2011/2012

Gości Online: 6

PŚ Kobiet 2015
PŚ 2015 Pojutrze startuje Puchar Świata w siatkówce Kobiet..tylko sam nie wiem jak podchdzić do tej imprezy, jak ją traktować. Co to jest PŚ 2015?
Spotkanie kilku - a dokładnie 5 - zespołów ze światowej czołówki aby w meczącym turnieju wywalczyć awans na IO. Pozostałe zespoły - a dokładnie 7- to druga i trzecia liga i dla nich to okazja do zgrania kilku spotkań z najlepszymi w celach szkoleniowych..tylko i aż.
To, że zagrają takie drużyny jak Algieria czy Kenia to jeszcze mogę zrozumieć ale Argentyna, Peru, Kuba, Dominikana..to już przegięcie i nawet stołek szefa FIVB "trzymany" przez Brazylijczyka, nie powinien usprawiedliwiać takiego podziału miejsce w tym turnieju.
Cóż, kolejna komercejna farsa i nic więcej.

Peru - Algieria (25:16, 25:13, 25:16)- Link
Argentyna - Japonia 0:3 (16:25, 19:25, 12:25)

23.08
Kenia - Dominikiana 0:3 (26:28, 24:26, 17:25)
Korea - Peru 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)
Argentyna - Kuba 3:0 (25:15, 25:21, 25:23)
Chiny - Algieria 3:0 (25:5, 25:11, 25:8)
Serbia - USA 3:2 (25:20, 22:25, 18:25, 25:19, 15:6)- Link
Japonia - Rosja 2:3 (25:12, 18:25, 21:25, 25:23, 13:15)- Link

24.08
Dominikana - Argentyna 3-1 (25-21, 25-22, 19-25, 25-15)
Korea - Algieria 3-0 (25-8, 25-9, 25-19)
Rosja - Kenia 3-0 (25-16, 25-21, 25-21)
Serbia - Peru 3-0 (25-10, 25-17, 25-10)
USA - Chiny 3:0 (25:23, 25:17, 25:23) - Link
Kuba - Japonia 0:3 (15:25, 12:25, 16:25)

ksdani dnia 20/08/2015
aha, te cyferki przy nazwach krajow z ktorych druzyny zakwalifikowano dp PS oznaczaja dwywizje wgp w ktorych graja..
a podam a co tam:
rozgrywające: Alisha Glass, Molly Kreklow
atakujące: Nicole Fawcett, Karsta Lowe
przyjmujące: Megan Easy, Kim Hill, Jordan Larson-Burbach, Kelsey Robinson
środkowe: Foluke Akinradewo, Christa Harmotto-Dietzen, Tori Dixon, Lauren Gibbemeyer
libero: Kayla Banwarth, Natalie Hagglund
Rosja

Setter: Ekaterina Kosianenko, Evgeniya Startseva

Opposite Hitter: Daria Isaeva, Natalia Malykh, Natalia Obmochaeva

Middle Blocker: Ekaterina Lyubushkina, Ekaterina Orlova, Irina Fetisova, Anastasia Samoilenko

Outside Hitter: Ksenia Ilchenko, Tatiana Kosheleva, Alexandra Pasynkova, Yana Shcherban

rozgrywajace: Shen Jingsi, Ding Xia, Wei Qiuyue
atakujace/przyjmujace: Zeng Chunlei, Zhu Ting, Zhang Changning, Liu Yanhan, Liu Xiaotong
srodkowe: Yang Junjing, Yuan Xinyue, Yan Ni, Zhang Xiaoya
libero: Lin Li, Wang Mengjie
Hui Ruoqi niestety przerwala treningi, ma problemy z sercem i przechodzi badania - jeszcze niewiele wiadomo i moze to tylko chwilowa niedyspozycja - tfu tfu

