2011/2012

Oceny Polaków za mecz z USA: Bartman wreszcie wypalił
Liga Narodow Przegląd Sportowy ocenia Polaków za dwa mecze przeciwko USA, w szkolnej skali od 1 do 6. Najlepszym zawodnikiem dwumeczu był Zbigniew Bartman. Dobrze grali także środkowi.

Link
gwiazdeczka dnia 20/06/2011 · 211365 Komentarzy · 2241 Czytań · Drukuj

Zorro dnia 20/06/2011
@gwiazdeczka - nie doczytałaś chyba, taką samą ocenę ma Cichy Pit, który był naszym promykiem jasnym w przegranym drugim meczu.
Dodam, że się zgadzam z ocenami. Co jest przykre, bo nie ma jak dyskutować smiley
tess dnia 20/06/2011
Mamy gwiazdę! Kurek do lamusa. Tylko jak to się ma do indywidualnych rankingów FIVB. Gdzie Kurek, gdzie Bartman?
ksdani dnia 20/06/2011
tess: 10/10!
Oczywiscie wszystko zalezy od tego co rozumiemy pod pojeciem "gwiazdy". Ja nie widzialem i nie widze gwiazd w naszej ekipie.
Igla i duzo lepiej niz w lidze grajacy ( tzn. blokujacy) MM to dwie wybijajace sie postacie, ale jak do tej pory to co mecz to ktos inny "wypalal".
Nie wezcie tago jako przejaw niecheci do zbiego ale atakujacy bez serwisu...
Kiedy bedzie w koncu miec stabilna mocna zagrywke ( o balonikach nie wspominajmy) a w ataku, obronie i bloku tak jak w meczach z USA to mozna bedzie powiedziec, ze wypalil.
Idzie mu lepiej niz myslalem i trzeba zyczyc powodzenia bo jakos alternatywy ( do powrotu Gruchy) nie widac.
gwiazdeczka dnia 20/06/2011
Zorro ja nic nie pisałam na ten temat, więc nie wiem czemu napisałeś mi, że nie doczytałam. Ja tylko newsa dodałamsmiley
chimer89 dnia 20/06/2011
ksdani: 10/10 (skoro już tak oceniamy smiley)
Atak atakiem, ale pozostałe elementy leżą i kwiczą. Po pierwsze zagrywka. Nie ma chyba żadnego atakującego, który nie mógłby zdobyć punktu bezpośrednio z zagrywki, a przynajmniej postraszyć serwisem. Nawet w naszej PlusLidze. U Zibiego to jest jak na razie kompromitacja... Z blokiem też najlepiej nie jest, z obroną też. Przykład, jak atakujący może bronić, daje cały czas Stanley oraz dał Sokołow w sobotnim meczu Niemcami (9 obron na 5 setów). Mnóstwo pracy czeka naszego atakującego, ale to pracowity facet, więc wierzę, że do Pucharu Świata nadrobi chociaż część braków smiley
@gwizdeczka - sorry, faktycznie, chodziło mi o zdanie "najlepszym zawodnikiem dwumeczu był Zbigniew Bartman", które nie pochodziło od Ciebie, tylko z cytowanego linka. Potem następują oceny i dwukrotnie powtarza się 5-. Ot, taka mała dziennikarska niekonsekwencja.
@chimer "Z blokiem też najlepiej nie jest, z obroną też" - polecałbym jednak zapoznanie się ze statystykami przed ferowaniem wyroku: w ostatnim meczu Bartman wyprzedził w obronach Igłę.
samsonka dnia 20/06/2011
Akurat u Zibiego i obrona i blok są dobre, bo robi tymi elementami punkty, serwis to jest porażka u chłopaka na całej linii, także - AA, Zibi coś z tym róbcie!!!
a ogólnie widac, ze to wszystko ma ręce i nogi, wszyscy coś wnoszą, oczywiście jeszcze masa do poprawy i żeby tak w 1 meczu wszystkie 3 skrzydła odpaliły to nie będę narzekac....
heh odpowiedzili za mnie wiec dodam tylko; MM 11 blokow w 2 meczach, Zibi i Kuras po 3 bloki..Nowakowski 1( po 1 bloku ma kilku zawodnikow), Kosok 0 .
Tak tylko wtracilem.
bazin dnia 20/06/2011
3 na szynach dla Kurka , to nawet biorąc jego zupełnie nieudany występ w drugim spotkaniu, to jednak w porównaniu z ocenami kolegów, ewidentnie niesprawiedliwa nota

Kubiak dostał 3+, za jeden jedyny set w piątkowym spotkaniu, kiedy zdobył 7 punktów. W następnych dwóch setach dołożył do nich raptem.... 2

W następnym meczu, przez półtora seta zaliczył 3 pkt, mając 33% skutecznością w ataku. Nie imponował również ani w przyjęciu, ani na zagrywce - w obu tych elementach, tak jak Kurek zresztą, popełniał rażące błędy własne.

