2011/2012

Gości Online: 5

Puchar Polski Mężczyzn 2015
Puchar Polski M 18.04 Półfinały
PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 23:25, 27:25, 22:25) MVP: Gacek
Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:1 (19:25, 25;18, 25:20, 25:20). MVP: Schoeps

Finał
Lotos Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:23 )

ksdani dnia 18/04/2015
No to mamy powtórkę z rozrywki czyli z półfinałów +L.
Skra i Jastrzebie pałają żądzą...
Jeden mecz...wszystko możliwe ..i dobrze smiley
Alutka dnia 18/04/2015
AA z żółtą kartką smiley
llllll dnia 18/04/2015
szarpany mecz, Gdańsk ma Troya i ma do kogo kierowac piłki po błędach w Becłchatowie tej roli nie spełnia M.W. kartka jak najbardziej zasłużona , niech AA się cieszy ze nie wylądował na trybunach.
2-0 dla Lotosu..na meskiej sie nie znam ale wyglada na to, ze przegrana w 1/2 +L nie byla przypadkowa... i tu juz nie ma tlumaczen pucharowych.. .
po jeden... a teraz zacznied sie mecz smiley
ale wyczucie..podwojna kasuje 5 pktow do Sovi (18:19) a trener robi powrotna i zaraz mamy 18:23...i po secie.
Brak wyczucia kolcza polozyl tego seta
Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry Bełchatów r11; Gratuluje Lotosowi zwycięstwa i życzę im powodzenia w finale.

Miquel Falasca, trener PGE Skry Bełchatów r11; Gratulacje dla drużyny Andrei Anastasiego. Moja drużyna nie pokazała takiego poziomu, aby grać w finale.

Bartosz Gawryszewski, kapitan Lotosu Trefla Gdańsk r11; Bardzo się cieszymy, że udało nam się wygrać z drużyną z Bełchatowa. Jesteśmy w finale Pucharu Polski i PlusLigi, i teraz nikt nie może powiedzieć, że to przypadek. Teraz skupiamy się na grze i walce w finale.

Andrea Anastasi, trener Lotosu Trefla Gdańsk r11; Jestem oczywiście szczęśliwy ze zwycięstwa. Mamy bardzo dobry sezon i liczę na dobry występ swojej drużyny w spotkaniu finałowym.
Michał Łasko, kapitan Jastrzębskiego Węgla r11; Po raz kolejny w tym sezonie składamy gratulacje Resovii. Pokazali, że są lepszą drużyną od nas, więc akceptujemy ten wynik sportowy. Teraz myślimy już o jedynej rywalizacji, jaka nam pozostała, czyli walce o brązowy medal mistrzostw Polski z PGE Skrą Bełchatów. Resovii życzymy powodzenia w obydwu finałach.

Roberto Piazza, trener Jastrzębskiego Węgla r11; Pragnę pogratulować przeciwnikowi. W tym sezonie zagraliśmy z Rzeszowem wiele spotkań, ale nie mogliśmy znaleźć na nich recepty, bo wszystkie spotkania z nami wygrali. Staraliśmy się dziś zagrać najlepiej jak potrafimy, aby zmienić tę niechlubną statystykę, ale niestety znowu się nie udało. Duża różnica w kontrataku to jest to, co zadecydowało o zwycięstwie Asseco Resovii Rzeszów. Życzę im szczęścia, zarówno jutro, jak i w rywalizacji o mistrzostwo Polski.

Oleg Achrem, kapitan Asseco Resovia Rzeszów r11; Bardzo cieszymy się z tego, że wygraliśmy dzisiejsze spotkanie. Bardzo nam na nim zależało. Wiedzieliśmy, że przed nami stanęła dobra drużyna, która potrafi wygrać. W pierwszym secie zabrakło nam trochę koncentracji i przegraliśmy odsłonę. Ale cieszę się, że chłopaki się odbudowali i skończyli mecz wygraną. Drużyna z Gdańska pokazuje dobry poziom gry w tym sezonie i nie przypadkiem doszła do finału. Udowodniła to, wygrywając trzy mecze ze Skrą, tak samo i dzisiejsze spotkanie. Udowodniła, że jest zdecydowanie najmocniejszą drużyną od bełchatowian. Jutro będzie ciekawy mecz i my do tego spotkania podejdziemy mocno skoncentrowani. Dla nas ważne spotkanie, aby psychicznie poczuć się komfortowo przed dalszą walką.

