2011/2012

14 kolejka OL
Orlen Liga Odpoczywały dłuzej od chłopaków.. zobaczymy też, co dały zmiany trenerów.

14.01. Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 1:3 (25:22, 26:28, 21:25, 16:25)MVP: Kaczor- Link
15.01. Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:18, 25:21, 25:13)MVP: Bełcik- Link - Relacja w rozw.
16.01. AZS KSZO Ostrowiec Św. - SK Bank Legionovia 3:0 (25:20, 25:23, 25:20)- Link
16.01. PGE Atom Trefl Sopot - KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (19:25, 25:22, 25:17, 25:11)- Link
16.01. PTPS Piła - Tauron MKS Dąbrowa G. 0:3 (20:25, 24:26, 18:25)- Link
17.01. BKS Aluprof PROFI CREDIT - Budowlani Łódź 3:0 (27:25, 25:19, 25:17)MVP: Trojan- Link

Ankieta Dylka: "Stosunek Polaków do osiąganych sukcesów sportowych"- WYPEŁNIAMY: Link

Mistrzynie Polski zbyt mocne dla Polskiego Cukru Muszynianka Enea

W pierwszym meczu ORLEN Ligi w 2016 roku Polski Cukier Muszynianka Enea musiał uznać wyższość rywala z Polic – Chemika Police, który zwyciężył 3 : 0 (25:18, 25:21, 25:13). MVP spotkania została Izabela Bełcik.

Szósty zespół ORLEN Ligi przyjechał do Szczecina bez żadnych kompleksów, dla „Mineralnych” najważniejsza była dobra gra i zrealizowanie przedmeczowych założeń - Wynik jest sprawą drugorzędną. Przyjeżdżamy do głównego faworyta Ligi, chcemy zrealizować nasze założenia i zagrać na swoje 100 % - zapowiadał szkoleniowiec małopolskiego klubu Bogdan Serwiński.

Początek spotkania rzeczywiście nie wskazywał na to, że zespół Chemika Police będzie miał łatwe zadanie w starciu z zespołem Polskiego Cukru Muszynianka Enea. Widać było, że zespoły wracają do gry po dłuższej przerwie, na początku spotkaniu było bardzo dużo chaosu na parkiecie i mało efektownych siatkarskich zagrań. Rozpoczęcie meczu było bardzo wyrównane (2:2), (5:5), często zmieniało się prowadzenie i żaden z zespołów nie potrafił na dobre przejąć inicjatywy na Szczecińskiej Azoty Arena. Pierwsze swoją przewagę zaznaczyły Policzanki, które schodziły na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem (8:6). Po przerwie przewaga Mistrzyń Polski zarysowała się jeszcze bardziej (12:8), były skuteczniejsze w ataku i popełniały mniej błędów własnych. Polski Cukier Muszynianka Enea starał się przeciwstawiać rywalkom, grał ambitnie w defensywie, jednak brakowało siły ofensywnej. Przewaga rosła bardzo szybko, dlatego o czas musiał prosić trener Serwiński. Po przerwie rozpędzony Chemik wciąż powiększał przewagę, która urosła do znaczących rozmiarów (16:9). „Mineralne” starały się pojedynczymi akcjami odpierać ataki rywala, jednak było to zbyt mało, żeby nawiązać równorzędną walkę w pierwszej partii z Chemikiem (19:14). Ostatecznie pierwsza zapartia zakończyła się zwycięstwem Chemika Police 25 : 18.

„Przyjeżdżamy do Szczecina walczyć, a jak to się dalej rozwinie – zobaczymy” – takimi słowami kapitan Karolina Ciaszkiewicz-Lach opisywała atmosferę w zespole Muszyny przed meczem z Chemikiem. I rzeczywiście, drużyna z Muszyny walczyła ambitnie co miało swoje przełożenie na wynik na początku drugiego seta. „Mineralne’ objęły już nawet trzypunktowe prowadzenie (3:6), jednak podopieczne Bogdana Serwińskiego nie wykorzystały kilku szans na powiększenie przewagi, co poskutkowało szybkim doprowadzeniem do remisu przez Chemika (7:7). Wyrównany set trwał praktycznie do drugiej regulaminowej przerwy. Najpierw Muszyna prowadzona przez liderkę jej poczynań w ataku – Natalię Kurnikowską – odskoczyła na dwa „oczka” (12:14), żeby za chwilę na przerwę techniczną… schodzić z dwupunktową stratą do Chemika (16:14).Był to przełomowy fragment tej odsłony spotkania. Po przerwie zawodniczki Chemika powiększyły przewagę i wydawały się być rozpędzone w drodze po zwycięstwo w drugiej partii. W końcowych fragmentach seta obie ekipy popełniły kilka błędów, jednak nie odbiło się to na końcowym rezultacie. Drugi set dla Chemika Police 25 : 21.

W trzecim, jak się później okazało ostatnim secie na parkiecie po stronie gospodyń pojawiło się kilka zawodniczek rezerwowych (Kowalińska, Jagieło, Mróz, Gajgał-Anioł), które wprowadziły się doskonale, gdyż Chemik rozpoczął od… prowadzenia 5:0. W efekcie w Muszynie również zaczęły sukcesywnie pojawiać się zmienniczki podczas trzeciej partii (Szczygieł, Hatala, Pelc, Ciaszkiewicz-Lach, Skrzypkowska). Na szczególne wyróżnienie po stronie gospodyń zasłużyła doskonale grająca w trzeciej odsłonie Izabela Kowalińska. Wprawdze „Mineralne” były w stanie zniwelować po części straty punktowe po asie serwisowym Pelc (11:7), jednak kilka piłek później przewaga ponownie wzrosła do pokaźnych rozmiarów (17:9). Niezagrożone Gospodynie nie pozwoliły sobie wyrwać zwycięstwa w trzeciej partii a tym samym w całym spotkaniu. Trzecią odłonę Chemik wygrał 25 : 13 i całe spotkanie 3 – 0.

„Starałyśmy się przeciwstawiać rywalkom, jednak popełniałyśmy zbyt wiele prostych błędów. Tak dobry zespół nie wybacza takich błędów. Rywalki wygrały w pełni zasłużenie” – tak mecz w Szczecinie komentowały Muszyńskie siatkarki.

Polski Cukier Muszynianka Enea nie będzie miała wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już we wtorek zmierzą się z azerskim Azeryolem BAKU w ramach ćwierćfinału Pucharu CEV. Pierwsze spotkanie odbędzie w Muszynie. Następnie „Mineralne” podejmą PGE Atom Trefl Sopot w sobotnie popołudnie.