2011/2012

Pewne zwycięstwo Polskiego Cukru Muszynianki!
Muszynianka Pewne zwycięstwo Polskiego Cukru Muszynianki!

Polski Cukier Muszynianka bardzo pewnie pokonała SK bank Legionovię Legionowo 3 : 0 (25:19, 25:22, 25:15) w meczu kończącym 8 kolejkę ORLEN Ligi. MVP: Anna Grejman.

Przed meczem 8 kolejki ORLEN Ligi drużyna Polskiego Cukru Muszynianki miała pierwszą od dłuższego czasu przynajmniej tygodniową przerwę od meczów o stawkę. "Był to potrzebny okres do zregenerowania się oraz popracowania na jednostkach treningowych" komentował sztab muszyńskiej drużyny.

Z kolei zespół SK banku Legionovi Legionowo nie był w równie komfortowej sytuacji, ponieważ podopieczne Ettore Guidettiego w minioną środę musiały mierzyć się w Bielsku-Białej z miejscowym BKS w zaległym spotkaniu...pierwszej kolejki ORLEN Ligi.

W swoich spotkaniach 7 kolejki ORLEN Ligi lepiej spisały się "Minerlane", które po bardzo wyrównanym pojedynku wywiozły dwa punkty z Dąbrowy Górniczej. SK bank bardzo gładko przegrał na własnym parkiecie z PGE Atomem Trefl Sopot 0 : 3. Co ciekawe oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli ORLEN Ligi: Polski Cukier Muszynianka zajmuje ósmą lokatę, natomiast SK bank Legionovia Legionowo dziewiątą. Oba zespoły dzieli jednak znaczna różnica punktowa (7 punktów).

Zespoły rozpoczęły w następujących zestawieniach:

Polski Cukier Muszynianka: Julia Milovits, Adela Helić, Natalia Kurnikowska, Anna Grejman, Justyna Sosnowska, Maja Savić, Aleksandra Krzos (L)

SK bank Legionovia Legionowo: Malwina Smarzek, Daria Paszek, Aleksandra Wójcik, Natalia Gajewska, Joanna Pacak, Iga Chojnacka, Katarzyna Wysocka (L)

Mecz zagrywką rozpoczęła Anna Grejman, jednak pierwszy punkt zapisała na swoim koncie drużyna Legionovii. Gospodynie bardzo szybko wyszły na dwupunktowe prowadzenie po dobrym ataku Kurnikowskiej i autowym zbiciu Smarzek. Legionovia szybko odrobiła straty po udanych akcjach paszek w ataku i bloku. Kolejne akcje to długie wymiany i walka punkt za punkt (5:5). Siatkarki z Muszyny w początkowych fragmentach meczu nadwyraz często dotykały siatki przy bloku, jednak mimo wszystko to gospodynie schodziły na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem (8:7). Po przerwie dwa kolejne punkty zdobyły podopieczne Ettore Guidettiego i objęły prowadzenie (8:9). Przy stanie 10:10 zgromadzeni na hali w Muszynie kibice mogli zobaczyć bardzo długą wymianę, którą ostatecznie skutecznym obiciem bloku zakończyła Helić. Chwilę później ponowny dobry atak Helić dał Muszynie ponownie dwupunktowe prowadzenie (12:10). Po dobrych kontratakach Grejman i Sosnowskiej "Mineralne" wyszły na czteropunktowe prowadzenie (15:11), a na drugą przerwę techniczną schodziły z pięcioma oczkami przewagi (16:11). Po przerwie trzy punkty z rzędu zdobyły Legionowianki (16:14). Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki nie pozwoliły na utratę przewagi i szybko wróciły do czteropunktowego prowadzenia (19:15). O przerwę poprosił Ettore Guidetti, co zadziałało pozytywnie na zespół z Legionowa, który zdobył kolejne "oczka" (19:17). Sytuacja się powtórzyła i chwilę później Muszyna ponownie wyszła na cztery punkty przewagi (21:17). Przez kolejne akcje wypracowana przewaga utrzymywała się i Muszyna pewnie zmierzała o zwycięstwa w pierwszej odsłonie. Polski Cukier Muszynianka zobył trzy ostatnie punkty w secie i zwyciężył 25 : 19.

