o m. 1 Rosja - Serbia 3:0 (26:24, 25:19, 25:18)
o m. 3 Turcja - Belgia 3:0 (26:24, 25:15, 25:20)
ksdani dnia 02/09/2016 · 211364 Komentarzy · 2409 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 02/09/2016
1 set przegrany to jeszcze mozna jakos tlomaczyc ale w drugim juz 17:21.. 17:22 i bedziemy miec zero dwa.. fatalnt poczatek .. tfu tfu.. oby w 3 zaczei w koncu grac
a przed turniejem opinie trenerow:
Poland singled out as favourites by team coaches

Answering to a journalistr17;s question, the five coaches, who took part in the official pre-tournament press conference organized on Thursday in Plovdiv, almost unanimously agreed that Poland are the favourites to win the title. One vote was cast for Russia.
czyli na 5- 4 Polska i jeden Rosja..

3 set.. poczatek 5:2 dla naszych .. tfu tfu..
jerzyk_ dnia 02/09/2016
Tak to bywa jak jeszcze przed imprezą wiesza się chłopakom medale. Wystarczy przejrzeć inne portale. Już wszyscy wieszają im złoto na szyi.
Tymczasem, ta poprzednia złota reprezentacja kadetów straciła swojego rozgrywającego (nowy nie robi na mnie dobrego wrażenia) a podstawowy atakujący z kontuzją czy coś tam. Ostatnio przegrali także z Rosją i z Turcją. Całkiem możliwe że czas złotych kadetów się po prostu kończy, a polska atmosfera każdego potrafi zgnoić. smiley
e tam... dwa razy naplulem i wygrali.. ale cos tam jest nie tak.. i ine chodzi mi o pierwsze dwa sety...
Zobaczymy jutro
- Pierwszy mecz zawsze jest dla nas trudny r11; podsumował libero reprezentacji Polski Mateusz Masłowski wygraną 3:2 z Francją w mistrzostwach Europy juniorów.
- Chcemy za wszelką cenę wygrywać, grać na 120 procent i tego nie wytrzymujemy - dodał przyjmujący kadry Bartosz Kwolek.

Reprezentacja Polski juniorów piątkowym zwycięstwem rozpoczęła mistrzostw Europy juniorów w Płowdiw. Po dwóch pierwszych setach przegrywała jednak 0:2.
- Gdziekolwiek graliśmy, zawsze początek jest dla nas trudny. Nawet podczas eliminacji mistrzostw, choć wygraliśmy tam wszystko w trzech setach, to na początku mieliśmy problemy r11; przypomniał 19-letni Masłowski.
- Ale co nas cechuje, to że potrafimy wyjść z takiej sytuacji. One dodają nam pewności siebie, przez co jest nam później łatwiej. Choć zdajemy sobie sprawę, że to źle tak rozpoczynać spotkania r11; dodał libero Asseco Resovii.
- Czemu tak się dzieje? Moim zdaniem wynika to z tego, że jesteśmy charakternym zespołem.

Chcemy wygrywać za wszelką cenę, od początku grać na 120 procent i tego nie wytrzymujemy. Czasami, jak nie idzie, te pierwsze mecze powinniśmy zagrać spokojniej. Poczuć boisko, złapać punkty odniesienia na hali, wybadać rywala - analizował Bartosz Kwolek, który w dwóch pierwszych setach sprawiał wrażenie, jakby był osłabiony.
-Trudno mi było od początku grać na swoim poziomie. Myślę, że to przez ciążącą na nas presję po tym, jak rok temu w kategorii kadetów zostaliśmy mistrzami świata i Europy. Natomiast ja sam sobie też za dużo dowaliłem i psychicznie trochę tego nie wytrzymałem. Za dużo było myśli, a za mało grania. Ale po pierwszym spotkaniu to napięcie już zeszło i z meczu na mecz będzie coraz lepiej r11; przekonywał najlepiej punktujący gracz w polskim zespole (16).

Po słabym początku rywalizacji Polacy mieli na koncie aż 15 zepsutych zagrywek.
- Ten element od jakiegoś czasu nam nie wychodzi, a wcześniej był naszą najmocniejszą bronią. Dopiero jak zaczęliśmy serwować lżej, to więcej blokowaliśmy, przyjmowaliśmy, wyprowadzaliśmy kontry. Nasza gra się nakręcała i sprawiła, że wygraliśmy - przyznał Masłowski.

W sobotę Polacy zagrają z Ukrainą. Mecz ponownie rozpocznie się o godz. 14 czasu polskiego (15 miejscowego).