Wracając do pierwszego spotkania - to jednak właśnie Bartkowi zawdzięczamy wygraną w II i III partii pierwszego pojedynku. Faktycznie Kurek zagrał bardzo słabo w pierwszej partii, ale akurat wtedy, na całe szczęście ciężar kończenia ataków z piłek sytuacyjnych i na kontrach wziął na swoje barki Kubiak ( wspomniane 7 pkt w tej partii) W drugim secie na początku seta wszedł na zagrywkę i zszedł z niej, kiedy prowadziliśmy 8:3. Tę przewagę udało się dowieźć do końca seta. W trzecim secie tego meczu, to właśnie Kurek brylował w ataku w naszej drużynie o ogółem w drugiej i trzeciej partii zdobył tylko jeden punkt mniej niż Bartman ( 11 pkt. vs 12 pkt.)

Q.E.D - dzięki dobrej grze Kurka, udało się wygrać dwa sety ( III i II - z tym że w drugim Kurek imponował głównie zagrywką, a Bartman był liderem w ataku), dzięki dobrej postawie Kubiaka set I tego meczu. W drugim meczu, obaj wypadli równie źle. Dlaczego zatem to Kubiak dostał wyższą ocenę ? Oceniamy grę wedle skali talentu i możliwości, czy rzeczywisty wkład danego zawodnika w zwycięstwo, lub przegraną w poszczególnych partiach, czy całych meczach ? smiley
@serek. Dzięki za "uznanie". Ja jednak niezmiennie będę się podpisywać pod refleksjami bazina.
tylko patrzeć, jak ktoś napisze, że występy bartmana w lś tylko potwierdzają to, że ma bardzo słabe przyjęcie, zwłaszcza z flotem mu nie idziesmiley

Serku 10/10!
dx dnia 20/06/2011
ksdani: ... atakujacy bez serwisu...

Hej, a niby dlaczego tylko atakujący ma mieć jakiś tam serwis? Wszyscy po kolei serwują i serwis powinni mieć opanowany wszyscy, a nie, że rozgrywający tylko leciutki, od niechcenia byle zaserwować, a tylko atakujący mocny.
Druga sprawa, to celność serwisu. Toż to chyba można wytrenować, żeby nie walić w pół siatki czy 3m za linię końcową czy boczną. A jeśli to wina stresu na boisku, to może pomógłby im psycholog, co mają robić, żeby opanować nerwy na boisku, czyli trening psychologiczny.
Dlaczego np. MM nie miałby nauczyć się serwować z wyskoku? Przy swoim wzroście mógłby chyba wbijać gwoździe zagrywką.
dx: bo to temat o Bratmanie a nie przyjmujacych, srodkowych czy libero smiley .
Jesli piszesz o naszej reprze to sam pomysl czy mamy zrownowazna zagrywke? No kurcze ilu moze flopki rzucac?
a poza tym od silniejszego konia więcej się wymaga

Serku, że taka zasada obowiązuje teraz kadrze do widzę, i przyznam, że wcale mnie to jakoś specjalnie nie cieszy. Bąkiewicz, grał w drugim meczu przez półtora seta i przez ten czas nie dostał do ataku ani jednej piłki smiley Sam jestem ciekawy, czy to były wybory tylko i wyłącznie Łukasza Żygadły, czy pomysł aby grać de facto na dwóch libero, to pomysł samego AA

Dlaczego tylko MM ? Każdy moze - "Wujek" też. Benjamin Toniutti, który jest mniej więcej tego samego wzrostu co Paweł, w pierwszym meczu z Włochami w ten weekend pokazał, że zagrywkę agresywną z wyskoku może mieć bardziej efektywną od Rouzier i Vadelux.

