2011/2012

9 kolejka OL
Orlen Liga Ivana Djerisilo wzmacnia zespół PGE Atomu Trefla Sopot. Serbska zawodniczka dołącza do klubu w charakterze wzmocnienia nie tylko samego przyjęcia, ale też „siły ognia” sopockiego klubu.

- Zdecydowaliśmy się na podpisanie kontraktu z Ivaną, ponieważ to dobra, uznana już zawodniczka, która będzie dla nas na pewno dużym wsparciem i w przyjęciu, i w ataku. Takiej stabilności w obu tych elementach nieco nam w tej chwili brakuje, a przed półmetkiem sezonu chcemy jeszcze wzmocnić nasz zespół, bo najważniejsze mecze dopiero przed nami – mówi prezes klubu, Roman Szczepan Kniter.

Djerisilo mierzy 185 cm i siatkarską karierę zaczynała w zespole Crvena Zvezda Belgrad. W bardzo bogatej karierze klubowej wywalczyła między innymi mistrzostwa i puchary kraju w Rumunii i Szwajcarii. Jest wicemistrzynią Europy z 2007 roku oraz brązową medalistką MŚ 2006. Dwukrotnie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich. W PGE Atomie Treflu będzie występowała w PGE Atomie Trefla Sopot z numerem 3.

Katarzyna Wirkowska/Atom Trefl Sopot

27.11 BKS Aluprof Bielsko-Biała - PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (18:25, 14:25, 17:25)- Link
28.11 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:19, 25:21, 20:25, 25:21)- Link
28.11 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Chemik Police 0:3 (14:25, 15:25, 11:25)- Link
28.11 SK Bank Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 0:3 (22:25, 18:25, 19:25)- Link
28.11 Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:16, 25:15, 25:16)- Link
29.11 PTPS Piła - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:15, 26:24, 25:23)- Link

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo Impela Wrocław

SK bank Legionovia Legionowo nie sprostała Impelowi Wrocław w meczu 9. kolejki Orlen Ligi. Wrocławianki tym samym notują kolejne zwycięstwo z rzędu, tym razem za 3 punkty i umacniają się w czołówce tabeli.

Na początku pierwszej partii Impelki narzuciły swój rytm gry i dało to efekt – prowadzenie 5:1. Szybko jednak otrząsnęły się legionowianki. Dzięki problemom w przyjęciu wrocławianek, spowodowanych przez zagrywki Natalii Gajewskiej, szybko odrobiły straty. Skuteczna w ataku była Malwina Smarzek, dzięki czemu gospodynie trzymały kontakt punktowy z Impelkami. W połowie seta na boisku pojawiła się Aleksandra Sikorska w miejsce Agnieszki Kąkolewskiej i szybko okazało się, ze to było dobre posunięcie Nicoli Negro. Świetna dyspozycja w polu serwisowym Kristin Hildebrand i sprytne ataki Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty pozwoliły wrocławiankom na uspokojenie gry i wygranie pierwszej partii.

Początek drugiego seta był bliźniaczo podobny do pierwszej partii. Impelki szybko osiągnęły prowadzenie. Skuteczna w tej części seta była atakująca Impela – Katarzyna Skowrońska- Dolata, a po ataku Moniki Ptak widniał już wynik 4:10. Ponownie jednak przy serwisie Natalii Gajewskiej wkradły się błędy w przyjęciu wrocławianek, co wykorzystały gospodynie (9:11). Kolejny punkt Skowrońskiej – Dolaty dał jednak sygnał przyjezdnym do walki. Dobra postawa w polu serwisowym wymogła na legionowiankach kolejne błędy. Piłkę setową dała Carolina Costagrande, a już w kolejnej akcji Impelki cieszyły się z wygranej w secie i prowadzenia 2:0.

Wynik w trzecim secie cały czas kontrolowany był przez wrocławianki. Skuteczne ataki Caroliny Costagrande i wykorzystane piłki przechodzące przez Aleksandrę Sikorską dały prowadzenie 8:5. Dobra gra nakręcała Impelki jeszcze bardziej. Swoją zagrywką skutecznie odrzucały rywalki od siatki, a dzięki temu coraz częściej udawało się ustawić punktowy blok lub wyprowadzić kontratak. Kolejne akcje trwały coraz dłużej, a główną rolę odgrywały działania w defensywie. Prawdziwa walka nawiązała się w końcówce seta, jednak przewaga, którą wypracowały sobie wcześniej Impelki, powodowała, że wynik trzeciej partii i całego meczu nie był zagrożony. Spotkanie zakończyła atakiem Katarzyna Skowrońska – Dolata.

SK bank Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 0:3 (22:25, 18:25, 19:25)

SK bank Legionovia Legionowo: Smarzek (13), Paszek (2), Wójcik (2), Gajewska (3), Chojnacka (9), Połeć (4), Wysocka (l) oraz Pacak (1), Bociek, Adamek (l), Grzelak (1)

Impel Wrocław: Ptak (7), Kąkolewska, Hildebrand (12), Radecka (3), Skowrońska-Dolata (13), Costagrande (15), Dürr (l) oraz Kaczor, Sikorska (7)

MVP spotkania: Milena Radecka