jerzyk_ dnia 21/08/2015
Na mój gust, zresztą chyba nie odkryję w tym Ameryki, to szansę na awans do olimpiady mają jedynie 3 drużyny: USA, Chiny i Rosja.
Są jeszcze dwie drużyny takie jak Japonia i Serbia, które mogą coś tam jeszcze urwać potentatom. Pozostałe drużyny to statyści. Mi chyba nawet szkoda czasu na oglądanie ich meczów.
Kibicuję oczywiście Rosji, bo jak ugrają przepustkę do olimpiady to jeden groźny konkurent w eliminacjach europejskich będzie mniej. Choć i tak uważam, że dla naszej drużyny niewiele to zmieni, bo nadal pozostają przecież: Turcja, Serbia, Włochy, Niemcy, Holandia, Belgia czy nawet Czechy, Bułgaria czy Azerbejdzan.
Zen dnia 21/08/2015
Ja liczę na Serbie. Skład maja piorunujący a wyniki nie takie.
Jeśli są w formie to mogą wygrać prawie ze wszystkimi.
ksdani dnia 22/08/2015
dwa pierwsze mecze i zaraz bedzie 2x 3:0.. 8:4 dal USA i 16:12 dla Rosji w trzecich setach..
jedyne ciekawe: Martinez (18 lat) kilka bardzo fajnych atakow rowniez na trojbloku, KOreanki mialy szanse w 2 secie ale od stanu 18:18 naqgle siadlo rozegranie i 20:23..22:25
ocw jak to pisalem to Koreanki na zlosc..wydluzyly serwis co sprawilo klopoty przeciwniczkom i 11:8..11:10..dla USA (tylko) smiley
Pasynkova dwa dobre ataki w koncowce i obrona dala meczowa i ostatecznie konczy Obmoczajewa 25:18 i 3-0
Slaby mecz Dominikanek zaskoczyl jednego z komentujacych..ciekawe czy jeszcze kogos?
Swietny pierwszy set Serbek smiley
heh Kenijki w 3 secie bardzo dobra zdecydowana gra. Dwa sety przegrane 2 punktami ... Kubanki sie "rozlazly"..
co zaczely robic Serbki w 2 secie to koszmar ze stanu 18:14 zdobyly 2 pkt a przeciwniczki 8!
Fart .. nie fart ..dwa bledy Chinek i po 22
Serbia captain Maja Ognjenovic: First of all, I have to say that we are very disappointed as we had a really good chance of winning the game. Before the match, we knew China were one of the favourites and we started very well and had a good chance in the second set. I think we lost because our serve wasnr17;t at such a high level as it was at the start, but we did some things well, like our blocks and defence. But we are playing USA tomorrow so we have no time to be sad or disappointed.

Serbia coach Zoran Terzic: We had a pretty good chance to win today. We could have won the second set; everything was in our hands. We were strong in attack but from the middle of the second set we started to play not exactly relaxed but China started to play better and with more courage than before and it was very difficult to come back after that. But in part, we can be very satisfied with how we played.

China captain Zeng Chunlei: Wer17;re very happy to win the game. In the first set, we didnr17;t really get into the game and Serbia played well. So we were in a tough position, but after that we regained our strength. In the second set and the last three sets we used some younger players and they played very well, so Ir17;m very happy for the team. Hopefully, during the tournament, we can play better and better.

