz nie był ładny r11; on był bardzo zacięty. Mecze półfinałowe są zawsze najtrudniejsze r11; albo ma się szanse na wszystko, albo się je traci. Dla mnie to najtrudniejsze mecze w całym turnieju. Myślę, że jutrzejszy mecz, z kimkolwiek by nie był, będzie równie dramatyczny, ale ładniejszy siatkarsko. Dla obu drużyn stawką będzie złoto albo wicemistrzostwo Polski.
ksdani dnia 19/04/2015
Budowlane z brazowym medalem smiley
Zasłużona wygrana Budowlanych. Grały dzisiaj lepiej, [rezentowały bardziej ułożoną siatkówke i popelniały mniej błędów od rywalek.
Gedania walczyła ale tyle nieporozumień i duże problemy z przyjęciem często uniemożliwiały nawiązanie rownej walki z Łodzinkami. Mras - ktorą uważam za duży talent na rozegraniu - dostała dzisiaj jakiś dziwnych przyruchów pod siatką, kilka razy przeszkodziła w polu... to nie był jej dzień podobnie do kilku innych koleżanek. Może to rozczarowanie bo liczyły na duży finał?

Oddzielna sprawa to poziom sędziowania- dzisiaj to był KOSZMAR
PZPS i tak nie wyciągnie z tego wniosków ale żeby finały MP sedziowali ślepcy to jednak przesada.
LEGIONOVIA Legionowo r11; BUDOWLANI Łódź 3:1 (26:24, 23:25, 25:12, 25:20)

LEGIONOVIA: Grabka 5, Rasińska 19, Niderla 3, Smarzek 28, Bociek 13, Paszyńska 9 oraz Pietraszkiewicz (l), Jędrzejewska 1, Dąbrowska, Omelaniuk. Trener: Wojciech Lalek.
BUDOWLANI: Maria Woźniczka 4, Magdalena Woźniczka 13, Brzezińska 13, Gwardecka 10, Berkowska 11, Pacak 10 oraz Wysokińska (l), Hałas 2, Gruszka, Szymańska. Trener: Jacek Pasiński.
Jack dnia 19/04/2015
LTS LEGIONOVIA - KS PAŁAC BYDGOSZCZ 3:1 (28:26, 23:25, 25:18, 25:22)

Legionowo: Grabka 3, Bociek 14, Niderla 5, Smarzek 27, Rasińska 9, Paszyńska 6, Pietraszkiewcz (L), Jędrzejewska 7, Dąbrowska, Omelaniuk 1

Pałac: Bałdyga 5, Nowakowska 15, Jakielaszek 5, Fojucik 22, Adamek 2, Śmieszek 13, Portalska (L), Nowacka, Wysocka 1, Muntowska, Karpinska
ksdani dnia 20/04/2015
a swoja sucha szaosa 3 zawodniczki Palacu, jedna BUdowlanych i jedna LTS...dziwne, jakim cudem Palac tego nie wygral...