Zarejestrowanch Uzytkowników: 417
Najnowszy Użytkownik: Barry
Playoffy OL- seazon 2015/2016 cz2
Orlen Liga o m. 1-4
08.04 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3 (21:25, 18:25, 25:27)- Link -Awans Chemik- relacja w kom.
11.04 Impel Wrocław - PGE Atom Trefl Sopot 3:2 (20:25, 25:21, 16:25, 25;23, 16:14)- Link - (1-1)

o m. 5-8
09.04 Budowlani Łódź - BKS ALUPROF PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 22:25, 29:27, 25:17)- Link - (2-0) awans o m. 5/6 Budowlani
09.04 PC Muszynianka Enea - PTPS Piła 3:1 (25:15, 20:25, 25:22, 25:21)- Link (2-0)- awans Mineralne o m. 5/6

o m.9-12
08.04 Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:18, 25:9, 25:18)- Link - (1-1)
09.04 Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:21, 26:24, 25:17)- Link - (2-1) awans m. 9/10 Legionovia
ksdani dnia 07/04/2016 · 211365 Komentarzy · 2114 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 08/04/2016
Tauron-Chemik
1 set - rowno do koncowki ale od stanu 21:21 mielismy 3 bledy + zablokowana Kaliszuk i po secie
w 3 secie 19:9...16:16...
Staniucha miala pecha w dwoch pierwszych setach w koncowkach i danie je kolejnej pilki w 3.... atak w aut i po szansie..

zmianowe Dybek: 4 atki - 3 skonczone, Mielczareek 3 at - 2 sk

Roksana nam sie rozwija ale tzrymanie na boisku Sciurki to juz totalna kaszana.
Trener nie wiedzial, ze Dorota miala juz w tym sezonie slabe mecze i nie wyciagnak zadnych wnioskow?

Wojcik poszalala, Kaska Polec zrobila swoje w ataku a Paszek w....bloku smiley
Grt dla legionowianek smiley
ksdani dnia 09/04/2016
Chemik Police w finale ORLEN Ligi

Chemik Police pokonał MKS Tauron Dąbrowę Górniczą i awansował do półfinału ORLEN Ligi.

Policzanki do Dąbrowy jechały w dość komfortowej sytuacji, ponieważ pierwszy pojedynek półfinałowy, rozgrywany w Azoty Arenie, zwyciężyły bez straty seta. Gospodynie mecz rewanżowy rozpoczęły bardzo zadziornie, nie ustępowały zdobywczyniom Pucharu Polski choćby na krok. Dlatego drużyny rywalizowały punkt za punkt przez większą część seta (5:5, 11:11, 16:16, 20:20). Chemik odskoczył dopiero w końcówce. Najpierw błąd popełniła Micha Hancock, później asem popisała się Joanna Wołosz. Przyjezdne wyszły na prowadzenie.

Zwycięstwo w inauguracyjnej odsłonie dodało Chemikowi pewności siebie. Mistrzynie Polski utrzymały poziom z poprzedniego seta, natomiast dąbrowianki zaczęły popełniać błędy własne. Po skutecznym ataku Katarzyny Gajgał-Anioł o czas poprosił trener gospodyń (13:18). Siatkarki z Polic miały zdecydowaną przewagę na siatce. Dużo punktów zdobywała Helena Havelkova, która stała się pierwszym wyborem rozgrywającej w kontrach. Policzanki prowadziły 2:0.

Kolejny set był ostatnią szansą drużyny z Dąbrowy. Gospodynie rzuciły się do ataku, co początkowo przyniosło wymierne efekty. Dobrze w ataku spisywała się Kamila Ganszczyk, znakomicie zagrywała Hancock (13:8). Policzanki za odrabianie strat wzięły się po drugiej przerwie technicznej. W tym fragmencie znakomicie zagrała Havelkova. Czeszka kończyła trudne ataki, a do tego dołożyła efektowny, pojedynczy blok. Chemik doprowadził do wyrównania 17:17.

W końcówce doszło do bardzo ciekawej sytuacji. Przy stanie 23:24 punkt zdobył Chemik. W trakcie radości mistrzyń Polski o wideoweryfikację poprosił szkoleniowiec gospodyń i... punkt powędrował na ich konto! Policzanki szybko wróciły do gry, zwyciężyły trzeci set na przewagi i awansowały do finału ORLEN Ligi.

MKS Tauron Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3 (21:25, 18:25, 25:27)

Chemik: Werblińska (8), Havelkova (16), Montano (9), Wołosz (2), Veljković (5), Gajgał-Anioł (7), Zenik (l.) oraz Pena, Jagieło (1).