China coach Lang Ping: Today went as expected. At the start the players were really nervous but thatr17;s normal and we lost the first set. But from the middle of the second set, our players started to get into a rhythm and started to play much better. In the first set, our defence at the net didnr17;t go so well, so we need to improve that for the rest of the tournament. It was important to understand how things were going. Our attack was good but not our defence, so I changed some players and used our second setter instead of our main setter. I didnr17;t expect that result, but it worked well.
Terzic ogolnie zadowolony..hehe ..czyli szykuja sie na ME a PS traktuja jako turniej przygotowawczo- sparingowy
Malgorzata dnia 22/08/2015
Całą imprezę wygra pewnie USA, wydaje mi się, że drugie mogą być Chinki. Nie wiem czy tylko ja mam wrażenie, że przez ostatnie 4 lata poziom siatkówki kobiet bardzo spadł? Większość reprezentacji jest w przebudowie, albo po prostu nie może złapać formy. USA jako jedyne jest stabilne i przez to nie ma praktycznie z kim przegrać (choć na IO tak łatwo im już pewnie nie będzie i to nawet nie przez inne drużyny, ale przez presję, jaka będzie na nich spoczywać).
W turnieju będę kibicować Chinkom (doceniam co Lang Ping zrobiła z tą drużyną w tak krótkim czasie) i którejś z europejskich drużyn (żeby nam w kwalifikacjach było choć trochę łatwiej).
jerzyk_ dnia 22/08/2015
Serbki fajnie zaczęły, pierwszy set po prostu gra perfekcyjna, ale nie wierzyłem, że są w stanie zagrać tak przez cały mecz.
Ja osobiście uważam, że zabranie dwóch młodych atakujących (Boskovic, Bjelica) musiało się tak skończyć. Chociaż Boskovic robi naprawdę dobre wrażenie to jednak nie jest w stanie zagrać stabilnie na ataku przez cały mecz a tym bardziej przez cały tak wymagający turniej.
Zatem Serbię obstawiam jako 4 lub 5 drużynę tego turnieju. smiley
ksdani dnia 23/08/2015
Dzien 2: o 4 pierwszych meczach...hmm...Chiny - Algieria 7:5...20:5... Algieria przysyla na PS rezerwowy sklad.. chciaz nie byl moment w meczu Argentyna - Kuba 2-0 w setach i 18:10...i Argentynki "poszly do szatni".. 23:22... 25:23..czyli ..
Dziekuje
Malgorzata dnia 23/08/2015
Hmmm, USA przegrywa z Serbią 2:3. Nie spodziewałam się tak wczesnej porażki Amerykanek (myślałam, że przegrają może z Chinkami czy Rosją). Zobaczymy jak to się potoczy, MŚ dla Amerykanek to był wielki sukces, ale jest on nieporównywalny z wygraniem IO, a teraz zaczyna się walka właśnie o Igrzyska, więc może być dla nich trochę więcej stresu niż na poprzednich turniejach.
Gaga dnia 23/08/2015
Brawo Serbia, pokonac USA i tak zlac je w 5 secie to cos!smiley Mnie cieszy ich wygrana, bo bardzo lubie te dziewczyny i nie rozumiem "nasmiewania sie" z Terzica i ciaglego krytykowania go. Cos sensownego musi jednak robic z Serbkami, bo chyba wszyscy chcielibysmy, zeby Polki tak graly jak "balkanki" i mozemy im tylko zazdroscic takich dziewczyn.
Ciesze sie na dzisiejsza wieczorna powtorke tego meczu w PS.
Dobrze by było, żeby jutro Chinki pokonały USA, wtedy szanse Rosjanek lub Serbek na awans znacznie wzrosną. Chinki już wygrały z Serbią za 3 punkty, więc one mogłyby awansować z pierwszego miejsca a Rosja i Serbia walczyć o drugie. To chyba byłoby najbardziej optymalne rozwiązanie dla nas, bo w awans dwóch reprezentacji z Europy jakoś nie wierzę.
Na razie to Rosjanki walcza o wygrana z Japonkami, prowadzily wprawdzie juz 2:1, ale 4 seta przegraly. Nie potrafie sobie raczej wyobrazic, zeby Amerykanki nie znalazly sie w finale PS, wiec nie wiem, czy dobre by bylo wygranie Chinek z USA. Kto mialby wtedy "wyeliminowac" Chinki w walce o pierwsze dwa miejsca PS?
Gaga, nikt by nie miał wyeliminować Chinek. One zajęłyby pierwsze miejsce, a któraś z europejskich drużyn drugie. Szanse na to, że i Rosja i Serbia awansują są nikłe, dlatego lepiej by było jakby już na początku turnieju jeden z głównych przeciwników stracił dużo punktów. Jako, że Chinki z jednym silnym przeciwnikiem już wygrały, a USA przegrało, to lepiej byłoby chyba osłabić USA i tym samym dać większe szanse Europejkom. Zresztą wiadomo, że USA awansuje do IO, bo w swoim regionie nie mają praktycznie z kim przegrać, więc chyba byłoby lepiej, żeby na IO awansowało więcej państw z Europy i Azji.
Jasne, ze byloby tak najlepiej, ale ja nie wierze, ze Amerykanki odpuszcza, bo mialyby latwa droge na IO ze swojego regionu. Bedzie pewnie jeszcze bardzo ciekawie, jesli faworyci beda sobie wzajemnie odbierac punkty.
Amerykanki nie odpuszczą oczywiście i nadal są jednymi z faworytek, ale na tym turnieju nawet dwie porażki mogą nie dać awansu.
kurcze nie moglem ogladac..powtorka o 22:00 smiley
w kazdym razie Maja 6 blkow, Rasic 6 blokow ... cos z rozegraniem-przyjeciem? zobacze sobie heh

