03.07 Czechy - Japonia 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)- Link
03.07 Belgia - Holandia 3:2 (22:25, 25:20, 23:25, 33:31, 16:14)- Link

04.07 Australia - Serbia 1:3 (22 - 25 21 - 25 31 - 29 18 - 25)
04.07 Czechy - Japonia 3:0 (25 - 19 30 - 28 25 - 13)
04.07 Portugalia - Finlandia 2:3 (17 - 25 25 - 22 17 - 25 26 - 24 13 - 15)
04.07 Czarnogóra - Chiny 3:1 (25 - 21 25 - 21 22 - 25 25 - 15) polfinal dyw.3
04.07 Bułgaria - Argentyna 3:0 (27 - 25 25 - 20 25 - 22)
04.07 Francja - Korea 3:1 (23 - 25 25 - 23 25 - 18 25 - 15)
04.07 Belgia - Holandia 0:3 (23 - 25 22 - 25 17 - 25)
04.07 Słowacja - Egipt 1:3 (23 - 25 25 - 22 25 - 27 23 - 25)

05.07 Portugalia - Finlandia 1:3 (18:25, 20:25, 25:18, 23:25)
05.07 Bułgaria - Argentyna 1:3 (19:25, 26:24, 17:25, 18:25)
05:07 FF Dywizji 3 mecz o 3 m. Chiny - Słowacja 2:3 (25:17, 28:26, 20:25, 27:29, 13:15)
05.07 FF Dywizji 3 o 1 m. Czarnogóra - Egipt 2:3 (20:25, 25:21, 23:25, 25:23, 9:15)

Strona LŚ FIVB: Link
ksdani dnia 02/07/2015 · 211367 Komentarzy · 1424 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 02/07/2015
smiley ilosc zepsutych zagrywek Wlochow w pierwszym secie to chyba jakis rekord..

za to w drugim zaczyna sie od 1:6 czyli tym razem Brazylijczycy nie wiedza co robia..dziwny ten swiat a na nim ludzie smiley
drugi set to taka "kobieca" siatka z 2 ligi/ Ilosc nieskutecznych zagran, serie punktow... i jak Wlosi mogli nie wygrac tego seta to chyba tylko oni wiedza
ksdani dnia 03/07/2015
3:8..ale start...Amerykanow..
6:14... dosc oczywiste bledy a raczej niedokladnosci..nie konczymy "prostych" pilek.
4 set..15:8...19:17...20:17...20:18..tfu tfu
24:20...25:20..nie ma to jak napluc smiley
ksdani dnia 04/07/2015
David Lee (kapitan reprezentacji USA): Gratuluję Polsce awansu do Rio. Jesteśmy zasmuceni tą porażką. Myślę, że przegrana wynika z ilości naszych błędów w zagrywce.

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski): Jedziemy do Rio, a to był nasz cel przed rozpoczęciem Ligi Światowej. Jesteśmy dumni z tego, że udało się wyjść z tak trudnej grupy. Jutrzejszy mecz dla nas będzie swojego rodzaju sprawdzaniem. Chcemy go wygrać za wszelka cenę i zostać na pierwszym miejscu. Wiem, że to nie będzie miało znaczenia w Rio, ale chcemy to zrobić dla własnej satysfakcji i satysfakcji kibiców.

John Speraw (trener reprezentacji USA): Zaczęliśmy mecz bardzo dobrze. Zagraliśmy dobry pierwszy set i myślę, że zagraliśmy dobrze większą część trzeciego seta. Dobrze też radziliśmy sobie w czwartej partii. Uważam jednak, że nie graliśmy za często konsekwentnie i nawet jeśli mieliśmy dobre przyjęcie, to nie mogliśmy grać tak dobrze, jak pokazywaliśmy w całej Lidze Światowej.

Stefan Antiga (trener reprezentacji Polski): Jestem bardzo zadowolony z tego, że awansowaliśmy do Final Six w Rio de Janeiro. Początkowo Amerykanie grali bardzo dobrze, a my robiliśmy za dużo błędów. Amerykanie są ambitni i walczyli do końca. Myślę, że obie drużyny mogą zagrać lepiej, ale to mam nadzieję zobaczymy jutro.

Autor/Źródło: Iwona Krótkiewicz/Elżbieta Poznar/fot. Piotr Sumara/PZPS
roztrwonic tak duza przewage w 4 secie to totalna kicha.
ksdani dnia 05/07/2015
1. USA 12 9 3 27
2. Polska 12 8 4 22
3. Iran 12 6 6 18
4. Rosja 12 1 11 5
Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Nie chcieliśmy, aby ten mecz tak wyglądał, ale po wczorajszym spotkaniu zeszło z nas powietrze. Mimo, że w szatni mówiliśmy sobie, aby wygrać ten mecz, to chyba myślami byliśmy już w Rio de Janeiro. Nie mniej walczyliśmy, jednak gra przynajmniej w dwóch pierwszych setach nie układała się po naszej myśli. Szkoda czwartego seta, bo mieliliśmy dosyć wysokie prowadzenie, jednak nie potrafiliśmy dobić przeciwnika, co przydarzyło się nam nie pierwszy raz. I z tego musimy wyciągnąć wnioski. Mówię do zobaczenia w Rio. Mam nadzieję, że będziecie Państwo nas dopingować i śledzić nasze spotkania.

David Lee, kapitan reprezentacji USA: Jesteśmy szczęśliwi, że jedziemy na finał Ligi Światowej jako zwycięzcy grupy. Jest to istotne zwłaszcza, że grali przeciwko nam zawodnicy, którzy kilka tygodni temu nie grali przeciwko nam. Byli głodni gry i pokazali to na boisku.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: Każda porażka jest trudna. Mogę powiedzieć, że chcieliśmy wygrać ten mecz. Kiedy gramy w Polsce, każdy zawodnik chce się pokazać z jak najlepszej strony i udowodnić, że zasługuje na grę w kadrze. Zrobiliśmy wszystko, aby odnieść zwycięstwo. Chcieliśmy też spróbować nowych konfiguracji na boisku. Mieliśmy dużo problemów wtedy, kiedy rywal był skuteczny na lewym ataku. Mogę tylko pogratulować mojemu koledze zwycięstwa.

John Speraw, trener reprezentacji USA: Jak wspomniał Stepane Antiga, obie drużyny zakwalifikowały się do Rio de Janeiro. Dlatego zespoły mogły przetestować zawodników, którzy do tej pory mieli mało szans na grę w Lidze Światowej. Mimo, że nie grali dużo, przykładali się do swojej gry, pokazali się z dobrej strony. Szczególnie chciałbym podziękować Kawice Shoji oraz Thomasowi Jaeschke, bo obaj zagrali fantastyczny mecz.

Autor/Źródło: Jolanta Kaczorowska/Elżbieta Poznar/PZPS