MVP: Helena Havelkova
1 set Pilanki zagraly ..tzn NIE zagraly a kilka nawet zakonczyly go z 0 na koncie mimo kilku prob ataku...

2 set to prawdziwa historia kobiecej siatkowki ale pokaz co oznacza walczyc na boisku niezaleznoie od wyniku
Po secie przegranym 10 punktami w nastepnym mamy znowu przewage Mineralnych ... 15:9!
Walczaki wygrywaja od tego momentu 16 pilek a gospodynie 5.. albo inaczej... 15:9... 16:14... 18:15... 20:25 .. co by tu powiedziec smiley
3 set... 14:19.. tfu tzn bylo 12:19 a jest 16:19..juz 17:19...
ksdani dnia 10/04/2016
Dzisiaj w przegranych zespolach zawiodly glownie "te" doswiadczone zawodniczki. Moze w koncu dotrze do naszych trenerow zeby zaczeli grac lepszymi a nie bardzej doswiadczonymi!
Dobre i bardzo dobre mecze Muchy, Twardowskiej, Brzoski, Wojcik (w ataku), Smarzek, Gajewskiej.... no dlaej bedzie ktos twierdzil, ze nie ma zawodniczek z perspektywami, ze dawniej to Ho Ho a teraz sama slabizna?
To byly mecze o duza stawke i to glownie mlodziez dzisiaj pokazala swoja wartosc.
Developres SkyRes Rzeszów - WTS Solna Wieliczka 3:1 (25:18, 28:26, 25:19, 19:25) i 2:3 (22:25, 25:23, 25:22, 23:25, 13:15)
Mariola Zenik, libero Chemika Police, po spotkaniu z MKS Tauron Dąbrową Górniczą.

Policzanki w półfinale z Dąbrową mierzyły się dwukrotnie. W Azoty Arenie i w pojedynku rewanżowym wygrały bez straty seta.

- Spodziewałyśmy się, że w rewanżu mogą na nas naskoczyć, postawić wszystko na jedną kartę. Partia otwarcia była bardzo zacięta i trochę nerwowa. Różnica polegała na tym, że przeciwniczki zaczęły popełniać błędy własne. My popełniałyśmy ich mniej. Drugi set był pod naszą kontrolą, a w trzecim musiałyśmy gonić - opowiada Zenik.

W trzeciej odsłonie Policzanki przegrywały pięcioma punktami, jednak w połowie seta udało im się doprowadzić do remisu.

- Odrobiłyśmy straty. W ważnym momencie Helena Havelkova zanotowała dwie czapy, które podcięły rywalkom skrzydła. Helena zagrała dobrze w całym spotkaniu i zasłużenie otrzymała nagrodę MVP r11; uważa.

Chemik jest już pewien miejsca w finale ORLEN Ligi. Na swojego rywala musi poczekać, ponieważ drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy PGE Atomem Trefl Sopot a Impelem Wrocław zostanie rozegrane w poniedziałek (11.04.).

- Kilka dni po Pucharze Polski musiałyśmy walczyć o finał ORLEN Ligi. Było dość intensywnie, wszystko działo się bardzo szybko. Teraz mamy trochę czasu na złapanie oddechu, spokojną regenerację. Dzięki temu będziemy gotowe do walki o mistrzostwo Polski - kończy.

Setowa i as Tokarskiej
3 set.. idzie seria i to glownie przez zle wybory Radeckiej,pz tez kiepsko ale te srodki w takim czasie i to tak sygnalizowane to totalny piach a kadzio twierdzi, ze fajnie Milena bo gra srodkiem zeby przytrzymac srodkowe... czlowieku- w takich momentach grasz pewniakami a nie dajesz przedciwniczkom 5 pkt z rzedu i seta przy okazji.
llllll dnia 11/04/2016
po 2 KSD ciągnie grę, nwm jak Was ale mnie (laika) Kadziu mistrzu kobiecej siatki irytuje, znaj gościu miejsce w szergu
w 4 secie radecka niemal bez srodka ale po skrzydlach niezle.. POPIS KSD :0
llllll dnia 12/04/2016
po 14 ale impelki przewaliły 4 pkt meczowe
szkoda iż tak dobry mecz zakończony tak kontrowersyjną decyzją sędziego, wg mnie zła decyzja ręce były przełozone
ksdani dnia 12/04/2016
taa... tez mi sie wydaje, ze jednak pilka byla po 2 stronie stronie i mecz powinien trwac dalej.
W kazdym razie zobaczymy 3 spotkanie tych druzyn smiley

Co Lorenzo zrobil ze srodkowymi to sie w "pale" nie miesci...