Koszelewa poszalala..
Tak, cieszymy sie na powtorke, tylko czy Polsat pokaze w miare CALY mecz czy polowa przeznaczonego czasu pojdzie na reklame, co niestety czesto ma miejsce. ???
A jutro obejrzymy JAP-ROS w powtorce/"premierze"?
ksdani dnia 24/08/2015
Japonia vs Rosja "dalej jest" w programie .. ;0

0-2 Chinek z USA i to glownie z powodu gorszego rozegrania i slabego przyjecia w drugim secie. Prawde mowiac widzac co sie wyprawia pomyslalem o naszcyh dziewczynyach i pomyslach Nawrockiego gry na 1 przyjmujaca... to dobry przyklad zeby kazdy sam zobaczyl ile traci zespol przy pogorszeniu odbioru...niby porownywalne zespoly a set do 17
jerzyk_ dnia 24/08/2015
Naprawdę wielki szacunek dla Serbek !!! smiley

Zagrały po prostu niebotyczny mecz z USA. Jestem bardzo pozytywnie zdziwiony. Jeden z najpiękniejszych meczów jakie oglądałem. Sam miód z cebulką. smileysmileysmiley

Jestem za to trochę niemile zaskoczony Chinkami, dziewczyny o świetnych parametrach znakomicie wyszkolone technicznie, a tak się boją jankesek, no po prostu wstyd. smiley
No może jeszcze Rosja coś urwie amerykankom bo na innych to już nie ma co liczyć. smiley
Zen dnia 24/08/2015
Serbki przespały mecz z Chinkami czym mnie zawiodły. Wczoraj zagrały na tyle, na ile je stać. To bardzo silna i wyrównana drużyna. Jednak chwilowe przestoje trochę dziwne. Ja od początku stawiałem na niespodziankę w wykonaniu Serbek. Jednak przegrany 1 mecz może się zemścić.
Gaga dnia 25/08/2015
Przegapilam wczoraj w nocy powtorke JAP-ROS smiley, zupelnie o tym zapomnialamsmiley, Wie ktos, czy mozna ten mecz jeszcze gdzies zobaczyc?
Ja po cichu tez "liczylam" na Serbki i nadal trzymam za nie kciuki, choc ta przegrana z Chinkami moze im strasznie zaszkodzic. Chinki po wypadnieciu ze skladu ich kapitanki nie sa juz murowanym faworytem do dwoch pierwszych miejsc. Brak takiej zawodniczki to ogromne oslabienie, wiec szanse maja obie europejskie druzyny i ktoras z nich powinna wywalczyc bilet do Rio.
Serbia ma chyba najgorszy uklad meczow, bo od samegp poczatku musi sie zmagac z najsilniejszymi zespolami i n ie ma chwili oddechu. Jeszcze jedno slabsze spotkanie i moze byc juz po wszystkimsmiley Slabe przeciwniczki na koniec zmagan to zadna ulga.