Andrzej Kowal, trener Asseco Resovia Rzeszów r11; Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo był to dla nas ciężki mecz, zresztą jak każdy inny, który z nimi rozegraliśmy. Zawsze kończył się takim samym wynikiem, ale każdy miał swoją historię. Dziś zaczęliśmy mało agresywnie i to przełożyło się na przegraną końcówkę w pierwszym secie. Graliśmy po to, aby zagrać w finale. Jutro będziemy się bili z Gdańskiem i zobaczymy, co przyniesie jutrzejszy dzień.

pzps
llllll dnia 19/04/2015
1 dla Gdańska
Bardzo ładny pierwszy set , wygrał zespół minimalnie lepszy. Było wszystko soczyste zagrywki, obrony , długie wymiany, bloków przy takiej grze trochę mało bo jak tu złapać. Trzymać taki poziom
piękna długa akcja na 6:4 dla Rzeszowa ręce same do oklasków
po 1 , Gdańsk więcej własnych błędów niż Rzeszów dodatkowo minimalnie gorsza gra Troya i wystrczyło
2:1 dla gdańska , łut szczęścia w kilku sytuacjach
walka trwa na całego
kurcze Trefl odrobił straty i nie będzie piątego seta, Mika bohaterem tego seta zagrał genialnie tak jak na MŚ
Malgorzata dnia 19/04/2015
Gratki dla Trefla. Jednak AA to wysokiej klasy trener. Oby się w przyszłości nie okazało, że jego zwolnienie ze stanowiska trenera kadry męskiej było błędną i przedwczesną decyzją.
Gratulacje dla Gdańska - byli trochę lepsi, zagrali minimalnie lepiej zespołowo no i Mika kończył wszystko
Gratulacje dla obydwu zespołów, naprawdę świetne widowisko. Jeden set na gorszym poziomie pozostałe paluszki lizać. Widac że obydwie drużyny w gazie ( nie oglądałem pierwszego meczu finałowego plus ligi) ale na podstawie tego co dziś było można się szykować na dobre mecze.
ksdani dnia 19/04/2015
taa...czasem nawet na meska mozna popatrzec z przyjemnoscia smiley
Grt dla OBU zespolow..no oki, dla Lotosu x 2 smiley
Bartosz Gawryszewski r11; kapitan Lotosu Trefla Gdańskr11; Mamy Puchar Polski w Gdańsku. Marzenia stały się rzeczywistością. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się go zdobyć. To były tylko marzenia i coś niesamowitego. Jeżeli ktoś by powiedział w tamtym roku, że go zdobędziemy, to wszyscy tutaj zgromadzeni zapewne zaczęliby się śmiać łącznie z nami. To jakaś bajka, mamy puchar, jest coś pięknego.

Andrea Anastasi r11; trener Lotosu Trefla Gdańskr11; Od początku wierzyliśmy w zwycięstwo. Myślę, że mój poprzednik dał świetne przemówienie i nie muszę nic dodawać. Wierzyłem w chłopaków od początku sezonu. To był niesamowity turniej i sezon, który wciąż trwa. Jestem dumny z mojej drużyny i z tego, że jestem tutaj i mogę ją prowadzić. Poświęciliśmy dużo czasu na analizę meczów, poszczególne elementy, jak widać przyniosło to rezultat. Dla nas jest to bardzo ważne zwycięstwo.

Jacek Kasprzyk r11; prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowejr11; Dziękuję przede wszystkim miastu Gdańsk i drużynie, bo to był jeden z lepszych finałów w ostatnich latach, jeśli chodzi o poziom sportowy. Cieszę się, że jest tutaj bardzo dobrze znanych mi chłopaków, którzy stworzyli zespół. Razem z Andreą Anastasim stworzycie kolektyw, a w siatkówce, mimo tego, że więcej indywidualnych nagród poszło do zawodników z Rzeszowa, to ta najważniejsza drużynowa jest z Wami i gratuluję Wam tego z całego serca.
jerzyk_ dnia 19/04/2015
Gratulacje dla Gdańska !!! smileysmileysmiley

W sumie oba puchary Polski w tym roku, udowodniły że w tym sporcie owszem liczy się drużyna liczą się zawodnicy, ale liczą się też trenerzy.
To nie jest obojętne jaki trener będzie prowadził drużynę. Właśnie puchar Polski w tym roku, dobitnie to potwierdził. Oba puchary i ten w rozgrywkach kobiecych i ten w męskich w tym roku wywalczyły drużyny nie najsilniejsze personalnie, ale posiadające najlepszych trenerów w lidze. Tak to widzę właśnie. Moim zdaniem najlepsi trenerzy pracują obecnie w Gdańsku i to zarówno w OL jak i w +L. Jest to Micielli i Anastazi. Sądzę, że przyszły rok pokaże to jeszcze dobitniej. Siatkówka w Polsce będzie się kręciła wokół Gdańska.