Emocje mialem czyli wszystko oki - gramy dalej
Mialem nie krytykowac ale Impel 22 ataki srodkiem, Atom 24 ataki srodkowych i to w 5 setach.
Ponizej krytyki - dwa zespoly grajace o medale MP a nie maja rozgrywajacych potrafiacych przez caly sezon zgrac sie ze srodkowymi...
Zen dnia 12/04/2016
Piłka nad siatką. Impel frajersko przegrał w Sopocie. Może w piątek wygrać. Szanse wyrównane.
jerzyk_ dnia 12/04/2016
Naprawdę świetny mecz Impela. Moim zdaniem chyba ich najlepszy mecz w tym sezonie. Brawa za zwycięstwo !!! smileysmiley

Co do Atomu, to jestem zawiedziony ich postawą, a zwłaszcza Katarzyny Zaroślińskiej i Radenkovic.
Katarzyna Zaroślińka przez wielu uważana za najlepszą atakującą naszej ligi w tym meczu ma o 10% gorszą skuteczność w ataku od Kasi Skowrońskiej, choć atakuje podobną ilość razy w meczu, a Atom ogólnie ma lepsze przyjęcie od Impela.
Radenkovic w mojej opinii kładzie już drugi ważny mecz Atomowi. Pierwszym jest finał pucharu Polski. Ogólnie tak rzecz ujmując. Im mecz ważniejszy i o większą stawkę tym Radenković gra gorzej. Często nawet z dobrego dogrania wystawia takie farfocle, że dziewczyny mogą tylko plasować lub nawet tylko przebić piłkę na drugą stronę. Jestem bardzo, ale to bardzo zawiedziony postawą tej zawodniczki.

Tak rozważając wszelkie za i przeciw, sądzę, że teraz Impel ma olbrzymią szansę na wejście do finału. Atom w mojej opinii stracił już swoją szansę. Takie zawodniczki jak Skowrońska, Costa czy Hildebrand już poczuły, że pomimo gorszego przyjęcia i słabszej zagrywki, są w stanie pokonać Atom, samą mądrością gry i doświadczeniem w ataku i sądzę, że już tego nie wypuszczą. smiley

Z niecierpliwością czekam na mecz piątkowy, bo już ten wczorajszy był naprawdę na niezłym poziomie i mi się bardzo podobał, chyba do tej pory najlepszy mecz w OL. smiley
Co do ostatniej piłki meczu, to wbrew powszechnej opinii kibiców na forach, sądzę że sędziowie podjęli decyzję słuszną. Przecież w tym przypadku nie liczy się fakt czy ktoś miał ręce przełożone czy też nie na drugą stronę, a fakt czy w momencie pierwszego kontaktu zawodnika z piłka piłka znajdowała się nad siatką. W tym przypadku tak właśnie było, więc postawa Kąkolewskiej była prawidłowa. smiley
jerzyk_ dnia 13/04/2016
Ostatnio na łamach SF w sprawie ostatniej akcji meczu Impel - Atom zabrał głos pan sędzia Lemek.
Po jego wyjaśnieniach, ja się przyznam szczerze, że dopiero teraz to zagranie stało się dla mnie kontrowersyjne.
Dotychczas sądziłem, że jednak piłka przekroczyła linię środkową boiska nad siatką i Kąkolewska wykonała atak na piłkę przechodzącą. Sędziowie jednak uznali że był to spełniony blok, a wykonując go Kąkolewska nie przeszkadzała drużynie przeciwnej ani w wykonaniu ataku ani w rozegraniu.
Oglądając jednak tę ostatnią akcje powtórnie widać wyraźnie, że rozgrywająca Atomu Radenkovic jest przy piłce i składa się do rozegrania sposobem dolnym. Czy zatem rzeczywiście Kąkolewska nie przeszkadzała w grze ? Gdyby Radenkovic usiłowała rozegrać tę piłkę klasycznie nawet jedną ręką z pewnością decyzja byłaby odwrotna. Kąkolewska przeszkadza w rozegraniu. W tym przypadku uznano odwrotnie, że nie było przeszkadzania i to jest dla mnie decyzja kontrowersyjna, bo gdyby nie było rozgrywającej przy piłce to ok. ale ona tam była i chciała rozegrać ją sposobem dolnym. Nie jest to dla mnie takie jednoznaczne, jak dla panów sędziów.