Autor/Źródło: Tomasz Biliński - pzps.pl/ Polska The Times/
Turcja - Serbia 2:3 (25:21, 15:25, 18:25, 25:13, 13:15)
Bialorus - Rosja 0:3 (13:25, 19:25, 16:25)
Bulgaria - Ukraina 2:3 (28:26, 25:22, 23:25, 26:28, 9:15)
ksdani dnia 03/09/2016
Czechy - Wlochy 1:3 (22:25, 25:20, 21:25, 20:25)
03.09
Słowenia - Bułgaria 0:3 (18:25, 15:25, 18:25)
Francja - Niemcy 2:3 (23:25, 33:31, 25:19, 14:25, 14:16)
Turcja - Białoruś 3:0 (25:22, 25:13, 25:20)
Serbia - Włochy 0:3 (15:25, 24:26, 20:25)
Rosja - Czechy 3:2 (25:16, 22:25, 26:28, 25:17, 15:11)

Po meczu z Niemcami:

Jakub Kochanowski, captain of Poland: r0;I think we need one more match to win by 3-0 to be sure of first place in our group. We were better in everything today. We have a very good chance to win this tournament.r1;

Sebastian Pawlik, coach of Poland: r0;Our play is getting better and better with every day. This is very good for us. We played very well in blocking.r1;
ksdani dnia 07/09/2016
Trwa 1 set z Bulgarami a oto i on..
7:7... 7:10.. 13:10... 13:13..
po 22 .. 25:22 dla naszych.. smiley
"sie powtarzaja".. 25:22.. smiley
Wychodzimy z 1 miejsca. Wieczorem mecz Rosja-Turcja o drugie miejsce w grupie II - wygrani to nasz przeciwnik wq polfinale.
Duze grt dla Ukrainy.. Niemcy, Francja, Bulgaria pokonane... i beda grac o medale.. smiley
ksdani dnia 08/09/2016
9 wrzesnia w jednej drugiej zagraj:
Polska - Rosja i Wlochy - Ukraina..
ksdani dnia 09/09/2016
pierwszy set do 23, drugi do 20 ale mam jedno duze ALE, chodzi ocw o gre srodkiem a raczej jej brak. W 2 secie zagrany dwa raz czy raz.. masakra.
Maugrim dnia 09/09/2016
No i finale niespodziewanie zagramy z Ukrainą, która przegrywała już 9:13 w tie breaku , by dzięki Słotnickiemu wygrać 15:13 smiley
ksdani dnia 10/09/2016
I zagralismy - 3:1 i mlodziaki maja kolejny tytul... smiley
Maugrim dnia 10/09/2016
33 mecze wygrane z rzędu tej drużyny licząc ME Kadetów i MŚ kadetów.... robi wrażenie smiley
a teraz czas na dorosla siatke juz w calej "pelni" czyli i repre smiley
ksdani dnia 11/09/2016
Tomasz Fornal (przyjmujący reprezentacji Polski juniorów):
Mecz trochę taki bez wyrazu. Mówiło się, że Ukraińcy nie mają szans, by być w najlepszej czwórce turnieju, ale uważam, że po tym meczu, co zagraliśmy z nimi w fazie grupowej, to naprawdę zasłużyli na bycie na podium. Oleg Płotnicki, ukraiński przyjmujący, robił im robotę. To co zrobił w meczu z Włochami, to szacunek dla niego. W ogóle gratulacje dla całego zespołu, bo grali bardzo dobrze i fajnie, że zdobyli medal. Oni z każdym meczem się rozkręcali. Trudno się z nimi grało, ale my też czuliśmy, że im dalej w turniej, tym wyglądaliśmy lepiej. Wprawdzie w finale trochę błędów było, ale też weźmy pod uwagę, że to był finał, dodatkowa presja. Generalnie byliśmy lepsi, choć w trzecim secie popełniliśmy trochę błędów w przyjęciu i w zagrywce, przez co przegrywaliśmy 18:22 i trudno już było odrobić stratę. Na świętowanie nie ma czasu. Chwilę po powrocie muszę stawić się w moim nowym klubie, Cerrad Czarnych Radom, i walczyć o skład.

Jakub Ziobrowski (atakujący reprezentacji Polski juniorów):
Zadanie wykonaliśmy. Przyjechaliśmy tutaj po złote medale, chcieliśmy obronić tytuł z kategorii kadetów, dlatego jesteśmy w pełni zadowoleni z tego, że osiągnęliśmy swój cel. Finał był o tyle trudny, że my powinniśmy go wygrać, a Ukraina mogła. Oni i tak daleko zaszli, byli czarnym koniem mistrzostw Europy juniorów. Nie mieli nic do stracenia, co było widać choćby po ich zagrywkach. Wkładali w nią tyle siły, ile mieli. Ale to jednak my po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy najlepsi. Po raz pierwszy w karierze zostałem indywidualnie wyróżniony na tak prestiżowym turnieju. Fajna sprawa, ale o wiele bardziej cieszy mnie medal, który mam na szyi i puchar, z którym wracamy do Polski. Nasza zwycięska passa trwa już 33 mecze i mam nadzieję, że będzie ona kontynuowana. Że za rok spotkamy się w takim samym składzie na mistrzostwach świata juniorów i zakończymy go bez porażki.

Trenerami reprezentacji Polski są Sebastian Pawlik i Maciej Zendeł. O zdrowie zawodników dbają Krzysztof Zając i Jakub Łamajkowski. Statystykiem jest Tomasz Morga, a nad wszystkim czuwa kierownik drużyny Leon Bartman.

PZPS
Waldi dnia 13/09/2016
Dopiero przeczytałem wypowiedzi po finale. Ukraińcy dwa razy przegrali na tych mistrzostwach z Polską, a kapitan tłumaczy porażkę zmęczeniem. A może Polacy byli poprostu lepsi. Ale ukr tego nie powie.