Gości Online: 5

Puchar Polski Kobiet runda 6
Puchar Polski K 2017-01-18

Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:11, 25:18, 25:20)- Link
WTS Solna Wieliczka - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (21:25, 25:22, 19:25, 25:17, 7:15)- Link
Impel Wrocław - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)- Link
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - KS PAŁAC Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:18, 25:15)- Link- 17:55 siatkarskieradio: Link
Polski Cukier Muszynianka - Atom Trefl Sopot 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 25:16, 18:16)- Link
Grot Budowlani Łódź - KSZO OSTROWIEC 3:0 (25:19, 25:14, 25:22)- Link
Wisła Warszawa - Enea PTPS Piła 3:2 (28:30, 25:19, 27:29, 26:24, 15:11)- Link
Legionovia Legionowo - Giacomini Budowlani Toruń 2:3 (25:18, 25:23, 25:27, 15:25, 14:16)- Link

ksdani dnia 17/01/2017 · 211364 Komentarzy · 1938 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 18/01/2017
linki do relacji:

I set, 12:14 Kiwka Sylwii Pyci wpada w boisko.

I set, 20:15 Julia Twardowska również bezblędna w ataku z IV strefy.

czyli "seria" 8:1...
"TYlko" PP a w 8 meczach az 4 tb... czyli walka byla na noze a moze .. szkoda, ze nie mozna bylo tego zobaczyc...
ksdani dnia 19/01/2017
Polski Cukier Muszynianka w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Polski Cukier Muszynianka po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonał Atom Trefl Sopot 3 : 2 (25:19, 23:25, 22:25, 25:16, 18:16) i awansował tym samym do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Grot Budowlani Łódź.

Wyjściowe szóstki:

Atom Trefl Sopot: Gajewska, Mielczarek Łukasik J., Damaske, Skorupa, Goliat, Kulig (L).

Od mocnego uderzenia rozpoczęły gospodynie środowego starcia (4:2), jednak inauguracyjna odsłona bardzo szybko się wyrównała. Prowadzenie zmieniało się bardzo często, jednak żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć rywalowi na więcej niż jedno oczko (11:11). Pierwszy o czas dla swojej ekipy poprosił trener Matela w momencie, gdy Polski Cukier zaczął budować przewagę (14:12). Kilka chwil później trener Atomu musiał prosić o kolejną przerwę na żądanie (18:14). Polski Cukier Muszynianka kontrolował przebieg końcowych fragmentów pierwszej partii czego efektem pewne zwycięstwo 25 - 20.

Drugą odsłonę zespół Polskiego Cukru rozpoczął od kilku błędów (1:3). Podobnie jak w pierwszej partii rezultat szybko się wyrównał i obie ekipy grały punkt za punkt (5:5). Pierwszy inicjatywę przejął zespół Atomu odskakując na dwa punktu (6:8). O czas poprosił trener Litwin, który przyniósł oczekiwany efekt r11; gospodynie błyskawicznie wróciły na prowadzenie (10:8). Po dobrym okresie gry Polskiego Cukru przyszła seria kilka prostych błędów o ponownie odwróciło rezultat drugiego seta (11:14). Podrażnione podopieczne trenera Litwina ponownie zabrały się do odrabiania strat (16:16). Ponownie proste błędy spowodowały, że Atom w decydującej fazie powiększył przewagę (17:20). Ostatecznie druga partia dla Sopotu 23 - 25.

Można rzecz bliźniaczy początek miała trzecia już odsłona środowego meczu - zespoły popełniały dużo własnych błędów i często zmieniały się na prowadzeniu. Stosunkowo szybko - po dwóch kolejnych asach serwisowych Damaske - o przerwę dla swojego zespołu musiał prosić trener Litwin (6:8). Przyjezdne siatkarki znakomicie w trzecim secie grały zagrywką, nękając raz za razem Polski Cukier serią trudnych serwisów (8:12). Gospodynie popełniały coraz więcej błędów, co powodowało, że przewaga Atomu rosła (10:16). Polski Cukier bardzo ambitnie starał się niwelować bardzo duże straty punktowe (16:20). Końcowe fragmenty ponownie lepiej rozegrała drużyna Atomu i objęła prowadzenie wygrywając seta 22 - 25.