W drugą partię lepiej weszły przyjezdne siatkarki, jednak chwilę później po efektownym bloku na Smarzek na tablicy wyników widniał remis (1:1). Dobre ataki wprowadzonej w pierwszej partii Połeć oraz Smarzek wyprowadziły Legionowię na trzypunkty przewagi (5:2). Legionovia konsekwentnie utrzymywała wypracowaną przewagę nie pozwalając sobie na proste błędy własne. Efektowny "serbski" blok Savić i Helić na Wójcik zbliżył Muszynę na jeden punkt do rywalek (6:7), jednak na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktową przewagą schodziła drużyna SK banku Legionovii. Po regulaminowej przerwie piękny atak Savić i as serwisowy Grejman doprowadził do remisu (8:8). Po bloku na Helić Legionowia tylko na chwilę odskoczyła na dwa oczka, ponieważ po asie serwisowym Savić znów był remis (10:10). Trener Guidetti wprowadził Grzelak za Wójcik na przyjęciu. Po obrym bloku Milovits na Paszek "Mineralne" po raz pierwszy objęły prowadzenie w secie drugim (12:11). Na krótko... po asowej zagrywce Gajewskiej to Legionovia powróciła na prowazenie (12:13). Po kolejnych akcjach wynik nadal oscylował w okolicach remisu (15:14). Na plac gry powróciła środkowa Pacak (za Połeć). Na drugą przerwę techniczną w lepszych humowach mogły schodził gospodynie (16:15). Po przerwie zespoły nie odpuszczały i grały punkt za punkt (17:17, 18:18). Po pięknym ataku Kurnikowskiej po ciasnym skosie ponownie na prowadzenie wysunęły się miejscowe siatkarki (19:18). Siatkarka grająca z numerem 14 wzięła na swoje barki odpowiedzialność za ofensywną grę swojje drużyny raz za razem skutecznie punktując z lewego skrzydła. Drużyna gości nie składała broni i dzielnie trzymała się rywalek. Przy stanie 21:20 Guidetti poprosił o przerwę na żądanie. Przy stanie 22:21 fantastycznym blokiem na prawej stronie popisała się Grejman zatrzymując Malwinę Smarzek (23:21). O druga przerwę poprosł szkoleniowiec Legionovii. W kolejnej akcji w kontrataku skutecznie ręce blokujących obiła Helić i Muszyna miała kolejne piłki setowe. Na plac gry powóciła Wójcik, jednak to nie pomogło w wygraniu seta, którego ładnym atakiem po prostej zakończyła Helić. Polski Cukier Muszynianka wygrał drugą odsłonę 25 : 22.

Trzeciego seta asem serwisowym rozpoczęła Anna Grejman. W kolejne akcji piękną "czapą" popisała się Helić zatrzymując Wójcik. Kolejna dobra zagrywka Grejman wyprowadziła błyskawiczne gospodynie na trzy punkty przewagi (3:0). Na plac gry weszła Grzelak za Wójcik. Autowy atak Smarzek i błąd na rozegraniu po stronie drużyny z Legionowa wyprowadził Muszynę na...pięciopunktowe prowadzenie 0:5. Trener Guidetti był zmuszony do przerwania gry prosząc o przerwę na żądanie. Po przerwie pojedynczym blokiem popisała się Savić (0:6) i w Legionovii pojawiła się Emilia Szubert na rozegraniu, która zmieniła Gajewską. Grejman utrzymywała doskonałą zagrywkę i punktowała rywalki (7:0). Złą serię przełamała Smarzek (7:1). Na pierwszą przerwę techniczną Muszyna schodziła z siedmiopunktowym prowadzeniem (8:1). Po przerwie prowadzenie gospodyń utrzymywało się, miejscowe siatkatri kontrolowały przebieg wydarzeń boiskowych. Za Darię Paszek pojawiła się Monika Bociek. Siatkarki z Legionowa popełniały coraz więcej błędów własnych i nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z Muszyną. As serwisowy Kurnikowskiej dał Polskiego Cukrowi Muszyniance...dziewięciopunktowe prowadzenie (12:3) i o czas poprosił trener Guidetti. Po przerwie ponownie asem serwisowym popisała się Kurnikowska (13:3) a piękny blok Savić i Milović powiększył przewagę Muszyny (14:3). Trener Serwiński zdecydował się na podwójną zmianę wprowadzając Szczygieł i Hatalę za Milovits i Helić. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły przy...dwunastopunktowej! przewadze gospodyń (16:4). Mało prawdopodobnym było, żeby mecz mógł skończyć się innym rezultatem niż zwycięstwem Polskiego Cukru Muszynianki w trzech setach. Po przerwie podopieczne trenera Serwińskiego powiększały przewagę (18:5), a w zespole Legionovii pojawiały się kolejne zawodniczki (Wójcik, Szymańska). W zespole z Muszyny za Annę Grejman pojawiła się Karolina Ciaszkiewicz-Lach - kapitan muszyńskiej drużyny. Gospodynie pewnie zmierzały po trzy punkty kontrolując przebieg seta (21:8). Bogan Serwiński wprowadził również Natalię Skrzypkowską, która zmieniła Natalię Kurnikowską. W końcówce trzeciej partii siatkarki Legionowa zdołały odrobić kilka punktów (24:15), jednak ostatecznie trzecią partię Polski Cukier Musznianka wygrał 25 : 14, a całe spotkanie 3 - 0.

MVP: Anna Grejman

Poniedziałkowe zwycięstwo było bardzo ważne w kontekście walki o czołowe lokaty w ORLEN Lidze, gdyż pozwoliło Polskiego Cukrowi zbliżyć się do czołówki.

W następnej kolejce "Mineralne" zmierzą się na wyjeździe z Budowlanymi Łódź. Mecz odbędzie się 28 listopada o godz. 20:00 i będzie transmitowany na kanale Polsat Sport. Zapraszamy.