Zarejestrowanch Uzytkowników: 417
Najnowszy Użytkownik: Barry
PGE Atom Trefl Sopot zbyt mocny dla Polskiego Cukru Muszynianka Enea.
Muszynianka PGE Atom Trefl Sopot zbyt mocny dla Polskiego Cukru Muszynianka Enea.

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka Enea przegrały na własnym parkiecie z PGE Atomem Trefl Sopot 0 : 3 (23:25, 19:25, 19:25). MVP spotkania została środkowa PGE Atomu Trefla Sopot Britnee Cooper.

Sobotnie spotkanie w Muszynie było drugą potyczką "Mineralnych" w ramach rozgrywek ORLEN Ligi w 2016 roku. W pierwszym, wyjazdowym spotkaniu Polski Cukier Muszynianka Enea gładko przegrał z Chemikiem Police 0 : 3.

Mecz w Muszynie lepiej rozpoczęły przyjezdne siatkarki od dobrego ataku Balkestein (1:0). Chwilę później dobra zagrywka Kaczorowskiej dała miejscowym drugi punkt. Kolejny punkt PGE zdobył po autowym ataku Kurnikowskiej. Pierwsze oczko dla miejscowych siatkarek Polskiego Cukru Muszynianka Enea zdobyła Adela Helic (1:3). Chwilę później w kontrataku skutecznie plasowanym atakiem punktowała Grejman . Zespoły grały bardzo twardą i równą siatkówkę (6:6). Przed pierwszą przerwą techniczną błąd podwójnego odbicia Grejman wyprowadził Sopot na prowadzenie (6:7). Dobry atak z obiegnięcia Sosnowskiej wyrównał stan seta (7:7) . Na pierwszą regulaminową przerwę z przewagą schodziły siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka Enea, po dobrej długiej akcji dziurę w bloku znalazła Anna Grejman (8:7). Po przerwie zespoły powróciły do wyrównanej walki i gry "punkt za punkt”. Na początku spotkania znakomicie spisywały się skrzydłowe Polskiego Cukru Muszynianka Enea. Dobra zagrywka Tokarskiej wyprowadziły Sopot na prowadzenie (12:13). Gospodynie musiały czeka długo, aby powrócić na prowadzenie, dobra zagrywka Helic dała ponownie prowadzenie "Mineralnym” (14:13). Polski Cukier Muszynianka Enea miał szansę wyjść na dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej, jednak pojedynczym blokiem zatrzymana została Kurnikowska (15:15). W następnej akcji skuteczna ze skrzydła Grejman dała prowadzenie jednopunktowe na drugiej regulaminowej przerwie dla Polskiego Cukru Muszynianka Enea (16:15). Po przerwie dobrym atakiem z prawego skrzydła popisała się Zaroślińska. Micelli wprowadził Łukasik i Djersilo za Cooper i Kaczorowską. Z przyjęciem nie poradziła sobie Anna Grejman (16:17) i Sopot wrócił na prowadzenie w secie. W następnej akcji Kurnikowska nie zdołała przyjąć zagrywki i PGE Atom Trefl Sopot miał już dwa punkty przewagi (16:18). O czas poprosił trener Bogdan Serwiński. Po przerwie dwa kolejne oczka padły łupem gospodyń – najpierw z sytuacyjnej piłki w kontrataku w aut piłkę posłała Zaroślińska, następnie asem serwisowym popisała się Milovits. Kolejne dwa oczka również zdobył Polskie Cukier muszynianka Enea i objął dwupunktowe prowadzenie (20:18). O drugi czas poprosił trener Micelli. Przy stanie 21:20 na placu boju w zespole Sopotu pojawiła się Miros i Kaczmar na klasycznej podwójnej zmianie. Dobra zagrywka Djersillo dała sopociankom remis (21:21). O druga przerwę poprosił Bogdan Serwiński. Po przerwie zagrywkę zepsuła Djersillo. Bardzo skutecznym atakiem z prawej strony Helic ponownie dała prowadzenie gospodyniom (23:22). Kolejne dwa punkty zdobyła ekipa Sopotu, po dobrych akcjach w kontrataku i miała pierwszą piłkę setowa (23:24). Wykorzystała ją Balkestein skutecznie obijając blok z lewego skrzydła. PGE Atom Trefl Sopot wygrał 23 : 25.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły siatkarki Polskiego Cukru – 2:0. Sopot bardzo szybko odrobił straty punktując ze środa i zagrywką (2:2). Z trudnej piłki z lewego skrzydła dobrze zapunktowała wprowadzona od początku drugiej partii Skrzypkowska (4:4). Efektowny blok Cooper na Helic wyprowadził Sopocianki na prowadzenie w drugiej partii (4:5). Polski Cukier Muszynianka Enea nie zamierzał odpuszcza i bardzo szybko powrócił na prowadzenie (6:5). Zbyt często "Mineralne" psuły zagrywki i oddawały punkty za darmo przeciwnikowi. W początkowym fragmencie seta często zmieniało się prowadzenie (6:7), jednak na pierwszą przerwę techniczną w lepszych nastrojach schodziły Sopocianki (7:8). Pojedynek w Muszynie był bardzo wyrównany, żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć rywalowi na więcej niż dwa punkty. Stało się to dopiero w połowie drugiego seta, kiedy po dwóch błędach "Mineralnych" Sopocianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie (8:11). O przerwę na żądanie poprosił trener Bogdan Serwiński. Po przerwie znakomitą zagrywką popisała się Kaczorowska. A po chwili piłkę w aut z lewego skrzydła wyrzuciła Helic (8:13). Na placu gry pojawiła się Karolina Ciaszkiewicz-Lach, która już zaraz po wejściu nie poradziła sobie z przyjęciem zagrywki (8:14). O drugą przerwę poprosił trener Serwiński. Przewaga Sopotu w drugiej partii była już bardzo duża (9:15). Błąd podwójnego odbicia byłej "Mineralnej” - Radenkovic dał Muszynie 10 punkt. Dobry, mocny atak z lewego skrzydła Balkestein dał PGE 16 punkt i dał gościom sześć punktów przewagi na drugiej regulaminowej przerwie. Po przerwie bardzo efektownym pojedynczym blokiem popisała się Cooper (10:17). Rywalki pewnie utrzymywały swoją przewagą punktową (12:19) i niezagrożone zmierzały do zwycięstwa w drugiej partii. Trener Serwiński wprowadził na plac gry także Szczygieł i Helic. As serwisowy Szczygieł dał "Mineralnym” 14 punkt i o czas poprosił Lorenzo Micelli, pomimo aż sześcio punktowej przewagi swojego zespołu. Po przerwie skuteczna w kontrataku była Skrzypkowska i przewaga stopniała już "tylko" do pięciu oczek. W następnej akcji niezawodna Cooper pięknie zaatakowała ze środka, a w kolejnej długiej wymianie w aut piłkę posłała wprowadzona na plac gru Hatala (15:22). Po koniec seta w zespole Sopotu na zagrywce pojawiła się Zuzanna Efimienko. Dobra zagrywka Sosnowskiej pozwoliła zbliży się gospodyniom na cztery punkty do przeciwnika, jednak dobra kiwka Kaczorowskiej dała Sopotowi kolejne piłki setowe. W drużynie przyjezdnych trener Micelli zdecydował się na podwójną zmianę i wprowadził Miros i Kaczmar. Set zakończył błąd podwójnego odbicia Szczygieł, PGE Atom Trefl Sopot wygrał drugiego seta 25 : 19.

