Gości Online: 1

Zarejestrowanch Uzytkowników: 417
Najnowszy Użytkownik: Barry
12 kolejka OL
Orlen Liga 12.12 KS Pałac Bydgoszcz - Chemik Police 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 21:25)- Link
12.12 BKS Aluprof Bielsko-Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (17:25, 18:25, 15:25)- Link
13.12 PTPS Piła - Polski Cukier Muszynianka 3:2 (16:25, 25:18, 25:21, 19:25, 16:14)- Link
13.12 PGE Atom Trefl Sopot - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:21)- Link
14.12 Budowlani Łódź - SK Bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)- Link
14.12 AZS KSZO Ostrowiec Św. - Impel Wrocław 0:3 (17:25, 18:25, 17:25)- Link

Polski Cukier Muszynianka wraca z Piły bez zwycięstwa

Siatkarki Polskiego Cukru uległy w meczu 12 kolejki ORLEN Ligi po zaciętym meczu miejscowemu PTPS Piła 2 : 3 (25:16, 18:25, 21:25, 25:19, 14:16). MVP spotkania została Anita Kwiatkowska.

Spotkanie w Pile lepiej rozpoczęły siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki, które od pierwszej piłki narzuciły wysokie tempo i zmusiły rywalki do błędów. "Mineralne" regularnie odskakiwały od rywalek i starały się zbudować bezpieczną przewagę nad zespołem PTPS. Dobrze grały skrzydłowe przyjezdnej ekipy co w dużej mierze zaowocowało pewnym zwycięstwem w inauguracyjnej partii 25 : 16.

W kolejnych dwóch partiach prym wiodła drużyna gospodarzy, jednak podopieczne Bogdana Serwińskiego nie były bez szans w tych dwóch odsłonach niedzielnego meczu. W drugiej partii zespół trenera Vettoriego odskoczył na kilka punktów przewagi, jednak przed końcówką seta Polski Cukier Muszynianka zdołał "doścignąć" rywalki, jednak końcówka należała do gospodyń 19 : 25. W trzeciej odsłonie wyrównana walka trwała do drugiej przerwy technicznej, po której PTPS "odjechał" Muszynie na kilka oczek i pewnie zapisał na swoim koncie również trzecią partię rezultatem 21 : 25.

Czwartego seta spotkania znacznie lepiej rozpoczęły siatkarki PTPS, które sprawiały bardzo dużo problemów swoim rywalkom elementem zagrywki. Kiedy wydawało się, że Piła pewnie zmierza po niezagrożone zwycięstwo w czterech setach na własnej hali "Mineralne" potrafiły bardzo szybko zniwelować straty punktowe i doprowadzić do rezultatu oscylującego w okolicach remisu. Końcówka należała do małopolskiej ekipy, która skrzętnie wykorzystała swoją szansę i doprowadziła do tie-breaka wygrywając 25 : 19.

Decydującą odsłonę spotkania znakomicie rozpoczęły Pilanko, bo od prowadzenia 2 : 7! Kiedy po kilku kolejnych akcjach na tablicy wyników widniał rezultat 6 : 13 chyba nikt nie wierzył, że kibice zgromadzeni na hali w Pile...będą mieli możliwość do obejrzenia znakomitej i emocjonującej końcówki, gdyż po chwili na tablicy wyników było 13 : 13 ! Niestety końcówka seta należała do Piły i to PTPS zwyciężył po emocjonującym finiszu 14 : 16 i całe spotkanie 2 - 3.

MVP: Anita Kwiatkowska

W tym roku kalendarzowym był to ostatni mecz Polskiego Cukru Muszynianki w rozgrywkach ORLEN Ligi. "Mineralnym" w 2015 roku pozostało jeszcze tylko jedno spotkanie o stawkę - w najbliższą środę podopieczne Bogdana Serwińskiego zmierzą się z Nova KBM Branik Maribor w Pucharze CEV.

Artur Ziółko

Impel Wrocław udanie kończy 2015 rok

Impelki bez większych problemów pokonały swojego ostatniego rywala w 2015 roku. W Ostrowcu Świętokrzyskim, podobnie jak dwa miesiące temu we Wrocławiu, padł wynik korzystny dla Impela. Spotkanie zakończyło się wygraną bez straty seta.

Od początku spotkania wynik kontrolowały Impelki. Skuteczna na skrzydłach była Katarzyna Skowrońska – Dolata. Wrocławianki dobrze spisywały się w polu serwisowym, odrzucając rywalki od siatki i upraszczając ich grę. Dzięki temu łatwiej było ustawić blok i punktować tym elementem. W ekipie z Ostrowca warto wyróżnić Sandrę Szczygioł, ale w pojedynkę ciężko było jej walczyć z rozpędzonymi Impelkami. Milena Radecka coraz częściej uruchamiała swoje środkowe – a Monika Ptak i Aleksandra Sikorska coraz śmielej radziły sobie na siatce. As serwisowy Kristin Hildebrand zakończył zmagania w pierwszej partii.

Podobny przebieg miał drugi set. Nie do zatrzymania na lewym skrzydle była w całym spotkaniu Carolina Costagrande. W drugim secie włączyła się do gry zawodniczka KSZO - Dorota Ściurka, która kilkakrotnie zaskoczyła Impelki swoimi kiwkami. Kibice zgromadzeni w hali byli świadkami wielu długich akcji. Świetnie w obronie zagrały Kristin Hildebrand oraz Lenka Dürr, która ponownie popisała się obronami niesamowitych piłek. Dzięki dobremu przyjęciu w ekipie wrocławianek ponownie uruchomione zostały środkowe. Piłkę setową dała Karolina Piśla, która w końcówce zmieniła Kristin Hildebrand. Już w kolejnej akcji, po błędzie Roksanny Brzóski w ataku, było po secie.

Ostatnią odsłonę spotkania Impelki rozpoczęły z animuszem. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Carolina Costagrande, która odciążyła Katarzynę Skowrońską – Dolatę. Impelki konsekwentnie powiększały swoją przewagę (9:16). Dzięki dobrej pracy w bloku i obronie coraz częściej wyprowadzały skuteczne kontrataki. Nicola Negro zdecydował się na zmiany. Na boisku zameldowały się Karolina Piśla, Andrea Kossanyiova i Magdalena Gryka w miejsce odpowiednio Caroliny Costagrande, Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty i Mileny Radeckiej. Początkowo zmienniczki miały problem z wejściem w mecz, jednak po opanowaniu emocji zagrały bardzo dobrze. Kiwka Magdy Gryki z drugiej piłki przybliżyła Impelki do wygranej. W końcówce niezawodna była Kristin Hildebrand kończąc dwie sytuacyjne piłki. Matchballa dała Ola Sikorska atakując z obiegnięcia, a pojedynczy blok Andrei Kossanyiovej zakończył poniedziałkowe zmagania w Ostrowcu.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski : Impel Wrocław 0:3 (17:25, 18:25, 17:25)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Bednarek (4), Ściurka (9), Szpak (1), Dybek, Wójcik (7), Szczygioł (9), Korabiec (L) oraz Brzóska (1), Mielczarek (2), Polak (2), Bulbak (L)

Impel Wrocław: Ptak (7), Hildebrand (9), Sikorska (10), Radecka (2), Skowrońska – Dolata (9), Costagrande (13), Dürr (L) oraz Kossanyiova (1), Piśla (1), Gryka (1)

MVP spotkania: Aleksandra Sikorska