Bardzo fajną zagrywkę z wyskoku, ma młodszy brat rozgrywającego reprezentacji Niemiec, i w tym momencie pierwszy libero tej reprezentacji ( choć Lozano ma na tej pozycji duży wybór i często dokonuje zmian) - Markus Steuerwald ( 182 cm) To jeszcze młody 22 letni siatkarz, ale już bardzo ograny i kilka sezonów temu, kiedy w VfB Friedrichshafen pierwszym libero był już chyba Rosic, a Steuerwald tylko jego dublerem, Stelian Moculescu często wykorzystywał go w meczach Champions League jako zawodnika zadaniowego - Steuerwald wchodził na zagrywkę i wcale nie był to float. smiley
MM wiemy że umie - on kiedyś tak zagrywał przecież
ksdani - artykuł dotyczy oceny wszystkich, a nie tyko Z. Bartmana, dlatego ja ogólnie o zagrywce, bo wkurzające jest tracenie punktach po błędach własnych, a tych strat przy zagrywce naszych graczy bywało sporo. Mam nadzieję, że i z tym sobie AA jakoć poradzi, skoro jest w zespole ciąg do pracy na treningach.
wg mnie nie jest on taką dziurą w ataku, za jaką go wszyscy(lukasz też?)uważąją i potrafi świetnie grać z blokiem, a to już wyższa szkoła jazdy.

Serku - w jakiej formie Michał jest teraz - tego niestety nie wiem, bo dobrego meczu Bąkiewicza po prostu bardzo dawno nie widziałem. smiley Ten drugi na inaugurację LŚ z Amerykanami w Łodzi, kompletnie mu nie wyszedł, ani w przyjęciu, ani w ataku, a później nie miał praktycznie szans się wykazać ( w ataku to już w ogóle, bo zdaje się, że nie dostał od tamtej pory ani jednej piłki. )

Michał na mecze reprezentacji w LŚ, nawet jeśli w Skrze praktycznie nie grał w końcówce sezonu ligowego, zawsze do tej pory potrafił się jednak przygotować i miał przynajmniej jeden taki występ, kiedy faktycznie błyszczał jak cenne złoto. Na przykład drugi mecz z Niemcami, który graliśmy w tamtym roku w Spodku - przegrywamy 0:1 w setach, w drugiej partii Niemcy mają chyba nawet dwie piłki setowe i właśnie wejście Bąkiewicza zmieniło naszą grę. Michał pokazał wtedy i znakomitą zagrywkę, po której Niemcy przebijali nam piłkę, wyciągnął kilka bardzo ważnych piłek w obronie i dołożył jeszcze kilka punktów w ataku. Czego chcieć więcej ? smiley Dla mnie osobiście był MVP tamtego meczu, bo głównie dzięki niemu ( choć w tym czasie na boisku pokazał się także Wlazły) naszej reprezentacji udało się odwrócić i tego przedłużonego seta, a później wygrać jeszcze dwie następne partie i cały mecz.

Cały czas czekam na taki świetny mecz Michała także w tegorocznej LŚ, tyle, że akurat w tym roku on przez cały rok w Skrze praktycznie nie grał. A jeśli grał, to w meczach kompletnie pozbawionych stawki. I tu niestety może być pies pogrzebany... smiley
dx: masz racje, patrzylem na koncowke..ale w sprawie serwisu to chyba wszyscy uwazaja podobnie, lub prawie wszyscy smiley
Zorro dnia 21/06/2011
@ksdani - przypomnijmy sobie serwis atakującego MVP ostatnich ME.
@nowhere - "Jak AA by sprawił że nasi flotowcy Piotrek, Kosok i inni nauczyli się serwowac z wyskoku - to chyba bym go ozłociła."
Niby dlaczego "flotowcy" mają serwować z wyskoku? Niech raczej urozmaicają flota w stylu Antigi. Póki co float to jedyny nasz skuteczny serwis.
ksdani dnia 21/06/2011
Zorro: wiesz ze swintuszysz? smiley, jednak Gruszka mial lepszy serwis, moze nie cos nadzwyczajnego ale ostatnio zibi jest bez serwisu. Wszyscy zyczymy Bartmanowi zeby mu zaczela zagrywka wchodzic.
alexis dnia 21/06/2011
Ja się bardzo cieszę, że Zibi się dogadał z Łukaszem i wreszcie pokazał, że potrafi. W obronie też bardzo dobrze, w bloku całkiem całkiem, ale z jego zasięgiem mógłby jeszcze więcej punktów zdobywać.. smiley
Co do zagrywki - faktycznie, nie wiem gdzie się podziała. Wszyscy wiedzą, że potrafi nieźle 'kopać', i to seriami! Nie raz, nie dwa widziałam takie mecze w jego wykonaniu.. No cóż, cała nadzieja w samym Zibim i trenerze smiley