Trzecią partię siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka Enea rozpoczęły od błędu rzuconej piłki. Na boisko powróciło zestawienie wyjściowe: Kurnikowska, Grejman, Helic, Milovits, Sosnowska, Savic i Krzos. Konto punktowe "Mineralnych” otworzyła Kurnikowska efektownym atakiem z lewego skrzydła. Atom utrzymywał wypracowane na początku seta dwa punkty przewagi, jednak ambitnie walcząca ekipa Bogdana Serwińskiego starała się wyrównać i przejąć inicjatywę w trzeciej partii (3:4). Kolejny błąd podwójnego odbicia Radenkovic doprowadził do remisu w trzeciej odsłonie (4:4). Nie trwał on jednak zbyt długo ponieważ dzięki dobrej zagrywkę Balkestein Sopot odbudował dwa punkty przewagi (4:6). Wypracowaną przewagę przyjezdne siatkarki utrzymały do pierwszej przerwy technicznej (6:8). W siatkarkach Polskiego Cukru Muszynianka Enea zdawało się brakować wiary w końcowy sukces w sobotnim starciu w Sopociankami. Po autowym ataku Tokarskiej na tablicy wyników widniał remis (9:9). Dwie kolejne akcje to dwa efektowne bloki zawodniczek Sopotu: najpierw Tokarska później Cooper zatrzymywały rywalki (9:11). W kolejnej akcji skuteczna Balkestein wyprowadziła Sopocianki na trzy "oczka” przewagi i o czas musiał prosić szkoleniowiec Polskiego Cukru Muszynianka Enea Bogdan Serwiński. Na placu gry w Muszynie pojawiła się Sylwia Pelc, która zmieniła Justynę Sosnowską. Autowy atak Helic powiększył przewagę Sopotu do czterech punktów, a skuteczna kiwka Radenkovic w kontrataku dała już przyjezdnym siatkarkom aż pięć punktów przewagi (9:14). Do drugiej regulaminowej przerwy siatkarkom z Muszyny udało się "urwać” jeden punkt (12:16). Ekipa Sopotu grała pewnie i bardzo skutecznie zmierzała po trzy punkty w ligowej tabeli ORLEN Ligi. Na placu gry tradycyjnie pojawiła się Kaczmar i Miros na podwójnej zmianie, natomiast „Mineralne” nie były w stanie ustabilizować swojej gry. Dobre akcje przeplatały zepsutymi zagrywkami i prostymi błędami (16:19). Przy stanie 16:20 o czas poprosił trener Bogdan Serwiński. Sopocianki utrzymywały bezpieczną przewagę trzech/czterech punktów. Dobrze w obronie grała wprowadzona w trzecim secie Śliwa, jednak Sopocianki bezwzględnie wykorzystywały swoje okazję na zdobywanie kolejnych punktów (18:22). Gra punkt za punkt stopniowa zbliżała Atom do końcowego sukcesu. Ostatecznie Sopot zwyciężył w trzeciej partii 19 : 25 a całe spotkanie 0 – 3.

"Starałyśmy się nawiązać walkę z przeciwnikiem, jednak czegoś zabrakło. Myślę, że popełniliśmy zbyt dużo błędów" - komentowały siatkarki Polskiego Cukru Muszynianka Enea sobotnie spotkanie.

MVP spotkania została Britnee Cooper.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie będą miały dużo czasu na odpoczynek, ponieważ już jutro udadzą się w długą podróż do odległego Baku na rewanżowy mecz w ramach ćwierćfinału Pucharu CEV. Po powrocie z Baku Polski Cukier Muszyniankę Enea czeka kolejna podróż, tym razem do Bydgoszczy na starcie z miejscowym Pałacem w ramach rozgrywek ORLEN Ligi.