Gości Online: 3

Zarejestrowanch Uzytkowników: 416
Najnowszy Użytkownik: Marleen
PŚ Kobiet R3
PŚ 2015 Klasyfikacja po dwóch rundach. O miejscu w pierwszej kolejności decyduje ilość zwycięstw, później zdobyte punkty.

04.09
Dominikana - Chiny 0:3 (16:25, 17:25, 19:25)
Argentyna - Peru 3:2 (16:25, 25:20, 21:25, 25:22, 15:12)
Rosja - USA 3:0 (25:17, 31:29, 25:23)- Link
Kuba - Serbia 0:3 (22:25, 19:25, 15:25)
Kenia - Korea 0:3 (16:25, 16:25, 19:25)
Japonia - Algieria 3:0 (25:8, 25:10, 25:6)

05.09
Dominikana - Algieria 3:0 (25:11, 25:12, 25:7)
Kuba - Peru 3:1 (13:25. 25:16, 25:18, 25:19)
Rosja - Chiny 1:3 (23:25, 15:25, 25:23, 20 -:25)- Link
Kenia - Serbia 0:3 (11:25, 14:25, 19:25)
Argentyna - Korea 0:3 (21:25, 17:25, 20:25)
Japonia - USA 1:3 (25:20, 23:25, 20:25, 10:25)- Link

06.09
Kenia - Peru 3:2 (23 - 25, 29:27, 25:27, 25:23, 15:13) Poziom?..a jaka walka w kazdym secie!
Rosja - Algieria 3:0 (25:5, 25:6, 25:8)
Argentyna - Serbia 2:3 (16:25, 19:25, 25:20, 25:23, 4:15)
Dominikana - USA 0:3 (10:25, 19:25, 17:25)
Kuba - Korea 3:2 (25:22, 18:25, 16:25, 30:28, 15:13)
Japonia - Chiny 1:3 (17:25, 25:22, 21:25, 22:25)- Link

Dream Team, World Cup 2015: Brankica Mihajlovic (SRB), Tatiana Kosheleva (RUS), Nataliya Obmochaeva (RUS), Daymara Lescay (CUB), Tetori Dixon (USA), Brenda Castillo (DOM), Niverka Marte (DOM).

ksdani dnia 04/09/2015
Argentynki o wlos od przegranej z Peru... zaraz bedzie TB... to jednak niespodzianka a przerwa cos nie posluzyla...tzn. jednym nie a drugim przeciwpoloznie smiley
Przynajmniej troche emocji ot takich wprowadzajacych do meczu Rosja - USA smiley
Pierwszy set zdecydowanie dla Rosjanek..Sczerban &Co.
2 set i 7:3 dla Rosjanek po czym przestoj i nie konczone ataki..7:8 a pozniej jeszcze 15:19.. 18:19..setowe dla obu zespolow ale ostatecznie set 31:29 po ataku z drugiej linii Koszelewej smiley
3 set i..brawa dla Rosjanek..każda dodala coś id siebie jeszcze Chinki i ...2 rywalki mniej w kW do IO tfu tfu..
Zen dnia 04/09/2015
Brawa dla Rosjanek. Wynik zaskakujący. Serbki już na IO.
Rosja blisko. Musi wygrać z Chinkami. Ten turniej może się skończyć sukcesem Europy. Dla nas to też korzystne.
11 Kenia 3 - 1
Kiedy dodawalem newsa II rundy i zyczylem Serbkom i Rosjankom zwyciestw i awansu to bylo "odrobine" na wyrost - tak sie wydawalo ale jak widac ten wyrost nie jest taki duzy.
Jutro mecz Rosja - Chiny a w nim decyzja czy dwa "nasze" zespoly awansuja na IO i ile ubedzie Polkom rywalek .. .
Hubertus dnia 04/09/2015
mam pytanie bo nie ogarniam...
Jak Serbki są na 3. miejscu skoro mają 21 pkt kiedy USA i Japonia mają 22 pkt
Tak jest również na fivb.comsmiley
Malgorzata dnia 04/09/2015
Hubertus, jako pierwsze liczą się teraz wygrane, a dopiero później punkty.

Cieszy wygrana Rosji, jeszcze tylko jutro wygrana z Chinkami i dwie ekipy z Europy będą miały już pewny awans na IO.
ksdani dnia 05/09/2015
Z wypowiedzi po meczu ciekawe to Mariczew, ze wpuscil od poczatku Fetisowa zeby zaskoczyc przeciwniczki i to co mowil o koncentracji- stracili ja z Serbkami po 2 secie i przegrali a wczoraj udalo sie ja zachowac do konca i dzieki temu wygrali.
Karcz ocw rozczarowany, porazki i ciezkie chwile tez ucza oraz: No. 1 (Yana Shcherban) played good. We did not execute our game plan well against her. No. 15 (Tatiana Kosheleva) is always good and she was again today.
Czyli pochwalil dwie zawodniczki, Szczerban i Koszelewa.. smiley
I set Chiny-Rosja...studnia glebinowa i Himalaje..szkoda, ze Obmoczajewa nie potrafila skonczyc zadnej z trze ostatnich pilek wlasnie to zalatwilo nasze sasiadki.
tak tylko...Chinki prowadzily 18:11 a pozniej 22:22..smiley
Rosjanki w obronie smiley smiley smiley
Bledne decyzje Mariczewa - nie mial dzisiaj szczescia i pomyslunku, stawka i jego "sparalizowala"...