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki w czwartej odsłonie nie miały już marginesu błędu, gdyż przegrany set odznaczałby dla nich odpadnięcie z Pucharu Polski. Podobnie jak w poprzednich partiach początek seta miał bardzo podobny przebieg r11; częste zmiany prowadzenia i brak wyraźnej przewagi żadnej z ekip (9:9). Sopocianki wciąż były bardzo groźne na zagrywce i nie pozwalały odetchnąć gospodyniom w przyjęciu (13:13). Po dobrym fragmencie seta przy zagrywce Szabó Polski Cukier odskoczył rywalkom na kilka oczek (18:13). Niesione dopingiem zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki skutecznie wykorzystywały swoje okazje do powiększenia prowadzenia (20:14). Koniec końców czwartą partię zapisały na swoim koncie siatkarki Polskiego Cukru rezultatem 25 - 16, co oznaczało, że do wyłonienia zwycięzcy po raz szósty w obecnym sezonie (dla Polskiego Cukru wliczając mecze ORLEN Ligi) będzie potrzebny tie-break.

Decydującą partię znacznie lepiej rozpoczęły siatkarki Atomu Trefla Sopot, które brylowały skutecznością szczególnie w kontrataku (2:6). Po zmianie stron wypracowana przewaga na początku piątego seta dawała większy komfort ekipie trenera Mateli, jednak zdobywanie punktów obu ekipom przychodziło z trudem (7:10). Końcowe fragmenty seta lepiej rozegrały siatkarki Polskiego Cukru, które po niesamowitej końcowce odwróciły losy tie-breaka i wygrały 18 r11; 16 i całe spotkanie 3 : 2.

W ¼ Pucharu Polski zmierzą się z zespołem Grot Budowlani Łódź.

Składy zespołów:

Polski Cukier Muszynianka: Rabka, Savć, Sosnowska, Cvetanović, Wójcik, Łyszkiewicz, Medyńska (L) oraz Wilk, Wawrzyniak, Szabó,

Atom Trefl Sopot: Gajewska, Mielczarek Łukasik, Damaske, Skorupa, Goliat, Kulig (L) oraz Łukasik M., Fedusio, Mras.

Przygotował Artur Ziółko
Puchar Polski: Chemik w ćwierćfinale

Chemik Police pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Gospodynie zaczęły od mocnego uderzenia. W zagrywce punktowały Joanna Wołosz i Malwina Smarzek. Gra układała się od pierwszego gwizdka i Chemik szybko prowadził 12:5. Znakomitą rczujkęr1; w bloku miała Katarzyna Gajgał-Anioł. Środkowa tylko w pierwszym secie zanotowała cztery punktowe bloki. Partia zakończyła się pewnym zwycięstwem do 11.

Początek drugiej odsłony był podobny do inauguracyjnej. Policzanki wyprowadziły kilka kontr, postawiły skuteczne bloki i prowadziły 8:2. Wysoka przewaga utrzymywała się do środkowej części seta, wtedy na parkiecie pojawiły się zmienniczki. Te potrzebowały chwilę, aby wejść w atmosferę meczową. Po stracie kilku punktów odnalazły rytm i swobodnie skończyły partię efektownym atakiem Madelaynne Montano.

Trener Jakub Głuszak postanowił zostawić na parkiecie skład, który kończył drugi set. Na początku przytrafiły się problemy z odbiorem i rywalki wyszły na najwyższe dotychczas prowadzenie (5:9). Chwilę później Chemik przegrywał siedmioma punktami. Gospodynie jednak nie spanikowały. Straty odrobiły po dobrych zagrywkach Izabeli Bełcik i Jeleny Blagojević. Znakomicie w ataku spisywała się Madelaynne Montano, która kończyła prawie wszystkie kontry. Kolumbijka dołożyła do tego efektowny blok.

Mistrzynie Polski zwyciężyły bez straty seta i awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:11, 25:18, 25:20)

Chemik: Smarzek (9), Weblińska (4), Zarośińska (9), Wołosz (3), Gajgał-Anioł (9), Veljković (4), Krzos (l.) oraz Montano (10), Bełcik, Blagojević (4), Bednarek-Kasza (1), Jagieło (6).