---
4 set Rosja- Chiny 18:17...20:25 i koniec meczu

coz, Rosjanki musza dalej szukac rozgrywajacych bo to dzisiaj czasem wyrabialy to.. smiley
Malgorzata dnia 05/09/2015
Najprawdopodobniej na IO z turnieju awansują Serbia i któraś z drużyn azjatyckich (najpewniej Chiny). Jeśli dzisiaj Japonia przegra z USA, to z ich perspektywy lepiej będzie przegrać z Chinami i dać im tym samym awans na IO. Dzięki takiemu rozwiązaniu Japonki będą miały o jednego, azjatyckiego rywala mniej w drodze na Igrzyska. Jeśli wygrają, to będą się bić z Chinkami i drugie miejsce. W takiej sytuacji nie widzę większych szans dla Rosji i USA.
taa i w pierwszym secie 15:11 dla Japonek.. poczatek ale juz kilka niesamowitych akcji z obronami z Marsa ( bo ciazenie tam mniejsze smiley )
W wileu druzynach wchodzi mloda generacja..
Zwykle krytykuje wiec nie moge nie....dobry, fachowy komentarz.

Szkoda tej ostatniej wystawy Japonek w 2 secie..za szybko, za nisko, za blisko siatki..
Malgorzata dnia 06/09/2015
Chinki wygrywają i Serbki awansują, jestem zadowolona z takiego rozwiązania smiley.
ksdani dnia 06/09/2015
Klasyfikacja koncowa

1 Chiny 10 - 30
2 Serbia 10 - 26

jerzyk_ dnia 06/09/2015
Na koniec Japonki grały dzielnie, ale tak żeby nie wygrać i jest ok. smiley
Jak w kilku słowach podsumował bym ten turniej.
Po pierwsze - okazało się, że nie ma w tym sporcie nadludzi. USA wydawało się poza konkurencją, a w efekcie końcowym awansu nie uzyskało. smiley
Po drugie - duży zaskok drużyn europejskich. Wydawało się bowiem pierwotnie, że centrum siatkówki kobiecej, to Ameryka + Azja. Europa gdzieś hen, hen, daleko. A tu proszę o mały włos, a dwie europejskie drużyny zgarnęłyby dwie kwalifikacje. I tak z ręką na sercu. Najbardziej podobała mi się na tym pucharze gra Serbek i Rosjanek. BRAWO !!! smileysmileysmiley
Po trzecie - Chinki wcale też nie takie mocne. Trzeba jedynie zobaczyć jak z nimi grają amerykanki. Kluczem do wygrania z Chinkami jest szybkość rozegrania. Tu niestety mały kamyczek do ogródeczka Europejskiej siatkówki. Trzeba przyśpieszyć grę, bo Chińskie wieże najnormalniej w świecie nie nadążają za szybkimi piłkami. Natomiast jak mają czas żeby ustawić blok, to nawet Obmoczajewa ma kłopot ze skończeniem ataku.
Gaga dnia 06/09/2015
co za "glupota" Polsatu, ze maja jutro rano w programie powtorke meczu Rosja- Algeriasmiley! Nie mogliby pokazac mecz Japonek z Chinkami? Mogliscie ogladac go od poczatku? Bo u mnie zaczal sie on na PSN dopiero od koncowki 3 seta, wczesniej lecialy wyscigi samochodowe i pozniej najpierw reklama nim byli laskawi "przelaczyc" na decydujacy mecz Puchar Swiatasmiley!
tu masz macze - mozesz sciagnac podziwac smiley

naprawde chyba sie nikt nie spodziewal, ze dwie europejskie druzyny beda tak blisko awansu na IO juz teraz z PSsmiley Szkoda, ze w rosyjskim zespole w decydujacym o wszystkim meczu z Chinkami Koszelewa byla tak osamotniona na boiskusmiley Nie dostala zadnego wsparcia ani od Obmoczajewej, ani od jej zmienniczki, jak rowniez od zadnej srodkowej. Nawet Kosanienko "dostosowala sie" do poziomu kolezanek (poza Koszelewa) i grala bardzo prosto i czytelnie i "zapraszala" Chinki do zdobywania punktow i "wyrzucenia" Rosjanek z pociagu do Rio.
Wielkie brawa za to dla Serbeksmiley smiley !!! Ja ogromnie sie ciesze z ich sukcesu, bo maja wspaniale zawodniczki i stworzyly - razem z Terzicem - kapitalna druzynesmiley
ups poprawilem link bo litere "zjadlem" ale juz dziala.
**
Rosjanki mialy troche pecha z terminarzem..gdby mialy dzien przerwy i miedzy meczami z USA i Chinami to mialy szanse a tak to dwa bdb mecze dzien po dniu to jeszcze dla nich za duzo a szkoda.
dzieki, ksdanismiley Ale chcialabym wiedziec, czy Polsat rzeczywiscie pokazywal ten mecz dopiero od koncowki 3 seta, czy ja moze cos poknocilam i zle zaprogramowalam nagranie?
zgadza sie ten link, bo u mnie dostaje informacje, ze ta strona nie moze byc pokazana?
Niestety Polsat dał ciała, nie dość, że nie pokazał na żywo całego spotkania, to jeszcze przez niego zablokowana była oficjalna transmisja FIVB dostępna na youtubie. Jakby co to na tym kanale można obejrzeć mecze:
Ks, mógłbyś poprawić link, bo mi się nie ten przycisk co trzeba kliknął.